Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
21. máj 2009

bibi, Filipko je urcite o Level vyssie, ako vravis, ved uvidite za 2 roky, das preskusat psychologom a uvidis, ale uz teraz je neporovnatelny s trojrocnymi detmi, ved aj v skolke sa hra s velkosmi 😎 😎 tak SILNO uvazujte dalej, ale dobre uvazujete 😉 😉 😉 😉

renca3
21. máj 2009

no ved krutia. este ked sa vysypu tie kiahne (teraz presli 2 tyzdne od kontaktu), tak si to asi hodim. 😝
a to sme mali ist s muzom 1.krat na vikend bez deti. ako na potvoru tie choroby pridu v nepravu chvilu. 😒

andrea.m
21. máj 2009

renci skore uzdravko prajem 😉

bibi nie skôr.teraz v januári 2009 mala 2 roky a od septembra 2009 ide do škôlky.

jeudi
21. máj 2009

tak mi mame skolu jeste daleko,holky chci se zeptat jak jste chlapecky naucili aby sami chodili curat malej si rekne ale pindika si drzet neumi a papa jak prasatko to je take nas problem..myslite ze to pres leto dozenem?

andrea.m
21. máj 2009

jeudi filipko to v škôlke odkukal od ostatnmých. dovtedy som mu pipíka držala ja alebo manžel.

jeudi
21. máj 2009

ja mam strach aby si tam vubec dosel nebo az se bude oblekat a obouvat to si fakt nedovedu predstavit 😒

ukana
22. máj 2009

dobre ranko 🙂
jeudi, zo zaciatku mu budu ucitelky pomahat s obliekanim.........a urcite sa stane, ze sa pocika, preto treba mat v skrinke nahradne oblecenie.........nasmu sa to stalo aj teraz v predskolskej 😔 😅
aj s papanim sa neboj, nechaju ho papat sameho a potom ho este dokrmia........doporucujem dat do skolky oblecenie, ktore si moze zaspinit od jedla 😉

renca3
22. máj 2009

nas mensi ma v skolke podbradnik. papa sam aj polievku, tak to by vyzeral... 😝

ukana
22. máj 2009

renca, ako deti? uz je lepsie?

podbradnik sme v skolke nemali, ale niektore deti ano 😉 .......u nas skor to cikanie bol vacsi problem.........a zadok si doteraz nechce sam utriet 😠 .........skola v prirode ho to nauci 😀 😀 😀

andrea.m
22. máj 2009

ahojte.

vyzerá to tak že asi budeme chorí...Tami je nejaká divná a Fifo tiež šiel do šlôlky taký nijaký...aj si v šatni poplakal

zadok si našťastie utrieť Fifo vie aj ked u neho by to ani nebola veľká katastrofa kedže sa nikde inde okrem domu nevykaká

ukana
22. máj 2009

andrea, mozno je len divny tlak , pocasie vie s detmi zakyvat 😔 ..........

renca3
22. máj 2009

tak mensi je OK v skolke a starsi doma. ale tiez je v poriadku bez teploty a zacina sa pomaly nudit.
v skolke ma totiz vcera naplasili, ze urcite to budu tie kiahne, lebo kazdy den sa nejake dieta vybodkuje.
no zrejme to je ta viroza, co prebehla aj u mensieho. kiahne na nas este len cakaju.

ramzesa
24. máj 2009

Ahojte maminky 🙂. Tak nám prišlo rozhodnutie, že sme prijatý do škôlky 😅 . Nechápem,ale čo už 😀 , teším sa. No teším 😅 , bude to divné mať moje malé dievčatko niekde preč 😖 . Snáď to bude OK :-P.

A tie kiahne... No Peťko chodí už druhý rok do škôlky a kiahne nikde. Dúfam, že ich obaja schytajú, keď si nájdem prácu 🙄 🙄 🙄 . Určite to bude v tú najvhodnejšiu chvíľu 🙄 🙄 🙄 .

renca3
26. máj 2009

ahojte skolkarky
zajtra ma ist Teova trieda do ZOO a pozajtra Leova. ale predpoved pocasia nevyzera dobre. uz sa taaak tesia, mohlo by byt este pekne. 😎

andrea.m
26. máj 2009

renci bude neboj 😉

ukana
26. máj 2009

renca, nasi predskolaci chodia na normalne kupalisko na plavecky, musi byt pekne 😲 .........mato nechodi, este ma zasitu bradu, nech nechyti nejaku infekciu 😒, v piatok vyberame stichy, auuu .........za dva tyzdne vam tu budem vyplakavat, ked bude v skole v prirode, no neviem, ako prezijem 😢 😀 musim sa niecim zamestnat, nech nerozmyslam nad tym, co tam robi 😅

andrea.m
26. máj 2009

ukana nezavidím. my v čase ked budu filipkovi spolužiaci v škôlke v prírode pálime na vidiek.

bibinka
26. máj 2009

ukana- neboj, Maťko sa bude mať výborne a na domov a maminu s ocinom si možno ani nespomenie. 😀 Ty o prežiješ v pohode len vtedy ak budeme denno denne chodiť na pivčo 😀

bibinka
26. máj 2009

dievčatá, musím vám napísať strašný zážitok ☹ .včera sa nám Filipko stratil. Bol s mužom aj s Alexíkom vonku-chodia vždy ku rieke,na lúku a potom na ihrisko za lúkou. No a muž šiel, Alexík pred ním a volal na Fifka, že nech ide za ním. On mu odpovedal, že "idééém". ....No a šiel na úpene opačnú stranu. Teda asi, lebo za takú minútu, muž vraví, že ani minútu, sa otočil, že nech ten Fifo už ide a Fifa nikde. 😕 😕 😕 Muž začal na neho volať, doslova revať ,ale nikto sa neozval. Tak že mal odrazu tlak 500 a začal šalieť, pozerať a kričať, že nech sa Fifko ozve. No, že stále bolo ticho, nikde decka, tak začal behať po okolí(metajúceho Alexandra mal pod pazuchou) a samoška, nikde ho nenašiel.Tak že ho už oblievala smrteľná mdloba, lebo hneď vedľa je rieka a že ho už videl utopeného 😨 😨 😨 . Tak zbadal akýchsi cigáňov ,pýtal sa že či tu nevideli takého chlapca v klobúčiku a oni mu ukázali presne opačný smer. Iba jeden potom za mužom kričal, že ten chlapec šiel opačne. A v tom ho muž zbadal- teda iba ten modrý klobúčik v tráve. No kamenisko mu odpadol ,vravel, že mal tep snáď 200 ešte pár minút. Tak ho šťastný ako blcha zdrbal jak sirotu 😅 😅 .
POtom prišli pred panelák, ja na nich čumím jak blázen, že nepočujem Filipka kričať(vždy ho počujem už zdiaľky) a muž mi hovorí, že je ticho ako pena, že sa stratil. tak sme mali asi hodinovú prednášku,ako sa treba správať keď sa stratí. Pritom sme si to už aj nacvičovali- že akoby sa stratil v obchode, az kým má ísť a pod. No a chudák Fifi šiel spať s tým, že on deťom v škôlke ukáže čo treba robiť a ako sa treba správať keď sa stratíme. 😅

Ale utvrdilo ma to v tom, že dieťa je v takýchto prípadoch úplne ticho, či ho človek učí ako má reagovať alebo nie...... 😒

ukana
27. máj 2009

bibi, si viem predstavit ten strach, co tvoj muz prezival................. 😲 😕 😕 tak nech Filipko preskoli aj nasho, ten sa raz vonku schoval a nemohli sme ho najst, cusal ako pena, my sme behali a on sa v skrysi rehotal, ako ho hladame 😠 😠 😠 😠
a stratil sa nam ked mal 3roky na letisku, cakali sme kym nas pustia do tej odbavovacej casti, Matko sa hral v detskom kutiku, MM ho "strazil", cital si noviny a nase dieta sa vybralo na prieskum letiska..........ja som bola v inej casti, cakal som na nieco ..........MM prisiel za mnou, videla som jeho oci a v nich smrtelny strach, ako hlada v tom dave nase dieta 😕 😕 😕 .........Nastastie tam bol nejaky reklamny putac vo velkosti dosp.cloveka, nejaka rozpravka tam bola nakreslena a videli sme z dialky, ze sa podozrivo kyve, tak sme sli na istotu a nase ditko sa ju snazilo zdemolovat............nevedeli sme ci plakat, ci na neho kricat.......... 😔

bibi, ale pri rieke by aj mna napadlo to najhorsie 😔 , na letisku sme predsa len vedeli, ze do ineho lietadla ho snad nepustia 😅 a von tiez nie, lebo uz sme boli za odbavenim........

tie tri roky su asi kriticke 🙄

andrea.m
27. máj 2009

no bibi...nezávidím ☹ nám sa Filipko stratil pred rokom a pol v Optime. pred vianocami ked tam bolo najviac ľudí. my s manželo sma sa zastavili pred výkladom orangeu a on pokračoval v ceste....viem si teda predstaviť ako sa tvoj manžel cítil.ja som spanikárila hned MM mal ešte chvíľu hladnú hlavu akoby si nechcel pripustiť že sa naozaj stratil ale ked smrteľne zbledol som vedela že je zle.napokon sme ho našli.manžel ho chcel vytrieskeť ale ja som ho len objímala a obaja sme plakali.nakoniec to skončilo ako u vás prednáškou a odvtedy si dáva pozor.

práve myslím na to ako možno v tejto chvíli Fifko školí spolužiakov čo robiť ked sa stratia 😀

bibinka
27. máj 2009

ukana- vidím, že nie len moje dietko toto dokáže. Kurnik, ja som pri tom nebola,ale normálne mám husiu kožu ,furt si predstavujem ako padne do toho Turca ....bŕŕ´, hlavne,kedže sa to už v rodine stalo 😔

Ste mali teda tiež riadny stres a hnusné najtragickejšie predstavy. Maťko je teda expert, ešteže tam bol ten pútač. A však ho muž teraz sleduje orlím zrakom? mm sa na neho odvtedy furt pozerá a včera ho nepustil ani na krok od seba. No a Fifko sa nás držal tiež ako kliešť. 😎

dnes som sa o tom bavila s učiteľkou a ona mi potvrdila, že ked je Fifo zažratý do hry, tak má "vypnuté" uši.A nie že by nechcel poslúchať, jednoducho ho vždy vraj treba odtrhnúť od jeho objektu záujmu až potom sa "preberie".
No vidím, že budem musieť zase zostriť pozornosť. aby som nevyzerala (aj sama pred sebou) ako nezodpovedná matka 😔

renca3
27. máj 2009

tak nasi sa este nastastie nestratili. ti ma musia mat vzdy v dohlade. snad nam to ani nehrozi. 😉

dnes som nalozila mensieho do autobusu. prvy krat niekam cestoval takto s detmi. niektore deticky plakali za mamou, ale Teo sa hrozne tesil. hlavne ze nemusi byt v skolke, ze sa vezie autobusom a ide za zvieratkami.
trochu tu sprchlo. nabalila som aj prsiplast, tak by to malo byt v poriadku. 🙂

ukana
27. máj 2009

renca, u nas leje od rana, ja som, mudra 🙄 , iba v sandalkach 🙄 🙄 🙄 .......ale hlavne ze dieta je naobliekane, riadne sa ochladilo...........

teo je riadne odvazny, taky drobec 🙂 🙂 to sli len v BA do ZOO?

renca3
27. máj 2009

ano v BA a len na doobedie tito mali. Leo ide zajtra na cely den, mam mu nabalit aj obed. vlani ho priniesol domov, tak neviem co mu tam dam.

andrea.m
27. máj 2009

ukana vraj ste mali zemetrasenie....žiješ? 😖

ukana
27. máj 2009

andrea, cosi sa mi zdalo, ako nejaky vybuch to bolo, ale nevenovala som tomu pozornost, aj sa budova zatriasla, take ako keby blesk udrel taky zvuk, ale inak v pohode 😀

tam kde robim, je Centrum volneho casu pre deti nad nami, a poobede tam mali osmaci alebo deviataci nejaku diskoteku, to bolo horsie, som myslela, ze mi plafon spadne na hlavu 😀 😖 😖 😖 😖 😖

bibinka
27. máj 2009

andrea- to fakt bolo zemetrasenie? 😕 😕 😕 ja som akurát šla od ukany, taký akýsi výbuch, myslela som, že to niekde na cvičisku buchlo. ma aj potočilo,na sekundu som zastala, ale potom ok. A to bolo v správach? 😕 😲 😲 ........ale teraz si spomínam, že som si na chvíľu pomyslela ,že som pred pár dňami pozerala taký vojnový film a tam tiež tak dunelo. 😔

renca- a čo, páčilo sa Teovi?

ukana
28. máj 2009

bibi. to bola stihacka 12.000metrov nad nami, vytvorila nejaky fyzikalny jav a vyzeralo to ako zemetrasenie 🙂

dnes siel Matko s cukrikmi, zajtra nejde do skolky, tak som mu ich dala dnes, gumovych medvedov, ten veliky balik z LIDL si vybral 😉

renca3
28. máj 2009

bibi...Teovi sa samozrejme pacilo. dnes isiel do skolky s revom, lebo chcel ist znova do ZOO s vacsimi detmi.
ti su tam na cely den. Leo pride domov pekne utahany, ked nebude poobede spat. 🙂 a vecer bude klud. 😉

nasi maju zajtra riaditelske volno v skolke, tak uz vymyslam program. 😝