Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Štvorročný syn nechce kakať do záchodu

ifka22
22. máj 2016

Malý bude mať v júli 4 roky.
Už som s neho zúfalá?nechce kakať do wc ani do nočnika.Stále vyžaduje plienku.Na noc nemá ani cez deň nepocika sa ale ani nepokaká. drží to v sebe až kým mu nedám plienku.vydrží aj 2 dni.Dnes chodí od rána od 6 tej,že mami kakať, je 18:50 a stále nič. Nechcem mu dať zase plienky. povedala som že nemáme A on že kúp. tak som mu vysvetlila že je veľký A pre neho už nemajú len pre bábätká.Raz už na wecku bol a vy kakal,ale od vtedy nič. Vždy skončíme s revom bez kakanie.
Aké máte skúsenosti čo robiť? ? 😖 😒

pribinak
22. máj 2016

To je hra nervov. Asi by som mu to vysvetlila este raz a sľúbila odmenu, ale plienku by som nedala. Mozno by vydržal 3-4 dni a potom by sa vykakal.
Medzitým by som chodila obzerať do obchodu ci hračkárstva spolu so synom odmenu za kakanie.

zuzka38
22. máj 2016

@ifka22 nechala by som mu plienku..bud rada ze si ju pyta, sam jedneho dna pride a nebude ju xciet. Su deti, ktore nexcu ani plienku a zadrziavaju alebo sa pokakavaju..mas vyhodu ze vie ze plienka je pre nwho isty pocit bezpecia a istoty a inde mu to zatial nejde. Kazdy sa rozhoduje sam kedy a kam sa vyprazdni, ty to za neho zial nerozhodnes...

wanda123
22. máj 2016

@ifka22 skus detského psychológa. poradi ti

zuzka38
22. máj 2016

@ifka22 pozri si prip.skusenosti inych tu https://www.modrykonik.sk/group/7904/ je kopa deti co kakaju len do plienky 😉

gabkostanka
22. máj 2016

@ifka22 mali sme podobne, ale boli sme u babky cez leto, mal vyse 4 rokov, doma zasadne len po stojacky do plienky, on si aj sadol na zachod, ale tlacil opacne. Takze u babky sme vybehli na zahradu, lebo akurat jej nieco robili majstri a nedalo sa dnu. Plienku som mu nedala, len tak sacok som pridrzala, potom som mu uz viac plienku nedavala, najskor postojacky, v drepe do sacku a potom sme ho nahovarali nech skusi aj sadnut a uvidi, nakoniec to pochopil. Podla mna bol problem v tom, ze on to nedokazal po sediacky, tlacil, ale dovnutra.

renatka100
22. máj 2016

@ifka22 aj maja mala kakala len do plienky mala vyse 4 roky kym jej to docvaklo, treba trpezlivost prip chodte spolu vyberat plienky nech zisti ze je to uplne prirodzene a ze s tym suhlasis a prejde ho to. V ziadnom pripade mu ju nevezmi moze to skoncit fakt zle aj tu na koniku su clanky kde baby pisu ako skoncili na urgentnom prijme a na infuziach. Pevne nervy a neboj do 18 sa to nauci 🙂

ifka22
autor
22. máj 2016

@gabkostanka Nás zase kaka aj tak že si čupne A tlači. Na zachód ako ho posadim už plače A kričí že sa bojím A štipe.snáď príde čas že to pochopí sám 😐

ifka22
autor
22. máj 2016

@zuzka38 pozriem Vďaka za typ

ifka22
autor
22. máj 2016

@pribinak nechcem ho zase nechávať tak dlho bez kakanie.

oli18
22. máj 2016

Moja vnučka už 2 mesiace chodí na WC, má 19 mesiacov, ale eeee vie povedať v pravý čas 🙂 Nosí bežne plienku, niekedy je aj mokrá, ale pokakaná nie. Čakáme na teplo, aby sme jej tu plienku na dvore dali preč. Na nočník sme ju začali dávať keď začala sedieť.

1982zuzka
22. máj 2016

Kamaratkina dcera mala podobny problem. Kakat iba od plienky, tak jej vystrihli dieru do plienky a tak sa naucila kakat ci uz do nocnikz tak aj na wc. Nemohol niekto dietz vo velmi nizkom veku nutit sediet na nocniku alebo wc? Oli18 tesim saxs vasou vnuckou ale maminka potrebovala radu ako vyriesit problem 🙂

zuska2001
22. máj 2016

mojej sestry syn má tento problém - a už má skoro 5 rokov. ona to nerieši - nechce ho stresovať, jemne ho motivuje, ale netlačí na neho. inak velmi inteligentné dieťa.... ona hovorí, že príde jeho čas a on to zvládne do záchodu.

katinka71
22. máj 2016

@ifka22 ahoj my sme presli tymto problemom,tiez sme mu nedali plienku lebo chcel uz na wc ist sam a uz ako 4,5 ra skoncil v noci v nemocnici na pohotovosti zo zapchou a bolestami brucha,asi mesiac kym sa dostal do normalu musl brat movicol prasky na stolicu

janinah
22. máj 2016

@oli18 tiež som tak podobne robila s troma deťmi a žiadny problém nebol.....ale ak začneme písať,že dnes sa začína s nočníkom neskoro,ta nás tu zjedia....takže nech každý robí ako chce/vie,len škoda tých detí,lebo neviem čo je menšie zlo- či učiť na nočník skôr alebo čakať,že sa dieťa tak totálne naučí kakať do plienky,že sa ani za oného nechce preučiť inak...
na autorkinom mieste by som ho posadila na nočník a skúsila zabaviť rozprávkou,hračkou,nech sa uvolní a hlavne stravou "vyrobiť" mäkkú stolicu

slnieckolu
22. máj 2016

@ifka22 tiez som za to, ako pisali baby vyssie...tu plienocku mu dat,ked si ju pyta, lebo on vie, ze ide kakat (uvedomuje si to normalne)...len ma mozno strach alebo nejaky blby pocit zo sedenia na nocniku ci zachode. Noaco, nech si kto chce vravi co chce, radsej nech sa vykaka takto ako zadrziava a potom su to uz riadne problemy (neprajem ani dospelemu mat taketo trampoty). Nieco podobne mala moja dcerka v 3r....tak viem ako je to potom tazke.
On sa casom sam bude pytat na wc... 😉

zuzka38
22. máj 2016

@janinah bud rada ze taky problem neppznas 😉

katinka71
22. máj 2016

@janinah tak mojho sme mohli aj prikovat na serbel aj tak nic neslo, hlavne u mojho sme museli davat pozor aby mal pravidelne stolicu lebo prekonal invigacny ileus ako 2 rocny,aj ked uz 4,5 rocny vysedaval na wc lebo plienku uz nechcel neslo mu kakt davala som glycerinove cipky a dufalac aj tak koncil v nemocnici dostal klystiyr mal vysoko upachate crevo,potom sme davali movicol a teraz uz chodi normalne na wc,ale kto to nezazil tak nepochopi

dahra
22. máj 2016

@ifka22 - ahoj, tiež sa s podobným trápime. Raz som tu čítala, ako jedna odučila od kakania do plienky tak, že dieťa naučila v tej plienke chodiť do kupelne na nejaku podložku a ked si už zvyklo, tak to nejako kombinovala, že mal prestala davat plienku,alenechala slipy. (On asi kakal postojačky), potom na nich urobila dieru a padalo na zem, potom nocnik podkladala, nakoniec uz mal len akoby suknu a bol nad nocnikom,az si sadol.
Iny pripad bolo nejake dievca, co do plienky, tak jej mala urobila papierove stupaje, na ktorych stala a tie postupne smerovala do kupelne.
Moja zavisla na plienkach az tak nie je,ale je fixovana na postel, takze jej jedno či plienka alebo gatky, hoci preferuje plienku, vzdy to robi v posteli. Cez den vydrzi, aj hodiny, ale ked jej treba,uz sa snazi zaliezt do postele, pripadne vylieza na gauc, ked jej postel ustrazim. To je boj, lebo nestacim niekedy popri malej a domacnosti kazdu chvilu ustriehnuť. To stači aj minuta a odbehne. Mozem ju aj 20x posadiť a aj tak nic. Vydrzi aj 5-6 dni toto robit, predtym kazdý den chodila, ale od januara ako na to tlacime, tak zdrzuje.Zatial ju to neboli, ani nema zapchy,fakt sa cudujem,ale dokedy...? Potom sa v noci pokaka,takze bezne ju okolo 11.00 alebo okolo polnoci najdem v smrade a musime sprchovat a vetrat izbu.

oli18
22. máj 2016

@1982zuzka Tak to jej musia poradiť tie, ktorým ešte 4-ročné deti kakajú do plienky 🙂 A tých veľa nie je. Moja rada, že na nočník treba učiť od kedy dieťa sedí, jej môže pomôcť pri ďalších deťoch, ak ešte bude prípadne mať.

anti13
22. máj 2016

asi by som riesila psychologa pripadne mu skuste dat plienku a neponahlat sa s prebalenim ci sam nepochopi ze to uz nie je pre neho 🙂

dahra
22. máj 2016

@janinah - pravda pravduca, je to neskorym davanim na nocnik, syna som davala odkedy vedel sedieť, nemal ani rok a v poho. Zabavili sme sa, naucil sa,ziadny problem neskor.Pri dcere som akosi nemala cas, resp. napr. po obede som ju posadila, chcela som ju natrenovat akoto slo pri synovi,ale zasa po obede aj starsieho bolo treba riesit, tak som ju casto dala dole velmi skoro a ona si uz ako rocna vypestovala zvyk, že pravdidelne bolapokakana po poobednom spanku. Nakoniec som ju ani nedavala. Myslelasom, že to pride same, ked sa nauci cikat, ale figu. Nie je to vobec o strachu z nocnika. Rok uz cika pekne na nocnik, teraz uz chodi sama, casto aj na redukciu. Ale kakat ani za svet. Zvyk je zelezna kosela. 😒 žial, pri nej na 100% plati.

mummy01
22. máj 2016

@ifka22 no hlavne nech to kakanie nezadrziava lebo si vyrobite omnoho vecsi problem ako kakanie do plienky. A co takto skusit to uplne jednoducho povedat dietatu ze je vsetko v poriadku a ked sa bude citit na to plienku odlozit a zacat kakat do zachoda ze sa potesis a ze je to na nom. Neboj sa,maturovat s tou plienkou urcite nebude. Moj syn kakal do plienky do 5rokov,potom proste prisiel ze uz stacilo a plienku uz nechce.

bodka70
23. máj 2016

@dahra , nemyslím, že to bude len tým, proste niektoré deti to majú viac psychicky prepojené to kakanie - že to dokážu len za presne vymedzených podmienok a niektorým je to šumafuk 😉 . Môj najmladší syn mal plienku do 2 r a 4 mesiace a potom za týždeň sme boli bez plienky a bez problémov cikanie aj kakanie - najprv nočník, neskôr záchod. A poznám veľa detí, čo mali plienky do 2,5 - 3 rokov a nemali s tým takisto žiaden problém. Čo som si všimla, tak väčšinou s tým majú problém citlivejšie, úzkostlivejšie deti, deti čo mali ako bábätká problém so zápchou a spojili si tú bolesť s kakaním, častokrát sú to veľmi inteligentné deti.

natalym
23. máj 2016

Ja by som mu tú plienku dala. Radšej nech je v kľude a vykaká sa ako takéto nervy a potom z toho bloky. Však tú plienku nebude mať hádam do 18 tky.

viera
23. máj 2016

Cau, opatrujem deticky a boli rozne sposoby ako odnaucit dieta od plienky…4roky su podla mna vela…Uz je rozumny a chape. Ja by som mu plienku nedala a pekne vysvetlila, ze pojdeme kupit nieco taketo pre neho(vid obrazok-motivacne...), ze si moze vybrat aky motiv chce ale nebude kakat do plienky ale na zachod…A kaslat nato kolko do tejto veci investujes ale mohlo by to zabrat..Vysvetli, ze ani ty nekakas do plienky, ze si velka…Ci ta videl teba alebo tatina kakat do plienky,ze aj Vy ste velki…Mozno sa aj niecoho boji…??Skus sa s nim intimnejsie porozpravat a dat nejake varianty…Drzim palce... 🙂

sisa1909
6. jún 2016

Skus mu kúpiť na zachod detske sedatko. Možno sa len boji že padne dnu...

simaha
6. jún 2016

My pouzivame taketo sedatko .

dahra
24. jún 2016

@bodka70 - ano,aj toto beriem, vsak sama viem,ze ako taka zakladniarka som mala stres ist na wecko mimo domu. Tiez mam svoje story okolo. Urcite podmienky a okolnosti napomahaju. Ona si zvykla na postel, tam ma klud, tam jej pride aj nutkanie, tam to ide. Keby som ju vsak do tejto situacie nenechala zajst, tak by sme teraz nemali problem. Lebo ona nema fyziologicky, ziadna bolest. Proste postel jej vyhovuje. 😒

papricka33
24. jún 2016

@janinah tiež som bola "majsterka sveta" keď som malú naučila na nočník, ani som nevedela ako. Mala niečo vyše 2 rokov a boli sme bez plienky. Ale narodil sa synček a to už je iná pesnička. Na nočník som ho davala, aj posedel, ale absolútne na to nebol pripravený. Horko ťažko tesne pred 2 rokom sa naučil do nocnika naozaj sám cikať (podľa vlastnej potreby) a len nedávno aj bez problémov kakat. (Predtým sme zažili pár teaumatizujucich týždňov, keď bol pri každom kakani len plač a stres ☹ Nechcel kakat vôbec (!)
V praxi (v škôlke) som sa v každej triede stretla aspoň s jedným prípadom, keď bol problém s kakanim (len do plienky, len do nocnika).... raz som dokonca mala chlapčeka, ktorý odmietal od začiatku chodiť v škôlke na WC. Vlastné vždy išlo o chlapcov. Niekedy jednoducho majú deti závažnejší blok, ktoremu zdá sa nepomôže ani včasný nácvik na nočník. Dokonca si trufam povedať, že niekedy sa to môže uponáhľať a ten blok sa tým práve vytvorí. Skôr je dôležité trafiť ten správny čas.

timea7
25. jún 2016

@papricka33 myslím, že tomuto hodne napomáhajú jednorazové plienky, pred rokmi tento problém takmer neexistoval. Možno by sa mohli vyjadriť mamičky, ktoré látkujú, zaujímalo by ma to. V praxi sa často stretávam s tým, že tento blok majú deti, ktoré mali plienku takmer do nástupu do MŠ a potom sa od nich rýchlo, rýchlo chcelo aby zvládli všetko za pár dní. Dieťa je podľa mňa zmätené, ak má v dva a pol, troch rokoch plienku 24 hodín a zrazu sa od neho chce niečo iné. Potvrdzujem, že s tým majú častejšie problém chlapci.
Štvorročnému by som plienku nedala ani náhodou. Bola som svedkom síce pre mňa drsného, ale účinného zaobchádzania s dieťaťom, ktoré malo tiež štyri roky a kakalo iba do plienky, alebo do slipov, skrátka na WC ani za svet. Boli aj u psychológa, bohužiaľ veľmi neporadil.Počas víkendu u babky sa to vyriešilo behom jedného dňa, babka chytila nervy a mladému pánovi povedala, že sa z toho WC nepostaví, kým nebude vykakaný, Videla na ňom, že poskakuje, pýtal plienku, postával, vedela, že to pôjde do gatí, tak ho posadila na WC a stála pri ňom. A bolo po bloku. Opakujem, že podobné metódy veľmi neuznávam, ale myslím si, že tieto deti sa inak chovajú pri rôznych členoch rodiny, potvrdzujú to viaceré príbehy mamičiek, ktoré sem píšu, že dieťa sa u babky, pri otcovi pýta, pri nich to ide do plienky. Alebo naopak, pri otcovi jedine do plienky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli