Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

vka
24. okt 2007

tak veru 😵

maruschka
24. okt 2007

u nás máme dve mladé učiteľky a menšie deti učí učiteľka,ktorá ma tak okolo 57rokov.Ľudia,ale to by ste jej povedali max.45.Postava ako modelka,tvár,no mladá baba skrátka a decká ju úplne "žerú" ako sa hovorí.Ona ide po ulici a decká sú z nej hotové,vykrikujú,zdravia.A ona má k nim tiež pekný prístup.Takže u nás vo škôlke máme aj mladé aj staršiu,ale nemáme sa načo sťažovať,lebo je to super. 🙂

ukana
24. okt 2007

maruschka, tak tu tvoju ucku neposleme za pas do fabriky 😀 😀 😀 😝

andrea.m
24. okt 2007

filipkove učky majú tak okolo 50 a sú super.a ked sa to tak vezme babko-dedkovský deň-no neviem asi by sme išli my s mužom ked máme starých rodičov o 100km dalej tak aby mal filipo komu recitovať a keby boli námietky tak by som sa ozvala.slušne ale rázne.ked tu škôlku platím....ale v niektorých prípadoch,škoda reči.všetko je to o ľudskej povahe

maruschka
24. okt 2007

ukana díky 😀 😀 andrea to je pravda,že všetko je o povahe.niekedy sa jednoducho nedá vyjsť s človekom,aj keď sa ako snažíme.Poznám také prípady.Keď sme boli malé so segrou,tak sme v škôlke chodili do jednej triedy.A mali sme tam takú starú učiteľku a tá nás bila ako žito.Pravítkom kam začiahla a ešte mala taký drevenný lopárik a s tým nás bila po chrbáte,keď sme nechceli obedovať.Moja segra mala problémy s obličkami a s pomočovaním.A keď sa jej to stalo náhodou v škôlke,tak ju tá učiteľka tak ubila predomňou s tým lopárikom,až som plakala.Ale to bolo za komunistov a vtedy boli telesné tresty asi viacej tolerované.Keby to urobila teraz,tak sedí v base za týranie.A keby to urobila môjmu decku,tak ju zabijem na fleku. 😠 😠 😠 som sa rozčúlila,čo?

andrea.m
24. okt 2007

u mňa by bola mrtva žena 😠 😠 😠 len keby sa na filipka zle pozrela

lasenka
24. okt 2007

ahojte 🙂
aj my mame v skolke ucitelky rozneho veku. Niektore mlade a strasne nervozne, ine starsie ale sladke ako med 🙂 ja som toho roku mimoriadne spokojna, lebo Matusko ma v triede dve najlepsie ucitelky v skolke, preto mam aj niekedy problem poobede ho prehovorit, aby uz isiel domov 😀

andrea.m
24. okt 2007

ja som s učiteľka mi tiež spokojná.a pôjde k nim aj tamarka tak im prajem pevné zdravie.

lasenka
24. okt 2007

andrejka
u nas sa ucitelky stale kazdym rokom striedaju. Ked Matusko nastupil do skolky, mala ho jedna super ucitelka, ktora ho ma aj tento rok, minuly rok mal dve starsie ucitelky, tiez celkom dobre, ale toho roku ma zase tu super z prveho roka a pani riaditelku 🙂

andrea.m
24. okt 2007

u nás je to tak že celé 4 roky v škôlke majú tie isté učiteľky a tú istú triedu.nám sa to presne vystrieda.tami pôjde do škôlky a filipko do školy takže tami dostane jeho učiteľky triedu a budem si prosiť aj skrinku 😀

lasenka
24. okt 2007

jeeeej, to je krasne 🙂

andrea.m
24. okt 2007

však 😉

renca3
25. okt 2007

My mame kazdy rok inu triedu sa inu ucitelku, co mi bude na buduci rok luto. Tato je super. Dokonca mame aj 2 ucitelov. Ale ti maju predskolakov.

andrea.m
25. okt 2007

u nás je učiteľ iba na angličtine 😉 ja som rada že majú taký systém mne sa to nepáči s tým striedaním učiteľov a tried.ved aj na základke myslím budú mať na 1 stupni 4 roky jednu učiteľku.alebo nie?ale to asi závisí od školy a riaditeľky že?

lasenka
25. okt 2007

andrea
ano, na 1.stupni vacsinou uci deti len jedna ucitelka, a tiez si myslim, ze v skolke by to tak malo byt, hoci zmena nikdy neuskodi 😉

ukana
25. okt 2007

aj my mame cele styri roky tie iste ucitelky aj tu istu triedu a dufam, ze sa na tom nic nezmeni 🙂 . Skrinku nam zmenili ☹ 😀

andrea.m
25. okt 2007

všetko ma svoje pre a proti.hlavne ked dieťa dostane učky ktoré mu nesadnú tak potom je ta zmená dobrá,ale filipkovi by srdce puklo keby mu zobrali jeho tety evu a helenku.minule som mu cestou popri základnej škole vysvetľovala že onedlho bude on chodiť sem a tami pôjde do škôky k "jeho" tetám.viete čo mi povedal? "mami a ked sa mi v tej základnej škole nebude páčiť tak sa s tamarkou vymením a pôjdem napäť k tete eve a tete helenke" 😀

ukana
25. okt 2007

my chodime kazde rano okolo ZS, a ked som Matkovi povedal, ze bude chodit do skoly, tak povedal, ze nebude , lebo je hnusna a popisana 😀 ( su tam pocmarane steny od graffiti) 😠

zgurkaa
25. okt 2007

No my sme boli vcera na rodicku. Zmykali z nas peniaze. 50,- na mikulasky balicek a 150,- na nove darceky pod stromcek. A este chcu urobit na jar nove drevene hojdacky a smykacky, tak sa mame na to dobrovolne poskladat. Keby chcel prispiet kazdy rovnomerne, vyslo by to na 250,-.

andrea.m
25. okt 2007

našich v utorok fotili a učiteľky to nevypísali na nástenku-bude fotka v teplákoch-aspoň ma nebude lákať doobjednávka pre dedkovcov a krstných 😝

andrea.m
26. okt 2007

na filipkove učiteľky som ešte nedudrala ale dnes už budem 😠 v utorok sa v škôlke fotili samozrejme na nástenke žiadný oznam-nič.som zvedavá jak tie fotky budú vyzerať.kázali robiť doma helowenské tekvice na súťaž ale kedy bude tá súťaž nepovedali a dnes poobede že berte si ich domov súťaž skončila.pýtam sa filipka či im dávali nejaké odmeny tak že nič.a vrchol bol že dnes konečne po 4 dňoch nepršalo.všetky triedy z ich škôlky boli na prechádzke po sídlisku(videla som ich na blastné oči)len naši boli na dvore v tom blate.keby ste videli aký bol filip špinavý 😲 no hrôza.prestáva sa mi to páčiť ale deti sú spokojne s tým že sa váľali v blate 😉 .cele poobedie nepočúvam nič iné len jak bolo v škôke super a že konečne boli vonku.

renca3
26. okt 2007

Uz ste v takom stadiu, ze deti nechcu ist domov zo skolky?
Poobede ked pridem, maly mi povie, ze on sa tam chce este hrat. Asi budem musiet chodit o par minut neskor, ked tam uz nebude tolko deti. 😉

andrea.m
27. okt 2007

to štádium už máme za sebou.bolo minulý rok.teraz to uzž berie normálne ráno príde večer odide.ale zmenilo sa to myslím po tamarkinom narodení a hlavne teraz ked už je väčšia a zahrajú sa spolu.

bibinka
27. okt 2007

ukana- obraciam sa na teba, máš určite prehľad vo Vrútockých škôlkach (niekde v témach som vysnorila, že bývaš vo Vrútkach 😀 ).Poraď, ktorá je tá naj.

maruschka
30. okt 2007

čaute dievčatá.Dnes idem na prvé rodičovské.Tak sa teším,čo bude.Hádam nás s ničím neprekvapia. 🙂 🙂

andrea.m
30. okt 2007

prachy z vás budú ťahať 😀 😀 😀

renca3
30. okt 2007

My rodicko nemame, vsetky oznamy su na nastenke a ked nieco o dietati, tak povie osobne poobede rodicovi.

maruschka
30. okt 2007

no bola som na rodičovskom.Program bol oboznámenie s učivom a prístupom k deťom.Pani zástupkyňa nám pekne a milým spôsobom objasnila celý pracovný týždeň pekne po dni,čo kedy robia a povedala nám,že každé dieťa osobitne fotí s jeho prácami-výkresy,rôzne výtvory a na konci ročníka dostane každý rodič kompletné CD s jeho celoročnými fotkami pekne pofotené.Nie je to super??Potom nám povedali,čo sa na škôlke robilo nové,čo sa opravovalo a koľko sa investovalo.A školné nám zostalo tých 200 Sk na mesiac,tak ako bolo.Do škôlky dostali k tej telke,čo som písla aj novú napaľovačku na CD a tak sa pani učiteľka do toho pustila.To som rada.Povedala nám,že naša škôlka je rodinného typu a tak nebudú deti do ničoho nútiť.Ak nechcú maľovať,písať,spievať,nemusia,to sa mi páči,že ku každému žiakovi majú individuálny prístup.Aj to postupné učenie nového typu.Ale mám to overené tieto informácie,lebo malá mi každý deň hovorí,čo robili a práce majú na výstavke,takže verím tomu,čo nám na rodičku hovorili. 🙂

lasenka
30. okt 2007

ahojte 🙂
aj my sme mali rodicovske minly tyzden... pozvanie prijala jedna mila pani doktorka, ktora nas rodicom informovala o prevencii a zdravej vyzive deti, potom vystupili nase deturence s kratkym programom, potom nas tiez informovali o tej financnej stranke a jednotlivych dnoch, co deti robia. Malis me moznost nahliadnut do ich pracovnych zositov, to bolo tak krasne... v jeden den mali nakreslit koho najviac lubia, tak Matko nakreslil mna a ocka, az sa mi slzy vykotulali 😢 strasne mile 🙂

andrea.m
31. okt 2007

maruschka vy mate úžasnu škôlku