Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bibinka
19. nov 2007

baby a čo je lepšie: dávať dieťaťu nejaké lieky na imunitu-homeopatiká aby neochorelo alebo ho nechať aby sa prirodzene popasoval so škôlkarskymi vírusmi a vybudoval si sám imunitu? ja zatiaľ malého chránim oscilococcinom a našťastie nemá ani nádchu klop klop, ale čo robiť ak pôjde do tej škôlky? pokračovať?

ramzesa
19. nov 2007

renca3-tak nejako s tou skolkou,ako na navstevu tam chodi 😒 a ja tam stale iba telefonujem,ze zasa nepride,uz sa citim divne a dnes som ho zabudla odhlasit 😝 ,ale chybu som napravila 😅 .Aj vy ste takto casto doma? U nas si to podavaju,maly prinesie zo skolky a o chvilku je chora mala.
bibinka-moj pokial nechodil do skolky,bol minimalne chory, mozno raz za rok max.dvakrat. Vitaminy som velmi nedavala (myslim tie umele), mala som nejaky sirupcek,ale zanedbavala som to 😖 . Teraz som si nechala poradit a kupila som ten imunoglukan,no uvidim,ci robi zazraky 😕 .

renca3
20. nov 2007

bibinka...nedavala som detom nic na imunitu ani nedavam.

ramzesa...my skolkujeme uz 2. rok. Boli sme raz chori. Je to vyrazne lepsie ako vlani. Minily rok bol chory zo zaciatku 1 tyzden z mesiaca, potom polovicu mesiaca a na jar bol v skolke 1 tyzden v mesiaci az sme v maji zrusili skolku, lebo mal zapal pluc. No a pravdaze mi vsetko nosil na mensieho, kt. soplil a kaslal od 1 mesiaca s nim. Treba si odzit tie chorobky. Niektore deturence sa s nimi vysporiadaju lepsie, ine horsie. 😒

andrea.m
20. nov 2007

ramzesa aj filipko skoro celý prvý rok v škôlke premaródil.mala som len tú výhodu že tamarka vtedy ešte nebola na svete.

čo sa týka umelých vitamínov už som to tu tuším raz písala ja som proti.nech si dieťa vybuduje imunitu samo.väčšina tých vitamínov je návyková.oni to tam nenapíšu samozrejme ale organizmus si na to zykne a bez nich nebude sám pracovať.tak prečo nevypracovať návyk na čerstve ovocie a bylinkový čaj 😕 prejde si tým asi každé dieťa ale pokiaľ si nevytvorí vlastnú imunitu bude to pokračovať dalej a čo potom ked bude chodiť do školy a vy do práce?

ukana
20. nov 2007

ahojte, dnes som os 6.30 na nohach. Rano som utekal s malym na kontrolu k doktorke, potom ho dat ku sestre, rychlo do prace. Este som medzitym stihla nakupit a teraz si dam KAVU! Normalne mam dost a je len 9.40. 😝 😝 😝 Aspon ze maly je uz na tom lepsie, este sa mame doliecit do konca tyzdna cajikmi, ATB uz dobral. Najhorsie je , ze uz chodime obaja do prace a maleho kazdy den musim kade tade vlacit, nechcem si brat OCR, ta je hrozne platena 😖 😖 😖 tak to platame ☹

andrea.m
20. nov 2007

ukana to poznám.manžel nebral očr nikdy iba ja aby sme rozbili len jednú výplatu,aby som nebola v robote tá najhoršia (aj tak som síce bola) tak som sa dala vypísať iba každý druhý raz čo bolo raz do mesiaca ☹ .rozhodla som sa že Tamarku dám do škôlky skôr ešte kým budem na MD na to adaptačné obdobie,nech s ňou môžem veselo maródiť.

melory
20. nov 2007

je to aj u vas, ze zdrave deti spia zvlast v spalni ako zdrave deti??? 😕 som v soku, ze tam vobec su.

tilly
20. nov 2007

mám otázku, dávate deťom doma ešte aj raňajky? lebo my nestíhame, napr. dnes, malý sa zobudil o 8.30 a o 8.45 už bol na ceste do škôlky, oni o takej 9.00 dostávajú desiatu, takže v podstate jedol to...
ale niekedy sa zobudí okolo 8.00, tak či mu to stačí o tej deviatej prvý krát jesť (ráno ešte v posteli si niekedy vypije mlieko, ale nie vždy)

melory
20. nov 2007

u nas len flasa kakaa

renca3
20. nov 2007

tilly...davame, lebo u nas sa vstava medzi 5.00 a 6.00 a do desiaty daleko.

ukana
20. nov 2007

tilly, ja malemu niekedy dam musli tycinku, niekedy len jogurt alebo banan a niekedy nic, len napit. V podstate mu tiez staci ta desiata v skolke, u nas ju maju o 8.30 a to ma namiesto ranajok, nas matko dopoludnia moc nechce jest.
melory, asi si chcela napista zdrave a chore 😅 . U nas to tak nie je a zazila som, ze ucka mamicku upozornovala, nech maleho uz preboha necha doma, ze je fakt dost chory 😲 😲 😲 , a kaslom budi ostatne deti. Moja sestra musi doniest potvrdenie od doktorky, ze maly je uz prelieceny a moze nastupit do kolektivu, inak jej ho nezoberu 🙂 . ja s tym suhlasim.

melory
20. nov 2007

ukana ano

mikca
20. nov 2007

ahoj holky já koukám že tu řešíte snídaně..já bych malé taky dávala snídani, ale vstávaáme taky kolem půl sedmé a ona mi jí prostě nechce...navíc my nejí ani moc chleba, který dostávají většinou ve školce..tak tam musí mít děsný hlad, ale ona mi takle brzo ráno jídlo do pusy neveme 😠
a dens mají čočku..to přijde chudák hladová jak vlk ☹

andrea.m
20. nov 2007

u nás tiež le fľaša kakaa.teraz je doma a dnes vstal a 1x jedol až okolo 9.00

ukana
20. nov 2007

andrea, aj Filipko ma este flasu? nas Matko ma, sice uz z nej moc nepije, ale niekedy si este da z nej kakao a lezat musi na mne ako miminko 😅 😅

andrea.m
20. nov 2007

ukana má.kukni môj album fotka ranný rituál 🙂 hlavne že im chutí

melory
20. nov 2007

hugo ma tiez flasu a dokonca doma pije len z flase, v skolke z pohara.

andrea.m
20. nov 2007

melory taky tak doma iba fľaša.čaj,minerálku,mlieko a všetko iba z fľaše.

melory
20. nov 2007

😅 ano, ale co uz, mynuli rok som mu povedala, ze jezisko si zobral flasu za darceky a on vyliezol na linku, otvoril skrinku a povedal, aha nie nezobral.

renca3
20. nov 2007

Uz som pisala, ze my uz dlho neflaskujeme. Ale zacinam u druheho s umelym z flase a starsi mi zacal kricat, ze aj on chce pit mlieko z flase. Krok spat uz robit nebudem.

melory
20. nov 2007

to ie, ked uz mate za tym, je to riadna zavyslost

tilly
20. nov 2007

dík

ququpin
21. nov 2007

Dobre ranko. 🙂 Maminy, to som rada, ze ste nacali tuto temu, lebo maly, ma 3 roky, a manzel mi stale dohovara, aby som ho zacala oducat od flase. Ale ako? ☹

ququpin
21. nov 2007

Svoje oblubene kakauko, ked ma pit s pohara, place, place, a nevypije ho 😅 .A ked pije mala z flase, nedokazem malemu povedat " Ty nemozes", ved to poznate.

melory
21. nov 2007

ququpin je normalne ze deti celu skolku su na flasy. tiez som ho chcela oducit uz ako 3.rocneho a u nas to zatrhla moja svokra, ze co nech len davam. a tak davam. ale ked som videla v telke, ze tieto deti su nesamostatne a nevedia sa zaradit do spolocnosti mi jedno nebolo.

renca3
21. nov 2007

Oducit od niecoho je spojene s krikom dietata a ten treba vydrzat a trvat si na svojom. Vlastne sme mlieko vynechali a pije len kakao a jedava casto jogurty. U nas to bolo tiez tak, ze doma pil z pohara a moja mama mu davala flasu. Aj tomu je koniec. Ale nemyslim, ze je to az taky problem flaskovanie u vas. Ved s zenit sa s flasou nebude. 😅

ququpin
21. nov 2007

😀 To je fakt,a este mi prezradte ako ste na tom s plienkami? Moj maly uz sice cez den pamparsku nechce, ale na noc ju mat musi ☹ . Obas sa stane ze mi povie "mami dneska mi daj pampersku, ale to je asi lenivost ist na wecko 😠 . Co vy? Nemam z toho bohvieaky pocit, ze v 3 rokoch este s pamperskou. Pocula som o detoch, co v dvoch rokoch uz sa pekne pytali na wecko.

renca3
21. nov 2007

gugupin...cez den by som mu ju urcite uz nedala. Radsej nahradne oblecko do skolky. Ved ma pusu, vypyta sa. No a v noci...zopar krat vyperies bielizen a uvidis, ako to pojde dalej. Syn chodi v noci 1x na WC. Samozrejme nas zobudi. No co uz. Plienok na noc sme sa zbavili ked mal 2 r. aj 2 mes. Ale opat pisem, u kazdeho je to individualne. Urcite je to narocnejsie oducit ako od flase.

renca3
21. nov 2007

Ale musim napisat, ze aj po odplienkovani sa mu v noci pritrafilo a pralo sa. Na to maju este narok. 😉

bibinka
21. nov 2007

ahojte- náš Fifo tiež pije z fľaše mlieko na ráno a na večer a ani to nebudem riešiť. hlavne, že ho bude piť, no nie? švagrinine deti pili mlieko na noc z fľaše keď šiel ten starší do školy a nič sa nestalo. potom to spontánne odmietol a sestra ho nasledovala. žiadne trápenie s odúčaním. detičky majú vlastný rozum, ktorý im povie, že sú už na fľašku veľkí.
odúčanie od plienok je fakt ťažšie, ale napr.kamoškin malý keď šiel do škôlky, učiteľka mu skoro vo dverách vzala plienku a milý chlapček sa doteraz ani raz nepocikal. ani pri spaní.to náš fešák ju má na spanie,ale cez deň a na vonku je bez. a už chce cikať iba a iba doma 😀