Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
28. nov 2007

ziadne stahovanie! konecne sme vo svojom a ja sa chystam v tomto byte zostarnut! 🙂 🙂 mozno si spravime vylet, dovtedy nieco vymyslime 😉 . Idem pracovat, majte sa tu pekne 🙂

vka
28. nov 2007

aj ja odchdzam potrebujem skočiť do banky tak vratiť do sekača bundičku lebo sa na nej rozchadza zips tak po dcerku do školy a moje nič nerobenie do obedu sa konči 😢 😢 😢 nasleduje učenie sa dcerkou tak ju treba odprevadiť na hudobnu tak skočiť po nu a odprevadiť ju na subor tak po maleho do školky s nim po Dianku na subor a domov doma pripraviť rýchlu večeru povenovať sa deťom najnovšie hrame človeče medzitým upratujem hram na sudcu a policajta a pride večer a ja hotova si lahnem do postele v januari nastupujem do prace tak neviem či neskončim na psychyiatrii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ququpin
28. nov 2007

Veru aj ja. Musim malych nachystat, na zajtra do skolky, ked tak este sa ozvem, trosku neskor 😉 Pa Pa

ququpin
28. nov 2007

😕 😀 😀 Tak to ti teda neni co zavidiet, a ja som si myslela ze mam toho dost, ale vidim, ze sa to da este zvladnut 😝

andrea.m
28. nov 2007

vka jasne že špehujem šak ide o môhjo syna 😉 a tiež hráme po večeroch človeče

renca3
28. nov 2007

Aj my by sme sa zahrali clovece, je to oblubena hra, ale mensi nam papa figurky. Minule sa starsi hral s plastelinou, tak aj z nej ochutnal. Ked si kresli, ohryza mu pastelky. Ked citam, trha nam listy. Ja uz fakt neviem najst cinnost pre obe deti. 😒

bibinka
28. nov 2007

ukana- to vieš, zbieram všetky možné infošky o škôlkároch a hlavne o učkách. ale budem sa musieť asi krotiť, lebo budem "moc chytrá mamina" a to sa väčšinou učkám nepáči... 😀

ququpin- na ten link sa pozriem , zatiaľ som lustrovala tú švajdlenku-link čo dala ukana. inak to je zaujímavé, že chcete prísť na 2-3roky na SK,to sa vám už možno tak zapáči, že ostanete nafurt 😀 .a ty sa rozprávaš s malými aj po slovensky? alebo čisto len japonsky?

andrea.m
28. nov 2007

renča človeče hrám s filipkom ja vtedy ked tami spí alebo ked sa jej venuje manžel.a ked hrá tato tak tami strážim ja

vka
29. nov 2007

Ahojky aj pod stromček chcem kupiť dcerke nejaku hru ona to celkom rada hra RENI aj moj Tian ked bol menši tak sa snim nedalo ale oblubena hra mojich deti je obaja si sadnu oproti sebe na chodbu v ruke maju varechy a kotulaju si s tymi varechmi malu loptičku tak pri tom sa ozaj zabavia

renca3
29. nov 2007

vka...dik, len ci nas drobec trafi uz tu loptu. 😅 Ale ked im dam do ruky varechy, tak najprv sa s nimi zacnu sermovat, ako poznam starsieho. 🙂

vka
29. nov 2007

nič si z toho nerob ja stale za 2 tyždne kupim dvoje varešiek

ququpin
29. nov 2007

Ahojcek vsetci 🙂 , som tu len na skok, mam na vas prosbu. Poznate tu prevenciu proti chripke, pre deti, ze treba dat zjest jeden cesnak denne. Lenze ako? Ja som to chcela zacat praktizovat od dneska, no , postruhala som cesnak na kasicku 😅 , ze to dam malim do medu za cajovu lyzicku zjest. Urobila som test ako prva 😕 , no take stiplave mi nezjedia urcite, ani med tam nepomoze . Co mam urobit?☹

vka
29. nov 2007

cesnak by nezjedli ani moje deti o tom kucharsko liečebnom umeni počujem prvykrat moje deti denne jedia citron samoška že s cukrom

renca3
29. nov 2007

gugupin...tak to by som nezvladla ani ja, nepomozem.

vka
29. nov 2007

alebo lyžička medu 2x denne ved aj medik ma v sebe učinne latky no nie 😉

ukana
29. nov 2007

tak cesnak nezje podla mna dobrovolne ziadne dieta 😀 ja robim pomazanku, maslo, taveny syr a 2 strucky cesnaku. Natriem na hrianku 😉 Aj to maly somre, ze to stipe, ale zje. Inak cesnak ku kazdemu masu, do omacok, ono aj v uvarenom su nejake ucinne latky, i ked menej ako v surovom, ale aspon cosi.

vka
29. nov 2007

ja podobne musim podcerku do školy pa holky velmi učinný je propolis ked pojdete niekam na vianočne trhy tak si pytajte to je ozaj liek pa pa

ukana
29. nov 2007

vka, maj sa 😉

maruschka
30. nov 2007

čaute.že je dneska krásne?Ideme sa sánkovať.Len mi je smutno,lebo u nás v škôlke majú kiahne a u nás sme to nikto ešte namali,takže sa bojím,že mi to malá prinesie domov..tak sa bojím,aby to nedostala naša malá Maruschka,lebo to teda neviem,ako by to prebiehalo.
Ale kašle sa nás všetkých držia výdatne,takže to znamená,že prepojenie choré deti v škôlke-naša Julka-naša rodina,fungujú priam výborne.Len neviem,kedy sa z toho všetci dostaneme.
ququpin,z toho cesnaku môžu mať drobci akurát tak žalúdočné vredy,veď to je sila aj pre dospelého človeka.Tak im skús urobiť hrianky a na to natrieť ten cesnak,alebo cesnakovú polievku so zemiakmi-ale cesnak nastrúhať,až keď polievku odstavíš-aby nestratil účinné látky.
ale to je jednoducho to dlhé jesenné počasie.tak dúfam,že keď teraz nasneží a bude mrznúť,že to už bude lepšie. 😅 😵

vka
30. nov 2007

Maruška nemaš sa čoho bať na tvojom mieste by som dala deti nakiahnovať moj malý mal kiahne pred 1 narodkami a v poriadku teplotu mal zo začiatku 2 dni ale to len do 37,5 juj tak u nas je zamračene ani sneh nemame ☹

bibinka
30. nov 2007

cesnak je ako prevencia vynikajúci, ja som si ešte za "pracovných"čias robila cesnačku-veľmi horúca polievka ma vždy dostala. 😀 . ale bol to "odér"
ale keď som bola malá,tak mi mama robila taký sirupček z cvikly: do väčšej cvikly vydlabala dieru,naplnila cukrom a navrch dala "pokrievočku" z cvikly. z večera do rána sa tam urobil sirup a dávala mi to od kašľa a keď boli chrípky.mňamka to bola.vyskúšajte.

andrea.m
30. nov 2007

maruška kiahni sa neboj moje decka mali teraz v lete júl,august obaja.filipko 4 roky a tamarka kiahňovala ako pol ročná a zvládli to super.filipko mal teplotu raz a tami vôbec.vo filipkovej škôlke boli kiahne v júni tak som ho tam ešte naschvál poslala a máme to za sebou a pokoj na celý život.

ramzesa
30. nov 2007

maruschka-ja som sa tiez minuly rok bala kiahni. Kamaratkina mala ich chytila akurat na velkonocne sviatky, rozmyslali sme,ci ich chceme pre syna,ale bala som sa ako by to zvladala Amalka,tak sme nakoniec nikam nesli 😀 . Ale predpokladam,ze tento rok nas to neminie. 😒

ukana
30. nov 2007

tak nas Matko este kiahne nemal ☹ aj boli v skolke, vsetci ich mali, a my nie ☹ ☹

U nas dnes nasnezilo, dufam, ze vydrzi do zajtra, by sme sa sli sankovat 😉

renca3
30. nov 2007

Aj ja mam z kiahni obavu kvoli mensiemu. Vraj je to neprijemne, ked este deti plienkuju. I ked kazde dieta to inak preskace. Moja znama dala dceru zaockovat proti kiahnam. U nas to este nefici, ale kupila si vakcinu v Cechach alebo v Rakusku. Neviem presne. Ja by som to ockovat nedala.
Ved nejako to prezijeme.

maruschka
30. nov 2007

dievčatá,trocha ste ma povzbudili.ale aj tak dúfam,že to nedostane,lebo ona je na seba veľmi citlivá.Stačí,že ju trocha bolí bruško a plače celý deň. ☹ A nakoniec sme sa boli sánkovať,bolo to super,baby zaspali a ja sa môžem ísť drviť Psychológiu. 🙂 😎

ukana
3. dec 2007

ahojte po vikende. My sme si planovali pekny vikend v prirode, ocko bol po dlhej dobe cez vikend doma, a ono to hnusne pocasie nam to prekazilo 😠 Cely vikend prsalo a prsi stale...

BABY, POMOC kedy sa dava detom MIKULAS? Vo stvrtok rano alebo v piatok rano? Ja to nikdy neviem ☹ ☹ Kupili ste detom vela sladkosti ? Ja len tak trosku, ved aj od starkych dostane, to by potom len sladkosti jedol 😲

vka
3. dec 2007

6 decembra rano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!štvrtok no u našej babky maju v kulturnom dome divadielko aj s mikulašom v stredu tak ideme tam a myslim že aj v školke bude v stredu aj naše deti budu mať tolko tych baličkov ešteže z prace mužik dostava poukažky to je ako mikulaš prenas ======= no sranda je že oni si to zložia do skrine každý na svoju poličku a každy večer počitaju čo ešte maju a čo zjedli

ukana
3. dec 2007

vka, diky, ja by som to zbabrala 😅 Matko ma Mikulasa v skolke, doma, u starkej, no bude toho dost 😅 To mu budeme musiet s tymi sladkostami pomoct 😅 Zasa tu dietu porusim 😔

vka
3. dec 2007

aj my deťom radi pomožeme so spotrebou 😀 😀 😀 😀 😀 malý ma strach z čerta ja som ho včera strašila lebo vystrajal