Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

lasenka
7. jún 2007

vavka
mam aj ucitelsku ucebnicu, nam sa paci, hoci je na niektorych stranach dost vela gramatiky, vysvetlime to informativne. Deti, ktore chcu vediet, sa naucia aj to informativne ucivo 😉 Plany som k tomu nemala, robila som si ich prave podla tej ucitelskej

andrea.m
7. jún 2007

aj filipo ovláda busy bee a my s manželíkom to budeme študovať cez prázdniny 😀

lasenka
7. jún 2007

andrejka ahoj 😉
Filipko zacal castou I. alebo este tym kalendarom, ktory je k tym kniham?

andrea.m
7. jún 2007

myslím že prvu časť máme doma 🙂

lasenka
7. jún 2007

hmm, sikovne 🙂 u nas touto castou zacinaju prvaci 😎

andrea.m
7. jún 2007

ja som veľmi spokojná s jeho slovnou zásobou.na to že sa učil jeden rok a má 4 roky vie toho dosť.normálne snimi nacvičovali divadielka v AJ bolo to super.

jedna mamina mi vravela že v 1 triede sa bude učiť to isté ale mne to nevadí,lebo aspoň bude mať čas na iné predmety ked na AJ bude profík 😉

lasenka
7. jún 2007

presne tak, a ty vies anglictinu?

andrea.m
7. jún 2007

ja neviem ani ceknúť...ale učila som sa 6 rokov a nič ☹

lasenka
7. jún 2007

tak sa snaz tu jeho slovnu zasobu stale udrziavat... ked pridem s Matuskom do obchodu, stale sa ho opytam na nejaku potravinu, napr. chlieb, mlieko..., ako sa to povie in English 😉

andrea.m
7. jún 2007

lasenka ved to robím 😉 aspoň on nech vie ked mater glupa na jazyky

lasenka
7. jún 2007

andrejka 😀 😀

andrea.m
7. jún 2007

lasenka no ale nie?6 rokov drvím a kebyže som vo svete tak sa nedohovorím 😉

lasenka
7. jún 2007

prislo by to samo 😉 ale teraz sa musis sustredit na Filipka, uvidis ako pekne vam to spolu pojde 😉

ivanka592
8. jún 2007

vavka33 no ja v skolke neucim 🙂 kedze v mojom veku by to nebolo mozne ja tam pomaham ako dobrovolnicka 😀

ukana
8. jún 2007

ako ste zacali s anglictinou? Rovno s knizkou, alebo ste sa len rozpravali? Planujem s malym zacat speakovat, viem celkom dobre, ale maly na mna kuka jak PUK, ked sa ho nieco spytam, ze ako sa to povie po anglicky, nechape, co chcem, ked on to vie po slovensky pomenovat. Asi som to zacala neskoro ucit, co? ☹ Mam aj celkom dobru obrazkovu anglinu, len ho k tomu neviem prinutit sadnut. 😒 Asi necham zaciatky na skolku na buduci rok.. 😒

melory
14. jún 2007

ahojte aj vy kazdy den vysypavate KOPU piesku doma z topanok??? 😀 😀

julliaa
14. jún 2007

melory - veru vysypaváme...už by sme mohli z toho piesku i čosi postaviť 🙂 Vzdy ked odchádzame z ihriska chalanom vyprášim botky, no v poslednej dobe akosi zabúdam...a potom doma upraujeme 😝

ukana
15. jún 2007

ja davam ten piesok z pieskoviska do kvetinaca, uz je pekne zaplneny 😀 Vcera sme dostali do skrinky vsetky Matkove vykresy za cely sk.rok, bolo toho dost 🙂

melory
18. jún 2007

ahojte ja si huga nehavam na prazdniny doma...to bude psychiatria, nepoznate daku terapiu? 😀 😀 😀

renca3
19. jún 2007

melory... ja ho uz mam doma od maja kvoli chorobam, je to niekedy psycho a ked si predstavim este dalsie 2 mesiace....
terapiu nemam, len kazdy den robit program a chodit von medzi deti 😉
a mimochodom... neprejde den, kedy by sa ma neopytal, "Kedy pojdem do skolky?"

ukana
19. jún 2007

maminy skolkarov, davate svoje zlaticka do skolky aj cez prazdniny? U nas funguju aj nahradne skolky, tak to musime skusit, lebo dva mesiace dovolenky nemame a stare mamy sa nejdu pretrhnut v starostlivosti o vnucika ☹ Tak sme zvedavi ako to nas krpec bude znasat v inej skolke. Jedna sa len o dva-tri tyzdne, ale aj tak mam obavy ☹
Zavidim Vam teraz matersku, ked to nemusite riesit 😉

ramzesa
19. jún 2007

melory, tak ja tu psychiatriu uz mam dlho 😀 . Ten moj sa tvari, ze nic nepocuje 😠 . Do skolky ide az od septembra.

ramzesa
19. jún 2007

Inak aj vasi drobci rozpravaju od rana vkuse bez prestavky a nieco zopakuju aj desatkrat, aj ked im na to odpoviete 😅? A ako to zvladate?Lebo mna uz poobede neskutocne boli hlava 🙄 .

lasenka
19. jún 2007

ahojte 😉
ja maleho do skolky davat nemusim, pretoze aj mam dva mesiace prazdnin 🙂 ale bude u nas tyzdnovy tabor, do ktoreho urcite pojde, lebo potrebuje aj inu spolocnost ako som ja 😀

ramzesa
pozeram, ze Petko je v takom veku ako moj Matus... tych otazok je pocas dna 100000000... a najcastejsia z nich je MAMI, PRECO... chodim do prace, cize sme spolu len poobede, ale to ticho vecer si naozaj vychutnavam... samozrejme nic v zlom proti syncekovi, proste je to take obdobie 😉

bzuco
19. jún 2007

lasenka, my to obdobie "PREČO" máme stále 😝

a božské ticho večer milujem 😉 🙂

andrea.m
19. jún 2007

ukana škôlka do ktorej chodí filipko je otvorená v júli a v auguste majú zabespečenú náhradnu škôlku.poviem ti že hoci som na MD rada by som ho ešte aspoň v júli v škôlke nechala,lebo niesu s tamarkou zladení a rušia sa navzájom,ale nedá sa berú len deti zamestnaných rodičov.teší ma len to že máme obidve babky na dedine a väčšinu leta budeme tam.

lasenka
19. jún 2007

bzuco
ty si tu? co este nespinkas?

lasenka
19. jún 2007

bzuco
vlastne si vychutnavame to ticho, nie? ale ja uz pojdem do postele, maly mi akosi pokaslieva ☹

bzuco
19. jún 2007

som tu, ale už pomaly idem, to bude ráno zasa boj s budíkom 😒

andrea.m
19. jún 2007

aj u nás je konečne ticho.ešte dnes si pamätám ako som sa tešila kedy začne filipko rozprávať a dnes ked počúvam to nekonečné mami,mami,mami,mami,mami,tak mi ide hlava prasknúť 😉 ale som rada že ho mám šidlo moje milované