Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

lasenka
29. apr 2009

renca - nechaj to uz tak, ved su to deti, co si mohla spravit tak spravila si, Leovi si to vysvetlila, tak kasli na to.. a ako pisala bibi - cakaj na reakciu rodicov...

andrea - cize obidve deti ste dali do izbicky teraz? dovtedy spinkali s vami v spalni? lebo my to tak budeme musiet asi tiez poriesit 😉

bibinka
29. apr 2009

renca- Leovi k dnešným meninám prajem všetko najlepšie 😉

včera som šla pre Fifka do škôlky tak neskoršie, o cca 20 min ako obvykle a už v škôlke boli len dve deti. I keď je škôlka do tej 16.30, pred 16 h tam už neni ani noha. Dokedy máte vy ostatné škôlku? Lebo muž uvažoval, žeby pre neho chodil o tej štvrtej keď skončí v robote, lenže Fifka nechceme nechávať v škôlke ako posledného- zabudnutého 😔 A pritom Fifko každý deň žobroní, aby pre neho prišiel ocinko 😅

a ako sa lúčite ráno s deťúrencami? Lebo nám to medzi dverami triedy trvá aj 5 minút, kým sa sto razy vycmágame na obe líca a uistí sa ,že pre neho naozaj prídem keď sa vyspinká a napapká 😅 A medzitým príde asi 5 detí, ktoré dostanú božtek od rodiča a cupitajú do triedy. Zase na druhej strane vôbec nepalče,ani už nekriví pusinku.....

renca3
29. apr 2009

dakujeme ku gratulacii. len nedavho ho pripisali v kalendari k Lee. ale my to neoficialne oslavujeme uz od narodenia v tento den. na meniny sa darcekom i oslavam vyhybame, skor niekam ideme. vlani to bola ZOO, teraz ideme na Mickey Show.
asi som to uz pisala, nasi spia sami v izbe uz asi rok. sice nadranom dlho prichadzali k nam do spalne jeden za druhym. ale uz vydrzia celu noc.

ukana
29. apr 2009

renca, Leovi vsetko najlepsie 😉 😉

bibinka, mne sa zda, ze len do 16.00 je nasa skolka, ale mozno sa mylim 😅 ja chodim okolo tretej po Matka 🙂

andrea.m
30. apr 2009

ahojte

leovi dodatko všetko najlepšie.

škôlku máme do 17.00 ale filipko chodí domov už na obed. predtým som ho vyberala okolo 16.30.

lasenka deti spali s nami doteraz v spálni. tami vydržala spať celú noc v detskej 2x odvtedy pricupka vždy o 1.30 v noci. hodinky si môžme podľa nej nastaviť 😀 pricupka že "už som tu" dnes meškala 15 minut tak už to bolo aj s plačom. mala narušený nočný režim 😀 potom až do rána spí pri nás v spálni...predsa len ešte je malinka 😉

renca3
30. apr 2009

dnes maju deti den, kedy si mozu zobrat hracku a Leo si vybral plysoveho bieleho zajacika. ucitelka skoro odpadla, ked ho s nim uvidela vo dverach. doteraz to boli dinosaury, draci a rytieri na konoch. niekde musime zacat, aby sme odburali agresivitu alebo jej predchadzali. 😉

renca3
30. apr 2009

inak ten rusky chlapcek je v skolke, rodicov som nestretla. vraj to zobrali v pohode a chalani sa vcera na dvore objimali ako najvacsi kamosi. 🙂

bibinka
30. apr 2009

renca- no vidíš, po súboji ani stopy 😉

katka01983
30. apr 2009

Ahojte.Som tu prvý krat. Mam 26 a 5,5 ročmú dcérku. Chodíme do škôlky už tretí rok 🙂

katka01983
30. apr 2009

Ahojte mamičky.

ukana
1. máj 2009

katka ahoj, uz je mala predskolacka? ako sa vola? 🙂

andrea.m
3. máj 2009

ahojte. vítam medzi nami katku 🙂 . my sme boli cez predlžený víkend na vidieku a cez další predlžený ideme tiež. počasie nám vyšlo takže decká boli celé dni vonku a sú dosýtosti vybehané. zajtra nás čaká s Filipkom kontrola na kardiologii 😲 a kontrolné EKG...no to bude boj. ani sa mi tam moc nechce. dúfam, že nám daju pauzu dlhšiu ako 2 roky. držte nám palce.

bibinka
3. máj 2009

aj ja vítam katku- napíš nám nečo o sebe a svojej škôlkárke. 😉

andrea.m.- verím, že to Filipkovi dobre zajtra dopadne.Myslíš, že bude veľmi "bojovať s lekárom?".

andrea.m
4. máj 2009

veru bude...veľmi ☹

danielahamar
4. máj 2009

ahojte mamičky, chcem sa spýtať, ako funguje keď chcete požiadať o odklad v škôlke - podarilo sa nám vybaviť predĺženú rod.dovolenku - platenú - a tak isto sa podarilo prijatie do škôlky, ale nemôže nastúpiť, až po 04,2010, viete poradiť ako postupovať ďalej? ďakujem za všetky typy a rady 😉

aké papiere ste podpisovali a predkladali, a ešte jedna otázka, berie škôlka peniaze za dieťa, kt. navštevuje 4hod., s kt. je mamička na predl. rod. dovolenke - platenej?

andrea.m
4. máj 2009

zrejme len zajdi za riaditeľkou a dohodni sa z ňou

ukana
4. máj 2009

daniela, ano, za dieta sa plati skolne a strava len ranajky a obed, aj ked len na styri hodiny chodi 🙂

andrea.m
4. máj 2009

daniela asi myslela či nepríde o rodičovský ked dá dieťa na pol denku. čo ja viem tak rodičovský ostáva iba počas adaptačného pobytu dieťaťa a ten môže byť iba nejaký obmedzený čas. pár týžňov, neviem presne.

dadajka1
4. máj 2009

BIBINKA Ja mám so synom tiež taký rituál kým opustím škôlku,trvá to ale je to milé.

dadajka1
4. máj 2009

danielahamar .ako dlho trvá kým sa vybavia papiere o predlženie rod.dovolenky?Mam často chorého syna tak uvažujem nad predlžení.dakujem

brona393
5. máj 2009

Ahojte mam 32 a Lukasko 3a pol a uz od septembra chodime do skolky.Chcem sa spytat mi sme predcastnaci a aj v skolke to je vidiet že troška je akoby o jeden rok pomalši ako ostane deti.Ani s pani učitelkou velmi nekomunikujea aj deti ho beru skor ako babiku alebo mladšieho surodenca. Pritom doma je živí rozprava o106 aj sa so mnou hraje. Neviem ako to spravit aby sa viac zapajal v kolektive do hier a tak. Sú aj Vaše deti doma ine ako v skolke.

andrea.m
5. máj 2009

broni vôbec nieste predcasnaci. filipko nastúpil do škôlky ked mal 2,5 roka

ukana
5. máj 2009

bron, kayde dieta je v skolke ine ako doma, dma si viac dovolia, papuluju, neposluchaju, v skolke musia 😉 😉 😉 ☹ Lukasko sa otrka a po prazdninach bude v skolke zasa iny 😵

anesim
6. máj 2009

Broni, moja malá je júlová a išla do škôlky ako trojročná a v škôlke začala trošku rozprávať až nejak v marci, do škôlky chodila aj chodí rada, no nerozprávala, s deťmi sa hrala, ale potichu, sem -tam zrejme niečo povedala, ale len keď sa jejopýtali. V škôlke je anjelik ani nevedia , že je tam a doma sa jej pusa nezastaví, úplne normálen decko, sem tam vymýšľa, ani tento šk.rok zo začiatku nerozprávala a to tam všetkých poznala, aspoň sa na ňu nikto bnesťažuje, že by robila niekomu zle 🙂

edita33
6. máj 2009

caute dievcata,,dnes som taka stastna ze sa vam musim pochvalit,, 😅 ,bola som nastana ze nemam skolku pre maleho ,pre velmi preplnene miesta,,ale vcera mi volala riaditelka zo skolky ze sa im podarilo rozlozit pripravkarov tak moze otvorit este jednu triedu z malymi deturencami,,no tak som sa potesila ,,dnes som bola po prihlasku,,uz som zufala ze co budem robit v septembri a vyriesilo sa to samo,,,joj,,,som rada,,,,

renca3
6. máj 2009

edita...tak super, mas po probleme.

ja planujem od septembra Leovi zmenit skolku. no mam z toho trochu obavy. tu ma plno kamosov a rano sa mu nechce do skolky. tak neviem, co bude na novom. 😝 uz som mu nieco naznacila, ale moc to nevnimal.
mozno to my dospeli prezivame viac ako deti. lahsie sa prisposobuju novemu.

andrea.m
6. máj 2009

edita super blahoželám 🙂

renca a máš na zmenu nejaký vážny dôvod?

renca3
6. máj 2009

no je to vlastne sukromna skola, ktora ma aj pripravnu triedu. pripravka je uz zaplmena a na buduci rok by mi ho tam nezobrali do 1. rocnika pre nedostatok miesta. tak som ho tam od tohto septembra zapisala. inak dost deti z jeho triedy odchadza. zahranicni sa pomaly stahuju domov. myslim, ze Leo je na zmeny zvyknuty, lebo je tam dost pohyb deti a uz ma pocas 3 rokov asi siedmu ucitelku. skoda je toho posledneho rocnika, ale ved sa aj tak o chvilu rozidu. mal velmi dobrych kamosov Korejca, Cinanku a Francuza. Uz su doma. Zo zaciatku ich spomenul, ale uz ani nie.

andrea.m
7. máj 2009

dnes ráno ked som prišla do škôlky mali na natsenke program na maj-jun. maju tam spústu aktivít. normálane som si to musela napísať na papierik 😉

renca3
7. máj 2009

dnes som sa dozvedela, ze v skolke su kiahne. moje nervy. 😝 dufam, ze to nechytia teraz. mam tolko planov na najblizsie obdobie....teraz budem 2 tyzdne ako na trnoch. 😒 uz ste ich absolvovali?