Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
11. máj 2007

nam to prelozili o tyzden, bo vela deti chyba, ale bola som na synovcovej besiedke, a bolo to kraaaaaaaaaaaaaaaasne. Normalne ma dojali 😅 Uz sa tesim na tu nasu 😉

vka
11. máj 2007

ahojte maminky skočim k vam do diskusie ak možem moj synček ma skoro 3roky a je v školke asi viac ako tyžden ked nastupil bola som šťastna ako to zvlada no za posledne 3 dni rano robi poriadny cirkus zavesi sa namna ako kliešť a plače nechce isť do školky plač ustane kratko potom ako ja odidem a v školke je vraj velmi zlaty usmievavy a aj ked ponho pridem ( je len do 12h)ma usmev na tvari a akože nič ja neviem ako nanho ak ste mali podobné zazitky poradte prosim dosť ma to trapi s prvou dcerkou som niečo take nezažila ta mi ešte nakazovala aby som šla po nu uplne posledna 😖 😖 😖 vdaka

verulka
11. máj 2007

vka, ono sa to bezne stava, treba to vydrzat- pokial place len v tovjej pritomnosti a potom je ok, nemaj stres. Vela sa pytaj uciteliek ako bolo a tak... My sme mali v skolke experta, ktory plakala cely rok rano, kym tam bola maminka. Hned ako odisla, malemu akoby utlo a bol uplne v pohode. Drzim palce 😉
mel, matar, ono je to krasne tie besiedky- nas to este len caka. Kocky, vsak ja uz za chvilku ani nebudem mat skolkara 😢 vlastne takto o rok bude pomaly opustat skolku aj Radko. Normalne je mi z toho smutno, ako rychlo rastu 😕

andrea.m
11. máj 2007

vka mne to robil filipko celý školský rok.tento rok je starší a jednoducho neplače do škôlky sa teší.proste z toho vyrástol.správala som k nemu tak ako keby ráno ani neplakal a veľa sme s ním rozprávali v tom zmysle že do školky chodí za odmenu,preto že ho veľmi ľúbime a chceme aby bol s kámošmi a tak.ked už to bolo neúnosne tak som ho začala motivovať odmenami za nepreplakané ráno a celkom to zaberalo aj ked ešte sem tam povystrájal.

melory
12. máj 2007

caute skolkarky - mame za sebou prve vystupenie...hahaha, snad druhe bude lepsie. dostala som darcek ku dnu matiek, ale na vystupeni hugo ani necekol.

vavka33
12. máj 2007

On sa rozkeca,neboj.Aj Vaneskine prve vystupenie bolo tichucke,nesmele,teraz je najdolezitejsou osobou pri vystupeniach,uvadzacka,rozpravacka,spevacka,recitatorka.dokonca domov si nosi basne a ucievame sa spolu.Ide aj vitat deticky do zivota.je to huba nevymachana.aspon na nieco ma dobry ten jej prenikavy ,upistany hlas 😀

lasenka
13. máj 2007

melory
aj my sme mali v stredu vystupenie a tiez sme nic nekecli, ale sme na tom este "lepsie" - my sme aj plakali 😖

vavka
ze sa rozkeca? tomu neverim, moj maly je hrdina len doma, pred cudzimi ludmi sa boji a place, toto bolo jeho druhe vystupenie, na prvom mi presedel cely cas na kolenach, teraz uz sedel aspon sam na stolicke, ale ja tak plakal a nic nerozpraval ☹

zgurka
15. máj 2007

Ahoj maminky.
Aj vase deticky su v skolke to najtichsie stvorenie a doma sa im pusinka nezastavi? Ta moja (skoro 4 roky) je riadny vymyselnik. Doma nechce poobede spavat a vecer tiez vymysla a v skolke pani ucitelka skonstatovala, ze este nevidela dieta, ktore by tak rychlo zaspalo a ani ho netreba napomenut. Preco nam to nase deti robia?

melory
15. máj 2007

tak ja uz dva dni chodim zahambena domov,lebo ze nas hugo sa bije s filipom. su najlepsi kamarati, ale biju sa tak velmi, ze si idu az ublizit.

neviem, neviem, uz som mu pohrozila, ze ak sa bude bit...bude v skolke aj spavat a nebudem pre neho chodit.
nemam rada taketo vychovne metody, ale aj ucitelky sa boja, ze si ublizia.

lasenka
17. máj 2007

zgurka
presne je to tak aj u nas... doma sa nebude obliekat sam ani keby neviem co, a v skolke? nemozem uverit vlastnym usiam, ako ho ucitelka stale ospevuje, ze robi vsetko sam a dokonca pomaha ucitelke poobliekat dalsie deti... nedavno sme mali doma problem s jedenim, chcel, aby som mu podavala jedlo do ust 😲 😲 a v skolke spapa vsetko uplne sam 😉

melory
preco ho este nenechavas na cely den?

andrea.m
17. máj 2007

lasenka akoby som o svojom Filipovi čitala 😀 som šťastná že nie som sama

fafa
17. máj 2007

Andrea, lasenka u nas to iste...prave som to absolvovala...a nas drahy syn si rano este vybera kto ho oblecie... 😠

lasenka
17. máj 2007

andrea
doma je strasne rozmaznany, mam taky pocit... skusa na nas vsetko mozne, ved ked mu manzel zacne podavat jedlo do ust, tak preco to nevyuzit a pri jedle si aj oddychnut, nie? 😀 ja som na neho dost prisna, ale pri muzovi si robi co chce... stale na mna zaluje, ze mu len prikazujem 😉

andrea.m
17. máj 2007

u nás to funguje tak že ked som s nimi dvoma sama doma tak sa filip posnaží lebo vidí že nestíham ale akonáhle je doma tato tak hned začne vymyšľať.akože ved vy ste dvaja aj my s tamarkou sme dvaja a podobne no hrúúúúza.

zgurka
17. máj 2007

Ahoj andrea. Tak to mas fajn, ze ked ste doma spolu vsetci tak sa Ti posnazi, lebo moja 4 rocna dcera prave od vtedy ako sa narodila Michaelka (3 a pol mesiaca), robi take veci akoze: ja krmil malu a ona sa krmi v kuchyni a cez tri izby na mna krci "maminka spadla mi lyzicka, pod mi ju zdvihnut". 😖 Takze asi takto.

ukana
17. máj 2007

sice som tieto stanky hodila aj do inej temy, ale maminky skolkarov ich asi najskor vyuziju, takze zasa. Urcite si hlavne tu prvu oblubia vsetci maniaci rozpravok 😉 🙂 🙂

http://www.coloring-book.info/index.php
http://rozpravky.wz.cz/omalovanky/index.php?tex...
http://www.coloringbookfun.com/
http://www.coloring.ws/coloring.html

pridajte aj vy nejake pre skolkarov, ked je vonku hnusne a my sa nudime, nech nieco nove vymyslim 😉 🙂 🙂 🙂

ukana
17. máj 2007

inak andrejka, nas maly je tiez riadny lenivec, ani siltovku si niekedy nevie dat dole 😲 😠 a v skolke ho nevedia vynachvalit, aky je samostatny. Tak si vravim, ze sa na neho nieco z toho mojho poucovania muselo nalepit, ale preco nedopraje aj mne pocit, ze mam samostane a vychovane dieta??? 😠 😠 Snad sa niekedy dozijeme.......... 😀

verulka
17. máj 2007

Baby, viete ako sa da napr super zlomit lenivost doma. Nas Radko je expert na tieto veci- on si lahne na zem a hodi srdcervuci rev, ze sa nevie vyzut (pritom si dokaze zaviazat snurky), prip. umiera od unavy a smadu. Vzdy ked ideme rano do skolky, tak my sme uz nachystany a on je este holy. Tak som skusila- dala som termin, ze dokedy sa musi co spravit- najest , obliect, obut. A co nestihne, tak nevadi, pojde tak ako je (preto to robime az teraz, ked je teplo). Minule siel len s jednou topankou (ale iba do auta). Odvtedy to sice skusi, ale staci spomenut ze pojde tak ako je ahned je pripraveny k odchodu 😉
ukana diky za linky

andrea.m
17. máj 2007

tak mňa dnes čakalo v škôlke nemile prekvapenie.prídem po filipka,učiteľka-filipko ideš domkov-úsmev na tvári,nič.kým sme sa prezliekali vyšla do šatne gabika(spolužiačka)a hned spustila-teta filipko zbil ondrika a ondrikovy tiekla silno krv a mal ju všade a tu a tu a tu-ukazovala si ručkami po celom tele.myslela som že ma trafí.okamžite som si dala zavolať učiteľku že čo sa stalo a dozvedela som sa že filip tak sotil toho spolužiaka že ten spadol a preťal si nos.mala rana veľa krvi, nič vážne ale volali ondríkovu mamku.a vraj ona nechcela žalovať ale filipko je v poslednom čase agresívny,drgá do spolužiakov,rozhadzuje hračky a niekoľkokrát už kopal aj do učiteľky.myslela som že fakt tam dostanem infarkt.tak moje dieťa je grázel a ona nechce žalovať.okamžite som volala manželovi,prišiel domov a mali sme s filipkom dlhy rozhovor,či plodný ukáže čas a pekne s ním manžel šiel domov k ondríkovi ospravedlniť sa.zajtra ráno idem za riaditeľkou,a budem si žiadať aby som sa dozvedela vždy ked filip spraví niečo zlé ale aj ked niekto ublíži jemu.dúfam,že sa nakoniec všetko na dobre obratí,držte palce.

vavka33
18. máj 2007

Andy,tak to sa teda cudujem,ze ti to ucitelka nepovedala.Ved su to len skorkari a rodicia by mali o takych veciach vediet.Ja som v skole upozornovala rodicov aj na najmensie prehresky ich deti,keby nie,vedeli by,ze to mozu urobit znova a nikto im nic na to nepovie.Dufam,ze si to ta ucitelka v hlavke da do poriadku a pochopi,ze su to veci o ktorych ma povinnost rodicov informovat.to nie je dake hasterenie koli auticku,to je ublizenie.
A neboj Filip si to zapamata,ake malo jeho spravanie nasledky a polepsi sa 😉 je maly,este sa da "formovat" 😀

ukana
18. máj 2007

adka, dufam, ze sa to na dobre obrati a Filipko si z toho vezme ponaucenie. Tiez si myslim, ze ucitelka ti mala o tom povedat. My mame skor opacny problem, Matka stale biju velke deti, ked su spolu na dvore. Teda oni zaparaju do vsetkych malych deti, ale nasa mala zalobaba vsetko zaluje, tak si to potom zlizne. Ale uz sa to lepsi, upozornila som na to ucky a davaju na to pozor. Nas maly strasne zaluje, ide mi to na nervy, so vsetkym hned bezi za uckou alebo za mnou, chcela by som, nech si to riesi najprv sam. 😒

renca3
18. máj 2007

andrea, aj my sme mali podobny problem, len netiekla krv.
denne bol nejaky problem so spoluziakmi. uz som z toho bola nestastna.
potom bol tyzden doma pre chorobu, vela sme sa rozpravali a ked prisiel do skolky ucitelka hovorila, ze je ako vymeneny. chce to len cas a cas pre neho, ktoreho mam menej, lebo jeho mladsi brasko ma potrebuje celu a takmer cely den. 😉

renca3
18. máj 2007

ukana...inak super stranky. teraz sa mi hodia, lebo maleho som pre choroby uz stiahla zo skolky tak mam pre neho na chvilu zabavku. 🙂

andrea.m
18. máj 2007

no už som písala v januárovkach,ale napíšem aj sem
bola som ráno v školke,filipko sa pekne pred celou triedou ondríkovi ospravedlnil a ja som sa porozprávala s učiteľkou.dozvedela som sa že sú aj rodičia ktorí si vyslovene neželajú vedieť čo ich deti v škôlke robia.vraj je to vec učiteliek,maju to zvládať.bola rada že som prišla a budú mi teda všetko vravieť samozrejme nie pred filipkom.tiež si my&slím že deti treba formovať kým sú ešte malé,lebo v puberte je podľa mňa neskoro.

ukana
18. máj 2007

nezelaju si to vediet? preboha, ved su to ich deti? a hlavne rodicia su zodpovedni za to, co z ich deti vyrastie, nie ucitelky 😕 😕 Adka, klobuk dole, ako ste to vyriesili, hlavne to, ze sa musel ospravedlnit, to bolo super 🙂

andrea.m
18. máj 2007

bola som na neho strašne hrdá 😉
na našej ulici sú 2 s takých tých "lepších" základných škôl a rodičia(niektorí poridne zazobaní)ked dávaju stršie dieť do školy tak to mladšie do škôlky na tej istej ulici nech to nemusia orzvážať po meste.v tej škôlke je veľa detí karieristov a tak to vyzerá aj s rodičovským prístupom.ja sa tým učiteľkám ani nečudujem,je tu veľká konkurencia 5 škôlok na pol kilometri.a tiež nemohli vedieť ako zareagujem.ale fakt bolo viedieť že sa tešili že som prišla,majú vraj málo rodičov s takým prístupom.

renca3
18. máj 2007

No zvlastne, ze rodicia nechcu vediet ako sa dieta sprava k inym detom. Doma to nezistia. Ja som potom intenzivne chodila s malym na rozne ihriska a sledovala jeho komunikaciu s druhymi detmi. Potom sme sa o tom rozpravali co sa mi nepacilo, lebo som bola svedkom, ze chlapca odstrcil.
andrea...tiez sa mi pacil vas pristup.

andrea.m
18. máj 2007

renča plne súhlasím.včera som prišla na to že Filip je doma úplne iný ako v škôlke.proste že mám doma anjela ktorý sa v škôlke premení na čerta.

melory
18. máj 2007

u nas je to zas naopak, mam doma certa co mu v skolke narastu kridla 😵
no zas ked pride so skolky je dobry, dako to tam pozitivne na neho posobi

andrea.m
18. máj 2007

melory ja dúfam,že sa všetko na dobre obráti.dnes ho učka chválila do nebies.