Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

miritu
21. jan 2008

alysea drzim palce s prvym dnom. My sme tiez nic zvlastne na prvy den nevymyslali..dcera svojho plysacika milovaneho ma. A zvladla to dobre.. samo ze trosku plakala ale treti den uz bolo celkom v pohode. Musim ta le pripravit na ine.. my sme natupili 1x 8.1 v utorok. A hned v pia ma volali zo skolky do roboty (mimochodom do noveho zamestnania, kde som nastipula 2.1.2008) ze mam prist po malu lebo ma teplotu. Hned na 4 den ochorela a to sme neboli chori od leta 2006. Mali sme virozu ňu nastastia beu antb a v stredu ide opat do skolky. Stve ma vsak ina vec.. dnes som ju bola este odhlasit na dva dni a co som v satni videla a pocula sa mi vobec nepacilo. Mamicka si vklude vyzliekala zasoplene dieta a s poriadnym vlhkym kaslom... nestihla som sa ani divit. Samozrejme som to okomentovala.. ale co zmozem?? V stredu dovediem zdrave dieta do skoly.. ale mrzi ma ze taketo na pol zdrave na pol chore deti veselo chodia do skolok. Vyhovorky typu.. robota, peniaze.. a pod. su -bez urazky - a prepacte mi vsetky - len alibisticke sebaklamy.

neviem neviem co nas caka... som z toho dost rozcaarovana.. ze niektorim rodicom chyba zdravy usudok. Nechcem ta strasit alysea ale priprav sa aj na taketo problemy.....

roasha
21. jan 2008

dievcata,u nas vobec nebol problem ked si deti nosili svoju hracku do skolky. 😉

andrea.m
21. jan 2008

ani u nás ten problém neni.filipko je v škôlke 3 rok a každý deň si berie vlastnú hračku.ja len že by sa to mala alysea spýtať lebo viem aj v našej škôlke sú učiteľka ktoré to radi nemaju.a treba rátať aj s tým že sa ta hračka môže stratiť takže nejake darhe hračky do škôlky neodporúčam.

renca3
21. jan 2008

Alysea je snad pripravena, ze 1. rok skolky je o chorobach viac menej. A myslim, ze vo vsetkych skolkach je to rovnake. Zdrave i polochore, ci chore deti sa najdu vsade. 😒

My mame na hracky z domu jeden den v tyzdni. Je to akoze den, kedy si deti poziciavaju svoje hracky.
Ale niekedy mu nevysvetlim, ze dnes sa hracky neberu do skolky. Ucitelky to akceptuju. Po prichode si hracku odlozia do jedneho kosika a ked je cas na hru, mozu sa s nou hrat. Ja osobne to nepodporujem, ale zvykla som si. 😉

alysea
22. jan 2008

Ahojte, dakujem vám za názory. Miritu no toho sa aj ja obávam, že ochorie skor ako sa zaklimatizuje ☹ dnes sme boli v škôlke pozrieť akurát majú chrípku rozšírenú. Ja som dala malého zaočkovať proti pneumokokom a pýtala som sa riaditeľky, či majú aj ostatné deti očkovanie a hovorila, že veľa detí má a že tie nebývajú choré, tak budem dúfať, že aj u nás to bude tak.Ja študujem externe výšku a prácu zatiaľ nemám, lebo ma všade zrušia, že mám malé dieťa a bude choré, tak dovi a dopo. Plyšáčika si môže doniesť každý deň, nesmú si nosiť len hračky ktorými by si mohli ublížiť. A už som vybavená aj šekom na stravu 840,- + do školky zapaltiť mesačne 450 a ešte polročný príspevok. A hneď 14.2. majú karneval 😖

vka
22. jan 2008

U nas v školke vymysleli že ked je dieťa chore dlhšie ako 5 dni tak rodič musi napisať vyhlasenie čo mu bolo a že je už zdrave že nemože nakaziť deti 😒

alysea
22. jan 2008

vka to myslíš vážne, to sa mi zdá ako zásah do súkromia, však prečo by som mala písať čo mu bolo? To by sa mi nepáčilo, tu je to tak, že doma ho môžem nechať max. 2 týždne a ak dlhšie tak potom musí byť lekárom zdôvodnenie.

miritu
22. jan 2008

ahojte.. alysea, aj my sme nastastie zaockvany proti kokom, takze dufam to pomoze... ale virozy su virozy. Nastastie ideme uz zajtra do skolky, dufam ze terza uz vydrzi dlhsie ako 4 dni a hlavne ze nebude rano plakat. Samozrejme Macik s nami, ved my bez neho ani na krok nechodime.

S robotou ti drzim palce a kedze som aj ja studovala vysku externe..presne viem o com to je. A musela som (a vlastne aj chcela, kedze su mi deti a rodina nadovsetko) skresat so svojich vlastnych narokov na pracu, aby som mohla a bola tam kde ma treba ked treba, kym su deti male. Vsetko dobre a vela stastia v skolke.

mamiska
22. jan 2008

Ahoj Alysea, aj ja som z BB 😀 kde idete chodit do skôlocky? Moja mala chodi od 7.1. do Radvane a sme milo prekvapeni a zaroven velmi spokojni. Bianka nechcela ist medzi deti, no od prveho dna sa v noci budi, ci sme nezaspali do skôlocky, lebo sa tesi... 😀 tak drzte palce, nech nam to vydrzi co najdlhsie. Za stravu mame 45sk na den +200sk za skôlku. tak je to tiez dobre 😎

alysea
22. jan 2008

miritu ďakujem, ja som na tom tak ako ty, mojím prvoradým cieľom je byť dobrá matka a až potom je to práca, Peťko je vytúžené a ťažko dosiahnuté dieťatko, takže chcem byť s ním čo najviac a aj preto je nájsť si robotu komplikované, lebo ten pracovný čas, však by som ho aj niekoľko dní nevidela.
mamiska Peťko ide na Družby, nám by bola Radvaň dosť od ruky, bývame hore na Fončorde. Ale to je skvelé, že si Bianka tak krásne zvykla. Ja si myslím, že je to aj preto a to dúfam, že aj u nás tak bude, že ked deti nastupujú už do kolektívu, ktorý je zabehnutý, nie sú tam koncertné rána a ked vidia, že iné detičky tam chodia radi asi sa skôr prispôsobia ako keď prídu všetci s plačom v septembri. Držím palce aby to tak bolo aj naďalej a tešila sa do škôlky.

vivien742
22. jan 2008

vka,to si nevymysleli vo vašej škôlke, to vymyslel nejaký debil na ministerstve...aj mňa to vytáča. A ešte k tým chorým deťom, nemá náhodou učiteľka právo také dieťa od maminy neprevziať? ja som toho bola svedkom, mamina sa síce rozčulovala, bolo potom aj rodičko k tomu, kde riaditeľka hovorila, že niektoré maminy bežne dajú dieťaťu ráno Paralen aby vydržalo...

miritu
23. jan 2008

🙂 vidim ze bystricaniek nas tu je dost. Aj ja som z BB.
to s tym paralenom je sila. Asi som prilis naivna ked si myslim ze kazda mamicka chce pre svoje dieta to najlepsie a hlavne co sa zdravia tyka. Nanestastie dnes je mnoho chorob bez typickej kliniky a pobyt v kolektive neprospieva ani choremu ani okoliu.. Vznika bludny kruh a kopi sa chroba na chorobu. .... 😢 Neviem, ale zdravy rozum by mal kazdemu napovedat kedy ano do skolky a kedy nie. Ucitelky maju pravo nezobrat, alle este stale mnohi vieria tomu ze ked nie je teplota.. nie je choroba.

Co sa penazi tyka, v skolke platime viac ako za synovu stravu na prvom stupu ZS. A som rada ze nasa mala isla dnes do skolky s usmevom aj po vyse tyzdnovej pauze. A to ani vo svojeje kmenovej triede nie je, su spojeni lebo z ich tiredy su zdrave len 3 deti... ☹

marekika
24. jan 2008

Ahojte, mamicky skolkarov...citala som vase debaty s prudkym zaujmom...moj maly ma 3 a pol roka a som s nim do juna 2008 na predlzenej materskej, ma diagnostikovanu astmu imunitneho charakteru...teraz pracujem v jednom obchode, ale cca od marca koncim, lebo som si rozbehla robotu doma...a preto aj chcem dat michalka od septembra do skolky...to ze byvame chori, to je jasne, staci zacat jazdit busom...inak, kym som v robote, strazi mi maleho bud moja mamina alebo jej sesternica, obe okolo 55 rokov...michalko ich ma velmi rad..ale vidim, ako nevie fungovat pri detoch, tym, ze nemam kam s nim chodit, v materskom centre my hned ochorie...viem, ze ma od septembra caka, ze zas budeme chori (pisem budeme, lebo ked boh rozdaval imunitu, tak som asi aj ja bola niekkde na vecku), ale nastastie si to viem zariadit, tym, ze robim doma...
a k tym detom, co ich mamicky davaju do skolky "trosku" chore, divim sa im ( a na to som prisla, este kym som nemala dieta 😎 ), pretoze to nie je len o tom, ze moze nakazit dalsie deti, ale hlavne o tom, ze skodi svojmu dietatu...ale asi je to tazke, ked musia chodit do prace..no, ani mne nevyhovovalo byt o rok dlhsie na materskejpre zdravie svojho syna vsak urobim viac,...drzim vam vsetkym palce...mimochodom, z psychologickeho hladiska je spravne, ked dieta cca mesiac po nastupe do skolky rano plakava...takze pohoda a pevne nervy 😀

denisaap
24. jan 2008

Ahojte maminy!tak skolka!mam 3,5 ročneho syna a od Septembra chodí do školky,no ako sme nastupili je tyžden v školke a 2 tyždne chorý.Je to tak stale a pritom ked nechodil do školky vobec nebyval chory.Su to len same antibiotyká už ma to vážne štve.Teraz nebol v školke už mesiac a je v poriadku ani len soplíky nemal a od pondelka ide znovu do školky tak pevne verím že hned znovu neochorie. No a ako to bolo ked nastupil v septembri-no to bolo plaču asi 2 tyžnde každe ráno,bolo to strašné hlavne prvé dny,potom už bolo fajn-uvidíme v pondelok či po mesici doma nebudu znovu slzy...

ramzesa
25. jan 2008

Ahojte maminky... po dlhom case som sem nakukla... tak my sme boli pred sviatkami asi dva tyzdne doma... po sviatkoch dva tyzdne v skolke a teraz sme uz tyzden doma 😝 . V skolke maju kiahne,tak sme mysleli,ked zacal teplotovat,ze to bude to... ale asi sa na nas lepi vsetko okrem tych kiahni 🙄 🙄 🙄

ukana
1. feb 2008

ahojte skolkari a skolkarky!!! Uz ste po karnevale ? Nas Matko bude Spiderman, chcela som mu to vyhovorit, lebo ich tam bude asi 10, ale ked nechcel nic ine..... 😒 Hlavne ze sa zabavi, maju karneval na buduci strvrtok 🙂 Anlicky kruzok uz prinasa prve ovocie, uz par slovicok vie....farby, zvieratka a pod. Nazaciatok to staci 😎

andrea.m
1. feb 2008

ukana mi mame karneval 21.2 a filipko tiež chce byť spiderman,to je teraz in asi

lenrie
1. feb 2008

ahojte,viete mi prosim niekto povedat ako sarejavuju kiahne?moj maly matotiz vyrazky za uchom,na nozkach a ruckach a neviem,ci to su alebo nie su kiahne 😒

katka23
2. feb 2008

ahoj.kiahne su take cervene vyrazky z ktorej sa urobi taky plizgierik.je to ako vyrazka na vytlacanie a veeelmi to svrbi 😒

andrea.m
2. feb 2008

lenrie pokiaľ ti nemá vo vlasovej časti hlavy,alebo aspoň veľmi blízko vlasovej časti tak to niesu kiahne.kým nebudú aspoň 3 vyrážky vo vlasoch ani dr.ti nenapíše do karty že ma kiahne.

a rianke všetko najlepšie k 1.narodeninkám 🙂

alysea
2. feb 2008

Ahojte, tak my ideme v pondelok do škôlky, nejak to ubehlo, normálne som nervavá. Akurát som chystala veci do škôlky, a som sa cítila pri tom balení ako keby som ho išla vysťahovať ☹ Karneval nás čaká 14.2. dúfam, že dovtedy neochorie. Bude tiger z macka Pú, veľmi sa mu to páči, tak by ma mrzelo, ak by sa toho nezúčastnil. Dnes sa tvári, že sa už nevie dočkať, kedy pôjde do škôlky. Poobede som sa rozhodla, že ho zoberieme na koláčik do cukrárne a porozprávame sa ako bolo v škôlke a ja sa chystám na úrad práce, kedže robota žiadna. Tak Vám potom napíšem ako sme to zvládli. zatiaľ papa

andrea.m
2. feb 2008

alysea tak držím palce a neboj maly to určite zvládne a stavím sa lepšie ako ty 😀

lasenka
3. feb 2008

ahojte 😉
aj my mame karneval v utorok a budeme Saso... minuly rok sme boli Kocur v cizmach, toho roku si vybral toho Saska, ale jemu som hovorila, ze ani masku mu netreba 😀
ako sa inac mate? obisla vas chripka? nas chvalabohu ano, ani nasa skolka nebola zatvorena a ostatne dookola ano 😒

alysea
3. feb 2008

Ahojte, tak dnes náš malý pán vstal a rezolútne vyhlásil, že on do školky nejde, že bude citujem "sedieť doma na zadku a pozerať rozprávky" tak zajtra to bude asi veselšie ako som dúfala. andrea.m no toho sa aj ja obávam, ža ja to budem znášať horšia ako on. lasenka chrípka nás obišla ale v škôlke mali tak 2 týždne dozadu, ale nie až tak veľmi aby museli zatvoriť.

andrea.m
3. feb 2008

alysea držím palce,zajtra napíš ako ste dopadli. ide na doobeda alebo na celý deň?a chrípky sa neboj ani naša škôlka nemala chrípkove to by im muselo z každej triedy ochorieť aspoň po 15 detí a toľko chorých našťastie nemali.

alysea
3. feb 2008

andrea.m ide na celý deň, riaditeľka povedala, že je dosť veľký na to, aby to zvládol a aj bol tam taký smelý, tak odporučila hneď na celý deň a že aby som skorej radšej došla po neho okolo 14,30.

ukana
4. feb 2008

ahojte, u nas chripka este nebola, ani nam ju z vychodu neposielajte 😖
Alyssea, drzim palce. Inak nas Matko nam prvy rok na otazku: Co ste robili dnes v skolke? zasadne odpovedal: NIC ☹ ☹
uz sa to zlepsilo, ale musi on zacat sam od seba rozpravat, ked sa ho pytame, tak neodpovie 😒

Alyssea, hlavne pevne nervy, mozno keby si chodila hned do prace, tak by si nemal cas ani rozmyslat nad tym, co Petko v skolke 🙂 🙂 🙂 Tak aspon na koniku ta budeme rozptylovat 😉

Lasenka, ahoj, teba som dlho nestretla na MK 🙂

renca3
4. feb 2008

Na otazku: Co ste robili v skolke? som kazdy den dostala odpoved: Hrali, papali, spali, spievali.
Ale mozem si na nastenke precitat tyzdenny program dopredu co kedy robia.

lasenka
4. feb 2008

ahojte 🙂
ukana - vela ma v poslednom case zamestnava moj syn... vkuse nieco citame, kreslime, lepime... uz aby bola jar a pohral sa sam na dvore 😵 ale nestazujem sa, to len konstatujem.
Neviem, ci to aj vase deti v tom veku sa uz nechcu hrat same, niekedy mu to nerobilo problem, dokazal sa sam hrat... teraz uz nie, stale som pri nom, inac mi povie, ze ho nemam rada 😢
inac - dnes sme mali karneval, tak o chvilku ideme robit dalsiu masku 😅

alysea
4. feb 2008

Ahojte, škôlku sme dnes zvládli bez problémov, teda Peťko určite, ale ja som sa nevedela na nič sústrediť som vkuse na neho myslela, že čo robká. Pani učiteľky ho chválili, že bol dobrý, všetko papal, pekne spinkal a pekne sa hral. Uvidíme ako bude zajtra, lebo povedal, že zajtra tam už nejde. Ukana máš pravdu, že by bolo lepšie, kebyže robím, ale dnes som behala veľa, zajtra inštalujem výstavu, tento týždeň ubehne, len tie ďalšie 😖 A ja som bola na úrade práce, to bol zase pre mňa zážitok 😖 Ochota pracovník je neuveriteľná, fakt.