Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
3. dec 2007

ja dávam mikuláša do čižiem v noci z 5 na 6 decembra

janaliptakova
5. dec 2007

aj my takto

bibinka
5. dec 2007

tak my pôjdeme naháňať Mikuláša po meste, verím, že ho aj uvidíme a malý bude mať zážitok 🙂 A podvečer ideme na ďalšieho mikuláša do kult.domu. A... už sa teším ako mu s tými dobrôtkami pomôžem,dieta-nedieta 😀 😀 😀 😀

ramzesa
5. dec 2007

No ja rozmyslam,ci dat uz dnes vecer alebo az ked sa zobudi nech najde,lebo vecer nezaspi od prekvapenia a rano ho nedostanem do skolky 😝 . A k tej diete,ja uz som dokupovala nejake fajnotky,co som v noci zo skryteho Mikulasa ujedala 😕 . Aj dnes rano som si ukradla 😢 . Takze mne uz miki nic neprinesie 🙄 . Babky sa tiez chystaju na Mikiho,uz urcite vsetko maju pekne zabalene,ja este nieee ☹ .A Mikiho maju v skolke zajtra.
Inak dnes som bola sklamana, v skolke sa zbierali peniazky do fondu,ze na divadlo, mikulasa a tak. Dnes boli v divadle a tych najmensich nechali v skolke aj nasho, no nechapem. Som sa tesila,ze bude mat zazitok to ako prve a ako druhe,naco potom sme davali peniazky 😕 . To aj u vas tak funguje? 😕

ukana
6. dec 2007

tak nas Matko dnes rano cestou na zachod skoro odpadol, hned cely balicek preberal, zjedol kinderko a spokojne kracal so skolky na Mikulasa 🙂 😀
Poobede ideme bud do detskeho centra na Mikulasa alebo do kina na "Pan Vcielka", aj tam bude Mikulas. este neviemme...Pekny den !!

vka
6. dec 2007

a ja ?????ja som sa tešila že so sladkosťami deťom pomožem dcera tak ta sa podeli ale ten malý skuptoš jeden neda nič ani svoje poriadne neotvori a pyta od sestričky po kom asi bude 😒

sisa29
7. dec 2007

ahoj baby.som v tejto teme nova.chcela som sa opytat ako to prebieha vsetko okolo skolky kedy to treba vybavovat kam vsade treba ist.mam vyse 2 rocnu dcerku v septembry by sme mali nastupit.prosim poradite mi v tom niaka?dakujem

bibinka
8. dec 2007

sisa- aj ja to budem za chvíľu riešiť, keďže aj náš malý pôjde v septembri do škôlky. niekedy vo februári bývajú zápisy do škôlok,ak už máš vybratú škôlku,sleduj info alebo si tam záýjdi a opýtaj sa riaditeľky čo a ako.toľko treba na úplný začiatok. a potom vyčkajj čo bude na tom zápise,ako sa ti to bude pozdávať a tak-myslím aký bude režim dňa,aktivity,krúžky,stravovanie atď.

ukana
10. dec 2007

dobre ranko.
sisa29 vitaj! Neboj, ten zapis zvladnete, ako vravi Bibinka, v marci si chod do skolky po prihlasku, pravdepodobne budete potrebovat aj potvrdenie od pediatra, ze mala je schopna nastupit do skolky, ze je zdrava. Ostatne ti povedia v skolke, porozpravas sa s riaditelkou, ci pojdete hned na cely den, alebo zo zaciatku len na pol dna, nas Matko chodil dva tyzdne len doobeda do skolky, az potom tam zacal spavat 😉
Napis si na papier co vsetko sa chces spytat riaditelky, ja som potom v strese polovicu veci zabudla 😅

larisa
10. dec 2007

Dobre ranko, tiež chcem dat syna od septembra do školky tak sa chcem na to omaly pripravit neviem ako sa bude Matkovi pačit v školke či nebude plakat, či bude jest.. 🙂

ukana
10. dec 2007

Larisa, vsetky deti placu! Niektore hned prve dni, ine zacnu po mesiaci, ked zistia, ze tam budu chodit stale..Su aj vynimky, ale myslim, ze ich je malo.
A od hladu tam neumrie, neboj, mozno prve dni nebude jest,ale casom zacne. Hlavne nebud ty nervozna 🙂 Bude sa mu tam pacit.. 🙂

renca3
10. dec 2007

larisa...vsetky sme si tym presli a deticky si skor ci neskor zvykli.
Nas chodi 2. rok a dnes rano hovori: "Zase musim ist do skolky? Preco kazdy den musim chodit do skolky?" Ale ked tam prideme, je v pohode a ide sa hrat medzi deti. 🙂

melory
10. dec 2007

larisa, najlepsie je dieta zvykat, najprv na hodinku potom na dve a postupne, moj chodil do skolky pol roka len do 12-tej hod.

larisa
10. dec 2007

dakujem za odpovede a určite zladneme školku. 🙂

ramzesa
10. dec 2007

sisa,my sme skolku vybavovali zaciatkom tohto roka. Co mame skolku hned pri bloku,tam sme sli v den zapisu. Pani riaditelka nas hned zapisala,poukazovala nam skolku,bolo treba uz len prihlasku dat s potvrdenim od pediatra. Potom sme sa dozvedeli o inej skolke, s prvkami montessori,tak sme tam zasli,ale to uz bolo po zapise. Pani riaditelka sa s nami dohodla na konzultacny den,kedy nam celu skolku pekne poukazovala a dala nam prihlasku,uz sme zapisali aj vtedy este nase babetko,lebo v skolke je natresk. Drobca nam prijali,ale iba doobeda 🙂,tak sme sa dohodli.
V septembri sme doniesli potvrdenie od lekarky,ze sme zdravy a nastupili sme. Prve styri dni super,lebo drobec sa do skolky tesil,ale v piatok piaty den uz bolo nedobre,este v pondelok ale potom uz OK. No a kazdy tyzden sme boli chory,tak po dlhsom case bol trosku mimo,ze ide do skolky,ale uz v pohodicke. Hlavne teraz sa tam tesi,po Mikulasovi a maju pekne vyzdobenu skolku,vianocny stromcek 🙂 . len po dvoch tyzdnoch v skolke (co bol uspech) sme zasa doma chory 😒 .

andrea.m
10. dec 2007

prave som sa z jednej tabuľky dozvedela že bzučo sa dnes narodil synček martinko 😀 srdečne blahoželáááááááááááááááme a posielam bošteky od filipka a tami

renca3
10. dec 2007

ramzesa...teraz si tie choroby odskace a na buduci rok uz bude ako rybicka. 😉 Aspon u nas je to zatial tak. Klop,klop. Lebo december byval u nas kriticky. Tak uvidime ako sa bude drzat tento rok. 😉

pripajam sa ku gratulacii Bzuco k syncekovi.

pupi5
11. dec 2007

podla mne netreba sa s detmi dlho lucit a hlavne sa nenechat presvedcit a oni si postupne zvyknu

ramzesa
11. dec 2007

ahojte maminky...tak a uz je chora aj Amalka...dufam,ze to bude aspon na nieco dobre a ze ked pojde do kolektivu nebude uz casto chora 😝 . Dnes to nevyslo,ale zajtra sa mozem zasa s nimi terigat ku doktorke 😠 .

sisa29
11. dec 2007

ahojte.dakujem za rady normalne mam s toho strach a mozno ani nie s toho ako ninka ale co ja.vsak je moje prve babo ja som od nej nikdy nebola ani pol hodinu co budem ja robit.bojim sa ze prvy tyzden preplacem ☹ ☹ ☹

sisa29
11. dec 2007

asi vyzeram jak hlupana ale ja to tak citim

renca3
11. dec 2007

sisa...je to normalne. I ja som 1. den rano mala slzicky. 😉

sisa29
11. dec 2007

ahoj renca.strasne sa toho bojim.tak strasne rychlo to ubehlo a uz z nej bude skolkarka.

andrea.m
11. dec 2007

sisa nič sa neboj šak ked ju ľúbiš tak ti bude samozrejme ľúto je to prirodzené.filipko je v škôlke 3 rok ja mám doma malú tamarku a ked mi nedá na rozlúčku pusu tak mám v momente slzy v očiach.ja som v tomto hrozná a dodnes sa smejem ako som jeho prvý deň v škôlke hypnotizovala doma telefón a čakala kedy mi zavolajú že to bezo mňa nezvládol 🙂 a nezavolali-zvádol 😉

adkap
11. dec 2007

Ahojte 🙂
Siska29 presne pises ako ja aj ja som si to nevedela ani predstavit ani mne ju nikto nikdy neopatroval a bezomna nikde nebola a od septembra som ju supla do skolky. Prvy den sa strasne tesila druhy den uz bol plac ale ja som bola neoblomna. V dusi som plakala kazde rano ale na tvari siroky usmev a odhodlanie. Ked prve dni plakala ze nechce ist do skolicky ja som jej dokolecka vysvetlovala ze musi chodit lebo ja chodim do prace a tak to skratka funguje 🙂netrvalo par tyzdnov a je tam ako doma aj ja som si zvykla skratka je to fakt 😀 nastastie nebyvame ani chori iba raz aj to si po dvoch dnoch co sme boli doma zacala vecer chystat veci a oznamila nam "zajtra uz idem do skolicky!" 😀
Treba to prekonat a je prirodzene ze z toho mame obrovsky strach len ho netreba davat poznat aj navonok pred detmi lebo to mozeme cele zhorsit 😉

ukana
12. dec 2007

sisa29, neboj, aj ja som prve dni chodila po byte ako tiger v klietke 😀 . Ale Matko to zvladol, i ked boli aj slzicky, ale vydrzali sme to. Musis si povedat, ze je to pre nu to najlepsie, v skolke sa nauci vela veci, budu mat rozne vylety, program, nove hracky, novi kamarati, Ninka bude samostatnejsia. Neboj, zvladnete to, ty aj NINKA 🙂 🙂 🙂 🙂

melory
12. dec 2007

ahojte, hugovi v skolke ochorela ucitelka a striedaju sa s inou, ktoru on nema rad, je starsia blondina s trvalou a uz od zaciatku sa jej boji {mozno vie preco} a dnes si zacal vymyslat, ze nemoze ist do skolky, ze ho boli nozicka...

ukana
12. dec 2007

mel 😀 😀 to pekne Hugo zacina simulovat uz v skolke? 😀 Nieco z neho bude 😀 Stara blondina? S trvalou? sa mu nedivim, ja by som k nej tiez nesla 😝 😝

melory
12. dec 2007

este ja aj daka tmava na ten blond, proste neprirodzena 🙂
simuluje uz teraz, strasne. vybavila som teda, ze nemusi cvicit...dako sa pri tom ale skrabal za usami... 😉

ukana
12. dec 2007

este ze Matko je zvyknuty na vsetky ucky v skolke, je ich tam len 6. Si mu dala omluvenku? 😀 Nas Matko najnovsie prisiel zo skolky, ze si s Barborkou ukazovali....vies co. skoro sme odpadli, ale nechali sme to tak, len sme ho upozornili, ze sa to nerobi 😅