Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

melory
11. jan 2007

renca ani neplas, ja ze to uz prejde za tyzden. ked som dnes prisla pre neho neplakal, aj povedal, ze pride zas zajtra za detickami, ale vecer zacal plakat, ze nejde do skolky.

renca3
11. jan 2007

Treba si to proste prezit, tie rana. I ked ja som bola usetrena, lebo do skolky ho vodi manzel a ja ho vyzdvihujem poobede.
Jeho ten ranny plac tak nerozcitil. Ja by som ho snad zobrala spat domov. 😉

melory
11. jan 2007

zas ja som dost silna a vydrzim aj ked mi srdce trha ale u nas muz by ho doniesol domou a preto aj nejake veci pred nim tajim a nechcem aby ho vodil on.

andrea.m
11. jan 2007

melory asi ťa nepoteším,ale filipko reval celý minulý školský rok každučké ráno.chodil tam od prvého dňa na celý deň.učiteľky vraveli že plače len pár minút po mojom odchode.tento rok je to úplne v pohode.proste tým musí prejsť každé dieťa a každému to trvá iný čas kým sa zadaptuje.prajem vám,aby ste to mali kratšie ako my.

melory
11. jan 2007

on bude vymyslat, uz to vidim, a najviac sa bojim, ze ked sa male narodi, bude ziarlit, ze on musi do skolky a male nie, len ja som ho tam dala kvoli babetku aby som to zvladla lavou zadnou a aj si oddychla, ved budem mat toho dost.

andrea.m
11. jan 2007

melory tak toho sa bojím aj ja.a véééééľmi ☹

renca3
11. jan 2007

melory, tak to by som mohla pisat o tej ziarlivosti. Maly nastupil do skolky 6. septembra a 17. sa mu narodil brasko. Bolo a je to niekedy na nervy.
Ked sa na zaciatku pytal, ked isiel do skolky, ze kde bude mama, tak sme mu hovorili, ze chodim s bracekom do roboty. Teraz mu to uz nepride, ze ja som s malym doma a on musi do skolky. Inak je veeelka ulava, ked je maly v skolke. Ale tie skolkarske virusy nas neobchadzaju. 😒

zabinka
12. jan 2007

No baby, tak my mame prvy den v skolke uspesne za sebou. Maly to vraj zvladol na jednicku. Vobec neplakal, pekne sa najedol, vyspinkal a dnes rano sa zase tesil, ze ide za detickami. Tak drzte palce, aby nam to takto vydrzalo stale. A co ma najviac tesi, jeho starsi bracek sa onho stara ako nikdy doteraz. Vraj mu pomahal s obliekanim, vsetko mu poukazoval, boli spolu na prechadzke... Normalne som v soku! 😲

ukana
12. jan 2007

zabinka závidíme 😝 Ja mám tiež dobrú náladu, malého aj s manželom pustia dnes z nemocnice domov, mali črevnú chrípku, tak tam tri dni ležali na infúzkach. Bolo mi za nimi strasne smutno 😢

Inak zabinka, my máme tiež Martinka a ked sme sa bavili, že by sme mali ešte chlapčeka, tak by to bol Radko. Takže máme podobný vkus na mená. 😉

emma76
7. feb 2007

ahojte maminy, moj maly bude od septembra navstevovat skolku, a chcela by som sa vas spytat, ci neviete niekde tu v BA o "skolocke", zariadeni, ktore sa stara o privykanie deti na skolku.O jednom viem, MC Hojdana, ale tam je to pre kapacitu deti uplne plne.Dakujem.

renca3
8. feb 2007

Co tym myslis, privykanie, akoze ho tam nechas na hodinku, dve?
Lebo este som o tom nepocula.

ukana
16. feb 2007

emma, v školkach učia detičky, ako si navyknut na skolku tým, ze ich tam nechávaš postupne, najprv na hodinku-dve, potom chodí len na pol dna. O takom zariadení ako spomínaš, som ani ja nič nepočula. To asi je len v BA, v menšich mestach také vymoženosti nemáme 😉

matar
25. feb 2007

ahoj. ja mám 205ročnú dcéru, mesiac cbodila do škôlky na 1hod.denne a od marca ide na 4 hodiny a ja mam uz teraz pocit, ze doma bez nej zomriem od nudy. už začínam robiť práce, ktoré som nikdey nerobila. takze u nás je väčší problém so mnou ako s malou. ale ona chce byť medzi deťmi a tu ich veľa nie je, tak ju tam dávam.

skrecok
25. feb 2007

Ahoj Matar, kolko rocnu dcerku mas? Nejak si tam preklepla. Inak chapem ta ake je to byt odrazu bez dcerky, ale dcerka si musi zvyknut na detsky kolektiv, aby sa lepsie adaptovala a nasla si nejakych kamaratov. Taktiez aby sa lahsie adaptovala na skolu, kde bude dlhsie. Poznam pripady, kde dvaja cerstvi prvaci sa takmer nevedeli odtrhnut od mamicky a potom cele hodiny plakali. Mali sme co robit, aby sa utisili. Takze sa neboj, vsetko bude v poriadku a ty sa pomaly dostanes do normalnych kolaji.

melory
25. feb 2007

privikanie je zaciatok chodenia do skolky, aj hugo si privykal a to znamena, ze prvy tyzden chodil len na dve hodinky do skolky a teraz na styri

verulka
25. feb 2007

emma, v nasejskolke mas povinne privykanie- trva to min. tyzden a potom podla toho ake je dieta. Mala som pocit, ze to uz robia vo vsetkych skolkach, ak chces, posli ti do ip adresu

renca3
25. feb 2007

My sme dali maleho hned na cely den a cakali sme na telefone, ci nam zavolaju, ak by to nezvladal. Vsetko bolo O.K., len tie rana isty cas protestoval.

melory
25. feb 2007

nasa riaditelka mi hned na zaciatku povedala ze vela skolok to tak ma ze hned na cely den ale ze oni vidia ze to nieje dobre. a preto mi odporucila pryvykanie. a aj tak ho davam len na 4 hodinky, ale som na materskej druhej tak mozem.

adkap
25. feb 2007

Ahojte maminky skolkarov. Mna to caka az v septembri ale prezivam to uz teraz mala bude mat k septembru 2r4mes. No verim ze to bude ok i ked sa trochu bojim a to som pracovala 5 rokov skolke z toho 3 s malymi detmi takze ovladam vsetko okolo toho ;) aj ranne divadielka ci ine adaptacne srandy 😀 viem z vlastnej skusenosti ze najviac zalezi na ucitelke ked si deti ziska ide to lahsie dolezita je aj spolupraca s rodicmi aby boli zajedno a o vsetkom sa poradili 😎

lasenka
25. feb 2007

ahojte babuse 😉
melory, super fotka 😉
tiez som dala svojho maleho do skolky na cely den, a musim povedat, ze nebol problem... mal vtedy sice len rok a 9 mesiacov, ale rana sme mali tiez niekedy drasticke 😎

melory
25. feb 2007

rana mame aj mi hrozne, ☹

lasenka
25. feb 2007

a ake ucitelky mate v skolke? my mame jednu, ktorej neviem prist na chut, ma velmi hruby hlas a ked rozprava, tak ako keby kricala 😠 ufff, buduci rok by ju mal Matusko dostat do skupiny

melory
25. feb 2007

natrafila som na super ucitelky, tie ine sa mi nepacia, a tieto ho vraj budu mat cele try roky, tak som rada. jedna je mlada - salamistka a druha uplne zlatunka, vie ako na deti.

lasenka
25. feb 2007

tak to mas stastie 🙂
nedavno bola v tej skupine zastupovat a vidim uz teraz, ze maly mal z nej strach... neviem si ani predstavit, co to bude ☹

melory
25. feb 2007

aj u nas obcas daju dve skupiny dokopy, lebo ucitelka musi ist prec a nieje to dobre. niesu ich a nepoznaju deti, potom ich tam depcu.

lasenka
25. feb 2007

nam pocas prazdnin spajaju dokonca vsetky skupiny 😖 Matus je este v tej najmensej skupine, a predstav si, ze s tymi najstarsimi detmi aj papka, spinka a hra sa, tie starsie deti su aj poriadne vyrastene na rozdiel od tych malych a ked sa nahanaju alebo biju, tak si predstav, ako skoncia tie mensie deticky 😖 chudatka malicke

melory
25. feb 2007

tak s tym ja problem nemal, lebo mne ucitelka povedala, ze hugo sa pusti aj do velkaca a aj ho porazi 😅 😅

lasenka
25. feb 2007

😀 do porodnice este nejdes? 😉

melory
25. feb 2007

juj len do nemocnice s hugom na vyberanie nosnych mandli, tak este si to nemozem dovolit.

lasenka
25. feb 2007

a kedy to vlastne ides s Hugom? nie nahodou zajtra?