Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
4. feb 2008

no vidíš alysea,vravela som že to bude OK aj zajtra neboj nič.no a čo sa týka slovenských úradníkov to ani nekomentujem.

alysea
5. feb 2008

Ahojte, tak aj dnešok Peťko zvládol be akýchkoľvek problémov a už sa pýta, či aj zajtra pôjde, že sa teší. Normálne som rada, dúfam,že mu to vydrží. 🙂

ukana
6. feb 2008

alysea, tak to je supeeeer 🙂 tak nech to Petkovi dlho vydrzi, niektore deticky nemaju problemy s adaptaciou. este moze prist kriza po 2-3 tyzdnoch, ale verim, ze u vas nepride 😉

a ten URAD PRACE a jeho zamestnankyne- NO COMMENT. som rada, ze nepotrebujem ich sluzby 😖 Celkovo si myslim, ze statny uradnik je zvlastna diagnoza 😖 . Cest vynimkam 🙂

andrea.m
6. feb 2008

ahojte

ukana aj výnimky sa časom nakazia takže neexistujú 🙂

alysea je to super že si peťko zvykol.filipko je teraz doma lebo bol nachladený tak sa doliečuje ale už mu rohy rastú takže v pondelok sa teší aj on aj ja.

bzuco
7. feb 2008

ahojte
dlho som tu nebola, ako sa majú naši škôlkári?
my sme boli na zápise, tak sa teší, že pôjde do školy, uvidíme, dokedy jej tá radosť vydrží 😀 😀 😀

ukana,andrea - moja mamča je výnimka 😉

ukana
7. feb 2008

bzuco, ved ja som tusila, ze nejaka maminka alebo jej pribuzna bude vynimka, preto som to napisala 😅 😅 😅 Na zapise nebola mala nervozna? Ci skor ty? Co vsetko nas tam na buduci rok caka, co mame este "natrenovat"? 😅

alysea
7. feb 2008

Ahojte, tak a my sme doma, Peťko je chorý, takže sme vydržali tri dni ☹ Musím sa poďakovať nejakej maminke, ktorá tam dala chorú dcéru, pretože je zapísaná v zošite, že dala dieťa do školky choré. A okrem nás ochoreli dalšie 4 detičky.

bzuco
7. feb 2008

ukana, ak mám pravdu povedať, trošku som bola sklamaná z toho zápisu
ved to ja som robila také zápisy...snažila som sa zistiť od prváčika čo najviac
tu len dokresľovala nejaké obrázky a mala nakresliť nejaký obrázok
nič nechceli - ani básničku, či pesničku, ani či vie farby, čísla, či sa vie podpísať ☹ a ona sa tak tešila, že to pani učiteľke ukáže, aká je šikovná

a malá nebola nervózna, trošku sa ohanbievala, ale v pohode
hodím foto do albumu 😉

ukana
7. feb 2008

bzuco, tak to fakt o nicom, kolegyna bola s dcerkou skoro hodinu na zapise 😒

alysea ☹ ☹ ☹

bzuco
7. feb 2008

možno sa im už nechcelo, prišli sme takmer na koncí 😝

ukana
7. feb 2008

Barborka je riadna kocka 😉 !

bzuco
7. feb 2008

😵 😉
aj martinko je fešák 🙂

ukana
7. feb 2008

ten naš či ten Váš? 😀 😀 😀 😀 😀 zeby obidvaja? 😎 😎 😎

miritu
7. feb 2008

mila alysea, ... to ma mrzi ze maly je chory, na druhej strane, je to presne o tom o com som pisala minule. 😖 V podstate je to aj uplne prirodzene ved ked je dieta zvyknute byt doma a zrazu pride velky kolektiv, imunita sa stale len buduje. Vraj az 80-90% deti takto reaguje na nastup do skolky. ☹
Prajem skore uzdravenie.

My sa zatial druhy tyzden drzime klop klop. Moja kazdodenna prvencia: po navrate domov zo skolky/skolky/roboty na olovrant nakrajam pomarnace, kiwi, jablka.. proste minimalne porciu-dve ovocia musi zjest kazdy. nastastie vsetkym ovocie chuti takze nemam s tym problem. Vcera sme 4ja zlupli kilogram pomarancov, niekolko kiwi a 3 jablka. Dnes zo skolky masirujeme do zelovocu zas... 😉 + Pouzivame denne preventivne physiomer pre deti )morksa sol do nosteka. Pevne dufam ze to prispieva k pestovaniu imunity. Drzte sa

renca3
7. feb 2008

My sme uz doma takmer 3. tyzden. Dlho som vahala s ATB, ale nevyhli sme sa im. Naposledy mal v maji.
Drzal sa od zaciatku roka celkom v pohode.
Takze v pondelok uz KONECNE nastupuje do skolky. Snad uz bude OK. Neviem si predstavit byt doma tolko, keby som bola v praci. Boli by sme nuteni sa prestriedat s muzom a potom je tu babka.

andrea.m
7. feb 2008

u nás mal teraz očr tatinko lebo ja mam v škole prednáškovy blok a na výplatu dostaneme veľký prd ak sa mám ešte pomerne slušne vyjadriť.neviem z čoho zaplatím dve hypotéky 😠 je to neskutočne ako tento štát okráda a týra mladé rodiny.

a teraz na veselšiu tému.tešíme sa na karneval ktorý ma filipko v škôlke 20.2 chcel by byť spiderman(tu rozprávku nikdy nevidel 🙂 )ale v požičovni taku masku nemali tak sme pre istotu zahovorili piráta a ked nezoženieme spidermana bude pirát

lasenka
7. feb 2008

ahojte 🙂
chcem sa vas opytat, ci vase dieta uz dokonale ovlada farby, lebo my sa nie a nie naucit 😒 deti v jeho skolke s tym uz problem nemaju, no my ano 😔

bzuco
7. feb 2008

lasenka, ved matúško ti mal len nedávno 4 roky, neboj on sa to naučí
Barborka tiež v tom veku ešte plietla a za chvíľu, ani som sa nenazdala , vedela všetky
takže nestresuj 😀 😉

junovka
7. feb 2008

lasenka, a to ich v skolke neucia? 😕 😕 Lebo Timeiku ucili, aj ked ona ich ovladala 😎

bzuco
8. feb 2008

ahojte
idem po radu 🙂
Barborka mi každé ráno, ked má ísť do škôlky vymýšľa, že ona tam nejde, lebo ja som doma s Martinkom a ona chce ostať s nami
už neviem, čo jej mám povedať, lebo nemôžem jej každé ráno hovoriť, že idem sa malým k pani doktorke 🤐
popritom v škôlke má kamošky, super učiteľky, je jej tam dobre
a doma ju nechať nechcem už len z toho dôvodu, lebo malý ma naplno vyťažuje a tak by som sa jej nemohla venovať tak ako by chcela a bola by protivná, lebo by nevedela čo so sebou
poraďte, ako na ňu

renca3
8. feb 2008

Tak 5-rocnu len tak neoklames. Aj my sme mali podobne problemy. Platila doktorka, robota, kamarati na teba cakaju a chcu sa s teboy hrat, ucitelke bude smutno a podobne. Vela krat bol aj plac, ale treba to prezit. Asi som nepomohla.

bzuco
8. feb 2008

renca, to veru nie, ona je mazaná všetkými masťami, ale už mi fakt dochádza fantázia 🙄
dnes zabralo, že som povedala, že od zajtra bude 2 dni doma, lebo je víkend
ale od pondelka zasa začne kolotoč výmyslov 😒

ukana
8. feb 2008

bzuco, ja by som jej to vysvetlila tak ako to je: ze maminka sa musi venovat bracekovi, varit, upratat a poobede, ked sa vrati zo skolky, budes sa viac venovat jej. Ze dopoludnia by sa doma nudila, ani hrat by sa nemohla, lebo by braceka budila a bolo by jej smutno za kamaratkami. U nas je tento problem, ked je manzel po nocnej a maly vymysla, ze ved ocko je doma ( aj ked spi) a on s nim ostane a bude ho strazit 😀 sme to zatrhli 🙂

lasenka, my sme tento problem nemali, ale zasa mame ine, pastelka je nas uhlavny nepriatel a nieco nakreslit je VELKY BOJ 😠 😠 😠 Myslim, ze farbicky treba len precvicovat a stotoznit si farbu s nejakou vecou ( napr.zlta = slniecko, modra= obloha, zelena= trava, ruzova= prasiatko). Myslim, ze problem by to pre Matuska bol az v predskolskej triede, to je az za rok, dovtedy to bude mat v malicku 😉

miritu
8. feb 2008

Co sa farieb tyka.. neviem ako u Vas ale na 3 rocnej prehliadke to bolo ako jedno z prvych "cviceni" vysypane ceruzky musela mala podla farieb odkladat. Okrem sedej.. sme zlvadli vsetky. 🙂 Neviem co povazujes za "dokonale" ale 12-15 zakladnych farieb vieme . Mame problem pomenovat len rozne odtiene hnedej.. oranzovej.. proste pastelove farby.

nuz male slecny tazko prekabatit. To je ine ako chlapci ... 😉 To len dookola opakovat pravdu.. 5 rocne deti chodia do skolky.. babetka su z maminkami doma. Ked bude martinko mat tolko co barborka aj on pojde do skolky.. a kazdy den pekne dookola. Mne nic ine ako pravda na malu nepalti, to ma len 3 roky.. a ona sa dopatra ako to vskutocnosti je tak ci tak...Ked moj Matko maly lahko som ho nahovorila na vselico - dal sa.. ale mala . na tu to vobec nepalti.. to je asi tak... baby su baby 🙂

alysea
8. feb 2008

Ahojte, no miritu, kebyže ochorie len Peťko tak to beriem tak, že áno, zareagoval na nástup, lenže ochorelo ich 5, takže to bude tým chorým dievčatkom, čo ho tam super zodpovední rodičia dávajú.
A farby, Peťko nechce hovoriť, ked sa ho pýtam,e naschval na všetko hovorí červená, ale zistila som, že farby pozná a to už na Silvestra, ked večer začali skúšať púšťať ohnostroj, malý sedel a rapkal, červená, zelená, modrá, žltá, skoro som odpadla. Netreba na nich tlačiť.

miritu
8. feb 2008

u nas tiež neochorela len Tatianka. Takmer polovica triedy ostala doma súčastne s ňou. (veď stále zúri chrip. viroz)Tak vážne neviem čo / kto bol na príčine. Vo všeobecnosti však žiaľ -Bohu platí čo sme už spomínali. Do školky nechodia len zdravé deti ☹ Mnohý rodičia aj po chorobe nástup do škôlky uponáhľajú... a dieťako s oslabenou imuitou nachytá (a ďalej predá) hocičo.

lasenka
8. feb 2008

ahojte
dakujem, potesili ste ma 😉 no v skolke mi ucitelka povedala, ze Matko stale nepozna farby a mal by sa viac ucit... doma som si nevsimla, zeby ich neovladal, prave naopak, ked mu poviem, nech mi prinesie ten cerveny svetrik alebo zlty alebo to je jedno aky, stale prinesie podla farby, ktoru poviem, asi preto, ze sa vtedy na tu farbu az tak nesustreduje a robi to pohotovo... v skolke ma s tym mozno mensi problem, nie?
ale dufam, ze sa to spravi, len ma trosku skrelo, ze mi to tak ucitelka povedala 😔

bzuco - ahoj moja 😉 to, ze Barborka nechce chodit do skolky, sa necudujem, ved ani mne sa nechce ist, ak moj muz ostava doma 😀 ale to len zartujem... no neviem ti v tom velmi poradit, kedze som to este nezazila, ale skus to, co ti radia dievcence a potom nam povedz, co sa ti osvedcilo 😉 ja si to vezmem k srdcu, urcite sa mi to este hodi 😉

andrea.m
8. feb 2008

tak ja mám 1 chlapca a tiež bol problém.ako písali divčatá zabrala jedine pravda a neustále ubespečovanie že on je "veľký" brat.to pozdvihlo jeho mužské ego.ale neprešlo to za týždeň takže pevne nervy prajem.

andrea.m
11. feb 2008

tak dnes šile Filipko do škôlky po 2 týžňoch, ráno zvládol super tak som zvedavá čo mi porozpráva ked príde domov.

alysea
11. feb 2008

No verím, že bude mať kopec dobrých zážitkov, aby sa tešil aj zajtra. My pôjdeme do škôlky asi až vo štvrtok. Ale Peťko nakazil už aj mňa.