Strach zo škôlky

laila22
17. okt 2013

Mam menši problém.. moje dieta od maličkej triedy zbožňovalo skolku a detičky v nej. Ked sme sli prvy krat do skolky, uz sa nevedela dockat a od skoreho rana sa ma vypytovala ked uz pojdeme do skolky. Nikdy sme nemali ziadny problem, dokonca chcela chodit do skolky aj cez prazdniny, nikdy nechcela ostavat doma, aj ked mal napr. dedko volno a volal ju, aby isla ku nim. Tak odpoved bola,ze nie, lebo oni sa v skolke ucia o ludskom tele, kvietkoch, stromoch, vesmíre a ze ju to veľmi zaujima a potom by to nevedela... Prve dva roky boli v pohode. teraz je predskolacka a nastal problem, kazdy den pocuvam, ako tam nechce ist, ci si nemozme urobit volno, rano ju musim doslova tahat z postielky aby uz vstala... fakt je ze tento rok maju nove pani ucitelky, jednu uplne novu ktora nastupila od septembra a jednu co ju uz mali v malickej triede.Obcas sa stane, ze sa rozplace pri dverach, ale potom to prejde.. ked som sa pytala ci jej niekto nerobí zle, tak slo iba o bezne detske dotahovacky, ktore som sa jej snazila vysvetlit.. Nebolo to nejake zamerne ublizovaie.. Ked som sa pytala uciteky ci je vsetko v poriadku, tak povedala, ze ano.. A dnes ked som jej davala pusu, ked sla do treidy tak silno jej bilo srdiecko, myslím ze bola dost v strese, alebo sa bala... Neviem co mam robit, alebo ako to vyriesit, aby sa malej zase v skolke pacilo ako prve dva roky... Nechcem krivdit ani ucitekam myslím, ze su v pohode.. Jedine co ma napada, ze by tie deti nevedeli zaujat tak ako ucitelky pre nimi? Alebo mala skusa co si moze dovolit a kde sju hranice?
Mal niekto podobny problem?

marduliena
17. okt 2013

@laila22 Tento týžden sme už o tom písali tiež jedna mamička má problém.Môj syn ma 4roky, druhý rok chodí do škôlky všetko bolo v poriadku neplakal , pekne všetko spapal v škôlke neboli problémy žiadne.Tento rok ako sme nastúpili do škôlky tak prvý týžden bolo dobre,ale druhý týžden nastala zmena, syn my začal plakať ráno, nejedol v škôlke,všade doma za mnou chodil,vôbec nebol taký hravý ako býva,nechápala som čo sa deje potom ho každé ráno začalo boleť bruško aj zvracal.V škôlke im pribudli male deti ktoré boli uplakané za maminami a tu bol problém.Nehala som si ho týžden doma a sledovala ho bruško ho nebolelo, papal všetko aj hral sa.Išla som za doktorkou a povedala jej čo sa deje, povedala že to deti mávaju na začiatku že sa psyćhicky blokol ale že to prejde aby som ho nenehávala doma. Tak som ho dala do škôlky asi týžden bol taký mrzutý ale už je všetko dobre 🙂 . Tomu treba dať čas to prejde.l 🙂

laila22
autor
17. okt 2013

@marduliena tak dufam, ze to prejde.. mozno je to fakt ta zmena, tiez par novych detí, nova pani ucitelka...

melana
22. okt 2013

ahojte,mam tiez taky problemik zo syncekom,zacal chodit do skolky vsetko bolo v pohode potom bol chory tak bol dost dlho doma ale este predtim mi vravel ze neake divcatko mu robi stale zle,tak som mu vravela ze ona to asi tak nemysli ze asi sa jej pacis ale nastal zlom uz tam musi aj spavat do skolky sme isly s placom.Ale uz teraz mi tam nechce chodit vobec,vecer pri zaspavani mysli na skolku a stale mi vravi ze aby som ho rano nebudila ze on tam nejde lebo je tam to dievcatko co ho bije.Ked som prisla do skolky tak mi to dievcatko ukazal a tak som to musela povedat pani ucitele ale ze to musim povedat tej jeho triednej lebo ona iba zastupuje .Takze dnes vecer zase nechcel spat lebo stale rozmysla nad skolkou nad tym dievcatkom,aj zacal plakat ze on tam zajtra nejde,ked zaspinkal stale sa strhaval zo spanku,juj tak mi to je luto hrozne ja naozaj neviem co rano spravim ako ho tam dostanem. ☹