Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

maruschka
1. nov 2007

andrea,ja si tiež myslím. 🙂 Zatiaľ sme veľmi radi,že aj malá je spokojná a šťastná.Ale vieš,to je tak,je to malá škôlka s 35 žiakmi dokopy,takže ten individuálny prístup funguje 🙂 .A naše pani učiteľky sú veľmi zlaté 😵 .Teraz majú v piatok prázdniny,tak malá je trocha smutná,ale hádam to do pondelka nejako prežije.. 😀 😀

renca3
1. nov 2007

My prazdninujeme cely tyzden. Ale nevadi, lebo aj tak je chory. Uz sa ma vypytuje, kedy pojde do skolky.

maruschka...snazia sa v tej vasej skolke. Kolko mate tried, ked je tam tak malicko deti? Lebo my mame tokloto deti v jednej triede, i ked su tam na ne 3 ucitelky.

maruschka
2. nov 2007

renca,u nás je podľa definície našej pani zástupkyne : Škôlka rodinného typu,s 1,5 triedou,v ktorej je 35 žiakov rozdelených na malú a veľkú skupinu podľa veku.Sú tam 3 učiteľky. 🙂

ququpin
2. nov 2007

Dobre rano mamicky. Ja zijem v Japonsku a tiez mam skolkarov dvoch. 😵

maruschka
2. nov 2007

ququpin,ahooj.Tak ty žiješ až tak ďaleko?To je prekvapko.A ako sa drobčekom chodí do škôlky?Aké tam máte škôlky?

renca3
2. nov 2007

gugupin...tak to nam nieco popis o Japonskych skolkach. Vraj je tam system, ze uz vyber skolky je dolezity, podla toho na ake skoly chcete dat deti dalej. Kladu sa vysoke naroky na deti uz v skolkach? Napis o tom.

bzuco
2. nov 2007

ahojte
tak našej škôlkárke Ježiško donesie školskú tašku, takže od septembra sa sťahujeme do témy - prváci
maruschka, tvoja Julia kedy pôjde do školy?

maruschka
2. nov 2007

bzuco,až o dva roky.Zle jej vychádzajú,takže si ešte počká v škôlke.Ale neva,lebo najlepšie kamarátky má práve tie,s ktorými bude v triede.Aj sa ma pýtali z rodiny,že či ju nechcem dať skôr do školy,ale ja sa neviem rozhodnúť,čo poviete?Mne to pripadá,že jej nasilu beriem detstvo.Predsa len je ešte taká malá.
Bzuco a malá sa teší,čo?Bože,ako to rýchlo ubehlo.veď sa ešte len narodili a už pôjdu s obrovskou školskou taškou do školy. ☹

bzuco
2. nov 2007

a kedy je narodená?
ak je šikovná, teraz ju už zoberú bez problémov, ale myslím, že treba nejaké psychologické vyšeetrenie, či je na školu zrelá
malá sa teší, síce najprv vyhlasovala, že jej stačí škôlka 😀 ale teraz sa už nevie dočkať Vianoc a novej školskej tašky
už sa ma vypytovala s kým bude chodiť do školy tu na našom sídlisku, tak ked počula, že jej kamošky a aj niektoré deti z jej škôlky, tak je vytešená

maruschka
2. nov 2007

je narodená 23.10.Ale ju nedám,dneska som o tom premýšlala.Keď je ešte taká maličká. 😵 nech sa pekne ešte hrá v škôlke.Ja som išla do školy normálne,ale tiež mama ľutovala,že ma nedala až od 7,pritom som júnová.Bola som taká hravá,nevedela som sa sústrediť. 🙂 naša malá je šikovná až moc,fakt.Ona vie toľko vecí,také múdre reči má,dokáže sa sústrediť a keď chodí so segrou do školy-sem-tam ju zoberie na vyučovanie,tak učiteľky si z nej robia srandu,že ona môže ísť hneď na vysokú 😀 😀 je to taký mudrlant.. 😀 😀

renca3
2. nov 2007

maruschka...nie sa kam ponahlat. Nech sa este rok pohra v skolke. 😉

andrea.m
6. nov 2007

maruschka len ju nechaj v škôlke.ja tiež uvažujem či filipka nenechám v škôlke o rok dlhšie a to je marcový,takže v tvojom prípade by som ani nerozmýšľala.

roasha
6. nov 2007

babule,Laurika je 19.11.2002,tiez som ju chcela dat uz na rok do skoly,ale ked vidim,aka je hrava,necham ju este v skolke.pritom uz vie aj pismenka,ale ked sa zatne,nepohne s nou ani stado volov. 😀

maruschka
14. nov 2007

čaute,čo nového u škôlkárov?U nás všetko v normále.Malá mi každý deň predáša nové a nové básničky a pesničky,čo sa naučili.Taká je zlatá.Včera,keď som prišla cez obed pre malú,tak sa práve vrátili z prechádzky a v šatni sme zostali len ja,moje baby a taký malý chlapček.A on keď videl,že som si pre malú prišla a on tam musí zostať,tak tak chudáčik maličký plakal a hlavičku si dal až do skrinky,aby som nevidela,že plače.Asi mu chýbala mama.Tak mi ho bolo strašne ľúto.Niektoré detičky to fakt ťažko znášajú,že musia chodiť do škôlky.A som rada,že naša malá ani raz nezaplakala a ešte ju stále baví nás každé ráno budiť o 6,00 a vreští po celej spálni,že máme vstávať,lebo zaspíme do škôlky. 😀 😀 😀 Len som zvedavá,ako to bude znášať naše maličké bábätko.No uvidíme.Ešte rok a pol.Ale sa naraz narodili so sestriným malým,takže pôjdu naraz do škôlky,hádam to bude lepšie znášať 😵

ukana
14. nov 2007

ahojte skolkarky! Tak my sme tam ,kde sme nechceli byt, matko ma zapal priedusiek, najprv len pokasliaval, ale dnes v noci uz mal teplotu ☹ a siel sa zadusit od kasla.
Roasha, aj ja som narodena 19.11. ako tvoja Laurika. 🙂 🙂 🙂

ququpin
14. nov 2007

Ahojte maminy 🙂 . Ja zijem v Japonsku, a tiez mam dvoch skolkarov. 😉

ukana
14. nov 2007

jeeeeeeej ququpin, aka exotika! ako funguju skolky u vas? od kolkych rokov chodia deticky do skolky? Vidim, ze asi je to nieco ako aj nase jaslicky, ked tvoja emily chodi uz do skolky 😉 U vas asi nieje taka dlha materska, co 😒 Ty si odkial zo slovenska?

janazuza
14. nov 2007

gugupin, ako si sa dostala až tak ďaleko, si sa tam vydala? 🙂 Ako to to je, skolky a tak,

ququpin
14. nov 2007

Cauko Ukana. 🙂 Ja vlastne moc neviem ako funguju skolky u nas na slovensku, ale bude to asi tak pobne . Tu mozu ist deticky do skolky od 1 roka, ale musis byt zamesnana. Ja som vlastne preto isla do prace, aby som mohla dat maleho do skolky, medzi deti. Mala mala 4 mesiace a do 1 roka sa mi o nu starala svokra, kym som bola v robote,tu materska neni ako u nas.Tu v skolke deturence mozu mat aj plienky. U nas tusim s plienkami nezoberu, vsak?

ququpin
14. nov 2007

Ahoj janazuza, umm som tu vydata 5 rokov, a mam dve deturence. 🙂

ukana
14. nov 2007

ququpin, u nas deti beru do skolky tak od dvoch rokov najskor, to su statne skolky. Potom su sukromne jaslicky a skolky, ale pre bezneho cloveka cenovo moc nedostupne ☹ . Aj keby robili obaja rodicia ☹ tot slovenska realita 😠
Tie vase skolky od 1 roka, to su ako nase jaslicky, ale stane uz neexistuju a sukromnych je malo 😒 . To sa asi skor oplati opatrovatelka.
Nebolo ti luto ist tak skoro do prace od tak maleho dietata?

ququpin
14. nov 2007

Vies co, bolo, ale videla som na malom, ze potrebuje kamaratov, kolektiv deti. Vies otec japonec, mama slovenka , nemal kamaratov, a moc ani nerozpraval,bol stale sam,bez deti, a to mal vtedy uz dva roky,mala som strach. myslela som si , ze ked bude mat kamatov, madzi detmi, ze bude taky iny. A mala som pravdu. Teraz ma vela kamaratov a pusa mu ide jedna radost. 😀

ukana
14. nov 2007

a ty si si tam ako zvykla? ina mentalita, jazyk...ja by som nesla 😅 ja som taky pecival 😀 doma sa rozpravate ako? aj po slovensky? to kde ste sa stretli s tvojim muzom? ale som zvedava, co? 😅 😅 😅 😅

ququpin
14. nov 2007

No uz som tu. Vecerali sme 😀 . To je v pohode, ja na tvojom mieste by som sa tiez pytala. 😉 Ja som sa sem najprv dostala pracovat, potom ma kolega zoznamil so svojim kamaratom,(mojim manzelom 😀 ),ked mi skoncili viza som odisla. Potom som prisla na pozvanku k mojemu, a uz som tu zostala 😀 .Zo zaciatku to bolo tazke, ziadna kamoska, ine jedlo, ina rec... Moc som po japonsky nevedela, manzel ma ucil varit 😀 (varenie je jeho zaluba), hovorit po japonsky, nahradzal mi kamosku, s ktorou by som si pokecala pri kave. Preto som sa za neho vydala a mame dve deturence. 🙂 Sme spolu 5 rokov,a nevymenila by som ho za nic na svete . Len by som mohla viac hovorit po slovensky. ☹ Deti po slovensky moc nehovoria, aj ked pozeraju DVD, rozumet mozno rozumeju, ako-tak,ale rozpravaju iba japonsky, teda maly, mala este nerozprava, len take zvachtlaninky, ale snazi sa 😀 .

ququpin
14. nov 2007

Ukana, a ty mas ako stare deticky? Skoda ze nemas album, pozrela by som si. 😉

ququpin
14. nov 2007

Ukana, pomaly idem malich kupat, takze, zas nabuduce, rada som s tebou pokecala. Takze zatial 😉

renca3
14. nov 2007

gugupin...co tam robis, teda zamestnanie? ako si sa szila s japonskou mentalitou? je to pravda o tej ich japonskej pracovitosti?

ukana
14. nov 2007

ququpin, ahoj, najprv som nechapala, ze kupat, ale to ten casovy posun. O kolko hodin je u vas viac?

bibinka
14. nov 2007

myslím, že v Jap.je o 8-9 hod viac ako u nás

ukana
14. nov 2007

bibinka, ahoj 😉