Súkromná škôlka Besst v Trnave

katia7
24. apr 2013

ahojte maminky, nemozem najst ziadne recenzie na tuto sukromnu skolku a skolu. po viacerych problemoch v skolkach sme tam prihlasili syna ale chcela by som vediet ci to stoji za tie nie male peniaze, uz pri podpise zmluvy sa nam zdali trochu viac pro financne orientovani tak teraz neviem, nechcela by som dalsie problemy a zase menit skolku ci skolu 😒 zaujima ma hlavne ci maju naozaj iny a taky skvely pristup k detom ako vravia, ten ich anti sikanovy system a ake su tam ucitelky.... dakujem

katia7
autor
27. apr 2013

nikto?? 😒

fliacik0103
7. máj 2013

@katia7 mna by to tiez zaujimalo... Skolka ma zaujala,malu budeme davat az od marca bud roka,zatial som tam nebola sa informovat... Ale tiez neviem najst ziadne recenzie na nu. Zevraj by mali byt ciastocne - skor menej ako viac🙂 - montessori,tak som zvedava. Bola si pozriet,ked mali den otvorenych dveri? Mne sa nepodarilo,chystam sa osobne.

katia7
autor
8. máj 2013

@fliacik0103 no my sme tam boli na ten den otvorenych dveri aj v tej skole a zapisali sme tam syna a od septembra tam ma nastupit do pripravky. mne sa tam pacilo velmi, vsetci strasne mili, deti v skolke vyzerali spokojne, nikto tam neplakal co ma prekvapilo ani 2 rocne deti len ta cena je dost brutal a tie ich podmienky ze 150 eur len za to ze ti zapisu dieta a ze sa to plati aj jul august ked mas dieta doma sa mi zdaju take divne trochu, akokeby z toho mal niekto akurat dobru ryzu a to ma trochu sklamalo a tiez mi pride divne ze nie su na nich absolutne nikde recenzie a to uz funguju dost dlho tak teraz neviem co si mam mysliet 😒 nie su to pre nas male prachy, keby syn nemal problemy predtym v skolke ani to neriesim tak aj preto sa obavam ze co to zase bude. nechapem ale ze tu neni absolutne nikto kto by tam mal dieta 😕 kde tie deti teda beru? 😅

fliacik0103
8. máj 2013

Coze?? To aj za zapis chcu 150e??? A to v july a v auguste tam dieta nemoze byt a platis aj tak,ci som zle pochopila? To sa asi bude platit cela suma aj ked bude dieta chore 2 tyzd..ach jaj,to nie je fer:(( som zvedava ako sa ti to bude pozdavat od septembra,budes asi prva,co da recenziu - budem ta otravovat🙂 🙂 ja nad nou uvazujem uz dlho,som naozaj zvedava. A vybavenie skolky sa ti pozdavalao? Ak nahodou vies nieco o montessori - mali tam neake montess pomocky?

mawka
9. máj 2013

@katia7 kazdy je radsej ticho a vsetci vedia preco.

mamavera
11. máj 2013

baby najlepšie ísť ku škôlke v poobedňajšom čase a spýtať sa priamo rodičov detí ako sú spokojní. A čo sa týka toho poplatku, neviem, aké to je v tejto MŠ, ale bežná prax je taká, že počas prázdnin platíte plný poplatok len vtedy, keď tam vaše dieťa chodí, keď je doma, tak len nejakú časť, väčšinou polovicu. Keď je choré, platíte normálne celý poplatok, veď zriaďovateľ musí platiť či už zamestnancov, odvody, energie rovnako, či je v triede desať detí, alebo päť.

katkatt
12. máj 2013

@mawka preco? to by ma zaujimalo. zenska zvedavost 😀

katkatt
12. máj 2013

@katia7 ja som vedla tej skolky byvala, ale osobnu skusenost nemam. Akurat jedna znama tam ma syna a je spokojna.

mawka
12. máj 2013

@katkatt tak snobskych a zdutych ludi som este nestretla ako su tam. a hlavne pri zapise dost zamlcanych dalsich poplatkov. neustale sa meniaci menezment. a tak dalej. proste nie, nepacilo sa mi tam. ako interier fajn, ale to je asi tak vsetko. peniaze citit vsade na kazdom rohu. mozu sa tvarit, ze je to aj pre beznych ludi, ale je dost ludi pri peniazoch, ktori tam deti nedaju. moje zlato som dala stade prec. mne sa "snobizmus" hnusi. a navyse ti tam pochvalia dieta aj za to, co nevie. potom si mysli, ze vie vsetko. ale opak je pravdou. tam su vsetci super tuper, tlieskajme si, usmievajme sa, mame prasulky, tesime sa....

sonkab
12. máj 2013

@katia7 @fliacik0103 ja som tuto skolku riesila koncom roka 2013, chcela som tam dat syna od januara 2013. Vsetko uz bolo vybavene, mali sme rozhodnutie o prijati, ale nakoniec som ho tam nedala - nepacilo sa mi, ze okrem nenavratneho registracneho poplatku 150€ mam zaplatit skolne aj na jul a august aj ked tam dieta nebude (od septembra ide maly do statnej skolky, takze som chcela urcite obdobie medzi "starou" a novou skolkou)

katkatt
12. máj 2013

@mawka vdaka za nazor 😉

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka ak ti to nie je neprijemne,mohla by si prosim napisat,kolko vas vysiel jeden mesiac s konecnymi poplatkami? Kludne aj ip.

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 napriklad v skole je skolne plus strava, oki, ale druzina sa plati zvlast aj kruzky zvlast. na kruzky mozu aj skolkari, ale su to proste palky. dalej stale organizuju kadejake lyzoovacky, vylety do legolandu, na chaty, atd, ale su to dost nakladne zabavky a oni vas k tomu dotlacia lebo ved idu aj ine deti a ked nepojdete, uz si zaskatulkuju cloveka. a samozrejme tie vyletiky si pplatia rodicia. este chcu, aby s detmi na vylety chodili aj rodicia, proste to nie je len zapisne, tym to zacina, to nie je len 200 eurove skolne, to je druzina, kruzky, vylety, uniformy, proste sa mi casom z toho obracal zaludok. som rada, ze sme spat v normale. samozrejme, aj ucebnice sa nejake platili pomaly 100 evri. tak porste nestaci to brutus skolne, stale cicaju peniaze.

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka vdaka za info🙂

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 inak sak cennik mas na stranke skoly www.besst.sk a teda ako vidim, zdrazeli 😀
skolka 270 eur skolne plus 70 eur strava /pocas roka este uniformy a ak kruzky, tie sa platia/, no minimalne teda 340 Eur mesacne

skola zaklad 270 plus 95 druzina plus 44 obedy /alebo celodenna strava 70 e/ to je 409 e s obedmi a druzinou 1.-4. rocnik mesacne /12 mesiacov!!!/ alebo 435 s celodennou stravou a od 5. rocnika to je 429-455 eur a to je este bez kruzkov prosim pekne. lebo druzina je jedna vec a ak v ramci nej chodi na kruzky, tak tie sa platia zvlast, este navyse.
🙄

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka hej,ten cennik poznam uz naspamat🙂 🙂 🙂 len ma zaujimalo,ci su tam neake skryte poplatky - napr tie vylety,alebo ci sa musi povinne kupit uniforma.. Skolky chcem zacat riesit od septembra,este som sa tam pytat nebola.

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 ano, uniforma je povinna, najskor ti povedia, ze staci tricko, vesta, potom ze treba aj nohavice, k tomu kravata, mikina a nakoniec ti zahlasia, ze ked je zac. sk. roka alebo nejake neviem co, tak treba aj sako, cize slavnostnu a beznu uniformu. takze rataj, ze to bude niekolko triciek za sk. rok, aj ineho, kedze deti rastu. velmi si na uniformach zakladaju... na to ta upozornujem vopred a lacne teda nie su.

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 proste ked mas mesacne cc 400 e na skolku, pripadne 500 e za skolu zakladnu, tak do toho chod - ak chces mat dieta neskor narocne a namyslene. alebo pokial zijes medzi tymi, co sa maju velmi dobre. ale pokial si bezna mamina a chces dieta naucit normalnemu zivotu a troska skromnosti a pokory, tak do toho nechod. budes mat potom totiz co napravat. mne aj keby platili za to, ze tam bude dieta moje chodit, nechcela by som uz, nechcela. 😀

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka tak to je sila,nehrozi,aby som dietatu kupovala dvojo oblecenia - unifor do skolky a bezne na nosenie🙂 vidim,ze si pripravim podrobny zoznam otazok,ked tam pojdem. Vdaka za tvoje info,cenim si to!

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka "ak chces mat dieta neskor narocne a namyslene;chces dieta naucit normalnemu zivotu a troska skromnosti a pokory", nemyslim,ze pod to sa podpise iba skolka/skola samotna,urcite tam vstupuju aj vychovne faktory a pristup rodiny,tymto smerom neuvazujem. To je naozaj tema na rozsiahlu diskusiu a polemiku🙂

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 nemas za co. mne sa najviac pacil interier, ale tak to by mohlo byt standarom kazdej skoly 🙂 aj menej deti v triedach. ale ked im sa tam vsetci tak pchaju do zadku, ze niekedy to vobec neni potrebne.
mozno sa veci pomenili, popytaj sa. viem, ze su tu na konovi maminy, ktore tam deti mali a dali ich prec, len asi nechcu, aby sa na nich ukazovalo, ze ohovaraju... skoda, lebo viem, ze je viac nespokojnych mamiciek, ci uz z radov beznych ludi, ale aj tych solventnych. anglictina je tam na super urovni, ale zase za tie peniaze, ked inde je to take slabsie v inych predmetoch... maju tam interaktivne tabule, ale to uz mame aj na beznej skole, plavat tiez deti chodia v beznych skolkach, aj kruzky su v beznych skolkach. teraz uz viem porovnat, ze statna skolka a skola da dietatu viac, nauci sa viac za seba bojovat a hlavne za usetrene peniaze za skolne viem zaplatit native speakra ako kurz individy a stale usetrim.

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 no ano, ja som to scvrkla 😀 ale je naozaj narocne, ak dieta ucis nejakej skromnosti a pokore a nezavislosti na materialnych hodnotach a tam potom je denne v kolektive s detmi, ktore su silnymi vyznavacmi materie a proste vies ake su deti, chcu byt ako spoluziaci. jasne, je to makacka potom drzat to v hraniciach 🙂
inak casto aj ti rodicia tam, mi to pripadalo ako prehliadkove molo alebo predvadzanie autoparku 😀 prepac, ale mne to rpislo strasne povrchne

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka mna tam zaujala hlavne ang a dopocula som sa,ze mali v zaciatkoch snahy o montessori pedagogiku,ale ze nakoniec do tej montess nesli naplno. Takze som zvedava,ci a ake pomocky z montessori pouzivaju. Potesila som sa,ze aspon jedna skolka je v tt hoc len ciastocne montessori orientovana. Som teda naozaj zvedava,aky dojem to cele na mna urobi,ked sa pojdem povypytovat,potom sem pisnem(hoci to bude az za par mesiacov🙂.

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka ano,to mas pravdu,ze kolektiv deti ma silny vplyv na neziaduce spravanie 😒

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 no unesena budes istotne. aj ja som bola . mna potom nastvala ta druzina, ze nepovedali, ze sa plati, zacal sk. rok a prvy problem. druzina draha a pritom potrebna... a potom uz sa naskladalo par veci a do toho naozaj deti hore nos, nerobilo to dobrotu. montessori mi drobec nemal v ruke ani raz, aj ked som ich tam videla, nejake pomocky. skor to tam maju ako dopnok, neviem. tiez som sla najskor za tym a potom sa to pretransformovalo na cambridge a po montess sa zlahla zem..

fliacik0103
12. máj 2013

@mawka pocula som, ze ked zacinali,mali velke nadeje a chceli ist do montess naplno,ale ze tym,ze vela rodicoc o montess nepoculo,nepoznalo, vobec nechapali o co ide a nemali zaujem,tak,ze to bol dovod,preco urobili v montess krok spat..skoda:(

mawka
12. máj 2013

@fliacik0103 no je to velka skoda...

mareli
12. máj 2013

nasa dcerka chodi do tejto skolky uz druhy rok. sme tam velmi spokojni.
@mawka @fliacik0103 j@katia7 je to sukromna skolka aj skola, takze poplatky su samozrejme vyssie. to co tu pisete o nejakych namyslencoch o predvadzani sa vozovym parkom a snobstvom....tak neviem, to je referencia na skolku ci???
pre nas je vyhoda, ze sa denne agatka venuje anglictine, plavanie maju kazdy druhy tyzden a takisto kazdy tyzden gymnasticko-pohybovu pripravu a tanec. takze ja uz ju nemusim vozit po inych kruzkoch. tieto kruzky nie su platene navyse.
o skrytych poplatkoch neviem nic...ako lyzovacka ci skola v prirode je jasne, ze navyse, ale v skolke nemame dalsie vydavky. skola uz neviem ako funguje, kolko stoja ucebnice atd...no myslim, ze zakladatelku temy zaujima skolka.

mareli
12. máj 2013

registracny poplatok je normalny. vsetky sukromne skolky skoly pytaju poplatok za registr., ktory je nenavratny. v tom case, ked sme agatku prihlasovali my do besst, fungovala v TT este aj medzinarodna skolka Forel, tam to bolo rovnake s registr. aj ceny boli velmi podobne. my sme sa nakoniec rozhodli pre besst a dobre sme spravili, pretoze forel neskor zrusili a to by znamenalo menenie skolky.

fliacik0103
12. máj 2013

@mareli mna ten registracny poplatok fakt zarazil,vazne by ma nenapadlo,ze sa plati v ktorejkolvek sukromnej skolke/skole:( ak sa ti chce,mohla by si opisat pristup pedagogov a ci pouzivaju v skolke aj neake montess pomocky?