Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
28. júl 2009

a toto čo má byť? 😠

šak tu mesiac nikoho.

a boli sme na druhej strane. 😠 😠 😠

renca3
28. júl 2009

no prazdninuju uz aj nasi skolkari. ideme este na chvilu na dvor a potom mensi do postele. poobede pridu bratranci, zajtra kamosky a pozajtra kamos zo skolky. takze o detsku spolocnost nudzu nemame. 🙂

ukana
28. júl 2009

ahojte, aj my prazdninujeme, stale behame po chatach, navstevach, zavaram, frciiiiiiiiiiiiiim, a ze dovolenka 😝 .............uz sa tesim na oddych v praci 😝 😀 😀 😀 😀 pocasie krasne, dnes sme boli od rana na chate, opekali sme, decka sa hrali, chytali motyle, videli hada 😕 , zbierali huby, leto ako vysite 😉 😉 😉 😉

renca3
29. júl 2009

ukana...takze aj u vas je teplucko. lebo cez vikend by sme chceli vybehnut do Martina na chatu. porad nejaky vylet na sobotu. len nie vela chodenia, lebo mensi toho vela neprejde. aj v lete plati na Holiach doobedna a poobedna jednosmerna premavka autom? uz sa tesim na ten lesny vzduch.

alysea
29. júl 2009

Ahojte 🙂 chcela by som Vás poprosiť o názor a radu, malý prestal chcieť chodiť do školky. Tento týždeň je to úplne najhoršie. Každé ráno plače, že ho bolí bruško, že ho bolí hlavička a dnes ho dokonca aj prehnalo. Myslím, že to nie je normálne a že sa niečo deje, ale keď sa opýtam ako bolo v školke tak povie, že dobre, na nič sa nesťažuje...tak ja už neviem. Čo si vy o tom myslíte? Teraz majú posledný týždeň školku a v auguste je doma, ale bojím sa čo to bude zase teda v septembri. Stretli ste sa vy s niečím takýmto u Vašich detičiek?

andrea.m
29. júl 2009

alysea a je vo svojej triede alebo sú tam aj deti z inej škôlky. a čo učiteľky ma svoje alebo cudzie. možno mu niekto nesadol.

renca3
30. júl 2009

alysea...tieto dva dni vydrzte a uvidis v septembri. teraz to neries. urcite ma teraz iny kolektiv deti ako cez sk. rok,
ako pise andrea.

alysea
31. júl 2009

Je vo svojej triede a majú asi 5 nových detičiek, veď ja to tak aj beriem, že je z toho taký rozčarovaný, dnes som ho už nechala doma, tak uvidíme čo bude v septembri....

peige
4. aug 2009

Ahoj, vy máte už za sebou se svými dětmi první den ve škole. Prosím napište, jak to probíhá. Dostaly od vás dětičky nějakou pozornost, vzpomínku na první den apod. Mě to čeká 1.září, tak chci být trochu v obraze 😉 .

renca3
4. aug 2009

peige...tu su skolkari a na SK deti nastupuju do skoly 2. zari. takze az po vas. 😉

peige
5. aug 2009

Jééé 😀 😉 to se omlouvám, nějak jsem si spletla diskusi 😉

andrea.m
10. aug 2009

hej halo no kde ste všetky?

renca3
11. aug 2009

no ja nemam o com momentalne. starsi je s MM na panskej jazde na Liptove (len muzi a synovia) a mensi je u nasich vcera, dnes. takze neskutocny veget. 😎

andrea.m
11. aug 2009

joooooj jak ti fajne. šak v septembri bude o čom aspoň u nás lebo tami bude nováčik.

debra
14. aug 2009

ahojte..mozem sa vas opytat,kedy vasim detickam zacali vypadavat mliecne zubky?moja dcera ide mat o tyzden 5 rokov a uz sa jej pred dvoma dnami zacal kyvat spodny predny zub a hned na druhy den sa jej zacal kyvat druhy,hned vedla neho...nie je to skoro? 😨

renca3
14. aug 2009

debra...nas ma 5 a 1/2 a uz ma jeden spodny trvaly. nespominam si kedy presne vypadol. tak okolo 5 rokov. je to skoro podla mna, ale co stym narobim....

ukana
14. aug 2009

debra, u nas v 5 a pol roku............nie je to skoro........... 😉

vilca
19. aug 2009

Holky, mám takový asi hloupý dotaz... Když 3-leté dítě nastupuje do školky, musí si umět na WC utřít zadek? 😕 😅

lyzenka
19. aug 2009

debra

u nás v škôlke jedna malá má už travalé zuby a to mala necelé 4 roky...

ukana
19. aug 2009

vilca, nemusi, nas nevedel, v skolke sa obcas utrel sam 😖 , ale ucitelky ich utreli, no zvacsa isiel na velku az doma, proste sa tak prestavil.......... 😉 asi vacsina deti co sme sa tak bavili, chodili kakat az doma 😅

m.o.n.i.k.a
19. aug 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat v září jdeme poprvé do školky, co přibližně si vzít s sebou, něco nuž máme, ale mám pocit, že to není všechno. Potřebují i kelímek na zubní pastu a kartáček, asi jo, že? A co Vás ještě napadne, krom papuček, ručníčku, převlečení, toho kartáčku a z. pasty, toaletní papír. 😅 Měli jsme to napsáno na papíře a někde jsem ho založila a nemůžu ho najít a mám pocit, že toho tam bylo víc. 😕

ukana
19. aug 2009

m.o.n.i.k.a, este ma napada pyzamko a my sme nosili aj balik hygienickych vreckoviek a tekute mydlo... 😉 inak asi nic, ved ti povedia, ked nieco zabudnes 😉

m.o.n.i.k.a
19. aug 2009

ukana , vše přečtu, jen nevím co je to za slovo vreckoviek 😅 Ale asi mi to taky nevysvětlíš, to nevadí. Pyžamko si brát nebude, protože si ho budu po obědě vyzvedávat 🙂 Ale samozřejme kdyby tam chtěl někdy přespat, tak pokud by to šlo, ho tam nechám

ukana
20. aug 2009

papirove kapesniky , 😀 😀 😀 som myslela 😀

m.o.n.i.k.a
20. aug 2009

Ukana, ale víš co, já si to myslela, jestli tohle nemyslíš 😀

bibinka
21. aug 2009

ahojte- tak už zase začína ožívať táto téma 😀 . ja nakúpené mám akurát tekuté mydlo, hygien.vreckovky a toaleťák. Inak, veci na oblečenie ešte donosí, ajked sú mu tepláky po členky alebo tesne nad nimi 😅 , ale potrhané nie sú, tak čooo...
Inak nastupujem do práce a riešim dilemu kedy dať menšieho do škôlky, plány boli, že ked sa zbaví plienok v druhom polroku...... 😒, ale ked ho tak pozorujem, tak sa plienok zbaví až v troch rokoch 😠

m.o.n.i.k.a
21. aug 2009

Bibi, však co, tam to donosí, stejně tam bude lítat s dětmi a na donošení ve školce tak akorát 🙂
Mýdlo ještě musím koupit. To není ostuda se zbavit plynek ve 3 letech, každé dítě je jiné, ostuda by byla kdyby je měl ještě tak ve 4 letech-myslím na noc, přes den se Ti určitě naučí dřív 😉

bibinka
22. aug 2009

monika- máš recht, nejdem sa s tým zaťažovať. ak budú mať v škôlke akciu,tak mu dám nové a je to 😉

starší sa pekne naučil bez plienky v 2,5-aj ked neskôr,ale šlo to. Uvidíme u Alexa-ale tiež to neriešim, ked nato dozrie a nastane jeho čas, plienku odloží sám.

m.o.n.i.k.a
22. aug 2009

bibi však jasné, tam stejně lítá s dětma a věci poničí 😉
Náš malý byl přes den bez plínky ve 2 letech a na noc jí neměl asi měsíc před 3tím rokem.
Každé dítě je jiné, tak se neboj, brzy se to naučí 🙂

bibinka
22. aug 2009

akurát dnes bol celý deň bez plienky,ale večer to 3x pustil do gatí 😠 , hm a na noc si už letel pre plienku a ked som mu ju nasadila, ta bručel blahem 😀