Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

tomasek06
2. sep 2009

Dneska pokus číslo dvě a zase jen na hoďku, tak jsem zvědavá. Říkal učitelce, že příjde i dneska a udělal ji pa pa, ale doma mi říkal celý den, že bude zase plakat. Je to lumpík 😀 No snad si zvykne brzo a nebude řvát celý týden ☹

tomasek06
2. sep 2009

Tak to zase prořval ☹

petra001
2. sep 2009

jestli můžu, taky se podělím o zážitek, my včera taky byly s dcerkou poprvé, řvala jak tygr, ve školce ani nechtěla jíst, včera jsem pro ni šla už v deset. Večer mi rovnou hlásila, že do školky dneska nejde, tak jsem měla dneska hrůzu, co zas bude. Ale dneska mě překvapila, rovnou vlítla do herny, ani čau mi neřekla...tak uvidíme, dneska jdem až po obědě

sasiki
2. sep 2009

ahojte, tak dnešok bol bez problémov, bez plaču a s úsmevo. Uvidíme zajtra 🙂
tomasek, on si musí zvyknúť na nové prostredie, kamarátov, učiteľky. Určite to nie je pre neho ľahké, každá zmena je stres, pre teba tiež, držím palce 😉

tomasek06
2. sep 2009

Já ho chápu, ale doufám, že si zvykne brzo. Dneska to bylo o něco lepší. Jak jsem přišla do třídy, tak seděl učitelce na klíně a prý ji chtěl dávat pořád pusy jako úplatek, aby s ním šla ven 😀

sasiki
2. sep 2009

no mazaný je 😀

andrea.m
3. sep 2009

tak mi chodíme rano v pohode...zatiaľ.

akurát dnes sme šli domov s revom prevelikým lebo Tami nechcela ísť domov...hanba na 4 okresy ☹ decku lepšie v mš jak doma...no bodaj by jej to dlho vydržalo.

sasiki
3. sep 2009

andrea 😀 , ani mojej sa nechcelo ísť, ale prehovorila som ju 😀

andrea.m
3. sep 2009

Tami sa už producíruje v novom pyžame 😀

sasiki
3. sep 2009

😀 tak to je super 😀

ikulka
3. sep 2009

ahojte tak aj my sme školkári no len s velkými problémamy...včera skoro v pohode ale dnes preplakala celý den prišla domov s fialovými očami od plaču...dávam ju tam na celý den nechceli mi ju vziať na pol dna že nech si zvyká hned na ten režim....tak uvidíme ako to bude dalej ako to bude zvládať

andrea.m
3. sep 2009

ikul neboj ona si zvykne 🙂

ikulka
4. sep 2009

no dufam, že to bude už čoskoro lebo nemám na to ani ja nervy ona plače tam, ja doma, no hruuuza.....

edita33
4. sep 2009

ahojte maminky,,no ako ste zvladli skolku???mi hrozne,,stale place,nechce obedovat,ucitelky ho nosia na rukach,,je tam druhy najmladsi z triedy,,a este jedno dievcatko,,mame totiz miesanu triedu a su tam deti od 3-6 rokov,,katastrofa,,mne rano srdce trha jak natahuje ruky ku mne,,ale vcera vraj spinkal,to asi uz od tolkeho placu,, 😀 sa unavil,,chodime do toho waldorfu,,ale nic moc hracky,,asi sa tam nevie zaujat,,rozmyslame z muzom ze ho dame preradit ku nam do nasej skolky.kde chodil aj starsi syn,,pojdem sa opytat kolko deti nastupilo ci sa nenajde jedno miesto,,lebo cez prazdniny som stretla riaditelku a vravela ze by som uz mohla aj realne ho dat ku nam,,tak radsej pojdem,nech je medzi farebnimy hrackami,,mozno si skor zvykne,,a brata bude mat oproti v skole,,mozno mu to pomoze,,vraj je nalepeny cely den na dverach,a ked o 3 zacnu chodit rodicia tak je vkuse pri dverach,,ja viem ze on si musi zvyknut,ved aj starsi tak isto chodil ze sme ho drali cez zarubnu,,ale ked mne sa fakt nepaci ta skolka,,musel tam ist lebo inde miesto nebolo,,tak dufam ze skoro prestane s tym placom,lebo uz mne je doplacu ked ho vidim aky je flakaty od placu,,moje babetko,,,vy ako precitujete,,tiez ako ja?myslienkami stale pri nom??

andrea.m
4. sep 2009

tami ráno v pohode a ked som teraz prišla po ňu tak plakala alebo presnejšie mrnčala.učiteľky mi povedali že dnes mala kritický deň.vraj aj trucoivala a že trucuje presne tak ako filipko len ona sa da skôr zaujať.som zvedavá čo bude v pondelok ide už totiž na celý deň.

vanduska
4. sep 2009

ahojte mamicky,
tak u nas to je so skolkou katastrofa. Prvy den super, vsetky deticky boli od O8.00 - 10.00. Adamko ani nezaplakal. Druhy den uz mal ostat do 12.00, avsak o pol 10 mi uz pani ucitelka volala, aby som po neho prisla, pretoze ma zachvaty placu, a neda sa vobec ukludnit. Od vcera hovoril, ze on do skolky nejde. No a dnes dalsi horor, uz rano na ceste do skolky rev, o 10.00 som po neho isla, ucitelka povedala, ze od osmej rana sa este nezastavil, odmieta jest a pit ☹ . Vosla som do triedy, deticky sa pekne hrali na koberci a moj Adam sedel v kute a tak rozlutostene plakal, ze sa az zajakaval. No neviem, co budeme robit....ucitelka to chce vyskusat este bud.tyzden, a ak to neprestane maximalne do piatku, ma vraj ostat so mnou este rok doma. No, neviem si to momentalne zivo predstavit - novorodenec a Adamko.
Som z toho smutna, ta skolka je naozaj pekna, krasne hracky, prijemne prostredie, on sa tak strasne rad hra s inymi detickami, ale musim byt pri tom aj ja. Akonahle ma nevidi, je rev. Nevie pochopit, ze po neho pridem. Ale tiez v kuse bez prestavky plakat ☹ . Keby som ho nechala do 12.00, place dovtedy.

edita33
4. sep 2009

caute,,no dnes opisujem ako vystraja moj maly,a ked som isla ponho,no cuduj sa svete,,ucitelka vravi ze kus poplakal rano a kus poobede ako zacali chodit rodicia,,no slava,,vraj uz aj obedoval,ale ked ma zbadal vo dverach,,to bol taky stastny plac,,joj nase malinkate deticky co oni musia seginata prezivat v tych malych dusiach,,tak sa viem vcitit do neho,,ze musi ist tam na silu,,ked on chce byt z mamou,,to je jeho veta....tem mamu,,,tak uvidime co bude v pondelok,,, 🙄

andrea.m
4. sep 2009

editka pondelok možno bude po víknde všelijaký ale v utorok to bude určite v pohode.

sveti
4. sep 2009

Vanduska,

keby si malicky nezvykol nechaj si ho radsej doma...nestoji to za to ked tam chuda tak place.
A neboj zvladnes to ja som mala mladsieho ked mal misko rok a sedem mesiacov a zvladli sme to. Nastupi az teraz do skolky v ktobri bude mat 4 roky - tiez rano ked ho tam nechavam place, ale potom sa da ukludnit a hra sa pekne. Mladsi mi nastupuje na adaptaciu v januari , v maji bude mat tri roky a to bude ovela tazzsi oriesok 🙂 je taky viac na mna naviazany.
Neboj, aj keby ti zostal doma zvladnes to, aj s novorodencom, uvidis

ikulka
4. sep 2009

aaahojte tak ja hlásim chorobu saška už mala aj teplotu más trááášne soplíky tak uvidím ako bude spinkať..... saška to psychicky stráááášne nesie a ani sa jej chudatu nedivím, ona nemá rada cudzích ludí a teraz je celé dni len s cudzími, a ked ráno prídeme a mi ju plačucu vytrhnu z ruk a zavru dvere, tak to je pre nu šok a ešte horšie aj teraz večer sa mi sťažovala, že ich dali spať ale ona nespáva tak že na nich učitelka kričala že musia byť ticho a musia spať.....tak neviem uvidím ako bude vpondelok rozmýšlala som že by som ju tam ráno zaniesla ak nebude chorá ale pred spaním by osm ju zobrala lenže to by mi asi nepomohlo lebo 16 už idme do roboty a potom čo.....tak neviem čo robiť či vydržať už aj ja som z tho na nervy ked ju chuda vidím aké je zubožené

edita33
5. sep 2009

no to sme mi matky,sme citlive na nase deti,,moj muz vravi ze si musi zvyknut,je medzi hrackami a detmi,moze byt rad ze nepojde na vojnu uz,,no ma v tom pravdu,ale chlapi to neprecituju ,su drsnejsi,oni nerodili,nemaju taky cit pre deti,,to je jasne ze si zvyknu,len ten zaciatok je brutalny,a to nejednej matke srdce trha,,ved muz rano sam vidi ked ho tam nesieme ze sa taha za mamou a nie za nim,,mama je mama,,
IKULKA: neurobis dobre ked ju zvyknes nato ze ju budes bravat skoro alebo ked si o to povie sama,lebo fakt ked nastupime do roboty,budu tam musiet ostat tak ci tak,,povedz jej ze ides do prace a ked sa vyspinka prides po nu,tak ja salim maleho a donesiem mu stale lizatko,alebo sladkost,a vravim mu ze :mama ta lubi,stale pridem po teba,nenecham ta tu,. no musia si zvyknut,ved pridu domov,nedavame ich do decaku,,aj mi prvykrat si musime zvyknut na nove zamestnanie,,aspon sa tak ukludnujem,,len s tym rozdielom ze mi dospely vieme ze musime,ale nase male hlavicky nechapu ze preco musia,,ale to je zivot,,,
a co sa tyka skolky ,ucitelka uz asi nema nervy na deti,ked na deti vrieska hned prve dni,,nase su take zlate,ze este na rukach nosia mojho,,a ked sa rozplace hned su prinom,,

melory
5. sep 2009

ahojte, hlasim sa k vam po prazdninach, moj je uz predskolak a chodi nadalej len do 12hod, ma novu ucitelku, novu znacku a aj novu triedu. zatial je vsetko o.k.....akoby po starom

gabuliik
5. sep 2009

Čaute.
Vanduška, my máme tiež taký problém a to má malá už skoro 4 roky.Prvý den išla s úsmevom a už o 9tej mi volali,že strašne plače.Tak som po nu šla.Štvrtok a piatok už plakala od domu a museli ju odomna odtrhnúť.No hrozné niečo.Všetky detičky ,tam ostali do 10tej a ju som musela zobrať o 9tej.Lebo dlhšie nevydržala.Bojím sa čo bude v pondellok.Strašne mi to trhá srdce ju tam nechávať v tom plači.Ale aj ked si zvykne,tak ju budem chodiť na obed brávať domov.

renca3
6. sep 2009

aj my sme po prazdninach v skolke. starsi predskolak ma novu skolku, ucitelku aj kamosov - v pohode.
mensi ma povodnu skolku, triedu, ucitelku aj kamosov - ranny horor (plac, musia ho odo mna doslova odtrhnut).

andrea.m
6. sep 2009

renca ahoj.nie sú v jednej mš s leom? v našej je taký zvyk že ked dieťa veľmi plače a má v škôlke staršieho súrodenca tak toho staršieho zavolajú k mladšiemu do triedy aby menší videl že tam není až tak sám. v každom prípade vám držím palce aby si teo rýchlo zvykol.

vanduska
6. sep 2009

ahojte maminky skolkarov,
zajtra je pondelok, deticky idu opat do skolky a ja cely vikend rozmyslam nad tym, co bude zase zajtra s Adamkom. Opat preplace cele dve hodiny, kym nepridem po neho.
Chudacik, cez vikend sme o skolke nehovorili, ale ked sa ho na skolku pytali ini, kategoricky odpovedal, ze on nechce ist do skolky a mal strach v ociach a hned sa mi prilepil k noham.
Strasne by som chcela, aby si zvykol, s inymi detmi, aj na ihrisku sa velmi pekne hra. No uvidime, dam info, ako sme zajtra dopadli.
Drzim vsetkym detickam zajtra vsetky prsty na rukach 😉

renca3
6. sep 2009

andrea...nie, uz nie su spolu v jednej MS. ved to. vlani v novembri, ked Teo nastupil, mi Leo pomohol. teraz je tam sam. ale ved to zvladneme. 😉

vanduska...aj Teo sa v sobotu rano zobudil, ze on nechce ist do skolky. zajtra bude zase veselo. 😝

gabuliik
6. sep 2009

Baby,aj u nás bude určite veselo ... ☹

sveti
6. sep 2009

No babenky, som zvedava na zajtra....bude asi plac, ma byt do 12-tej na buduci tyzden aj spat, ale rozmyslam,ze ho tam nebudem nechavat spavat. Som este doma s mlladsim, ten nastupuje v januari. Co myslite? Melory, preco tam tvoj nespinka, nie je problem ked si ho beries domov?

tomasek06
6. sep 2009

Taky určitě půjdeme zítra s muzikou a určo to zase prořveme ☹