Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

verulka
19. okt 2006

Jezis, baby ja som uplne zabudla, ze maju byt prazdniny. Doteraz som si ich nechavala doma, ale teraz nemozem...Ale vlastne dcera je uz v skole, takze aj tak nieco musim vymysliet. Ale to nie cely tyzden, ci ano?
My sme mali vcera v skolke divadielko, krpci boli spokojni
Baby, mali ste moznost dat deti na kurz korculovania? ak ano, ake mate skusenosti?

ukana
19. okt 2006

Tak tie prázdniny to snád nemyslia vážne!! Doktorka mi práve povedala, že týždeň pred tým, ako mu budú vyberať mandle, by som ho mala nechať doma, aby zasa neochorel. Týždeň pred, týždeň po, prázdniny....To si neuvedomujú, že ja nemám tri mesiace dovolenky?..A tá OČR-ka je fakt super platená 😠 Staré mamy v nedohľadne.. 😢 No snád niečo s tatinkom vykombinujeme..

verulka
19. okt 2006

Ukana, drzim palce, nejako to zvladnete 😉

ukana
19. okt 2006

Verulka,diky, ked sa musí, tak sa musí... 🙂 idem na obed, už mi škvřka v bruchu 😅

andrea.m
19. okt 2006

V mašej škôlke funguje tzv.zberná trieda pre tie detičky ktoré nemajú kam ísť,ale väčšina Filipkových spolužiakov už má starších súrodencov-školákov,takže ostávajú doma.Ja sa tiež snažím aby bol cez prázdniny doma.Kým som robila na smeny tak sme to kombinovali ako sa dalo teraz už problém nebude.Ostáva doma celý týždeň a hotovo.Kôli 2 dňom ho nebudem stresovať.

andrea.m
20. okt 2006

maminy kde ste?naš drobec má dnes v škôlke šarkaniadu aj šarkana sme kúpili tak sa teším ná jeho zážitky.určite budú super.

ukana
20. okt 2006

andrejka, tak mu prajem dobrý vietor do plachiet. My sme asi v stredu boli pustat šarkana, behala som po poli ako besná a malého to vrcholne nezaujímalo 😠 😠 Aspon som si pobehala, neuškodí mi 😝

renca3
22. okt 2006

Na sarkana sa chystame aj my. Maly sa tesi, tak dufam ze ho to bude bavit.

Maminy...chcem sa opytat, ked sa uz teraz davaju detom do skolky aj pancuchy, ci im ich v skolke po prichode vyzliekate a ci ich potom ucitelky oblecu, ked idu von. Lebo sa mi zda divne aby bol cely den vo vnutri a v pancuchach.

vavka33
22. okt 2006

Ahoj Reni,my chodime do skolky uz dlho a viem,ze ked mu rano pancusky vyzlecies,tak ucitelky mu ich daju ked pojdu von.Len mu ich vzdy daj k veciam na kopku,nech im to je jasne,ze v tom prisiel.

bzuco
22. okt 2006

ahojte maminy škôlkárov
aj my máme doma jednu škôlkopovinnú 🙂
už zarezáva 2. rok a je tam veľmi spokojná
a pančušky dávam aj ja, ale nezobliekam jeje ich, lebo viem, že ak jej bude v škôlke veľmi teplo, sama si ich dá dole, ona nemá rada, ked jej je teplo, aj teraz mi tu po byte behá v šatách na rammieka 😅 😀 😀

andrea.m
22. okt 2006

ja tiež malému pančušky nechávam oblečené a dávam mu tenučké tepláky.viem že ked mu bude horúco učiteľky ho vyzlečú a naopak.aj minule kad im nekúrili mal popoludní oblečené snad všetko čo našli v skrinke len, aby mu bolo teplo.mo nepomohlo.....zajtra ideme k doktorke s poriadnou nádchou,teploty zatiaľ nemáme....klop,klop,no kašle ako keby ťahal 20 denne.

lyzenka
22. okt 2006

ahojte mamulky,

poradim vam, niektore nase maminy ked rano pridu, nechaju ich v pancuskach....ani im neobliekaju teplaky a ked ideme von, len im dame teplaky, alebo co maju..... 😀

verulka
22. okt 2006

No my este teraz pancusky nedavame. V zime ich po prichode prezliekam do ponoziek a teplacikov- maju tam velmi teplo. Teraz su uz velki a prezliekanie zvladnu sami. Pri prechazdke ich ucitelky prezliekaju (v malych triedach za pomoci skolnicky...)
andrea drzim palce, aby ste sa coskoro vyzdraveli..

andrea.m
25. okt 2006

tak malému to zázračne prešlo a mamina zaľahla ☹ tečie mi asi zo všetkých otvorov na tvári....hrôza ☹

ukana
26. okt 2006

adka, presne ako unás. Ja som tiez celý vikend lezal doma s horúckou, asi chrípka, maly si este dvakrat zakaslal a nic. A ani sa o mna nemal kto starat... ☹ 😠

verulka
26. okt 2006

Baby, ja som dnes doma, lebo moj stredny ma zase nejake psych. "problemy" .On sa velmi nerad rozprava o pocitoch, lebo mi nehcce pridavat starosti. Nieco sa deje, lebo vcera mal horucku a ze ho boli brusko. Povedala som mu, ze zajtra s nim radsej ostanem doma a od toho momentu je mu dobre. Normalne mu behom pol hodky klesla teplota z 38,4 na 36,9... ☹ Snad mu jeden den straveny vyhradne so mnou bude stacit...
Skore uzdravenie

ukana
26. okt 2006

verulka, moja svokra stale spomina ako si jej starsia dcera vedela sama vyvolat horucku, ked mali nejaké pisomky alebo skusanie v skole. ona neznasala skolu a hlavne jednu ucitelku. Ked s nou svokra ostala doma, teplotu do hodiny nemala. Este na strednej mavala taketo teploty, ona je tak strasne citivo labilná doteraz, vsetko si strasne pripusta.. Tak ti prajem uspesné zdolavanie tvojho synatora, nech sa ti vyrozprava..Snad bude lepsie.

verulka
26. okt 2006

Diky, uz mame pokroky. On je strasny introvert,s vysokym IQ, cize bude to mat v zivote take zlozitejsie (s tou jeho povahou) Psychologicka mi povedala, ze je skvele, ze ma tolko surodencov, lebo sa perfektne naucil komunikovat s inymi detmi a to je dolezite

andrea.m
26. okt 2006

Tak Filipko nakoniec chodil celý týž do škôlky,lebo som zaľahla ja a jemu to prešlo iba s kašľom.Dnes, ale odmietol vkročiť do triedy a ako som zistila včera bola v škôlke hromadná bitka a odniesol si to Filipko.Včera mi to síce spomenul no ja som si myslela, že to bola iba detská roztržka,v noci potom vykrikoval zo sna no a dnes ráno v šatni úplna smrť v očiach ked zbadal oných bitkárov.Tak som ho vzala domov a do škôlky pôjde až po prázdninách ak bude chcieť.Idem mu urobiť kopec palaciniek ako bolestné potom prídem.

ukana
26. okt 2006

adus, to ho normálne zbili? 😲 A učitelka ti nic nepovedala, ked si pre neho prisla?? To je hrozne, aby decká mali traumu už v skolke. Pekne mu upeč vagon palaciniek. Ja som v práci a matka sme nechali so starkou tento tyzden, lebo kaslal a soplil. Bola som rada, ze sme nesli na antibiotika, ale vylízal sa z toho 🙂 U nas v skolke nie su prazdniny, chvalabohu..Ocko je posledné dni stale v praci, kolegovia su chorí, tak ho ani nevidíme celé tyzdne, len rano, ked spi po nocnej.. ☹ Už nam je smutno.Ale asi si vezmem auto na vikend a vyrazíme niekde do lesa, kym je este pekne..

andrea.m
26. okt 2006

Učiteľky sa na obed striedajú takže poobede bola tá čo bitku nevidela ale povedala mi že sa bili len si asi myslela to čo ja.Až ráno somsa dozvedela pravdu,ktorú som začala tušiť v noci ked vykrikoval zo sna.
Palacinky pojedené a dúfam,že na prázdninách u babky na dedine zabudne.

renca3
27. okt 2006

No maminy, nestraste ma s tymi horuckami. Teraz sme sa vysekali zo soplov. Kasel mu este zostal, ale do skolky ho davam.
Dnes maju v skolke karneval, tak isiel obleceny v kostyme Spidermana aj s vyrezanou tekvicou. Vecer sa nas pytal, co robi Spiderman, tak sme mu povedali, ze je dobry a pomaha v skolke detickam, lebo mame opacny problem. Teda nie ze by zacinal s bitkou, ale ucitelka povedala ze sa prehnane brani, ked ine dieta zacne alebo mu nieco berie. 😒

verulka
27. okt 2006

To aj mna sokovalo, ze hromadna bitka 😕 Uz si sa dozvedela nejake podrobnosti? Nemala by si to nejako riesit? Aspon pohovorom s ucitelkou, ze co sa presne stalo aby sa romu priste predislo...
Drzim Vam vsetym palce, nech su krpci zdravi. Aj my sme uz dnes v praci 😝

ukana
27. okt 2006

renca , aspon nebude utlacaný inými detmi. Je aj dobre, ked má dieta dominantnú povahu, ja som bola v detsve strašne zakríknuté dieťa, tak som rada, ze nas krpec nie je po mne. Ale asi ho musíte trochu aj krotiť 😉 Ja som dnes prvýkrat sla do práce sama autom, este teraz som spotená, ale musela som sa prekonat 🙂 Nech som samostatná, čo sa auta týka. Všetci to prežili, som na seba pyšná 😀

renca3
28. okt 2006

ukana, len sa zabehavaj. Auto je vyborny pomocnik pri detoch. Hlavne teraz, ked ide zima. Nemaj strach, ale zase opatrne.

ajap78
29. okt 2006

ahojte, do tejto diskusie skolkari pisem prvy krat. mame doma anjela, ktoreho sme asi 2 tyzdne dozadu prekrstili na ancikrista. dominika bola poslusne dieta, ale nedavno akoby do nej vsetci certi vosli. hovorim si, ze je akurat vhodny adept do skolky, ze sa doma uz asi nudi a potrebuje byt v kolektive. v januari nastupujeme. mam z toho des, ako to budeme prezivat, ja asi horsie ako ona, aj ked hysaky a amok ocakavam. viete mi niekto poradit, ako to prekonat bezbolestne a bez placu? nejake rady? viem, ze sa to asi bez toho neobide, ale trosku podpory by bodlo, kedze ja z toho mam este k tomu aj tramu, akoby som ju davala prec k cudzim ludom...dakujem

renca3
29. okt 2006

Ajap...prezivala som prednedavnom asi to co ty. Nastupili sme v septembri ako 2,5 rocny. Stale som mala pochybnosti, ci to nie je priskoro. A este som to mala skomplikovane tehotenstvom, teda precitlivenostou. Maly nastupil do skolky 2 tyzdne pred mojim porodom. No musim povedat, ze prvy den maly zvladol lepsie ako ja. Ja som od rana smoklila a on zbadal v triede nove hracky a ani si nevsimol, kedy sme odisli. Zato cely den som bola ako na ihlach, kedy mi zavolaju, ze velmi place. Dokonca tam aj spal a vsetko bolo O.K. Ked zistil, ze ho tam budeme odkladat pravidelne, rano boli kratke place a po mesiaci sa do skolky tesi.
Ako toto prekonat ti neporadim, treba tym asi prejst. Ja som mala vyhodu, ze tieto uplakane rana si odniesol manzel, lebo on ho vozi rano a ja chodim pre neho poobede. Asi by sme plakali dvaja. Manzel to zvladal lepsie.

ukana
30. okt 2006

ajap, uplne ťa chápe kazda mamička, čo dáva svoej prvé dieťa do školky. Asi sa uplakaným ránam nevyhnete, ale musíš veriť učitelkám, nenechajú ju tam plakať celý deň 😉 Každé dieťa to nesie inak, takže zaručený recept neexistuje. Iba by som ti poradila, aby si ju skusila davat najprv na pol dna, nech si zvykne. A ráno sme sa s ním dlho nelúčili, to ho len viac rozplakalo. Rýchlo sme ho odovzdali učitelke takého urevaného a počkali sme za dverami. Za 5 minút už neplakal. A ja som bola kludnejšia cez deň v práci. Ja som mala zo školky tiež asi väčší stres ako Maťko, ale po mesiaci je to už o.k.Držím palce

ajap78
30. okt 2006

renca a ukana, velmi dakujem za podporu, budem sa snazit, aby som to ulahcila aj jej aj nam. vzdy si vravim, vsetci si tym presli, jednoducho to inak nejde a hotovo. a finale je take, ze je to len pre jej dobro, aby sa naucila byt medzi inymi detmi, delit sa o hracky a hlavne jej tam v konecnom dosledku bude dobre. dakujem este raz babky.

sulamith
30. okt 2006

ahojte mamulky,nebojte sa o svoje deticky,viem ze kazda mamicka velmi citlivo vnima prvy vstup do skolky svojho dietatka,niekedy fakt neviem,kto to viac preziva ci mamicky alebo deticky.je dost dolezite aby vase deticky na vas nespozorovali strach,alebo uzkost ci obavy.samozrejme ze ich mate,ale vasmu anjelikovi vysvetlite ake je to super chodit do skolky,co ho tam vsetko caka,kolko deti tam bude a tie hracky...a este vam chcem povedat aby ste mali s ucitelkou,dobry vztah,aby vase dietatko videlo,ze je to dobra teta ktorej doverujete,a potom jej bude doverovat aj ono 🙂 aj nam sa potom lepsie pracuje ak su rodicia otvoreni...ja milujem deticky,pracujem v skolke(teda pracovala som teraz som na md),takze uz viem pochopit aj mamicky 😉