Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
19. sep 2007

ramzesa tak dúfam že sa to amálke do zajtra nezhorší.držím palce.

ramzesa
19. sep 2007

diky
inak, zasla som do lekarne kupit nejake vitaminy, sirupceky, cmulacie tabletky na hrdlo a som tam nechala desatinu rodicovskeho prispevku minimalne 😠 . Dufam,ze to aspon pomoze 😕 🙄 .

emalea
19. sep 2007

Ahojte, chcela som sa opytat na vitaminy a vidim, ze sa tu zrovna prebera zdravie, ci skor nemoci skolkarov. ☹ Prajem vsetkym skore uzdravenie 😉 a este ta moja otazka: Ake davate detom vitaminy? Ja som sa zatial na to nesustredovala, ale v skolke vraj nic moc nepapaju, okrem toho su v kolektive, nachylnejsie na choroby, kvoli skoremu vstavaniu ani ten spanok nie je co byval, proste si myslim, ze by to rozhodne chcelo podporit imunitu. Tak mi, prosim, poradte, s cim mate dobru skusenost.
Dakujem 🙂

andrea.m
19. sep 2007

emalea ja zásadne len čerstvu zelaninu a ovocie.za umeliny moc niesom.

ukana
19. sep 2007

emalea, ja sa priznam, ze davam aj umele vitaminy 😎 .Hlavne teraz v tomto obdobi nastupu do skolky, nejakych tych martankov a tak.
Snazim sa aby poobede jedol nejake cerstve ovocie, ale ked som v praci dlhsie, a on je poobede so starkou, tak uz ho vidim, ako je jablcka 😀 😀 Starku ukeca na cokolady ☹ proste nie je v mojich silach ustriehnut to co je, ako ked som bola doma na MD, a tak mu sem-tam dam aj "umelinu". ☹

emalea
19. sep 2007

no ved prave, ukana, nemam uz nad tym kontrolu a ucitelka mi povedala, ze jedlu v skolke velmi neublizia, popoludnie prespia, zjedia maximalne jeden jogurt, kusok ovocia a veceru viac poobzeraju, nez zjedia ☹ . ich jedenie sa hodne zhorsilo, hlavne Lee, moze to byt len tou zmenou, uvidime, ale mam pocit, ze take male deti by do seba mali dostat viac zivin a vitaminov a aj ked umelina, ktorej tiez nijak zvlast neholdujem, pride mi to lepsie, ako nic 😉

andrea, pri kazdom jedle dostavaju zeleninu alebo ovocie, aj u nas, teda hlavne u mna, vidia, ze to furt jem, ale ako hovorim, cez tyzden, ked su v skolke, toho vela nezjedia ☹

emalea
19. sep 2007

Ked boli dievcata mensie, tiez som nevedela, co je to bojovat s jedlom, bud aby vobec jedli, alebo aby jedli zdrave veci. Dievcata proste jedli vsetko a v hojnom mnozstve. A prislo mi to samozrejme. Ale bohuzial pred rokom sa to u Leusky zlomilo a pri nastupe do skolky zhorsilo a u oboch. Predstavy, plany, predsavzatia a zasady su pekne, ale len do chvile, kym funguju. Tiez mam vzdy pripraveny krasny vyvazeny jedalnicek, navarene...a potom to po tyzdni vyhadzujem a som vdacna za kazde susto, ktore do seba dostanu, aj ked je to len chlieb s maslom ☹ no jo no, nie je vsetkym dnom koniec, vsetko moze byt za chvilu inak 😀 a nebudem ich vediet od jedla odtrhnut 😀 zeby?

ramzesa
19. sep 2007

ja som teraz kupila Pikovit vitaminy na cmulanie, farebne ako lentilky. Ale ci je to super netusim 😒 .
A tie pribinaciky niekto zbiera 😅 ?

roasha
19. sep 2007

babulky,ja davam malej quantum junior,su to take maciky,a malej chutia.su to vsetky zakladne vitaminiky,okrem toho davame vit.c,tiez sa na nu nalepia vsetky skolkarske bac.

matar
19. sep 2007

ahoj 🙂
nevem či ste sa už o tom bavili, nestíham čítať spatne- dávate deturence, škôlkárov očkovať proti chrípke?

maruschka
19. sep 2007

matar,určite dávam.Už 3 rok.Očkovanie je až od troch rôčikov a naša ide tento rok na tretie.A vždy to pomáhalo-nebola chorá.Takže klop-klop na drevo,dúfam,že aj tento rok to zaberie.

lasenka
19. sep 2007

ahojte. Uz som o tom pisala v Spolocnom termine, ale davam to aj tu...
Davate svojim detickam rano pri vstupe do triedy (myslim v skolke) nejake sladkosti? lebo ja nie. No mame tam asi 4 mamicky, ktore daju svojim detom rozne cukriky a cokoladky, len aby deti neplakali..., a samozrejme ostatne deti sa lakomia, co sa nam ostatnym mamickam nepaci. Rano Matusko vypije pohar mlieka a ranajky ma az v skolke, a vobec sa mi nepaci, ze sa pred tymi ranajkami nacpe nejakymi cukrikami alebo neviem cim. Ucitelky uz viac-krat upozornovali tie mamicky, nech detom nic rano nedavaju, ze ine deti sa len prizeraju, chudatka , no mamicky to maju v pazi

renca3
19. sep 2007

Sladkosti vobec nie a nepaci sa mi tiez, ked si deti do skolky nosia z domu hracky. My na to mame sice v skolke jeden den v tyzdni, kedy si vsetky deti mozu nieco priniest a navzajom si ich poziciavaju. Ale inak by to nemalo byt.
Neviem, co by mali ucitelky robit s tymi sladkostami. Asi povedat mamickam, aby dali svojim detom, ked to inak s nimi nevedia, 1 cukrik a dost.

maruschka
19. sep 2007

lasenka,tak to sa u nás nerobí.A čudujem sa učiteľkám,že to rázne nezatrhnú.A čo sú tie mamičky na hlavu??nepochopili,že to sa nerobí??Normálne by som povedala učiteľke,aby sa to na rodičovskom predebatovalo..

lasenka
19. sep 2007

renca, maruschka
uz to bolo spominane na rodicovskom, no niektore mamicky si myslia o sebe neviem co. Su statsne, ze ak daju rano detom do ruky cokoladku, cukrik alebo cely balik cipsov, ze pojdu statsne a bez placu 🙄

maruschka
19. sep 2007

tak potom k tomu neni čo dodať.Asi im to pomalšie dochádza.Normálne im to na rovinu treba povedať pred rodičmi alebo čo. 😖

ukana
20. sep 2007

lasenka, ja mu tiez rano nic nedavam sladke, doma niekedy zje jogurt, alebo kakao, vacsinou rano nechce jest a naje sa az v skolke. Ale uz sme sa z muzom o tom bavili, ze sladkosti, len vynimocne. proste za odmenu, nie pri kazdom nakupe a tak.

Co sa tyka vitaminov, ja malemu davam IMUNOGLUKAN ( uz som ho spominala v teme Podpora imunity), a C-MEM alebo martankov. Ale nedavam mu ich kazdy den, vcera sme sa napr.napukali ananasom na veceru 😀

Hracky si deti u nas do skolky nosia, ale malo, nas matko musi mat svoje male prasiatko, bez neho nezaspi. 🙂 ma ho polozene na policke a na spanie si ho berie 🙂 .

Dnes mame rodicovske zdruzenie, urcite zajtra prispejem novinkami 🙂 . mame to spojene s ochutnavkou natierok, ktore jedia deti. Celkom dobry napad 😉

ramzesa
20. sep 2007

No ja dufam,ze u nas sa ziadne sladkosti nedavaju, hoci minule mi petko spominal nejake dievcatko s lyzatkom a ze bolo iba jedno, ale toto by ma ennapadlo. Ved v skolke sa maju stravovat zdravo a okrem ineho je to provokacia ostatnych deti 😕 . Moj rano vypije salku kakaa a do tych 8,30 mu to staci. Viem to, lebo ked som mu predtym davala na ranajky mlieko, tak potom nic ine uz nechcel a vydrzal dost dlho nebyt hladny. A este keby aspon len jeden cukrik ale cely balik, cokolada alebo cipsy 😕 😕 😕 . Ved moj ked si vyprosi jednu zemiakovu lupienku na ochutnanie,tak je to vela 😅 .A co sa tyka hraciek,ta ucitelky ich zvyknu nenapadne od dietatka vziat a odlozit nabok, aby sa hralo so skolkarskymi hrackami (u nas su tie Montessori a podobne), na spanie im ich asi dovolia, neviem,lebo moj tam nespi 😒 .

renca3
20. sep 2007

Co sa tyka sladkosti doma, tak snazime sa nahradit ovocim. Ale my mame poruke starych rodicov, tak tam je to problem. 😒

domcek
20. sep 2007

Tak prispejem aj ja. U nas v skolke p. ucitelky vylepili plagatik ze deti si nemaju nosit vlastne hracky do skolky lebo to fakt nebolo unosne deti si zavideli co je normalne taksa to zatrhlo. Jasne ze sa obcas stane ze maly chce neaku hracku doniest ukazat to mozu ale su nauceny ze ukazu a vratia ju naspat do skrinky. Skor si nosia knizky s ktorych im potom citaju pred sapnim alebo DVD rozpravky ked je zle pocasie.
A sladkosti to vobec skro ked ma niekto sviatko tak pohosti ale dohodli sme sa ze radsej donesieme ovocie a to im ucitelky rozdelia a kazdy je spokojny.

kkatrina
20. sep 2007

my máme škôlku na dedine a určite to je úplne iné, jednak je v triede maximum 10 detí všetkých vekových kategórií a jednak sa všetci poznajú. Občas sa stane že niekto donesie sladkosť - ale vždy sú to cukríky, ktoré pani učiteľky rozdelia všetkým deťom a majú to aj na viac dní, keď má niekto sviatok tak tiež niečo donesie - my sme napr. min. týždeň doniesli deťom aj z torty. Minulý školský rok sme škôlku zásobovali jabĺčkami zo záhrady, tie im potom nastrúhali na tanierik a keď mali chuť tak si z neho deti brali. Takto každý rodič občas niečo donesie - hrušky, hrozno a tak.
Hračky si občas tiež nosia ale to sú väčšinou len samé drobnosti. Je mi jasné že vo veľkých mestách je prísnejší režim a asi to funguje úplne inak, ale my sme zatiaľ spokojní. 😉

lasenka
20. sep 2007

aj my sa snazime dat malemu sladkost len za nejaku odmenu, nech tie sladkosti berie ako spestrenie jedalnicka 😀 ale este nikdy sa mu nestalo, ze ak dostane nejaky balik cukrikov alebo celu cokoladu, zeby ju hned zjedol. Velmi sa mi na nom paci, ako povie, ze si to rozdeli na viac dni a naozaj to tak urobi. Ma svoje miesto v izbe, kde ma tu sladkost podelenu na niekolko dni a naozaj ked prideme zo skolky domov, si ten kusocek vezme. Vobec ho ani nenapadne, zeby ma oklamal a zjedol viac. Raz som ho aj pobadala, aby si vzal viac ked chce, no povedal mi, ze nie, jemu to staci. Ja ho taaaaaaak milujem 🙂
Robi to tak aj so vsetkymi hrackami, stale sa pekne pohra a ked sa nieco polame, hned sa to musi zlepit, lebo on polamane hracky nechce mat. Najhorsie je, ak pride sused, ktory si hracky vobec nevazi, a s laskou ich Matkovi porozbija. Vtedy mi je maleho tak strasne luto, ze az slzy mi vyjdu, ked ho vidim, ako sa to snazi polepit a ako mu je za tymi hrackami luto 😢

lasenka
20. sep 2007

kkatrina
aj my nosime do skolky ovocie zo zahrady, minuly tyzden mali Ovocnickovy den, buduci tyzden Zeleninovy den, rodicia prispievaju roznymi druhmi ovocia a zeleniny, deti sa to ucia poznavat a potom maju hostinu 🙂 ale mame niektore mamicky, ktore maju VELA penazi a tam baliky cukrikov a cipsov nesmu chybat a presne tak, ako tu niektora z vas pisala, tie deti ostatne deti len provokuju a cakaju, kym nevznikne plac kvoli nim

renca3
20. sep 2007

lasenka...podareny je tvoj Matusko. U nas ked sa otvori balik, zbytok musim schovavat. 🙂

kkatrina
20. sep 2007

lasenka
tak toto my tu nemáme, chipsy deti jedli minulý školský rok jeden krát aj to na vianočnom večierku a kúpili im ich v škôlke, takéto prieky sa tu u nás nerobia, aj keď je pravda, že napr. keď ja kúpim malému značkové tenisky (pritom sú lacnejšie ako kožené topánky z obuvi) tak to niektorá mamička okomentuje ale inak prieky nie 😒

ukana
21. sep 2007

tak sme mali vcera rodicko:

hlavne o dochadzke to bolo, o platbach, potom o stavbe altanku na dvore, aby deti mohli byt von, aj ked prsi 🙂 , idu sa im sit kroje na vystupenia, jedna stara mamam im to usije 🙂 , potom sme sa bavili o kruzkoch, plavecky asi nechame az na leto a deti budu v juni chodit na letne kupalisko, ktore je asi 20min. od skolky 🙂 .

Na zaver tam prisla nejaka dilerka, ci by sme detom nekupili do umyvarky davkovace mydla za 1000sk 😲 A do nich ide specialna pena za 4000sk. Vraj ked sa to rozpocita bla-bla-bla.Vsetci cusali. Tak som to tam vyriesila 😀 , ze ci tie peniaze nevedia minut aj uzitocnejsie, a davkovace sa nekupuju 😀 . Boli pekne, ale ked riesime v skolke kazdu stovku, tak mi to prislo ako mrhanie peniazmi. A dilerka to mohla skolke darovat 😀
Za tie peniaze sa kupi vybavenie do telocvicne, fitlopty a zinenky 🙂 .

tot vsjo. 😀

maruschka
21. sep 2007

už ste mali rodičko ukana?U nás býva tak dva krát do roka.Ako som počula.Inak nám celú škôlku teraz cez leto prerábali za obecné peniaze,takže chvala Bohu,nás žiadne financovanie nečaká.Mesačne platíme 360 Sk a v tom je strava-desiata a školné.Krúžky sú nie sú žiadne,lebo naše učiteľky s nimi stále čosi vymýšľajú-tanece,aerobik,divadielka,besiedky aj pre rodičov a tak.Takže tiež nič neplatíme.Aj keď škoda je,že nám v škole zrušili mažoretky-krúžok,chcela som tam malú zapísať.
Inak dneska som ju zasa musela nechať doma,soplíkuje až moc,a kašle-trocha.No škoda,bolo to plaču a vysvetľovania.lebo v piatok pozerávajú DVD rozprávky.No nič,ešteže máme v Novom Meste jarmok a kolotoče.Tak to je taká náplasť na jej smútok 😀 😀

ukana
21. sep 2007

aj my mame jarmok, maruschka 😉 Maly ma vcera scucol z penazi, musel ist na vsetko 😒
aj nase ucky s nimi robia besiedky a tak , ale kruzok je napr. anglictina, to pride jedna pani deti ucit, platime za hodinu 20sk, to sa da 🙂 .Alebo divadelny, to budu mat rozne vystupenia, babkove divadlo 😉 . na pohybovom budu mat zaklady gymnastiky, rozne lozenie, trampolinu. Potom maju este vytvarny.
Dala som maleho na anglinu, nech sa na neho nieco nalepi 😀

maruschka
21. sep 2007

aj ja by som dala malú na nejaký krúžok.Ale si asi počkáme až do prvej triedy,tam majú krúžkov dosť.A to bude až za dva roky,lebo malej zle vychádzajú,takže pôjde do prvej triedy až 7 ročná.Možno sa dotiaľ niečo zmení a nejaký krúžok bude..

andrea.m
21. sep 2007

Filipko chodil minulý rok na anglicky jazyk a pohybovu výchovu aj tento rok bude na tieto krúžky chodiť.za anglinu sme platili 1400sk na rok teraz je to o stovku viac a za pohybovu 120sk mesačne.mne sa tie ceny vidia primerané na KE.s tým ako ovláda anglinu som spokojná.