Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bibinka
12. mar 2009

čaute- Filipkovi namerali v škôlke teplotu a tak sme na druhý deň šli k dr, lebo ho bolelo hrdlo aj oči sa mu zapálili,mali sme ísť aj na očné, lenže tam je to len na objednávky(to teda nechápem☹( ) a preto sme pre istotu šli na očnú pohotovosť,lebo už ani nevidel na oči, tie mal úplne podkrvené ako angorák,a....pohotovosť funguje "len" pre úrazy oka....no tak kvápeme pamykon+sumamed,ale furt teplotuje, tak ho nechám doma aj ďalší týždeň, nech sa pozbiera.
Ozi, dávate niečo aj ako prevenciu,myslím nejaký preventan junior ,alebo imunoglukán?Ja dávam len cebion a pangamín....

andrea- afty?hm...včera ich mal Filipk opäť celú pusu a aj zapálené ďasná, ale modlím sa aby sme nemuseli opäť pichať B12. ☹

renca3
12. mar 2009

ja nedavam nic na imunitu, ale mala by som. akurat jedia vela ovocia. nastastie ho maju radi.

pisala som, ze som dala mensieho do skolky uz na cely tyzden a akurat od pondelka kazde rano plac. neviem, co sa porobilo. uz sa mu tam nepaci, nechce chodit do skolky a hototvo. dufam, ze to coskoro prejde. 😒

ukana
12. mar 2009

bibi, my sme v case najvacsej chorobnosti davali Imunoglukan sirup, zacala som uz na jesen a chorob bolo menej a ked boli, tak lahsi priebeh 🙂 treba ho brat dlhodobo....2-3 mesiace......

bibi, IP

riusik
12. mar 2009

ani ja nedavam nic na imunitu - myslite, ze treba? este nebol chory, nebral ziadne atb... ovocie a zeleninu je kazdy den. tiez sa troska bojim, odkedy nastupil do skolky, predsa len v tom kolektive sa skor motaju nejake tie virusy... 😠

andrea.m
12. mar 2009

ja nedávam nič na imunitu.

bibi a nebude filipko alergicky? lebo u môjho filipka sa takýmto postihom očí spustila alergia

bibinka
12. mar 2009

renca- neboj, prejde, on pochopil, že tam zrazu bude na celý deň a dáko ho to vyviedlo z miery.

ukana- zvažujem tiež imunoglukán, preventan junior a echinaceu-lenže tá Fifkovi nechutí, mrští sa pri tom, tak asi ten preventan-to sa cmúľa a je to mňamka.

riusik- joj, tak to máš šťastie, že nebýva chorý.

andrea- no dr.sa aj pýtala či neni alergický, lenže teraz začiatkom februára mu bralikomplet alergológiu a všetky typy imunít.faktorov vyšli v norme. teraz to už ustupuje. On sa vždy sťažoval, ež ho bolia očká keď mal byť chorý,alebo už bol chorý. POdľa toho sme už vedeli, že bude.... a riadne 😢

ramzesa
12. mar 2009

bibinka, necitala som to cele len zbežne. Ja som môjmu dávala Imunoglukán a mi bolo povedané,že už nemám dávať. Zistili mu alergiu na plesne a vraj toto funguje na plesniach, hmmm. A oči má tiež také divné, len on nespí v škôlke,len leži,u môjho to môže byť aj to,ale aj ta alergia, on ju ma už potvrdenú.

renca3
13. mar 2009

bibinka...on tam bol cely den, ale len od pondelka do stredy. teraz na cely tyzden. skor pochopil, ze si nemoze robit co chce a nechce spolupracovat s ostatnymi. odbieha od spolocnej cinnosti. aj doma pri vsetkom vydrzi par minut.

riusik
13. mar 2009

renca...si musi zvyknut. moj tomas zasa stale vsetko komentuje, stale rozprava a to jedna p. ucitelka nemoze akosi stravit...ale uz sa to lepsi 😉 vsetko chce svoj cas...

moje dieta sa dnes zobudilo a vravi mi: mama pod, ideme do skolky... skoro som odpadla 😵

prajem pekny dnik vsetkym, ziadne choroby a detickam pohodku v skolkach 😵 😵

riusik
13. mar 2009

jaaaj, tomas zasa mrncal, ked som odchadzala zo skolky ☹ a to tam utekal celou cestou vysmiaty, ale zbadal jedneho chlapca a koniec...

andrea.m
13. mar 2009

asi mu ten chlapec moc nesedí 😒

bibinka
13. mar 2009

ramzesa- no,tá alergia je ale vec,našťastie u Fifka nič takého nezistili. A pamykon pomáha,kápeme stále á2hod.

renca- ani môj nespolupracuje,ale len doma, vraj v škôlke je hotový anjelik 😅

riusik- no vidíš, zapáčilo sa mu tam veľmi 😉 ,a s tým chlapcom mal asi nejaký stret, keď začal plakať,nie?

a s tým mrnčaním je to aj u nás, preto mi Fifko vždy kýva z okna,taký uplakaný a keď pre neho prídem a pýtam sa učiteľky, či viac plakal, povie ,že nie, len kým mi odkýval 😅 😅 , no tak sa potom vyznaj. A vždy keď pre neho prídem, tak mi ujde a "nechce" ísť domov,vždy ho musí učka dotlačiť 😀 😀

riusik
13. mar 2009

no, sme doma zo skolky, vsetko ok, teda az na to, ze nespal... aspon zaspi skor vecer 😉
a s tym chlapcom - neviem, ale ucitelka vravela, ze nevie o nicom, mozno mu je naozaj smutno, ked ma vidi odchadzat...

andrea.m
13. mar 2009

možno mu len není sympatický 🙂

riusik
13. mar 2009

mozno... ale pochybujem, je to taky sladky maly anjelik - modre ocka a krasne blondave kucerave polodlhe vlasky 🙂

riusik
13. mar 2009

andrea: a vy ako? uz ste zdravi???

andrea.m
13. mar 2009

ta čo si. Filipko bol včera na pohotovosti, dnes u našej mudr. má herpesovú angínu, berie ATB. cez deň bez teploty teraz ma 38,2 a už aj magela to chytá tak ešte len teraz bude veselo. 😅

petikd
13. mar 2009

Ahojte.Tak po dlhom čase sa ozývam aj ja.
No aký bol Damián minulý týžden spokojný v škôlke....som si myslela,že sme to zvládli.No a tento týžden vždy ked som po neho prišla tak plakal.A posledné 2 dni mi stále opakoval a plakal,že nechce ísť do škôlky. ☹ Dnes to bolo lepšie.Išla som zakuknúť či sa bude hrať a on sa postavil do prostred triedy a akoby nevedel čo má robiť.Ale bolo šťastie,že s nimi v triede bola aj trieda do ktorej chodí neter tak ho vzala sa hrať.Povedala aj,že ked boli predvčerom na prechádzke tak chlapec s ktorým sa držal Damián mu robil zle,tak šla k nemu.Ale neviem ako to naozaj bolo.Vtedy povedala tak a na druhý den inak.Ona si aj sem tam vymýšľa.No on ani nechce chodiť na prechádzky,ale ked sú na dvore tak v pohode.A učitelka povedala,že plače iba ked idú na WC,von alebo jesť.Na a na obed ho krmia 😒 Hovorili mi aj,že niektoré deti sú také že zo začiatku sú spokojné-obkukávajú,a potom plačú.Tak hádam si zvykne 😉
No a ja imunitu dávam vitamíny

andrea.m
13. mar 2009

ja sa už teraz bojím ako to bude v septembri ked nastúpi do škôlky tami ☹

riusik
14. mar 2009

andrea: myslis chorobky alebo adaptaciu? neboj, uz mas skusenosti ako na to, iba ich vyuzijes...
a herpesova angina??? 😕 znie to velmi nedobre 😠 asi sa to aj dlho lieci, vsak? ako to filipko znasa?

andrea.m
16. mar 2009

ahojte.

tak mi ostávame doma celá týždeň. Filipko bude ešte do piatku brať ATB a tie afty v puse sa mu zhoršili. mám pocit že choroba práve kulminuje. len dúfam,že bude čoskoro koniec. už sa ma dnes chudáčik pýtal kedy bude zdravý.

renca3
16. mar 2009

andrea...drzim palce, nech tie afty rychlo zmiznu. musi to byt pre maleho neprijemne.

andrea.m
16. mar 2009

je len na tekutej strave. teraz papa takú riedku krupicu ináč len mlieko alebo čaj na slamku. brrrr musí to byť hrozné...trpím s ním

andrea.m
16. mar 2009

riušik ani sa tak nebojím chorôb ako skôr tej adaptácie. Filipko sa adaptoval dlho a ťažko a to na mňa nebol tak naviazaný ako Tami. 😖

ukana
17. mar 2009

ahojte, hlasim chorobu, zapal priedusiek, mame ATB ☹ ☹ ☹ ach jo ☹ ☹ ☹ nech uz je leto 🙄

renca3
17. mar 2009

moji su stale soplavi. su v skolke. pytala som sa, ucitelkam to nevadi, vraj su tam deti v ovela horsich stavoch. 😒
no ale uz je to 2. tyzden, tak sa mi to nezda. nasadila som kvapky, uvidime ci zaberu.

mensi robi stale rano problemy. najnovsie ho neviem dostat do triedy zo satne. on nejde do skolky a hotovo.
tak ho tam odnesiem na rukach a prcham. pri prvom sme si tiez uzivali rana, tak som uz odolna voci placu. 😉
takze andrea.... drzim palce v septembri.

renca3
17. mar 2009

starsi Leo a jeho trieda isli dnes do muzea vlakom vramci BA. z jednej stanice na druhu. asi bude mat veeelky zazitok, lebo to je jeho prve cestovanie vlakom. 😅 hrozne sa tesil cely tyzden.

ukana
17. mar 2009

renca, tak to bude mat zazitok 😉 🙂 🙂 my v lete casto chodime vlakom, lebo pre decka je to omnoho iny zazitok, ako autom, aj ta cesta je zazitok.......hocikedy sa len tak prevezieme do Ziliny a spat 😅 su tam 2 tunele, tak o to vacsia radost a cesta trva len 30 minut...
akurat mi minule ale nasa ucitelka v skolke vravela, ze maju zakazane chodit s detmi mestskou hromad.dopravou, neviem preco 😒

andrea.m
17. mar 2009

renca dakujem 😀

ukana
17. mar 2009

andream choroba ako, uz to ustupuje? mne akurat MM volal, ze maly je ako radiator, zaspal od teploty a ja musim byt v praci ☹ 😢 ☹ ☹ ☹