Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ajap78
30. okt 2006

sulamith, je uzasne vidiet to takto z druhej strany. ja sa obavam aj pristupu uciteliek, lebo nie vzdy je to dokonale. ale nemozem predbiehat udalosti, dufam, ze to bude len a len dobre.

verulka
30. okt 2006

sulamith, ja som si ista, ze ja som to prezivala ovela viac ako moje deti 😀 Strach som nedala na sebe znat a ani nebol velky...nastastie si krpci zvykli rychlejsie nez ja 😉
ajap, neboj, bude dobre...iked neviem, ci skolka zmeni certika spat na anjelika 😀 Ja osobne som sa toho este nedockala 😎

ajap78
30. okt 2006

verulka, to je mi jasne 😀 ja som sa prave obavala, ze certa sa dockam az zo skolky. bohuzial to prislo skor 😀

sulamith
30. okt 2006

verulka,presne tak ,ak to mamicka preziva viac ako dietatko,potom mame problem velmi citlivo naznacit maminkam,aby uz odisli z triedy 😅 ,pretoze dietatko sa tak rychlo dokaze prisposobit novemu prostrediu,a ked vidi ze mamka stresuje stresuje aj ono ☹ V prvych dnoch je lucenie najhorsie,niekedy dietatko potrebuje,aby sa s nim rozlucil velmi rychlo a ine dietatko potrebuje,aby tam s nim mamicka ostala trosicku dlhsie,lebo je bojazlive...
ale vzdy je to krasne,pretoze ak odide mamka,snazim sa byt druhou mamku a velmi individualne sa venujem bojazlivejsim detom(aj ja som taka v skolke bola)viem ich pochopit.a nejkrajsie su pre mna ich objatia a nadherny smiech 😀 🙂 a rozziarene ocicka 😵

sulamith
30. okt 2006

ajap,myslim,ze vacsina uciteliek je v poho,ale ak by si natrafila,na zly pristip(a to sa stava)jednoducho daj dominiku do inej skolky
a mimochodom bola si vo viacerych skolkach pozriet ako to tam funguje?

verulka
30. okt 2006

sulamith, z tvojich slov je zrejme, ze si skvela ucitelka a ja si len zelam, aby takych bolo viac...A hlavne dufam, ze vsetky, co za to stoja, nezdupkaju kvoli tomu, ze nebudu mat z coho zit ☹

sulamith
30. okt 2006

to je pravda,ja som ucila za 5 tisic,lebo starosta sa rozhodol,ze mi da len 75% plat,skoro ma hodilo o zem
ja mam podat 100% vykon za ktory ma on takto odmeni 😠
ale pri takej praci clovek zije bud naozaj z lasky k deturencom,alebo ostatne kolegyne len nadavali(co sa necudujem)alebo si nasli nieco ine

sulamith
30. okt 2006

na to aby som mohla po materskej znova ucit sa musi manzel fakt obraciat,ale ked ja si nemozem pomoct,citim to ako povolanie 😉

ajap78
30. okt 2006

musim sa pridat k nazoru verulky, sulamith, si skvely clovek, takych, ako ty, by malo byt v skolkach viac. bohuzial, tieto prace su malo platene, je to velka skoda, pretoze potom motivacia skoro ziadna.
ja som mala problem so skolkami, nikde mi malu nechceli zobrat, vsade plno, alebo sa im zdala malicka. nasla som ale jednu dobru skolku, kde teraz v januari nastupujeme a riaditelka bola velmi mila a ochotna. aj skolka vyzera byt dobra, tak uvidime.

sulamith
30. okt 2006

ajap,tak to sa tesim stebou,ze si natrafila na dobrych ludi 🙂
a to ze je tvoja dominika malicka,nema nic spolocne sprijatim do ms
pracovala som z dvojrocnymi detmi,niektore boli fakt malicke,ale horsie bolo to ze takmer vsetky este nevedeli rozpravat iba "mamita""mamta",to bola sranda 😀 no,ale spolocne sme si neskor zacali rozumiet
najlepsie bolo to ak sme boli vonku na dvore a kolegyne "mojim" detom nerozumeli,tak som im prekladala 😀 no bolo veselo 🙂

sulamith
30. okt 2006

dufam,ze aj ja natrafim na dobre ucitelky,pre moju sarku 😅

ajap78
30. okt 2006

no vies, u nas v okoli je so skolkami problem. do sukromnej som ju dat nechcela, uz len z principu. my sme tiez vyrastali v "normalnej" a sme tu. nemusi mat hned od malicka pocit, ze je nieco viac. dominika plynulo rozprava, plienky nema uz davno, ani na noc, najest a napit sa vie samostatne, problem je len s obliekanim, co si myslim, ze maju aj starsie deticky. ale aj tak sa im zdala vekovo mala. no neviem, snad bude v tejto skolke spokojna.

sulamith
30. okt 2006

podla toho co si mi napisala,je dominika uplne bezproblemove dieta(dobre vychovane 🙂 )a s obliekanim si nerob starosti 😉 hlavne ze sa aspon trosicku snazi,aj vacsie deti maju s tym problem,je dobre ak si vie obliect aspon tricko a nohavice(nevadi,ze tricko je naopak to je v poho 😉 )-ak to uz dokaze tak to je super a ostatne sa velmi rychlo nauci

sulamith
30. okt 2006

myslela som si ze v bratislave nie je problem so skolkami,z ktorej si casti?

ajap78
30. okt 2006

my sme z dubravky a tu je tak straaasne vela deti, ze problem je a velky. v inych castiach, co som si zistovala, tak problem nie je. ale nechcem ju niekam vlacit daleko, planujeme druhe babo a vidim sa: zima, lad, fujavice, kocik, vzdorovite dieta, no radost 😀 takze nech sme co najblizsie. vies, co je problem? ze to obliekanie ju ako jedina vec vobec nezaujima. vie sa relativne vyzliect, obliect si vie gate, ale tricko nie. ale hlavne nejavi moc zaujem. vo vsetkom ostatnom je je sikovna a rada sa uci nove. ale toto nie. neviem preco. a este mam strach z takych primitivnych veci, akoze jej bude treba vonku cikat, bude sa hanbit to povedat ucitelke a pocika sa. alebo take nieco.

sulamith
30. okt 2006

chcela som ti napisat aby si ju trochu k tomu obliekaniu motivovala,ale to ani asi nie je potrebne,pretoze s tym si kazda ucitelka poradi a potom to pre dieta bude zabava,az potom na nu vplyvaj rovnako ako ucitelka,uvidis kazde dietatko ma svoj cas a dozrieva rozne,to nie je ziaden problem na trapenie,potom to bude mile,ak si obuje papucky a tricko naopak,a ked si svetrik pozapina opacne 😀 (to je take krasne)ja ocenujem kazdu snahu 🙂
a s cikanim je to tak,ze pred kazdou cinnostou a po kazdej cinnosti sa ide na wc a takych malych deti sa vzdy ucitelky pytaju ci nepotrebuju na wc
my sme od mamiciek pytali vzdy aj nahradne oblecanie do skrinky(pretoze clovek nikdy nevie)
je to pekne ze chcete mat babo,drzim prsteky
ak sa podari daj vediet 🙂

ajap78
30. okt 2006

sulamith, si strasne zlata, je to uzasne si s niekym neznamym takto dobre pokecat, ked ta niekto podpori a poradi. velmi pekne ti dakujem za vsetko, musim bezat, lebo sa mi certica zobudila a bude chciet tukat tiez 😀 este aby som nezabudla, napr papuce si obut vie a nikdy nie naopak, ma neuveritelny zmysel pre detail, vsetko upratuje, to je vlastne jej najoblubenejsia cinnost, umyvat riady, pomahat, utierat prach a do vsetkeho sa zapajat. urcite sa tu este stretneme, verim tomu. krasny zvysok dna, andrea

sulamith
30. okt 2006

aj ja dakujem za super pokec,tiez sa tesim na buduce 🙂
tak len utekaj,aj ja bezim
pekny den 😵

sulamith
1. nov 2006

adi,poslala som ti IP 🙂

ramzesa
6. nov 2006

ahojte mamicky, su tu aj nejake kosicanky? Chcela by som dat drobca do skolky, ale neviem si vybrat. Neviete mi nejaku dobru v starom meste poradit? Rada by som tam zo zaciatku chodila s nim, ale neviem, ktore skolky to umoznuje. 😒

andrea.m
6. nov 2006

No ja bývam na Terase tak asi veľmi neporadím.Môj syn chodí do MŠ na Kežmarsku 46 a som veľmi spokojná.Sú tam milé učiteľky,majú súbor Čarnička,gymnastiku,country tance,angličtinu.Berú detičky od 2 rokov a neni žiadná podmienka čo sa týka obliekania,stolovania apod okrem veku.

ramzesa
6. nov 2006

a co take treba do skolky, papucky, kefka , zubna pasta,...? a kolko sa plati priblizne mesacne? da sa dietatko vyberat zo skolky aj hned po obede?

ramzesa
6. nov 2006

ja som uz mala vybratu skolku, predbezne, hned vedla nasho bloku, ale znama tam ma malu a vraj chodi nerada do skolky... a ma podozrenie, ze ich tam vraj biju... no ja neviem, co si o tom mam mysliet... co je na tom pravdy... v dnesnej dobe sa moze cosi take diat? 😕

andrea.m
6. nov 2006

aj môj malý celý minulý školský rok vystrájal každé ráno.po rozhovore s učitrľkou som zistila že plače tal 2 minuty,aby mala mama výčitky svedomia.teraz tam chodí v pohode a rád.aj ked minule sa pobil zo spolužiakmi cez prázdniny na to zabudol a dnes je v pohode v škôlke.ked máš vybratú škôlku chod za riaditeľkou všetko sa povypytuj,nech ťa zoznámi s učiteľkami ktoré budú učiť tvoje dieťa aj tých sa povypytuj všetko čo chceš vedieť a na ranný plač a výhovorky sa psychicky priprav.len bud stále v kontakte s učiteľkami aby si vedela či je to v norme.prechádza tým veľa deti a väčšina iba terorizuje rodičov,aby mali výčitky svedomia a pritom si na nich celý deň ani len nespomenú.

ramzesa
6. nov 2006

a da sa prihlasit babo aj ked sme neboli na zapise? ja som na materskej s mensou dcerkou,tak ho tam nechcem mat cely den, ale doma sa veeelmi nudi a potom vystraja a je mrzuty... zo zaciatku by som tam chcela chodit s nim a tak postupne ho navykat, ale neviem ci to umoznuju vsetky skolky... ty si od kolkych rockov dala svojho?

davidko
6. nov 2006

ramzes v našej školke sa dá na poldňa vyskúšať a na obed si chodia mamky pre detičky že spinkaju už doma ale doobeda ked su vonku alebo dnu tak sa vyhraju

ramzesa
6. nov 2006

tak by som chcela aj ja... moj cez den nechce spinkat, mozno v skole by aj, keby videl ine deticky, ale potom by buntosil doma do noci... ale ako som pisala jedna co dala malu do tej skolky pri nas vravi, ze mala je velmi divna, ze ked nieco vyvedie pyta si na zadok a pod. 😒 a pritom je ta skolka velmi blizko, bolo by to super...

davidko
6. nov 2006

ved sa skús dohodnut s učitelkami a uvidíš a aspon si overíš aké su možno bude chciet ostať aj celý den ked uvidí čo všetko tam robia

andrea.m
6. nov 2006

normálne chod za riaditeľkou a povedz že chceš dať malého do škôlky.zápis nie je podmienkou ani my sme neboli na zápise a nastupoval od 1.10.no a s tým dopoludním by tiež nemal byť problém.

andrea.m
10. nov 2006

ahoj kde ste všetky?nebodaj chodíte s drobcami do škôlky 🙂 ?