Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

melory
18. okt 2007

to by sa zislo v skolkach, trocha by si aj ucky oddychli

janazuza
18. okt 2007

u nas tv nemajú a ani nechcú. Radšej niečo s deťmi tvoria a kreslia 🙂

melory
18. okt 2007

vsak to snad v kazdej skolke, ale mne to pride ako vyhoda. ved su DVD aj vychovne, ja si pamatam sikovne rucicky. mozu im pustit cestu a ako sa prechadza cez cestu...nie hned popolusku.
ja si pamatam, ze sme v skolke za komousou telku mali a uz sme sa nevedeli dockat piatku lebo sme kukali filmarik a filmuska.

andrea.m
19. okt 2007

naše deti telku nemajú.akurát im pred spaním jeden týždeň rozprávku čítajú a druhý púšťaju s CD.včera počúvali kocúr v čižmách,filipko tu rozprávku počul 1x a veľmi sa mu páčila.

janazuza
19. okt 2007

ja malému tiež čitam pred poobednajším spánkomä AKO TO MAJU V šKOLKE) , ABY SI ZVYKAL, KED PôJDE NA CELý DEň

maruschka
19. okt 2007

janazuza,ale pozerajú aj prírodopisné a náučné 😉 .A tvoria stále.Už dávajú výstavky aj na okná na chodbách,pretože jednoducho sa im to nezmestí na výstavky.Majú kopec aktivít za celý deň a mne to DVD príde ako taký oddych tých detičiek.A boli by ste pekvapené,koľko detí nemá doma počítač alebo takéto vymoženosti,aby si mohli pozrieť pekné rozprávky. 😒 Takže sú šťastné,keď si to môžu pozrieť v škôlke.
Inak v pondelok má ZŠ a materská škôlka rozprávkový deň 🙂 .Pozvali škôlkárov do školy,a každá trieda na druhom stupni má za úlohu nacvičiť nejakú rozprávku a krpci budú pozerať a hodnotiť.A okrem toho tam budú mať nejaké tvorivé dielne.Tak malá už nemôže tri dni spávať,čo o tom stále premýšľa.A zajtra majú školáci a škôlkári športový sobotňajší krúžok v telocvični,takže zatiaľ je tých aktivít až-až.. 🙂

saliv
19. okt 2007

Ahojte. Chcem sa opýtať vás žienky, čo máte detičky tak okolo 4-5 rokov, že či s nimi doma precvičujete čísla a písmená. Manžel vraví, že je to skoro, ale ja dcéru nenútim, ona sama si to vyžiadala. Tak ako je to s vami?

janazuza
19. okt 2007

JEJ,TAK TO BUDE SUPER, naši mali nedávno tekvicový deň, potom mali vystúpenie a mali by mať šarkaniádu, ale to záleží od počasia- zatialto vyzerá- na dážď ☹

maruschka
19. okt 2007

janazuza,hlásili pekne,ale studené počasie,dneska to už začalo.Takže šarkaniáda hádam bude 🙂
Saliv,nám neodporučili precvičovať,v škôlke sa učia písať vlnovky,čiarky a také všeličo.Ale tie deti sa väčšinou v škole nudia,keď už vedia písať.Segra je učka a už som sa s ňou o tom rozprávala.Deti si v škôlke ručičku rozpíšu na presnosť a v škole sa už naučia rýchlo písať 😵 To je môj názor,ale viem,že väčšina detí už sa vie podpísať a písať paličkovým písmom prvé písmenká.Ale to majú potom ťažšie,naučiť sa písať písaným,keď vedia paličkovým.Teda neviem.

saliv
19. okt 2007

marsuchka - veď toho sa bojím, že každý má nejaký systém učenia, či jej do toho nejak príliš nezasiahnem. Ale ona sa na to vždy tak teší, keď príde domov, že ide písať a počítať. Viem, že sú rôzne metódy, že niekde sa učia najprv len tlačené až potom písané a tak. Aby z toho potom nebola hotová pri nástupe do školy.

andrea.m
19. okt 2007

maruschka môžem sa opýtať kde bývaš?písala si že na dedine,na dedinsku škôlku majú tých aktivít naozaj požehnane.môžeš byť rada.aj naši idú 30.10 na základku na nejaké divadlo,som zvedavá.filipko ako chlapec v takýchto veciach nadšenie neprejavuje.ako je tak je a hotovo.

maruschka
19. okt 2007

andrea bývam na dedine neďaleko Nového Mesta nad Váhom.Inak preto tu máme toľko aktivít,lebo škola,aby získala nejaké neviem aké financie,kredity,sponzorov musí vyvíjať aktivity-od zdravých dní,športových,krúžkov,výletov,exkurzií a škôlka patrí pod školu,tak sa vezú navzájom.A hlavne-máme mladé učiteľky.Inak tu toho býva ešte viac,ale ja mám to šťastie,že mám segru učiteľku,takže mi malú vždy zoberie do školy na napríklad posedenie pri knižke-to si decká donesú spacáky,jedenie,špekačky zabezpečí sponzor a čítajú sa rozprávky od slovenských spisovateľov-niekedy si ich pozvú aj osobne, a decká normálne prespia v telocvični-máme novú.
Andrea vtip je v tom,že je tu pár obetavých učiteliek-moju segru nevynímajúc,ktoré idú s deckami na výlety po okolí hoci aj cez víkendy-to mávajú také turistické exkurzie a to navštevujú aj štuplíci zo škôlky. 🙂

maruschka
19. okt 2007

saliv,veď keď chce sama od sebe,tak prečo nie.A nechcela by si vyskúšať školu pre nadané deti-myslím výnimočne nadané deti.

maruschka
19. okt 2007

jaj andrea a v školstve platí to-čím menej žiakov,tým sa im viacej môžu učitelia venovať.Takže toto platí aj u nás na dedine,lebo u nás si školy dokonca tak odlákavajú žiakov,že si zajednajú autobus a deti zvážajú z okolitých dedín do školy.To je ten európsky systém,keď sa snažíš,máš peniaze..

andrea.m
19. okt 2007

tak to ja s autobusmy ešte dlho problém mať nebudem.škôlka je na konci našej ulice a základka oproti bloku a to dokonca hned 2 jazyková a matematická.ale počula som že ta jazyková je veľmi protekčná,chodia tam deti prominentov a známkuje sa podľa komta rodičov.dúfam že sú to len povery lebo práve na ňu chcem dať filipka a konto nemám.

maruschka to je super že sa deťom tak venujú.toľko aktivít čo si popísala filipko nemá v škôlke ani zdaleka.

maruschka
21. okt 2007

baby nutne potrebujem poradiť.Ak dávate deťom do škôlky niečo na narodky,čo dávate učiteľkám.My sme malej kúpili krabicu horaliek pre decká a pre p.učiteľky sme kúpili veľkú granulovanú kávu Eduscho.A mám im poslať aj niečo okrem toho??Potrebujem to vedieť do zajtra večera.Díky

andrea.m
21. okt 2007

maruschka ja som dala jednú veľku nesku aby mali v robote a keždej učiteľke(filipko ma dve) čokoládu.myslím že to bola jeden rok milka a minulý študentska pečať.

renca3
21. okt 2007

To im staci, maruschka. Nepotrebuju priberat. 😉

lasenka
21. okt 2007

maruschka
ja taktiez slavime narodeniny o par tyzdnov, no pre deticky kupime nejake keksiky a pre p. ucitelky velku Popradsku kavicku, to im musi stacit 🙂

maruschka
22. okt 2007

díky za rady dievčatá.Rozhodla som sa,že im pošlem k tej káve takú bonbošku-koňakové bonbóny,lebo na začiatku roka malá nič nepriniesla p.učiteľkám,tak trocha im to teraz vynahradíme.Máme 3 učiteľky,tak sa hádam podelia pri káve. 🙂

vka
22. okt 2007

maruschka to uplne stači u nas v školke si myslim že sa maminka pred maminkou predbehuje na narodeniny peču šlahačkove kolače kupuju do školky šampanske 😕 😕 😕 😕 kde su tie časy ked deti dostali po lizanke ☹

saliv
22. okt 2007

maruschka - neviem, že či je nejak extra nadaná, alebo len tak veľmi chce. Ale keby ju odporúčali do školy o rok skôr, tak by som ju dala. U nás v blízkosti nie sú nijaké zariadenia pre nadané deti.

maruschka
22. okt 2007

vka,tak to už musia byť poriadne ..snaživé... mamičky.To nemám rada,keď niekto takto zdvíha latku vysoko a čo potom tí ostatní rodičia?Čo už majú priniesť kaviár a šunku 😖 ?Keď sme boli malé-ja a segry,tak sme nosili cukríky,lízanky alebo žuvačky.Učiteľke kávu-malú.Teraz vidím,že je to skôr o podlizovaní sa mamičiek a predbiehanie sa ktorá pred ktorú 🙄 .Takže ja zostávam pri klasike,kekse pre decká,káva a malá bonboška pre učiteľky. 🙄 😎

andrea.m
22. okt 2007

ja sa snažím pred učiteľkami "blysnúť" starostlivosťou o svoje dieťa a nie "pozornosťami".vo filipkovej triede takto "snaživých" rodičov našťastie nemáme a to sú tam aj deti z "lepších" rodiniek

maruschka
22. okt 2007

andrea,dúfam,že u nás v škôlke toto nie je-čo spomínala vka.ale keď čítam niektoré príspevky od mamičiek aj v iných témach ohľadom toho,ako sa niektorí rodičia správajú v škôlke,tak rozmýšľam,koľko tí rodičia vrazia peňazí do darčekov pre pani učiteľky a či je to aj na niečo dobré.
inak už som si to zistila,čo sa nosí u nís.Kamoška hovorí,že nikdy učiteľkám nič nedoniesla a deckám iba lízatká.Tak ale,ja si myslím,že tá káva a bonboška nič nepokazí a pri tých deckách si aspoň trocha osladia život. 🙂

andrea.m
22. okt 2007

maruschka zdieľam tvoj názor.ľudí máš rôznych.niektorý rodičia to podľa mňa ženú do extrémov v mnohých smeroch,ale každý sme nejaký.

verulka
22. okt 2007

my davame vzdy po lizatku aj p. ucitelkam 😉 darcek im davame pri vianocnej alebo koncorocnej besiedke 😉

andrea.m
22. okt 2007

u nás majú koncoročnú besiedku iba pripravkári.

renca3
22. okt 2007

V nasej skolke mame v piatok Halloween party, tak ideme dnes vybrat nejaku masku do pozicovne. Viem, ze lepsie by ju bolo vyrobit doma, ale ja nemam na to vlohy a pozicovna je po ruke. 😉

maruschka
22. okt 2007

naši škôlkári mali dneska rozprávkový deň-decká zo základky im zahrali 4 rozprávky.Inak besiedky u nás bývajú vianočné,k dňu matiek a tuším ešte karnevalové.Na všetky besiedky majú pozvanie aj rodičia a kuchárky sem-tam upečú koláče na ne.Ale aj nás čaká karneval. 🙂