Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
21. nov 2007

ahojte, my plienky nemame od dvoch rokov, hned ich prestal nosit aj na noc, raz mal hnacky, chcela som mu dat plienku, ale nehrozilo!Uz nechcel. uz chodime na zachod, to sa naucil v skolke, ale my sme uz velki. Doktorka mi vravela, ze chlapci aj do 4rokov sa oducaju 🙂 tak este mate cas 😉

andrea.m
21. nov 2007

vyrastala som ako najstaršia zo 4 detí a mlieko z fľaše som pila do 14 rokov,dodnes to mlieko milujem a nemienim vlastné deti od fľaše nejako odúčať.oni sami prídu na to kedy majú fľašu odložiť.a čo sa týka tej nesamostatnosti není problém.od tých 14 kedy som odišla z domu na intrák sa viem o seba postarať sama a som zaradená v spoločnosti.v dnešnej dobe sa podľa mňa všetko priveľmi dramatizuje a berie sa deťom detstvo.ja dokonca deti neučím ani na nočník.filipko mal plienku v kuse deň-noc do 2 rokov a 3 mesiacov a potom iba na noc do 3 rokov a 8 mesiacov.teraz je to v pohode,na wc ide sám a to aj v noci bez toho aby nás zobudil.všetko okolo detí si užívam plnými dúškami-fľaše,prebaľovanie a podobne ved je to len raz a nikdy sato nevráti.knihu o matek a dieťati som založila do police,múdre filmy na tému výchova nepozerám,poznám si svoje deti a vychovávam ich srdcom podľa svojho svedomia a vôbec sa nebojím žeby mali v dospelosti nejaký problém.
riadim sa heslom "čím viac lásky dáš tým viac jej dostaneš späť"

andrea.m
21. nov 2007

a odkedy nemá v noci plienku tak sa pocikal iba raz,lebo nešiel tesne pred spaním a potom sa z toho prvého spánku neprebral.

ukana
21. nov 2007

andrea, pekne si to napisala 🙂 🙂 🙂 .Ty si uz mala aj prakticke skusenosti s detmi, to len my sa tu niekedy zbytocne stresujeme. Ked nejde o zovot, nejde v podstate o nic.... 🙂 🙂 🙂
Len niekdy si tu mudru knihu o vychove prelistujem, alebo pozriem nejaku odbornu relaciu, ale vsetko treba brat s rezervou. 😉

filipa
21. nov 2007

tiez sa mi osvedcilo nic nerobit nasilu. vsetci okolo sa dost divne tvarili, o babkach ani nehovorim, ked maly v 2,5 roku este veselo nosil plienku. obcas som ho skusila prehovorit na zachodik, ale odmietal. padli jeho 3. narodeniny, a cuduj sa svete, zrazu chcel chodit na zachodik cikat sam. to sme preskocili aj nocnik aj sedatko. horsie je to s velkou potrebou. to vytrvalo odmieta doteraz, a to ma 3,5 roka. stalo sa, ze to urobil do zachodika u svokrovcov, mojich rodicov, v restauracii, len doma nie a nie. ma teoriu, ze mu to tam smrdi!!! a to vzdy dezinfikujem cele WC, aby videl, ze to tam vonia a je sama cistota. ale neriesim to a hlavne nedramatizujem, tak ako napisala andrea. za jej slova zaroven dakujem, trosku mi pozdvihli naladu. myslim si, ze predsa do skoly s plienkou v taske nepojde 🙂 rovnako to bolo aj s cumlom, jedneho dna sme ho odlozili, a to vyzeralo na beznadejny pripad, ktory mal nie jeden ale vzdy dva cumle po ruke.. nielen v noci ale aj pocas dna. od toho dna sme bez "dudy". jednoducho dospel do isteho stadia a pochopil...

andrea.m
21. nov 2007

filipa aj ja mám filipka a vymyslela som mu uja záchoda ktorý zbiera hovinka do vedierka a nosí ich do mora rybičkam aby mali čo papať.skús možno zaberie.alebo nech si v obchode sám vyberie osviežovač vzduchu podľa vlastnej chuti a potom ním vyvoňaj wc a nebude mať výhovorku.

filipa
21. nov 2007

s tym odplavovanim hovienok do dunaja a do roznych mori, to sme skusali. vzdy, ked sme boli na prechadzke pri Dunaji, pozrel do vody a povedal, ze aj tak ich tam nevidi, takze to tak asi nefunguje... ale ten osviezovac,to je veru dobry napad 😉 veruze to skusim, dakujem

ukana
21. nov 2007

😀 andrejka, s tym osviezovacom suhlasim, nas matko sleduje tu reklamu s cinskym chlapcekom, ktoremu to na zachode strasne smrdi a odvtedy mame aj my taky stlacaci osviezovac 😀 . Zo zaciatku sme ho mali za 2 dni vystriekany, cely byt nam "vonal", ale teraz uz len ked kaka 😅 😀

andrea.m
21. nov 2007

filipa 😀 v KE tečie hornád ale daleko od nás tak náš filipko nemá možnosť kontroly 🙂 tak na to ešte neprišiel.

tie deti sú úžasne,to by ani mňa nenapadlo hovienka v dunaji kontrolovať 😀 😀 😀

filipa
21. nov 2007

no ved to je prave to, ze tie detske reakcie su proste obcas nad moj pochop a tak musim len uznat, ze skutocne su dnesne deti ine ako sme boli my. moj otec si zaviedol dennik, do ktoreho kazdy den vpisuje vyroky a brepty maleho. je to fakt riadna sranda, ked to citam spatne a zamyslam sa nad tym 🙂

ququpin
22. nov 2007

Ahojte maminky 🙂 , uz ste hore? 😉

melory
22. nov 2007

dobre rano moj skolkar je doma, cez vikend sa tak sankoval, ze ochorel, ma zapaleny dychaciu trubicu

ququpin
22. nov 2007

Dobre ranko 🙂 . A ty? ako to zvladas, dve deturence doma? Neni malemu luto ze nemoze do skolky? ☹

melory
22. nov 2007

vobec mu nieje luto, on je doma rad. ked su deti zdrave je to doma o.k. ale vies, ked je choroba, tak to ide horsie.

ququpin
22. nov 2007

Tak, a my sme uz po veceri 😀 .Ja viem, moj maly je chory dost casto. Jeho len vetrik ofukne uz ma horucky ☹ .

bibinka
22. nov 2007

ququpin, a tam u vás robia aj nejaké očkovania? myslím napr.proti chrípke, pneumokokom,atď

ququpin
22. nov 2007

Ahoj bibi, robia. Maly ma vsetky porobene, jak aj tu. Len ma dorazilo, ze to prve ockovanie hned po narodeni,sa u nas robi 5 dnovemu babatku, tu je to do pol roka 😅 . Inak vsetko tak isto 🙂 .

ququpin
22. nov 2007

Aj proti chripke, ale je tu jeden druh chripky, nejaka chripka A, oni tomu hovoria " INFRENZA" a je to hrozne kruty druh chripky, s vysokymi horuckami a nevyliecis sa s toho hned trva to aj dva tyzdne, aj ked horucky prejdu za par dni, ale telo je malatne este dobre dlho. A neviem presne ako sa ta choroba vola u nas. Neviem na to dojst, trapi ma to uz pekne dlho. 😅

melory
25. nov 2007

bojim sa dat deti zaockovt proti chripke, nasi znami sa tak dali a nemohli sa z chripky vymotat, hned na to ochorela cela rodina. moj muz sa dal tiez zaockovat a hned nato bol chori, neviem ci mam tomu verit.

ukana
26. nov 2007

melory, aj moja mama bola velmi chora po ockovani proti chripke, skoncila v nemocnici ☹ Uz neriskujem 😒

bibinka
26. nov 2007

ququpin- tak to je teda brutálna chripajzňa, verím, že ju nechytíš alebo tvoje deťúrence.
melory, ukana - niekedy telo zareaguje i na najmenší "dotyk očkovacej látky" a skončí veľmi zle,možno to očkovanie bolo robené v čase, kedy bola akurát znížená imunita(navonok je človek zdravý, ale imunitu má v háji). viem ,aj ja som také niečo mala i keď som neskončila v nemocnici ako pacient(ale sestrička 😀 😀 😀 ).ja sa ale dávam očkovať každý rok aj muž aj jeho rodičia a teda neboli sme chorí ani nepamätáme.a deti to majú v povinnom očkovaní, tak im to tiež netreba.
iba keby boli dáke chorľavé.

ramzesa
27. nov 2007

Ahojte maminky,tak po dvoch tyzdnoch sme znova v skolke 😀 . Amalka je este stale chora,ale Petko je vraj OK,ale soplavy je nejako vkuse 😕 . Ale dnes som zvedava v com pojde vonku,lebo mam podozrenie,ze ich pustaju vonku v pancuskach a teplakoch co su dnu v triede a nie v oteplenych nohaviaciach. Aspon ja mojmu davam uz oteplene nohavice, lebo rano je pod nulou a cez obed nie je ovela viac 🙄 . Tak ked sa mi podari dojdeme skor,aby som videla v com je ten moj drobec vonku. Lebo vkuse je chory 😠 .Uz som si vsimla,ze vonku co som ho parkrat videla, nemal na sebe to v com som ho doniesla. 😒

ukana
27. nov 2007

ramzesa, u nas deti prezliekaju, tak dufam, ze aj u vas. Drzim palce, nech ste zdravi, Petko nech uz dlhsie vydrzi v skolke. Nas Matko bol chory, teraz mi volala sestra, ci v piatok nemozem ostat s jej malym doma, ze kasle. ☹

renca3
27. nov 2007

U nas neprezliekaju. V com ho donesiem, v tom je vonku. Tak som mu tam prihodila druhe nohavice, aby mu ich prezliekli, ak bude morky. Tu je dnes trochu snehu.

ukana
27. nov 2007

renca, u nas je totalna clapkanica ☹ ☹ ☹

vka
27. nov 2007

ahojte tak včera som si priniesla zo školky baliček 2 teplaky a pyžamkove nohavice a pančuchy totiž malý mal prehanačku a to 3x z tym všetkým v igelitke zabalene nevyplachnute a slipky v novinach ja som myslela že ma klofne 🙄 🙄 pardon

bibinka
27. nov 2007

vka- no teda?!! tak sa už aj ja teším dopredu, že čo môže byť v škôlkach možné 😖

ukana
28. nov 2007

bibinka, ty uz budes vyskolena, teba uz potom nic neprekvapi 😀

vka, no pekne.... dufam, ze malemu uz je lepsie 🙂

vka
28. nov 2007

ano dnes je už v školke ani včera mu nebolo nič aj stolicu mal ok čo sa tyka veci tie som vyprala horšie so slipkami tie tak lahko nevyperieš tak tie som vyhodila == 😒 niekedy ma štve aj to že deťom učitelky nošteky poriadne nevyfukaju 😒 dnes som dala malemu overal s tym že rano bolo trocha snehu a slniečko sa ukazovalo tak hadam pojdu von? učitelke vysvetlujem že overal ma na vešiaku čo je v šatni a ona na to že vonku nepojdu lebo bude určite odmek a bude deti cele mokre 😕 ==mimivhodom vela deti mali overaliky=== či sa tym učitelkam deti obliekať nechce ved nemusia sa hrať na dvore mohli zajsť na prechadzku?a nedaleko od školky je take tiche prostredie kolo torysy-rieka ktora prechadza mestom= Ramzea moj stale ma teplačiky ale od kedy bolo tak chladnejšie tak bol normalne oblečený v školke v ryfliach či menžestrakoch lebo viem že by ho učitelky neprezliekli a potom z čoho im tečie z nosa 😠

ukana
28. nov 2007

vka, ja zasa vzdy viem, ked Matko v skolke kaka, lebo ma cele slipky spinave a zaparenu ritku, lebo ucka ho neutrie. Oni maju WC tak dalej od triedy a chodia sami na zachod. Tak som jej povedala, ze nech na to dohliadne a riadne ho utrie.
Ja viem, ze toho maju dost, u nas v skolke pomahaju pri obliekani upratovacky, lebo to da zabrat obliect 20deti 😅 . Nasi chodia na prechadzky, ked je mokro 😒 Ved mokro je skoro pol zimy, to budu stale dnu? 😕