Súkromné škôlky. Aké máte skúsenosti?

tilly
1. jún 2007

máte detičky v súkromných škôlkach?
aké máte skúsenosti?
a aké sú tie škôlky, sú niečim odlišné od štátnych skôlok?
v čom sú lepšie?
ako by ste si takú dobrú súkromnú škôlku predstavovali? čo by mala mať?

v našom meste nie je súkromná škôlka, vlastne ani štátna tu nie je poriadna a všetky verejné škôlky sú plné, tak nemám dieťa ani kam dať, tak uvažujeme s kamoškami o otvorení súkromnej škôlky, ak máte typy, rady, komentáre, tak sem s nimi 😉

sue
20. nov 2009

...keď som tu čítala o tých škôlkach v BA tak ma len tak trasie 😒

My máme fantastickú škôlku, úžasné učiteľky, je ich dosť na detičky, majú nádherné nové triedy, plno hračiek, krúžky (výtvarná, hudobná, pohyB), od septembra aj hud.školu Yamahu, chodia do soľnej jaskyne, chodí im tam pán s poníkmi, o dva týždne idú narozprávkovú návštevu k ujovi zubárovi. Prístup je krásny, macko posiela pusy učiteľkám keď ideme domov, ráno si veselo poskakuje keď ideme do škôlky. Krásny pocit...a bude mi ľúto,keď pôjdeme do štátnej škôlky...len toto by sme bez rodičovského príspevku nevládali platiť.

daducha
21. nov 2009

Ahoj Yanulla,

tak projekt na taku skôlku aku budete s manzelom otvarat nosim v hlave uz niekolko mesiacov a konecne som ana tom aj zacala poriadne pracovat.Chcem sukromnu skôlku otvorit v Kosiciach, v podstate mam vsetko premyslene, len sa ta chcem opytat na financoanie.Davali ste do toho Vase vlastne peniazky,alebo ste ich ziskali z Eurofondov,pripadne sponzorov, alebo spotr.uverom?Pochybujem, ze by mi banka schvalila niekolko milionovy spotr. uver.
Dakujem
Dada.

lupkatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka0407
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veritaes
10. feb 2010

ahoj, kto má skúsenosti so súkromnými škôlkami v trnavskom okrese? Neviem sa rozhodnúť, kam dať malú od septembra. Všade sa platí, a preto sa chcem spýtať, či mi niektorá z vás nevie poskytnúť referencie na niektorú z nich. Ďakujem!

maculka14
10. feb 2010

Ahojky, v Trnave je podla mna len jedna súkromna skolka, boli dve, ale tu druhu prestahovali do modranky. Vraj sa ale chystá dalsia

tucina2
10. feb 2010

Ahoj.chcela by som sa spýtať-neviete či sú nejaké súkromné MŠ aj v Galante alebo blízkom okolí?Zatiaľ som ja nič neobjavila.

felixa
13. feb 2010

Veritaes, Maculka14,

kolko je celkove sukromnych materskych skolok v trnavskom okrese neviem, ale viem, ze priamo v Trnave je uz par rokov len jedna sukromna materska skolka Meduska, ktora sa zo Spartakovskej ulice prestahovala do Trnavy-Modranky. 🙂 . Na tej Spartakovskej ulici, namiesto Medusky budu otvarat (alebo uz otvorili - neviem) obycajnu statnu skolku. 🙂

lupkatko
18. feb 2010

V TT -Meduska sa prestahovala do Modranky. Montessori ZS s MS maju skolku pre 5+ rocne deticky a este je tam blizko Smile-jasle.

jeslicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rachelkattona
9. mar 2010

Ahojte maminky, rada by som v Galante zalozila rodinne detske centrum, ktore bude fungovat podobne ako sukromna skolka, jedno som uz take zalozila v Piestanoch, len manzel pracuje v galante a radi by sme boli spolu, tak sa chcem opytat ci neviete ako su na tom skolky v galante, ci by bol o to zaujem, dakujem za kazdu info.

lelask
16. mar 2010

dali by ste deti aj mimo mesta ak by ste museli deti vozit autom?

gahanka
19. mar 2010

Ahojte! Chcem otoriť detské centrum v Dubnici n.V.Bolo by v samostatnom rod.dome v tichej lokalite. Samozrejme pre deti domáca strava( aj pre alergikov, bezlepková,atď), záhrada, výlety, nemčina,logopedička,psychologická poradňa.opatrovateľky- zdrav. sestra+vychovávateľka s VŠ vzdelaním. zatiaľ pre max. 8detí.Prípadne aj 24hod starostlivosť. Ozvite sa prosím ak by ste mali záujem.

adulik144
19. mar 2010

Ahoj Gahanka, som z Dubnice a tvoj napad sa mi zda celkom fajn,kedže je tu nedostatok skoliek a deti veeeela. Mne už jedna dcera chodi do skolky a myslim,že druhu mi zoberu tiež od septembra, kedže uprednostnuju surodencov. Ale ak by ste tu skolku otvorili ešte teraz niekedy, tak by som ju tam aspon do toho septembra dala. Potrebuje kontakt s detmi, lebo je až moc na mna naviazaná a ked aj stretneme dieta v jej veku,tak sa ma drzi za nohavice a pozera sa ako sa hra.Aj by sa pridala,ale to by som sa musela hrat s nimi. Takže som za- aj ked pri tolkých možnostiach čo ponukaš si neviem predstavit kolko to asi bude stat na mesiac.

medejka
8. apr 2010

Ahojte, tiez prave hladam skolku (od septembra, mala bude mat 2 roky). ma niekto skusenosti so skolkou Babyland? Alebo nejaka ina zaujimava v Petrzalke?

simcina
7. jún 2010

Ahojte,chcem sa spytat, ci ma niekto skusenost so sukromnou mat.skolkou VCIELKA, v Bratislave, na Haburskej.
Prosim napiste cokolvek, nikde som nenasla ziadnu skusenost mamiciek....
Dakujem pekne
Simcina

silvika21
15. júl 2010

ahojte babulky,
chcem iba trosku pomoct tym, ktorý sa do skolky nedosrali pre nedostatok miesta ..... mam jeden tipna skolku, ktora ma este od septembra volne miesta. Je to sice sukromna skolka ale skvela naozaj ..... je to v podunajskych biskupiciach na namesti a maju aj super skolne ...nieje velmi draha a da sa aj dohodnut ....ak chcete info napisem do IP. Viem podat aj referencie od spokojnych rodičov....

silvika21
15. júl 2010

ospravedlnujem sa za preklep v prvej vete ....az ma zamrazilo ked som si to precitala .... 😖
este raz prepacte bolo to nedopatrenim....resp. neposlusnymi prstami na klavesnici 😠

anatanka
29. júl 2010

Se soukromou skolkou nemam zkusenosti, zato se soukromou skolou (skolami) velike a to z ruznych pozic a do soukrome skoly bych sve dite nikdy nedala.Skolka je mozna o necem jinem. Kdybych na to mela, tak o ni nejspis i uvazuju z duvodu, ze je tam deti min a nabizeji vetsinou neco navic nez skolky statni.

hanistepa
31. júl 2010

Anatanko, jaký máš zkušenosti se soukromejma ZŠ? Já jsem začala o jedné uvažovat pro Hančí, i když je to až za 1-2 roky...Díky!

aska
10. sep 2010

@medejka ahojky ides dat malu do babylandu? my sme sa vcera boli pozriet na priestory a naozaj parada maju to tam krasne s detmi rozpravaju vyslovne len po anglicky a ucitelky boli fantasticke hned si maleho vzali aby sa siel pohrat..nas maly bude mat v 2roky nastupi tam v decembri co bude mat 2r 2mes zatial na adaptacne a od januara bude chodit 3x za tyzden mam z tej skolky dobry pocit naozaj hadam aj realita od decembra bude taka... 😀

kiratoth
6. dec 2010

dobry vecer damy,
som tu nova a velmi ma zaujal tento blog. presne nieco taketo som hladala. potrebujem totiz najst 4-rocnemu synovi novu skolku. my ale potrebujeme bilingvalnu slovencina-anglictina.
viete mi prosim niekto poradit z prvej ruky? vyhovuje nam dlhe diely, karlovka, mlynska dolina, mozno stare mesto...
dakujem 🙂

marceliatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiratoth
8. dec 2010

@marceliatko
dakujem, tam som sa bola uz pozriet. je to tam uzasne ale zly pristup, jedine autom. ja som mobilna, ale potrebujem aby to bolo aj blizko MHD kvoli starym mamam.
mate niekto skusenost so sukromnou skolkou Pikolino v Karlovej Vsi? na webe pisu ze nadstandardna english.

dakujem

mamina_mamina
3. feb 2011

Ahojte, ja som nasla novu sukromnu skolku v Karlovke, so sportovym zameranim, bola som sa tam vcera pozriet, velmi pekne, na ovela vyssej urovni ako ostatne sukromne skolky si myslim. Aj krasna poloha aj vybavenie.
Su aj na fb: Súkromná materská škola sportacademy

evina313
10. feb 2011

ja som bola pozriet happy days a chystam sa na miniclub v Karlovke. zaujimaju ma hlavne tie v Karlovke a moze byt aj v Dubravke. V Lamaci je nejaka zamerana na hudbu, ale to nam asi nehrozi 🙂
pridavajte prosim vase skusenosti

mamina_mamina
11. feb 2011

@evina313 Ahoj, ja tiez hladam iba Karlovku, Skus pozriet tu sportacademy, mne sa tam zatail pacilo najviac z tych co som videla. 🙂

evina313
11. feb 2011

@mamina_mamina ahoj, posielala som im mail, ale neodpisali, tak neviem. nenasla som na tej ich stranke adresu skolky, kde je? a ani cennik.kolko stoja? bola si sa pozriet osobne? este rozmyslam nad miniklubom, bola si sa pozriet? ja by som ho chcela dat do sukromnej iba do septembra, teda od septembra by mal ist do statnej. Bud na Borsku, alebo na Suchohradsku. ale chcela by som uz nastupit do prace, tak ho chcem dat na tych par mesiacov niekam do sukromnej

mamina_mamina
11. feb 2011

Mne odpisali v pohode, skus este raz, internet je nevyspytatelny. Alebo zavolaj, to bude asi najlepsie. Je to adresa Nad Luckami 4. Ja som im volala a dohodla som si obhliadku. Najlepsie osobne pozriet, moj maly bol uneseny 🙂 Uz asi ani nebudem zhanat nic ine 🙂

evina313
11. feb 2011

@mamina_mamina a kolko stoja prosim Ta?