Štvorročný syn ubližuje deťom v škôlke

eliz188
25. apr 2017

ahojte som zúfalá.... neviem čo mám robiť a čo si mám myslieť. Môj 4 ročný syn ubližuje deťom v škôlke. Musím podotknúť že sa to deje len v škôlke. prvý vážnejší incident sa stal pred skoro rokom kedy sa pobil s primátorovým synom. Dôvod bitky bol že náš syn si postavil zo stavebnice pištoľ ktorú mu druhý chlapec vzal a naschvál hodil o zem a rozobral, na to náš syn zobral detskú lopatu a zahnal sa na chlapca pričom mu urobil krvavý škrabanec na líci, a na to do neho hodil chlapec kovové autíčko čím mu urobil monokel, až potom zakročila učiteľka.... Keďže to bol syn primátora hneď som bola na koberčeku u riaditeľky s tým že pán primátor tlačí na škôlku aby sme podstúpili vyšetrenie u psychologičky, vyhoveli sme mu a šli sme na psychologické aj na neurologické vyšetrenie kde sa nič neukázalo že by náš syn bol agresívny alebo hyperaktívny alebo by vyžadoval akýkoľvek individuálny prístup. včera sa stal druhý incident. Náš syn hodil väčšiu kocku lega ktorú si vymodeloval do dievčatka a vyrazil jej tým zub. Pani učiteľka nevie prečo sa to stalo a ani to dokonca nevidela . zareagovala až na plač dievčatka. keď som sa syna spýtala prečo to urobil povedal mi len že sa sním dievčatko nechcelo hrať, že nechcela byť jeho kamarátka. Snažila som sa mu vysvetliť že toto robiť nemôže a že takto sa sním žiadne deti nebudú chcieť hrať. Rozprávala som sa dnes aj s pani učiteľkami vraveli mi že ako náhle vezme do rúk niečo čím by mohol deťom ublížiť hneď mu to vezmú a keď nemá nič čím by ich buchol alebo to po nich hodil bude ich sácať a búchať rukami a keď ho posadia za stolík na hanbu ako keby nerozumel že prečo je tam že čo urobil a začne plakať. toto na ňom pozorujem aj doma .
Doma v kontakte s detmi nieje žijeme na dedine a deti tu okrem neho veľa nieje, nie takých s ktorými by sa mohol hrať tak je sám, chodíme sním sa kúpať a do mravčeka medzi deti a tam na ňom takéto správanie nevidím. keď mi o tom dnes učiteľky rozprávali ako keby ani nehovorili o mojom synovi....čaká nás pohovor s riaditeľkou psychologičkou a rodičmi detí ktorým ubližuje a ktorý sa na to riaditeľke sťažujú.. Rodičom dievčatka som za ospravedlnila a navrhli sme im že im preplatíme aj zubára ak bude treba, nič viac urobiť neviem. Riaditeľka sa vyjadrila že je tu aj možnosť že nám syna vylúčia zo škôlky... alebo preradia do osobitnej školky s čím vôbec nesúhlasím keď som videla aké deti tam chodia. prosím viete mi niekto poradiť ? stretli ste sa s niečím podobným? dakujem za každý koment.....😔

dominika6
25. apr 2017

@eliz188 akú chceš radu..my s tým nič neurobíme a musíš sa s tým vysporiadať sama..ale je chválihodné aké stanovisko si urobila ty a všetky potrebné kroky..
vieš ak nieje zvyknutý sa deliť o hračky,či si vynucuje pozornosť,alebo kamarátstvo,nerobí to cielene,len sa snaží nejak upútať a deti to väčšinou robia zlosťou..
deti sú vždy iné doma a iné v škôlke,škole..strhne ich dav,kolektív,učiteľky zasiahnu až ked sa niečo stane,rodič sa snaží vždy predchádzať komfliktom ..
chodievajte čo najviac vonku,nech pozná deti z ulice,stretávajte sa v rodine,alebo si pozvite k sebe návštvevu s deťmi a sleduj ho ako sa chová a kto je na vine..

alexandraalexandrova
25. apr 2017

hm, za mna treba zistit pricinu, preco sa takto syn sprava. Moze v tom byt cokolvek, moze byt ze je nezrely na kolektiv, ze ma problem s touto konkretnou skolkou, aj ine veci, ovela hlbsie. Na tvojom mieste by som nasla tu najlepsiu detsku psychologicku a zacala tam s malym chodit ne terapie, nie na jedno polhodinove vysetrenie, ale myslim pravidelne stretka, kde sa dieta po case osmeli a zacne psychologicke doverovat natolko ze bude sanca prist na dovod jeho spravania..lebo to je velka chyba ze si ludia myslia ze na to staci jedno stretnutie...z toho sa neda nic posudit, dieta sa moze javit uplne inak ako sa javi bezne, spravat sa uplne inak ako sa sprava bezne, ked s nim rodicia pojdu na psychologicke vysetrenie...tiez by som zvazila ci ho nenechat aspon chvilu doma alebo nezmenit skolku...

anabeth
25. apr 2017

ver mi, nespoliehaj sa na nič a zober ho k psychologičke, to nie je žiadna hanba, nemusíš mať ani výmenný lístok
oni vedia z tých detí hraním a obrázkami vytiahnuť také veci, že odpaneš, čo všetko môže vyjsť na povrch, čo sa za tým skrýva
ja by som nečakala ani minútu, objednaj ho skor ako pojdeš za riaditelkou, ukážeš dobrú voľu

terezka1947
25. apr 2017

@eliz188 ide iba o tieto dva incidenty?ci iba tieto su vaznejsie?
a nemas ty tak nahodou aj smolu,ze ucitelky sa chcu tvojho syna "zbavit"nejako diplomaticky,kvoli pokoju od primatora?
jasne,ublizovanie ok nie je,no ale tieto dva pripady mi pridu aj ako hra,aj ako taka trosku smola,ze to tak zle dopadlo
nie je on smutny,ze trebars nema kamaratov a ked sa s nim niekto kamaratit nechce,potresta ho?
ale nemysli to ako trest,skor take svoje riesenie
syn mal tiez podobne tahy,nebil sice deti,ale bral veci detom-ked sa s nim nechceli hrat,tiez kamarat nemal
ale prestalo to,ucitelky ho zaclenovali viac medzi ostatne deti a par mesacny problem prestal,syn si doslova pytal pozornost....
tazko povedat,co sa deje,ale ak si riesila odbornu pomoc a nic tam nezistili,tak skor spolupraca uciteliek a teba....

deny81
25. apr 2017

@eliz188 s niecim podobnym ano. Jedine co mozes, zajdi za odbornikom - ale vazne dobrym psychologom a zaklad - byt uprimna ako k nemu tak aj k sebe a situacii v rodine. tvoj syn je osobnost, zaklad ma po svojich rodicoch - ako povahu, tak vozrce spravania, ktora sa naucil, alebo ktore si v prezitych situaciach zvolil. je ok, ak deti sa trocha pokrabocu, ale nie toto. mame svoje skusenosti z opacnej strany, deti nie su ako dospeli, ked im niekto robi stale zle, resp. nepekne na nich reaguje, mile na neho nebudu, nebudu trpiet a vratia mu to. jednej veci sa prosim vyhni - nehadz vinu za spravanie svojho syna na druhe deti, pretoze aj s inymi detmi sa nechcu hrat a nehodia kocku do zubov. to je zaklad. psychologicka ti neda pilulku, poradi ti ako s nim pracovat a pomoze ti prist na to, v com to je. nezabudni, ze ani tvoj syncek nie je maly dospely. a samozrejme potrebujes aj spolupracujucich pedagogov, pokusal sa ich poziadat o spolupracu. myslim, ze budu ochotnejsi tomuto sposobu, ako preradeniu. a hlavne tebe vydrz a trpezlivost.

mirage2017
25. apr 2017

@eliz188 pekný večer, ako dieťa nie bola som medzi kto sedel jeden miesto. Pani kukarka bola jeden kto rozumela mne a velmy mal rada. Kedy niekto mne ublížil skvolka, tak som bránila. Doma moje rodičia veľa hádali tak moje smútok, hnev zobrala som si skvolka. Niechcem to povedať že vy tiež máte také situácia, len vsetko ma svoju príčinou. Môj syn tiež mal pár situácie, ale kedy som zistila príčinu spolu práce skvolke tak to zmenilo. Som velmy vďačné pretože skvolka je super a dokážeme navzájom otom porozprávať. Kedy dobre vidím máš malé dropce doma? Možno tvoj syn roby pozornosť? Možno chce svamy byť doma....Nieviem ze tam je celý deň alebo pol dňa? Dieťa nie vitvory sama sebe zlosť, hnev, smútok....Zdy má príčinou. Kedy Ty nie nájdeš tak hľadaj pomoc profesionálne poradňa. Matky majú dobré inštinkty ale strach to pre tlači. Nám stalo že jeden dieťa hrizol môjho, naštvaná som nie bola. Mne to vysvetlili a ja dome ešte som porozprával môjho syna prečo to chalan robil. A bolo to oke. Kedy máš pocit že nie si spokojná skvolke skús inde prepísať. Dvolozite oby dve strana. Držím palce a pevne verím že všetko dá sa viresit. 🙏

tova
26. apr 2017

normalny chlapec a ma tu skolku plne zuby, raz sa nieco stalo a spravilo sa velke halo, ved hned po prej potycke by som ho preradila do inej skolky. To mu beru vsetko z ruky , pozeraju na nho , nikto sa s nim nechce hrat a co od neho cakas? Ku psychologicke potrebuju ist rodicia so sebou aj ucitielky. Co on vlastne sa v tej skolke ma naucit takymto sposobom? 4r. uz zaraduju do osobitnej triedy? spametaj sa ty skor alebo ti ucitielky z decka spravia psychopata.

nikawero12
26. apr 2017

No nezávidím ti takúto situáciu so synom. Problém vznikol zrejme v tom, že syn bol vychovávaný ako jedináčik a väčšinou v spoločnosti dospelých, takže nenaučil sa deliť sa o hračky s inými deťmi a teraz má s tým problémy. Ale toto ti určite povie aj psychológ ku ktorému by ste mali zájsť vo vlastnom záujme. A hlavne nepočúvaj reči, že je to normálne, že sa takto správa. Nie, nie je to v poriadku, keď v štyroch rokoch nevie spolupracovať s deťmi, ale agresívne si presadzuje svoje požiadavky. A tiež nie sú na chybe učiteľky, ony ho na takéto správanie určite nenaučili. Držím palce, aby sa to zlepšilo.

0silvia0
26. apr 2017

@eliz188 mne to pripadá, akoby sa prvým incidentom na tvojho syna už zle pozeralo a už je označený za toho zlého... ten prvý incident je úplne normálne správanie sa malého chlapca, tak isto mal byť poslaný k psychológovi aj primátorov syn, veď aj on predsa hodil autíčko do tvojho syna, nie? Deti takto niekedy reagujú, že hodia niečo do kamaráta, nevedia sa správať ako dospeláci a rozmýšľať o tom čo robia, jednoducho konajú pudovo. Mne sa to zdá celé nafúknuté a mám pocit, že na tvojho syna už krivo pozerajú. A tým, že ho kontrolujú a berú mu z ruky preventívne všetky veci chcú akože čo dosiahnuť? Totálny pocit zúfalstva a beznádeje a nepochopenia celého sveta u tvojho syna?
Môjho syna v prvej triede potkol spolužiak a rozbil mu hornú peru, jazvu má doteraz, ale nikdy som z toho nerobila takéto haló, vôbec som to neriešila...
Jednoducho má tvoj syn smolu, že sa nemal kde naučiť hrať sa s deťmi, mala ho to naučiť škôlka, ale tam chudák narazil na nepochopenie učiteliek a samozrejme na dôležitosť iného synáčika ako toho tvojho... normálne mi je ťa ľúto, toto už od škôlky riešiť...

moni244
26. apr 2017

Presne som vedela, ze ked sa spomenie primatorov syn, nic ine vidiet nebudete. No mne nepride normalne, aby 4 rocne dketa zobralo lopatku a zacalo bit druhe dieta, ked mu zobralo hracku. Alebo ze hodi nieco po dievcatku, lebo sa s nim nechcela hrat. A mate asi viac incidentov, len ich nepises, kedze si spomenula, ze ucitelky uz ku beru veci z ruk, aby neublizil. A aj tak sa bije. Cize psychologicka je namieste, ale nie jedno sedenie, ale viacero

katarina644
26. apr 2017

@eliz188 ahoj, nie je to nic prijemne. podla mojho nazoru problem je aj v ucitelkach. ak by mal co robit a nenudil sa, detom by neublizoval. je mi jasne, ze deti sa nemozu len ucit, ako vytvarat obrazky, a malovat, ze sa musia aj hrat. ale urcite je iny ako ostatne deti. myslim tym rozumovo a tak. treba ho len vediet pochopit.

0silvia0
26. apr 2017

@moni244 jasné, máš pravdu, ale prečo sa riešil v tomto incidente len dieťa zakladateľky? Šarvátku vyvolal primátorov syn, ktorý dieťaťu zobral vlastnoručne vyrobenú hračku a zničil. Ktoré dieťa v tomto veku sa bude len smutne pozerať ako mu niekto ničí hračku? Vzájomné atakovanie bolo v tomto prípade normálne u chlapcov, tak keď už, tak sa mali riešiť obaja, a nie byť zlý len jeden z chlapcov. Mám syna, tak viem, že chlapci si svoje záležitosti riešia inak ako dievčatá (áno, mám aj dcéru) a tento prvý prípad bola len obyčajná šarvátka, na ktorej mali vinu obaja rovnakú.

kacena4
26. apr 2017

prepac napisem ti to na rovinu, ale z tvojho prispevku to nie je jediny incident ☹ len ty si to nechces pripustit... bolo ich via len pri ostatnych sa nic vazne nestalo ano 1x boloporanene dieta zhodou okolnosti primatorov syn... a teraz dokonca uraz, z coho mozu byt problemy az take ze ti mozu vylucit dieta zo skolky, kedze ucitelky sa BOJA davat tvojmu dietatu "veci" do ruk s ktorymi by ublizil inym detom, davaju ho na "stolicku hamby" ale aj tak sace ine deti ☹ takto nejako si to napisala ak si dobre pamatam (precitala som si to len raz ale toto mi utkvelo v pamati) nepises ako dlho chodi do skolky, predpokladam ze prvy rok. teraz sa mu narodila sestricka, je na neho menej casu doma, on je v skolke, na dedine nema kamaratov, nie je nauceny sa s nimi delit... co si cakala??!! a co cakas ze ako sa bude chovat o chvilu k sestre? ked sa zane batolit? chodit? vlastna skusenost! davaj bacha aby jej nezacal ublizovat, lebo jej bude chodit do jeho teritoria, brat JEHO hracky, chodit do JEHO izby... a ohen je na streche. 4roky si bola JEHO mama a zrazu je to maly cloviecik ktory si JEHO mamu obsadil a on bol vystrnadeny do cudzieho prostredia kde mu cudzie deti beru stale hracky s ktorymi sa on prave hra ☹ musi sa citit hrozne ☹ nie je to jeho hyba ze sa tak sprava, treba mu len pomoct spracovat emocie a na to ste tam vy rodicia aby ste mu pomohli, popr. s psychologom v tejto jeho velkej zmene sa vysporiadat a najst sa, ze je to normalne a hlavne aby sa tesil zo skolky....
drzi palceky

moni244
26. apr 2017

@0silvia0 nema sa preco riesit primatorov syn, autorkine dketa zlbralo lopatkou a zautocilo, v skolke je normalne, ze si deti poberiu hracky, aj mierna strkanica je v poriadku, ale nie atak lopatkou

0silvia0
26. apr 2017

@moni244 viem sa vžiť aj do malého chlapca, ktorý si postaví zo stavebnice hračku, chce sa s ňou hrať, je na ňu hrdý a teší sa z nej a v tom príde cudzí chalan, vytrhne mu ju z ruky, šlahne o zem, zničí ju... myslíš, že takéto malé decko vie správne spracovať hnev, vytisnúť slzičku, v duchu si povedať, nevadí, urobím si druhú? Asi nie, skús sa vžiť do tohoto, ako by si sa cítila. Jemu je v tom momente jedno, či zoberie plyšáka alebo lopatku, on to nerieši... treba aj toho druhého chlapca poučiť, že hračky si treba slušne vypýtať a neničiť a nie trhať z ruky a kaziť... Takto hrať sa nepatrí, nie je normálne keď si deti trhajú z ruky hračky... Ja chcem len povedať to, že obaja chlapci potrebujú výchovné usmernenia, ja neobhajujem búchanie lopatkou po hlave, len sa dokážem vžiť aj do druhej strany. Ale ako píše @kacena4 môže byť príčina aj u narodení súrodenca, chlapec na seba upozorňuje alebo si rieši nejakú svoju vnútornú frustráciu zo straty svojho dominantného miesta v rodine. Každopádne treba tieto záležitosti riešiť citlivo a keď treba aj za pomoci psychológa.

pishtok
26. apr 2017

myslim ze tam môže byt viacero faktorov jednym z nich je ze ak ste malemu kupovali vsetko co chcel a mal kopec hraciek a nemal moznost sa naucit s nimi podelit ci uz s bratrancom alebo inymi detmi tak preto tak reaguje a druha vec je ze na vasom mieste by som skusila aj súkromnú skolku kde sa detom venuju viacere ucitelky je ine ked ma jedna ucitelka na starosti 20 deti a ine je ked ich ma len 5. treba s nim podla mna pracovat viac sa mu venovat. ucitelky by ho mali usmernovat alebo ak je sukromna nad vase pomery nechať si dieta doma a učiť ho deliť sa o veci. nemusia to byt len deti. prosím, nech sa páči a ďakujem sa naučí aj od dospelych.😉

lobic
26. apr 2017

Ako nenahnevaj sa terza za moj nazor ale podla mna tvoj maly bude tak trocha rozmaznany a mysli si ze si moze dovolit ku kazdemu vsetko. Ono sa to stava neboj. Je to pomaly v kazdej druhej rodine ale je cas na to abny ste to zobrali pevnejsie do ruk a razne mu ukazali co sa smie a co nie. Lebo vies raz sa mu v tej skolke niekto postavi a on rad nebude. Musite vo vychove asi trocha pritvrdit😉

denisa098
26. apr 2017

Ja si dovolim nieco napisat,z mojho pohladu to bude tym,ze nemate okolo seba deti v dedine a tym si nemoze vytvarat kamaratsky vztah s detmi.V skolke pravdepodobne ako si pisala,ked ucitelky vidia,ze ma nieco v ruke ihned mu to beru,co z mojho pohladu tiez nie je spravne,lebo uz davaju najavo,ze mu nedvoveruju a znova je u problem s hranim sa s detmi a zaclenovanim sa do kolektivu tym spravnym sposobom.Dalsia vec,ucitelka ho posle na hambu,nevysvetli preco?A ten druhy chlapcek dostal vysvetlenie preco do neho tiez nemal nieco hodit?Urcite to bude tak,ze si nevie vytvorit kamaratsky vztah s detmi,nakolko uz ucitelka ocakava,ze bude zly ked este ani mozno nieje a deti sa s nim nehraju,lebo to uz tiez ocakavaju.Na tvojom mieste by som zavolala a nasla si kamaratku s dietatom s ktorym by mohol casto chodit von a vytvarat si s nim kamaratsky vztah.A podla moznosti preradila by som maleho do inej skolky nie osobitnej,len inej,nie preto ze by bol rozmaznany,zly a pod,ale preto lebo to ucitelky vzali za zly koniec a lepsie to tam asi nebude.Drobec sa musi naucit akceptovat deti.Objimaj ho doma aj vonku,ked pozicia hracku,povedz mu,ze je kamarat,ze je to pekne ked pozicia alebo da hracku.Ak urobi zlobu nevrav mu ze je zly chlapec detom sa to nesmie hovorit,poved mu ze sa ti to nepaci,ze to nieje spravne,a ze budes smutna.Moj pohlad.Samozrejme,ze nieje spravne aby bil druhe deti,ak by sa chcel niekto navazat,nejde o to nakladat mamicke ci ma alebo nema rozmaznane dieta,ci urobila chybu vo vychove alebo neurobila,ale poradit ako by sa to dalo napravit.Drzime palce

eliz188
autor
26. apr 2017

ahojte dievčatá čítala som všetky komentáre a každá máte v čomsi pravdu napríklad s tým že je rozmaznaný áno je .rozmaznala som si ho aj ja sama a bývame aj so svokrovcami takže vždy dostal čo chcel. incidentov kedy ubližoval detom viac nieje .deje sa to len v škôlke keď som dnes učiteľke povedala či by nemohla na neho dávať pozor trochu viac a viac ho zapájať do hrania sa s deťmi povedala mi že ona má na starosti 17 detí že či čakám že sa bude teraz venovať len jemu. nečakám ale keď vie aký je čakala som aspoň nejakú snahu o pomoc a riešenie situácie. čo sa týka malej sestričky veľmi ju lubi popravde čakala som a bála som sa či jej nebude ubližovať. viem že sa to len ešte môže začať že začne na ňu žiarliť. doma sme na to pripravený. taktiež nerozumiem po kom je agresívny ja som smejo a optimista a môj muž tiež. nikdy po sebe nekričíme nehádame sa, možno si poviete to isto ale naozaj nie ja poviem a on ide a urobí o čo ho žiadam a naopak. sme polu 7 rokou a ešte sme sa nikdy nepovadili tak že by sme po sebe ziapali. Bitka u nás tiež nefunguje dokonca ani ako trest . keď som sa o týchto problémoch zverila mojej mame povedala mi to máš preto že si ho nebila keď bol menší... podla mňa bitka nieje riešenie. v pondelok sa ideme pozrieť do inej škôlky vo vedľajšej dedine kde v celej škôlke je len 8 detí bude to trošku komplikovanejšie na dochádzku ale stojí nám to za to. V stredu nás čaká veľká porada v škôlke s rodičmi ,riaditeľkou ,psychologičkou. možnože konečne aj psychologička začne niečo robiť lebo keď sme boli u nej pri prvom incidente povedala že v tomto prípade na chybe škôlka keď sa to deje len tam a to bolo všetko. tak uvidíme určite dám vedieť čo a ako. ďakujem dievčatá

pishtok
26. apr 2017

teraz ma asi mamicky ukamenuju, ale ja moju malu tiez nebijem ani po hlave ani facky ani po rukách chrbte a tak ale keď urobila nieco zle a vedela som ze to urobila naschval jedna dobre mierena po zadku dietatu neublizila a uz to viac neurobila a samozrejme treba ovládať ..mi to volame u nas na dedine ''liecivy pohlad'' to je ako ked zdvihnem obocie nemusim malej nic povedat len pozrie a vie, že ma na male. dnešné deti su take rozmaznane ze koniec. my sme mali s bratom jednu dve spolocne hracky a museli sme vediet pozicat si medzi sebou lebo inak nam aj tie zobrali a mohli sme suchat nohami. dnes daju rodicia radsej chytro decku to co chce len nech prestane revat. ja malu poslem do druhej izby nech sa vyreve (naschval a na silu) a po minute dvoch sama dojde a este sa mi aj ospravedlni ze ma nahnevala a je to bez bitky. na vasom mieste ho tiez dam do takej skolky kde maju ucitelky zaujem pomoct a niesu to vyžité ucitelky ktore to robia lebo nemaju inu moznost a nie preto ze zboznuju deti a ta praca ich naplna. ja obdivujem ucitelky. ja by som na to nervy nemala hlavne ak by som mala bojovat s rodicmi ked im poviem ze ich decko je rozmaznane ale na druhej strane ak vidim snahu rodica ze chce prevychovat dieta tak ho neodvrhnem a snazim sa najst kompromis. zial ja tiez nemám dobre skusenosti v skolke na dedine..

nyusika
26. apr 2017

je uplne jedno, ci lopatkou zbil primatorovho syna, alebo dieta udrzbara.
dolezite je, ze neadekvatne reaguje na bezne situacia.
ano, deti si bezne beru hracky, bezne buraju stavebnice...ale nie je bezne, abu niekto lopatou zbil druhe dieta do krvi.
alebo hrackou poranil zuby...

mirage2017
26. apr 2017

@eliz188 Pekný den, tak mám fakt dobre skvolke, naša trieda je 24 detí. Každý situácia ale nozaj každý, pani učiteľky vyriešili. Nikdy som nepočul: ona má na starosti 17 detí že či čakám že sa bude teraz venovať len jemu. Keby bol niečo tak hľadali sme spolu cestu ako to viresit, ako pomôžeme jeho. Priznám som rodič a kvôli minulosťou nie zdy vedela som ako nato. Bola som veľmy vďační. Toto je to práce čo človek miluje alebo robí pretože niemala iné vyber. Prajem maminky krásny zbytok dňa 🌷🏵🌻🌼🌹

petkavka
28. apr 2017

Ahoj @eliz188 ,
No predstav si seba ze 2 hodiny robis na PC nejaku unikatnu pracu a potom niekto pride a stlaci DELETE? ... presne to spravili tvojmu synovi v detskej verzii .... a dospely sa cuduje, ze preco konal ako konal...

Inak zo skusenosti - dcerka po prestupe do statnej skolky mala tiez nie dobry kolektiv - bol tam chlapec ktory jej robil zle - po tom co sme sa na to stazovali, tak povedali, ze to dcerka ho provokovala a ma agresivne spravanie a zacali ju prudko sledovat t.j. kazdy den ze ako sa sprava....dcerku som okamzite (do tyzdna) stiahla zo skolky s tym ze toto by malo zly vplyv na nu....V novej skolke som nic nepovedala a po mesiaci som sa isla spytat, ze ake spravanie ma dcera....A cuduj sa svete, oblubena v kolektive, oblubena ucitelkami a citlivo reagujuca a vyhybajuca sa akemukolvek agresivnemu spravaniu

Odporucenie: Okamzite treba preradit skolku a nic nic nepovedat, nech ma syncek moznost si vytvorit kamaratov a hlavne cisty stit

Neviem ako by sa tebe nastupovalo do novej prace, keby tam mali o tebe uz vopred informaciu, ze ty si ta problemova na ktoru si maju davat kolegovia pozor

Drzim palce.

denisa098
28. apr 2017

@petkavka pravda,pravda

eliz188
autor
8. máj 2017

Ahojte baby dakujem každej za názor tak v stredu sme mali v škôlke poradu z zhodli sme sa na tom že keď že náš malý aj zle rozpráva a treba naňho dávať vätší pozor pojde do špecialnej škôlky kde na jednu učitelku ja len 7 detí a pravidelne k nim chodí psycholog a legoped už sme tam boli aj pozrieť a školka vyzerá super a Pani učitelka je moja spolužiačka zo zakladnej tak som sa aj potešila a vysvetlila jej aký náš malý je. tak hádam bude dobre 🙂