Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
28. máj 2009

ukana bibi sorry bola to stíhačka zmiatla ma upútavka 😒

bibinka
28. máj 2009

andrea- no veď preto, lebo mi to ani nešlo do hlavy, žeby u nás také silné? Švagrovci na Liptove ale mali myslím minulý rok také zemetrasko, že im hýbalo kľúčmi, čo mali zavesené pri vchodových dverách. 😕

renca- to je fajn, že drobci chodia na takéto výlety. Fifkova trieda chodí zatiaľ len na divadielka a kultúrne akcie,ale zvieratká sú dobrý tip 😉

renca3
29. máj 2009

dnes som bola s Leom v skole, kde od septembra bude chodit do pripravky. povedal hned pri vstupe "paci sa mi tu" (boli tam 2 pinpongove stoly). triedy sa mu tiez pacili. snad mu to vydrzi. 😉 maju tam uniformy, to som
celkom rada. rano nemusim nic kombinovat.

andrea.m
29. máj 2009

renci super. do akej školy ho dávaš. ja by som bola veľmi za uniformy na školách.

bibinka
30. máj 2009

aj ja súhlasím s uniformami. vraj v Japonsku majú uniformy aj v škôlkach- tak sa odlišujú vzájomne od škôlkárov z iých škôlok.

dankacac
30. máj 2009

ahojte, aj moja dcerka maju v skolke uniformu, museli sme si ju sice kupit,ale je to vyborne riesenie. rano nemusime riesit, co si oblecie, nenici tym svoje veci, lebo moja lara je velka ,,umelkyna,,vzdy prinesie na sebe vseliake farby, plastelinu, desiatu...ale ma to vyhodu aj z toho hladiska ze nie su rozdiely medzi detmi, ci bohati, ci chudobnejsi, vsetci rovnako. tiez,kazda skola ci skolka maju svoje farby uniformy. my mame zltu polokoselu s vysitimi slnecnicami vlavo vpredu hore, tmavomodru mikinu, akurat sukne ci teplaky davame vlastne. rifle mame nosit do skolky zakazane...

renca3
30. máj 2009

uz tu bola na fore solo tema "uniformy". myslim, ze dobra vec. len tie rifle by mi vadili. tu to nebude take prisne.
no co das chalanovi, tesilaky? ved este vela casu travia v triede pri hre na kolenach. riflovina co to znesie. 😉

dankacac
30. máj 2009

renca, ozaj chalani nosia tesilaky,ale tu v skolke mozu teplaky,alebo nejake lahsie nohavice, myslim ze je to hlavne koli tomu, aby stihlii v pripade potreby dost rychlo stiahnut, tu je to tak, ze len malo ktore 3rocne dieta sa uz pyta samo na zachod 😀

janulka18
31. máj 2009

Ahojte,pridávam sa k školkarom,malého prijali od septembra 🙂 .Len neviem,či to neposuniem o mesiac,dva,keďže koncom augusta čakáme druhé bábo.Neviem ako to zvládne,dve zmeny naraz.Máte s tým niektorá skúsenosť? Bibinka,hlásim sa 😀

ukana
31. máj 2009

jamulka, vitaj, ............vsak uvidis, pripadne by si mohla maleho davat len na doobedie 😉 ..

mam par fotiek z oslavy narodenin 🙂 kuknite 🙂 🙂 🙂

renca3
1. jún 2009

ukana...pekna torticka. 🙂 ako maly reagoval, ze dostal peracnik? alebo tam boli aj nejake hracky?

renca3
1. jún 2009

janulka...my sme to tak mali. Leo nastupil v septembri na cely den a 17.9. sa narodil Teo. nebolo to lahke, ale jednoduchsie ako by som ich mala doma dvoch. ale zase musis pocitat s chorobami pri oboch. 😝

ukana
1. jún 2009

renca, boli aj hracky, peracnik len obzrel, oblecenie ani neobzrel a siel sa hrat s novzmi hrackami 😀

dik za pochvalu...........

ja som dnes zaspala 😔 😅 , nezvonil mi budik, tak som vstala o 8.00, ked som uz mala byt v praci 😅 😔 .........nastastie mam super sefa,, smial sa 😅 😎

bibinka
1. jún 2009

janulka18- no vitaj, konečne si tu 😀 😀.Myslím, že si treba dobre zorganizovať povinnosti a zladiť to vstávanie, obliekanie.neviem či budeš do škôlky vodiť malého ty,alebo manžel a samozrejme ako to malý bude zvládať.To zistíš až ked do tej škôlky pôjde.A ak ti umožnia dávať tie cca 2-3 týždne len na pol dňa, tak to využi. Síce to bude tak, že poriadne ani domov neprídeš a budeš musieť pre neho ísť, ale ak už bude na celý deň, tak to budeš mať voľnejšie.
Fifko šiel do škôlky keď mal Alexík rok a mala som to náročné, lebo menší spal ešte 2x denne a to som len prišla domov, chytro dala Alexa spať, a ked sa zobudil, zase hajde pre Filipka. No potom sme škôlku museli kvôli mandliam vynechať a nastúpil až vo februári, no ale hned už na celý deň a po 2 týždňoch už ani neplakal. A Alex sa naučil spať už len 1x denne. Takže teraz už "som za vodou". Ten režim už mám voľnejší, doobeda sa už aj niekam dostanem, vybaviť atak....
Inak, doma som mala od toho pol októbra do februára riadne perno, lebo Fifko aj keď bol zdravý, bol ( a aj je ) mimoriadne náročné decko, stále vyžadoval pozornosť, žiarlil a pod.cavyky, teraz si už konečne zvykol na brata 😅

ukana- typický chalan 😀 😀 😀 😀 😀 , najradšej sa hrá 😀 ...............sa ti muselo fajnúčko spinkať, počasíčko bolo ako vyšité na spanie 😀 😀

ukana
3. jún 2009

ahojte, nejak nam to tu upada........ 😒

tento tyzden maju nasi v skolke tyzden detske radosti, kazdy den nejaky program, v pondelok mali sutaze, vcera kreslili na chodnik, dnes boli na vystave, zajtra neviem 😅 , a v piatok maju diskoteku a modnu prehliadku 😀 😀 😀

nase dieta ako kazdy rok, posledny mesiac mrnci, nechce chodit do skolky, uz chce prazdniny 😖 😖 😖 dostat ho rano do skolky je celkom fuska 😖 😠

v pondelok ide so sk. v prirode, potom este idu na jeden den jazdit na konikoch, maju koncorocnu besiedku a 19.6. budu spat aj na noc v skolke 😅 ale len predskolaci........

normalne vycerpavajuci program 😀 😀 😀

ozaj, vcera nam zdochla vodna korytnacka, Mato reval asi dve hodiny, aj sme ju pochovali, potom ju chcel vyhrabat 🙄 🙄 🙄 ..........dnes jej ide zasa na "hrob" dat kvety 😕 😕 ☹

andrea.m
3. jún 2009

chudáčik Maťko....musí mu byť veľmi smutno ☹

program v škôlke maju veľmi pestrý ale každopádne aj veľmi zaujímavý

renca3
3. jún 2009

ukana...kolko sa dozije taka vodna korytnacka? alebo bola chora? lebo decka by tiez chceli korytnacku
alebo proste nejake zvieratko. ja teda nemusim nic. 😉 muz im kupil modlivky. ziju volne na izbovych kvetoch a krmia ich chrobakmi. odvtedy vonku nic ine Leo nerobi, len chyta kadejake chrobaky do krabiciek. aj v skolke tym nakazil ine deti. ucitelky maju pokoj, deti sa hrabu stale v zemi. 🙂

ukana
3. jún 2009

renca, neviem kolko sa dozivaju, nasa mala asi rok, ale asi bola chora posledny tyzden nejedla 😒 ale maly sa o nu skoro vobec nestaral, len ja 😖 ....ani moc nenarastla a bola vyberava v jedle, ...........

tie modlivky by som ja nezniesla 🙄 🙄 🙄 🙄 hmyz ja nemusim, ja sa bojm pavukov a pod. 😔

bibinka
3. jún 2009

ukana- ja som o žiadnom programe nevedela, až dnes poobede som si všimla na dverách plagát na celé okno 😅 .slepá som jak patrón. 😀 😀 😀. Ja som ho dávala do školky až dnes ráno, inak sa striedali babka a manžel a samozrejme nik nepovedal, že čo a ako v škôlke....musím ich poučiť. 😒 že mi majú všetko oznamovať.

samozrejme Fifko necekol ani pol slova. Včera boli v základnej škole- že vraj súťažili, mi Fifo pred spaním oznámil 😅 😅 😅. Muž pre neho šiel do škôlky a bol vyvalený, škôlka zamknutá, detí nikde, len oznam, že si ich majú vyzdvihnúť na základke, sila muž mi volá, že ktorá je to škola 😀 😀 😀 😀 , tak ho teda šiel zobrať.

renca- jáj, modlivky by som teda nezniesla, 😝 , vlastne ani nič by som nezniesla, len mačku-ale len do rodinného domu. Fifko stále túži len po miešačkách a kábloch a Alexík ten je ešte stále mimo....len verím, že mi ten nebude ťahať domov kadejakú háveď.

ozi, tie malé vodné korytnačky vraj žijú max.2-3 roky, takže ukana, umrela v strednom veku, chúďatko. Maťko je citlivá dušička. Mala by si mu nájsť nejakú náhradu.... 😅

andrea.m
3. jún 2009

tak ja by som zniesla ešte tak rybičky. plánovali sme dať do detskej akvárko ale nakoniec sme to zatrhli lebo v lete často odchádzame z domu na dlhšie a nemal by sa o tie rybky kto starať ☹

renca3
4. jún 2009

no ved ja som sa este nestretla u zien s pozitivnou reakciou na modlivky. ale vysvetli to mojmu muzovi. zatial ich akoze ignorujem, ale ked budu mat o par mesiacov tych 10-12 cm, asi ich neprehliadnem. 😝

ukana
4. jún 2009

bibi, rano mali na dverach oznam, ze poobede budu v skole 😉 ...........ja poctivo citam nastenky 😅 , aby sme nieco neprehliadli, ale MM ten ma klapky na ociach, nic nepozera 😠

dnes bola v triede aj zdravotnička, co s nimi ide do Sk. v prirode, taka asi v mojom veku .....cez 30 😅 😀, ........asi zdravotna sestra................

no idem ja, za hodinku mam byt u zubarky 😖 😖 ☹ ☹ ☹

bibinka
4. jún 2009

renca- no mňa by porazilo, keby to na mňa sadlo, bŕŕŕ. ale mužov synovec je celý paf z takýchto potvor. je aj členom slovenskej entomologickej spoločnosti, doma si sám pestuje motýle a kadejaké staršilky a iné potvory, larvy si kupuje cez internet až kdesiu za Nemecka a Anglicka. No obdivujem švagrinú.... 😅

andrea.m.- rybku sme mali, bojovnicu,aj dlho vydržala, (ešte sme nemali deti), ale muž čistil akvárko až keď bublali zelené bublinky, takže keď zdochla, tak sme sa už o nič nepokúšali 😀

renca3
4. jún 2009

no ved aj tieto priserky boli kupene cez internet. z mimo BA. to som nevedela, ze su na to normalne chovne stanice a predavaju to.
ale to sa z tych kvetov ani nepohne. maximalne si prelezie na inu rastlinu. 🙂

andrea.m
4. jún 2009

renci ja by som v noci asi ani nespala. stále by som sa bála že čo ked náhodou to na mňa skočí brrr.

renca3
4. jún 2009

zo zaciatku som mala aj taky hororovy modlivkovy sen, ale uz je to v pohode. 🙂 nespavostou netrpim. 😅

andrea.m
4. jún 2009

😠 😠 😠 som dnes robila v škôlke poriadky. ked som prišla po Filipka tak mi povedal že ho spolužiak ho škrtil lebo mu privrel dvere pred nosom. ja teda netvrdím že Fifo je anjelík a viem si predstaviť ako vystrájali ale škrtiť niekoho len preto že mi pribuchne pred nosom dvere je trošku silná káva. stalo sa to ked sa vracali z dvora, učiteľka šla posledna a kým došla do šatne už aj mala čo riešiť. som mala s dotyčným pohovor a pohrozila som mu že ak sa ešte raz Filipka dotkne prídem k nim domov a až potom uvidí ten tanec.

renca3
4. jún 2009

andrea...pekne si to za horuca poriesila. dobre. 🙂

ukana
4. jún 2009

andrea, super, len tak dalej, a Filipko nema nejake zranenie? ☹

andrea.m
4. jún 2009

ma na krku stopy po nechtoch.dva škrabance. moja dobre kamoška mamka dalšej filipkovej spolužiačky sa poobede stretla s ondrejkovou mamkou a všetko povedala (ja sa s ondrejkovou mamkou nestretávam vôbec. ona je zamestnaná malého nosí skoro ráno a vyberá ho poobede zatiaľ čo ja fifa na obed). tak sa mi cez ňu ospravedlnila, ono to škrtenie nebolo jedine čo tento rok ondrík filipkovi vyviedol.