Štvorročný chlapec sa prezlieka za dievča

Caute maminy , mam taky mensi problem a zatial som sa nestretla s nikym , u koho by to bolo podobne ako u nas. Mam chlapca ktory bude mat za chvilu 4 roky a jeho najlepsia zabava ked sme doma, je dat si pancuchy na hlavu a deku si omota okolo seba akoze ma saty a tak sa hra. Teda je dost ovplyvneny Spievankovom, a pacia sa mu spievankine vrkociky a ako tancuje spieva, tak ju napodobnuje, ale robi to uz skoro rok, stale mu vysvetlujem ze dlhe vlasky nosia len dievcata a saty, ze on je chlapcek, ale len mi povie ze maminka ja sa len tak hraam a je to. Samozrejme ze ho velmi lubim, a nech z neho vyrastie co chce, budem ho lubit stale a respektovat ho, len som z toho taka nervozna, ze ked som si robila prieskum po okolí , u nikoho sa taketo nieco nedialo . Inak je to uplne normalny chalanisko, vonku s kamosmi zavodi, bojuje a vsetko ako ma byt, len doma hned natahuje svoje parochne a pobehuje, spieva si a tancuje si akoze je baba 😃 Teda nieje to ani problem, to sa neda nazvat problemom, len, akoze myslite ze je to normalka ?
bbarboraa
27. okt 2013
@mariana79 nechaj hooo... a dlhe vlasky nosia aj chlapi a v skotsku nosia aj sukne.. tak mu ukaz obrazky a nebud nervozna.. mozno z neho vyrastie len gothik skotsky metalista s vlasmi po pas... neni to problem... neboj a ako si povedla nech z nehov rystie co kolkvek bude to tvoj syn, milujes ho... urcite ho nestresuj
nufficek
27. okt 2013
@mariana79 nestresuj sa zbytocne, deti este nemaju predsudky ako my dospeli, hraju sa ako im to pride vhod, ked pozera spievankovo ja nevidim nic zle na tom ked sa zahra aj s pancuchami na hlave. Podla mna hlavne ze je stastny a spokojny. Neries to.
bibiana20
27. okt 2013
ja ako mala som sa hrala stale na chlapca aj som vlasy mala kratke a partiu som mala chlapcensku auta to bolo moje (a aj je 🙂 ) a vyrastla som s toho 😃 a som tu a zas moj brat bol take dievcatko je starsi o 2roky odomna a ja som bola ta co som ho ochranovala a tak on bol taky hamblivy plakal ked sa zaspinil a take no proste sme to maly asi vymenene 😃 😃 a sme tu obaja a vyrastli sme stoho... 😃
katy1979
27. okt 2013
Je to uplna normalka. Ziadny stres mas normalne zdrave dieta. Moj chytil hysak lebo som mu nedovolila ist von v lodickach. Ked sa malujem chce sa aj on. Nechty uz mal tiez nalakovane. A to dieta je snad cisty testosteron s hlavou len na zbojstva a sport.
effkaa
27. okt 2013
ja poznam chlapca, ktory este ako tretiak na ZSke si nosil do skoly babiky. Aj vystupoval tak viac menej ako dievca a dievcata mal kamaratky. Teraz je to uz zenaty chlap... Pocas puberty sa to akosi pomenilo 😃 A mam kamaratku, ktora neda dopustit na svoje auto, s kolegynami si nema co povedat, v sukni som ju tusim nevidela... Nie je to typicka zena, ale je skvela. Hra skvele na gitaru, zboznuje svoje auto a vzorne sa on stara. Ma priatela. No a mam znameho, ktory vystupoval ako chlap cely cas, studoval informatiku, nosil bradu, rifle... nikdy som nevidela, ze by sa staval do zenskej pozy alebo si obliekal nieco co by co i len zavanalo zenou (nosil takmer vsetko cierne a mal rad metal) a vo svojich cca 25 rokoch zistil, ze sa viac citi byt zenou. Teraz nosi leginy, zenske tricka a ma zensky uces, nosi make up.
babulina
27. okt 2013
u nas je to dane asi tym ze ma starsiu sestru, ale mozno by to robil aj tak, jeden nikdy neviem, pravidelne totiz nosi suknicky po dome, kruti sa pred zrkadlom, a ked berie segra von kociar tak on musi tak isto,
ale jeho prejav je znacne odlisny od nej, ona chodi s kocikom sposobne ako dama, prikryje babiku, poda jej kvetinku, tomco, ten nie - zastavi lebo koleso pokazene, treba dotankovat, kazdu kaluz prejde s nim a ked vidi kopcek, tak velkym vrcanim na neho porfci aj s kociarom, ja sa chvalim dobre gender-ovanou vychovou a moj muz sa len rehoce ze i tak sa neda zlomit aj keby som ho do ruzovej navliekla od hlavy po paty, co samo ze nerobi 😉
katun
27. okt 2013
@mariana79 ahoj, moj adamko robi to iste. na poslednom karnevale bol za "machochu" zo snehulienky a zajtra ide ako carodejnica. odmieta byt carodejnik - to nie je zaujimave /prenho/. ja to beriem ako hru, u dievcat by sme to tak neriesili a "nepanikarili" ak by nechceli byt princeznami, ale kovbojmi a podobne. poviem ti, ze ja osobne tiez bojujem so strereotypmi, hoci s rodovou problematikou pracujem denne, viem o teorii vela a predsa mam strach najma z toho, ako bude reagovat okolie. Moj otec to tazko znasa, ked sa prezlieka alebo sa hra na zenske postavy. myslim,ze chlapci to maju tazsie prave pre silnu homofobiu v nasej spolocnosti. ja sa tiez obavam skor reakcii okolia. videla som nadherny film o chlapcovi (7 rocnom), ktory sa tiez rad prezliekal do zenskych siat, cakal na prvu menstruaciu 🙂 .. a problem bol prave s ludmi z okolia. rodina sa musela prestahovat (volalo sa to Moj ruzovy zivot http://www.csfd.cz/film/742-muj-ruzovy-zivot/ ) krasny film a poucny, ako dokazu byt ludia zli a obmedzeni. uz som citala aj v inych diskusiach tu na koniku, ze to moze byt kludne len obdobie hry. Je to inak sranda, lebo ked sa hra na Krala Juliana /a to neustale, stale dokola - taka opica z rozpravky Tucniaci z Madagaskaru/ - tak nikto nema strach, ze bude co ja viem opica 😉 a ked sa hra a prezlieka za zenu, mame "strach". Na zajtra mam pripravenu vetu pre neprajne deti, ktore sa budu smiat, ako moze byt carodejnica, ked je chlapec "je karneval, a vtedy je dovolene vsetko. aj aby boli deti oblecene za zvieratka, hoci nimi nie su 😉 " mna iba trapi, ze ma to vobec trapi (ak chapes, ako to myslim)
saurian
28. okt 2013
@mariana79
ahoj
ak je v inych zlozkach "normalny" - jeho hra nie je len prezliekanie ale aj bezna hra - chlapcenska, tak by to malo byt ok. nepises ci rozumie sexualite k veku - t.j. chape ze je chlapec, ze su dievcata, aky je medzi nimi rozdiel, ze vie kde je miesto mamy a otca, ake su ich ulohy, ako to funguje, bezi.... ak hej tak to je v poriadku.
moj starsi 4,5r odmala, sice nie tak casto, niekedy "hra" ze je dievca, mama ci niektora sesternicka - stiahne si tricko dole ze je suknicka, alebo nieco omota na seba ze ma saty. prip da nieco na hlavku ze su to vlasy, nosi moje topanky na podpatkoch pri tom. nemam u neho najmensi pocit ze to nie je v poriadku, lebo ako som vyssie napisala tie zlozky vyvinu ma uplne v poriadku, tak neriesim.
briketa
28. okt 2013
@mariana79 Keby mal strnast, tak by som sa nad tym pozastavila, ale uz stvorrocneho vobec nie. Je to uplne normalne a bezne.
emily76
28. okt 2013
@mariana79 mam dvojicky, chlapca a dievca.. a mlady panko vo veku tvojho syna uplne v pohode natiahne sestrine saty a vykruca sa pred zrkadlom.. 😃 😃 😃 chvilku ho to bavi a potom sa vrati k autickam a lopte. Ja by som toto v ich veku absolutne neriesila... 😉
kuwait
28. okt 2013
@mariana79 nuz moj syn ani ako maly(3-4 roky) nechcel dievcenske veci,ked som mu chcela kupit teple pancusky bledofialovej farby tak velmi protestoval,boli teple,inej farby take nemali tak mu argumentujem ze vsak pod nohavicami to nikto nebude vidiet ze mas dievcenske a on mi na to ale ja to vidim...
andrea_galova
28. okt 2013
Neboj, podľa mňa v pohode to je, veď oni v tom veku to ešte nevnímajú tak ako my 🙂 iba sa hrá, môjmu bratovi tiež museli kúpiť kočík keď sa mi narodila staršia sestra, lebo on chcel s mamčou kočíkovať 😃
melesmeles
28. okt 2013
@mariana79 🙂 zlaty je ten tvoj maly. deti maju bujnu fantaziu, vnimaju veci inak ako my. nechaj ho nech sa hra. cez vikend sme boli na salasi, je tam taky malinky domcek pre deti na hranie. jeden chlapcek mi zacal rozpravat co vsetko tam vidi, ze liepocky, havinkov....atd...samozrejme tam nic nebolo 🙂 tym ti len chcem povedat, ze to su jednoduch "detske hry" ....
petraxy6
28. okt 2013
@mariana79 v prvom rade, prestaň byť nervozna 🙂 Je pri tom šťastný? je. to nech ti úplne stačí. 🙂 nenapomínaj ho, lebo to zhoršíš. hlavne nemaj v hlave hrozné scenáre - mohla by si to pritiahnuť :-p
jajus28
28. okt 2013
@mariana79 neboj z toho vyrastie, a ako si este aj sam povie len sa tak hra. Moje krsnatko mi od troch rokov pravidelne vymetalo bizuteriu s ktorou sa ovesal od hlavy po paty, nuchal vonavky, sem tam sa aj vymaloval ako kraslica a nakoniec to zaklincoval mojimi stoklami 😉 ( sice sestra zurila, ze sa ma hrat inak) ,a po dvoch rokoch z toho vyrastol a nasiel si inu zabavku, momentalne fici na nozniciach a kazdemu vyraba darceky takze z nastevy idem s haldou papierikov 😉 a povystrihovanych srdiecok, zo slovami krsnaaa toto som ti este vyrobil, a este ti donesiem ked pridem 😉
andynika
28. okt 2013
@mariana79 tak problem v tom nevidim zatial moj ma 3roky ked bol mladsi tak plakal dovtedy pokym som aj jeho nenamalovala ked som sa malovala aj mne daj ruz mami a nechty ked si lakujem aj on chce ale uz ho to dako preslo tatino mu vysvetloval ze chalani sa nemaluju aj ked naposledy si kupil v drogerii decke tiene na oci pouzil ich iba raz ........mne sa hra mali zade cele dni akoze je nejake zvieratko.....ale pametam si ked mal asi 2r som si chcela spravit taku fotku dala som mu saty sponku a bol stoho velmi nervozny ze on neni baba........
alenah31
28. okt 2013
@mariana79 môj syn okrem toho rezliekania ešte požadoval od Ježiška na Vianoce kočík, bábiku s ovečkovými dupačkami - to doslova, keďže chcel naušnice ako ja tak som mu kúpila klipsne😃 MM bol zdesený, potom sme sa rozprávali s detskou psychologičkou a tá nás upokojila, že je to úplne normálne - je zvedavý. V škôke boli dievčatká, v rodine bolo kopec dievčatiek tak sa skrátka niekedy aj on tak správal. Držalo ho do asi rok, potom to samo odznelo. Teraz má 13 rokov preč, jediné čo ho baví je futbal a dievčatá - každý týždeň má inú "frajerku" takže som o nich úplne stratila prehľad a prestala ich rátať. Ale zato mm je teraz nadmieru spokojný s jeho puberťáckym vývojom 😃 😃 😃
ivett1
28. okt 2013
@mariana79 hrá sa...je to normálne...aj naše dve deti si vymieňajú úlohy, keď sa hrajú - dcérka je chlapec (napr. minule bola ninja) a synček je dievča ...pred rokom si dokonca skúšal moje lodičky ... a minule si dal na hlavu princeznovskú parochňu, lebo jeho sestra mala doma kamošky a nemala na neho čas, tak sa takto chcel "infiltrovať" do ich babského kolektívu 😃... piesne spieva veľmi rád a vôbec mi nikdy nenapadlo riešiť, či ich spievajú speváčky, dievčatá alebo speváci, chlapci ...
PS: momentálne je "zamilovaný" do 10 susedky, takže ... uvidíme, čo ukáže čas...😉
svano
28. okt 2013
@mariana79 hrá sa,čo je na tom? Jednej maminky v škôlke sa syn obuval iba do ružových papučiek s kvetinkami, učil sa od maminky šminkovať a hral sa zásadne len s dievčatami. A dnes je z neho chalan jak vyšitý. A keby to aj niečo znamenalo, dôležité je, aby on bol v živote šťastný. Ty ho asi rada mať neprestaneš, takže neni čo riešiť.
mariana79autor
28. okt 2013
Dakujem baby, velmi ste ma potesili vasimi odpovedami, aj som sa bala sem napisat ze sa budete pohorsovat co to vobec riesim, ale tak dobre som urobila 😃 inak maly je fakt velmi zlaty, je velmi rozumny, uvedomuje si rozdiel medzi chalanom a dievcatom. Mozno je to aj tym ze ja som typicka baba, proste namalovat sa , upravit, vyobliekat to je pre mna denna rutina, a aj moj muz nieje zrovna chlap ako drevorubac. Je jemny, sice hra fotbal , vie vsetko opravit, kutil, ale je to skor taky jemny "chlap" . Takze ten vzor plneho testosteronu nema kde obkukat 😃 ja sa skor smejem ze maly bude skor herec, lebo ochotnicke predstavenia su jeho dominantou /obdobie vzdoru/ .
renatka100
28. okt 2013
@mariana79 moja mala sa prelieka za chalana a aj cikat chce ako chalan 🙂 ma starsieho bratrana a chce ho velmi napodobnovat. Mame vsetko oblecenie chalanske a trva to asi rok teraz ked zacala chodit do skolky vidi koncene aj baby a uz ma aj prve saticky a dokonca si necha urobit aj copik. Nechali sme ju a myslim ze nasla spravnu cestu sama 🙂
danihelka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jasminet
19. mar 2018
@danihelka ked ti povieme, ze to normane nie je - co urobis?
danihelka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Začni písať odpoveď...

Odošli