Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

zlaticka
5. júl 2006

🙂 ahoj.. no ja mam male 2,5 rocne dievcatko a chodila do takej skoro skolky.. bolo to detske centrum... nieco ako boli kedysi jasle. Nebola som tam vobec spokojna, lebo mala bola stale chora a usoplikovana a vzdy strasne plakala ked tam sla... tak sme to vzdali a nasli opatrovatelku.. odvtedy je zdrava a sme si na 110% isti, ze sa ma super a nic jej nechyba... dokonca rano je cela stastna, ze tam ide... pani ma este jedneho chlapceka, s ktorym sa maju velmi radi... tak to bolo pre nas najlepsie riesenie a neviem kedy ju dam do normalnej skolky 🙂

arabeska
autor
6. júl 2006

ahoj zlaticka,mas dobry nick 😀 .tie xoroby su uplne bezne dieta si na to v priebehu prveho roka v skolke spravi imunitu,my sme boli tiez stale xory... 😒 prvy tyzden v skolke bol placlivy,nielen pre maleho ale aj pre mna 😀 doteraz si neviem zvyknut na to ze sa mi o maleho staraju nejake ine zeny 😅 .inak uz mate vybratu skolku?my ju asi budeme menit ja tam neviem vystat jednu ucitelku.mysli si o sebe ze je majster sveta. 😨 😠 inak ako sa vola malicka?a odkial ste?mate nejake oblubene ihriska? Jana

zlaticka
6. júl 2006

😀 hmmm... dakujem.. chcela som iny ale uz bol obsadeny a este k tomu sa mi podaril preklep, tak mam takyto nick 😀 Mala sa vola Emma a tiez som si tazko zvykala na to, ze by sa mal o nu starat niekto iny ako ja, ale teraz je to fajn...kedze viem, ze jej tam je dobre. Uz ma aj svoju malu lasku 😀 Skolku nemame vybratu, lebo neviem, kedy ju tam dame. Zatial to neplanujeme. Sme z Martina a tych ihrisk tu moc nieje...
Mas pravdu, protivne ucitelky to je nieco neskutocne. Mam znamu, ktora ma malu v jednej skolke a tiez je tam jedna ucitelka, co si na malej doslova sedi. Okato je na nu protivna a nema ju rada a to len preto, lebo jej rodicia si neziju zle...
Keby sa niekto takto spraval k mojej malej, to by som nezniesla a najlepsim riesenim by bolo asi zmenit skolku... alebo by som tam poslala manzela
😀 😀 😀

arabeska
autor
7. júl 2006

ta ucitelka nesedi na malom ale na mne 😀 ja neviem,ale mi sme si nejako nesadli,vies ja som mlada mamicka a ona si mysli ze si nexam od nej skakat po hlave 😠 raz som zabudla doniest sek a ona tam na mna nahucala ako keby som bola nejaka xudera no ja som si to samozrejme nenexala a bol s toho dost konflikt 😅 mne je s tej osoby normalne zle,mam znej normalne triasku.to sa mi zatial pri nikom nestalo. inak Emma je krasne meno 😵 my planujeme tiez este dievcatko a ja by som xcela Wandu ale moj muz sa s tym menom nevie zmierit 😀 😝 😀 stale nieco vymysla....vy neplanujete rodinku rozsirit?

zlaticka
7. júl 2006

no to poznam... mlada mamicka je podla niektorych ludi chuderka, ktora si nechala spravit dieta a nevie teraz co s nim... tiez s tym mam skusenosti. Ludia nejak nechapu, ze aj mlade dievca sa moze zalubit a vydat aj bez toho aby muselo.. no skoda sa nad takymi ludmi zamyslat. Wanda je tiez krasne meno... mne sa meno Emma pacilo uz strasne dlho a zapacilo sa aj manzelovi, co bolo fajn 😀 Rodinku zatial rozsirit neplanujeme... mali sme problemy ked sa mala narodila a preskakat to bolo dost tazke na psychiku. A okrem toho ma zobrali na vysku, takze od septembra budem zarezavat este aj v skole 😀 Ale tesim sa... urcite to bude v pohode a vsetko zvladneme .. Vy by ste kedy chceli Wandu? 😵

arabeska
autor
8. júl 2006

no aj ja idem od septembra do skoly,tak to budem mat perne,skola,praca,rodina ale co uz ked xcem byt vzdelana 😀 ,Wandu planujeme asi tak ze ju neplanujeme 😀 😀 my sme sa totiz zhodli na tom ze to nebudeme surit a ked to pride tak nam to vobec nebude prekazat 😵 len je otazne ci to ta Wanduska bude,alebo to bude zase maly zbojnik,xuda male ak to ma byt xlapec nex to este xvilku vydrzi,lebo bude asi bez mena 😀 😀 my sa na tom nevieme dohodnut 😅 inak kam ides na skolu?ides denne alebbo dialkovo?ty uz tiez pracujes?

zlaticka
13. júl 2006

hej pracujem a idem chodit dialkovo na mediamatiku do ZA... a ty sa kam chystas?

arabeska
autor
16. júl 2006

na andragogiku tu v Ba. na dovolenku sa xystate?ja to tu zase iresim a uz ma to nebavi 🤐 nemas nejaky typ? 😉

kyk
18. aug 2006

AHOJTE BABY,
MOJA DCERA OSLAVI 3.NARODKY V OKTOBRY A DO SKOLKY ZACALA CHODIT OD 1 ROKA A 2 MES.ZO ZACIATKU IBA NA 2-3 HOD A TERAZ NA 5 HOD. SKOLKU ZNASA VELMI DOBRE A VZDY SA TESI AJ CEZ VYKEND BY NAJRADSEJ ISLA DO SKOLKY.
ANI JA SOM SI NEVEDELA PREDSTAVIT ,,ODSTAVIT MOJE BABY,,A ROBIT CO BOLO POTREBNE.JA SOM ASI TRPELA VIAC NEZ MOJA DCERA.PRVY TYZDEN BEZ PLACU,V POHODE,POTOM PLAC KAZDE RANO PRI DVERACH SKOLKY PO DOBU 1 MES.ZVYKANIE SI NA NOVE PROSTREDIE A ODLUCENIE ZNASA KAZDE DIETA ODLISNE.
MUSIM POVEDAT ZE VYBERANIE SKOLKY MI ZABRALO VELA CASU A CHODENIA,NAKONIEC SOM SA ROZHODLA PRE SUKROMNU SKOLKU,KTORA SPLNALA VSETKY MOJE OCAKAVANIA.
SICE MA TO ,,STOJI,, ALE VIEM ZE JE V DOBRYCH RUKACH.
JA OSOBNE OPATROVATELKY DETI NEUZNAVAM (POKIAL SAME NEMAJU DETI VO VEKU ,,NASHO DIETATA,,)
V SKOLKE SU DETI MEDZI DETMI-ROVESNIKMI,SU STIMULOVANE,ROBIA ROZNE AKTIVITY A VYVIJA SA ICH TALENT ( AK HO DIETA MA) CI NA MALOVANIE,HUDBU ALEBO SPORT...
ATD...DALO BY SA PISAT ESTE VELA
TAK ZDRAVYM A VELA STASTIA

expertka8
18. aug 2006

...naše spomienky na 1.vstup do MŠ je plný protikladnýx dojmov... 😅
...snažila som sa dcéru pripraviť na naše prvé odlúčenie čo najlepšie...ale vypálilo to presne opačne...xvíľa plná plaču..kriku..a nekonečného volania *maminky* 😢 ...do triedu ju niesli 2 učiteľky...jedna ju držala za ruky..druhá za nohy..takže premiérový nástup sa podobal na "príxod resp.donáška vrecka zemiakov" 😅 ...zaujímavé,že takýto bol bolestivý len prvý deň..na ďaľšie sa Kristínka veľmi tešila 😀 ..našla si tam množstvo priateľov...milé učiteľky...vždy vedela množstvo básničiek,pesničiek...jednoduxo spokojnosť na obox stranáx 😉

renca3
18. aug 2006

no to ma nestras s tym prvym dnom expertka. maly nastupuje teraz a uz mam z toho hrozu. a este som taka citliva v tehotenstve. ak bude plakat, nezdrzim sa urcite aj ja. ☹ bodaj by to bolo len 1. den.

expertka8
18. aug 2006

..renca..veru aj mne vybehla slza..ale to som už kráčala k výxodu,aby ma dcéra nevidela...neboj...to zvládnete 😉

ukana
18. aug 2006

aj náš krpec sa do školky tešil, ale ked po ľ dnoch zistil, ze to nie je sranda a že tam bude chodit stale, začal vyrábat scény 😢 Učiteľka ho zo mna doslova skoro zoškrabávala.. Chvílku som čakala za dverami, ale plač prestal, akonáhle som bola z dohľadu. Vyslovene len cirkus aby maminka mala výčitky svedomia, že tam trpí... Poobede zasa nechcel ist domov. Teraz riešime či ho dame od septembra zasa do školky, lebo je pomaly kazdý mesiac chorý, a to je doma ☹ Skusim najst nejaku maminu s podobne starim dietatom, no neviem, baby radte!!! ☹

expertka8
18. aug 2006

..poznám jednu pani na Ľadovni..tá opatrovala ešte môjho brata 😀

ukana
18. aug 2006

a kolko rokov ma tvoj brat? Dufam že nie 40? 😀 A pani? Ja by som radšej Vrutky a okolie, ale da sa aj dochádzať... 😉

renca3
18. aug 2006

tak tie choroby mataju aj mna... ak to bude moc caste, tiez som pripravena stiahnut ho zo skolky, aby mi to nenosil stale na babo. nastastie ja som doma, nemam problem s umiestnenim.

ukana... akoze ho chces dat mamine, ktora je este doma s 3 rocnym dietatom?
lebo vacsinou uz idu do prace po 3 rokoch.

expertka8
18. aug 2006

..brat má 22 😀

ukana
18. aug 2006

renča3...sú aj maminy s dvojročními detičkami, s nimi by sa nás malý v poho prehral...aj v školke sú od 2 do 4 rokov v triede. Niektoré ostávaju doma aj dlhšie, lebo nemajú prácu, alebo viac detí, školákov, a nechce ist na plný uväzok do prace, hlada brigadu a pod. Nechcela by som moc dochodkynu, ale nevylucujem to...Ešte aj tak nie sme definitívne rozhodnutí... 😒

hanus
31. aug 2006

Mila renca3, Ja som na tom podobne ako ty.Mam dcerku 2roky a 5 mes.Od pondelka nastupuje do skolky.Ona sa sice tesí, ale... Zatial ju chcem dat len na niekolko hodin, aby si zvykla.Doma si este rada pospinka aj 2-3 hodinky.Tiez cakame babatko. 🙂 Termin mam 14.10.2006 ale tehotenstvo mi ukoncia sekciou asi o tyzden skor.Mam zmiesane pocity ako to bude moje dievcatko znasat.Myslim ze cas ukaze. 😉

renca3
31. aug 2006

Hanus...takze aj vas caka velka zmena. Ty mas este trochu cas do porodu a mala si za mesiac zvykne. Ja idem tiez planovanou sekciou okolo 17.-20.9.
Maly sa este nespamata z noveho prostredia a uz sem pribudne novy clen.
Tiez sa tesi na oboje, ale uvideme. 😒

kalupinka
31. aug 2006

ahojteeeeeeeeeee tak sa k vam poslusnee hlaaasim 😀
dufam ze ma uvitate v klube 😀
nasa babulka ide od 4 septembra do skolky opat teda ona uz chodi od marca ale pre caste ochorenia lebo jej telicko prosto nezvladalo tie skolkarske choroby kasel nadcha a tak nebola jej imunitka zrejma taka vytrenovana lebo chora na materskej nebola byvala casto doma ako teda v skolke

strasne sa tam tesila ale akonahle som nastupila do prace zacala sa braniy vyslovene a my sme odchadzali uplakany ja letela som na bus do prace no taky chaoz tak sa troska bojkam teraz ze ako to zvladneme ten pondelok

dufam ze to bude ok tak drzte palceky 😀

ahojkajte a prijemny predlzeny vikend 😉 paaaaaaaaa

renca3
31. aug 2006

Tak babulky, dajte vediet v pondelok, ako to deturence zvladli.

hanus
1. sep 2006

Ahoj Kalupinka,
Neviem kolko ma tvoja bambulka rockov,ale ja som toho nazoru,ze ak sa dieta tesi tak mu netreba branit. Ja som svoju zatial do nicoho nenutila.Skolku mam hned pod nosom,aj teraz sa tam chodime pohrat/vonku do piesku, na smykalky/ a mala sa velmi tesi.Riaditelka je velmi ustretová, nechava ju otvorenu do vecera pre ostatne deti.No ved uvidime v pondelok ked sa my mamky vzdialime od nasich deticiek. 😢

hanus
1. sep 2006

Renca3
Tak Tebe sa to uz naozaj krati. Ja este nemam nic zbalene, myslim ze by uz bolo nacase,ale akosi sa mi nechce.
Drzim Ti palce 🙂

domcek
6. sep 2006

Ahojte zienky, ktora ma potdobny problem. Moj drobec chodi od 2,5r do skolky ale rano nerad vstava a nećhce ist do skolky. Nechce on by tam bol ale keby tam boli smin rodicia. Skoro kazde rano place no som z toho smutna. Teraz nastupoval hrozne stastny uz je druhacik nova trieda nove hracky. No to vydrzalo len v pondelok. Teraz uz zasa placeme. Ale ucitelky vravia ze ako nahle zavrieme dvere je v pohode.

verulka
6. sep 2006

Domcek, tak to byva. Viem, ze mnohe deti plackaju, ale hned po odchode rodica je to ok. Aj nazivo som to zazila. Ale napr. moji krpci neplakali, vsetko bolo ok. Ale dnes mi moj najmladsi zacal plakat, ze chce ist na obed domov a srdcervuce ma obimat. Je teda jasne, ze sa nieco stalo a musim to z neho dostat. Je dolezite zistit, ci si sadli s ucitelkami, ku nam dosli aj nove deti, tak ci nahodou nebol aj tam nejaky problem.

domcek
6. sep 2006

No nas maly ma v podstate druhy rok tie iste ucitelky a ma ich velmi rad tak nechapem. Uz sme si mysleli ze to teraz bude v pohode ale ako vydim smola. A to sa mu velmi trpezlivo snazime vysvetlovat ze je to pre neho ´dolezite aby chodil do skolky.

lasonka
6. sep 2006

Ahoj Domcek,
nasa mala chodi teraz tiez uz druhy rok do skolky.Minuly rok zacala - bolo to smele usmiate dieta a prve dva tyzdne boli hrozne, plakala stale a prosila ma cele poobedie aby som ju tam nedavala. Ked sme sa jej pytal co sa deje, vravela ze vsteko je OK. Moja teta je ucitelka v MS na dochodku ale daleko od nas, tak sme sa s nou radili ze co sa deje a povedala nam, ze ak to za 2 tyzdne neprestane, mali by sme pre jej dobro zmenit skolku. Po dvoch tyzdnoch ako keby utal, mala sa usmievala a tesila - vratila sa ucitelka z dovolenky - s tou predtym si jednoducho nesadla. Teraz sme sa prestahovali a zmenili skolku, mali sme obavy ze sa vsetko zopakuje, ale je to uplne v pohode.

mamina2
6. sep 2006

My sme v pondelok išli do škôlky po prvý krát a bolo to OK. v utorok už dcerka som mnou vyjednávala aby som tam s ňou ostala a dnes pri prezliekaní chcela ísť domov. som s toho veľmi nešťastná ale keď som volala ako sa má tak že je v pohode, spieva si, hraje sa ..... Nemám sa strachovať. Aj mne vravia, že detičky plačú ráno a potom už sa všetci hrajú. asi to len musí prejsť 😢

domcek
6. sep 2006

No ja chcem tomu uverit uz druhy rok. Maly je hrozne sikovny, ucenlivy ucitelky si ho chvalia len je na nas hrozne naviazany. Teraz chceme druhe babo aj ked on ba male deti rad neviem si predstavit co bude.