Súkromné škôlky. Aké máte skúsenosti?

tilly
1. jún 2007

máte detičky v súkromných škôlkach?
aké máte skúsenosti?
a aké sú tie škôlky, sú niečim odlišné od štátnych skôlok?
v čom sú lepšie?
ako by ste si takú dobrú súkromnú škôlku predstavovali? čo by mala mať?

v našom meste nie je súkromná škôlka, vlastne ani štátna tu nie je poriadna a všetky verejné škôlky sú plné, tak nemám dieťa ani kam dať, tak uvažujeme s kamoškami o otvorení súkromnej škôlky, ak máte typy, rady, komentáre, tak sem s nimi 😉

erickaa
22. aug 2013

@dzivi0000 ahoj, boli sme sa tam dnes pozrieť, ak sa nič nezmení, tak 2.9. nastupujeme 🙂 Nevolá sa tvoja dcérka na L.? Totiž nám hovorili, že sa jedno dievčatko, ktoré odchádza strašne podobá na našu Zojku. Ako z kopiráku. Tak neviem, či nehovorili o tvojej náhodou 😀

dzivi0000
22. aug 2013

@erickaa ahoj, nasa sa vola Hanka🙂, ale na L. tam maju dievcatko, uz je take trochu starsie-4 rocne, takze asi o tom bola rec 🙂 som rada, ze sa ti pacilo, verim, ze budes spokojna, ja som bola nadmieru. naozaj ma uprimne mrzi, ze nasa od 2.9. nastupuje do statnej, takze buduci tyzden je nas posledny... ...beriem to teda tak, ze Zojka bude striedat Hanku, takze mi nebude tak luto, ze odchadza...ale hovorim si, ze uz mozem mat aj druhe, lebo od 2 rokov ho mam komu zverit - uz to tu mam odskusane 🙂.drzim palce 😉

erickaa
22. aug 2013

@dzivi0000 Aha, Hanku sme dnes videli..jediné dievčatko medzi chlapcami. 😀 Akurát jej Zojka dala pár krát po hlave, sa ospravedlnujeme dodatočne. Naša je bitkárka hrozná, dúfam, že si s nou budú vedieť poradiť. 😝

dzivi0000
22. aug 2013

@erickaa najvacsi bitkar im pred par mesiacmi odisiel, tak asi bola nepripravena na utok 😀 ale vidim, ze uz pride nahrada 🙂) Baby take situacie zvladali super-sice priatelsky, ale razne, maju uz na tie deti take svoje tahy, viackrat som bola prekvapena, ako vec zvladli...a dotycny chlapec bol teda megapekne "kvitko"🙂)prajem Zojke, aby sa v kolektive priucila tolerancii. Na druhej strane neni na skodu, aby aj Hanka, ktora si nenecha robit zle, ale od bitkara ma daleko, naucila, ze existuju rozne deti. Uff, hovorim jak z velkej knihy...uz koncim🙂. Este raz, drzim palce.

skolkahviezdicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickaa
25. aug 2013

@dzivi0000 ak si zojka zvykne, tiež som pripravená na druhé. Doposiaľ som nechcela ani počuť, ale až tam bude chodiť, tak si to viem predstaviť 🙂

florekovatf
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
florekovatf
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanickapr
13. okt 2013

AHOJTE, ak niektora naozaj hladate vhodnu skolku pre vase dietatko, niekde v blizkosti avionu, skuste preliezka. krasny velky dvor, pomalovane miestnosti zvieatkami, aj, fyzioterapeut, telocvicna.. velmi mile pani ucitelky, ustretove su v pracovnej dobe. a v porovnani s inymi sukromnymi skolkami v ba cenovo je vyborna. mozete napisat spravu.
ahoj 🙂

eliasa
4. feb 2014

ja som si urobila naozaj seriozny prehlad skolok - u nas vyhrala sukromna bilingv. skolka HAPPY-TIME v centre BA na Revovej (nad Riverparkom) s vlastnou saunou (kde deti skutocne aj saunuju), cena porovnatelna s inymi, skolka skoladaudovana ako materska skolka (nie opatrovat.centrum). Obrovskou vyhodou je aj maly kolektiv na 1 ucitelku. (v sucasnosti 5deti). Napriek tomu, ze sme z Petrzalky, nelutujem, ze dochadzame (10 min)...

kidsparadise
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuziniki
12. sep 2014

@eliasa Ahoj, ako ste spokojní so škôlkou Happy-Time? Ste v nej ešte? Vďaka za odpoveď.

eliasa
16. sep 2014

Dobry den,
uz sme tam pol roka. ja som bola zatial velmi spokojna. najviac sa tesim, ze maju saunu a deti v chripkovych obdobiach pravidelne saunuju a tym buduju imunitu. dcerka ma velmi rada ucitelky, naucila sa vela anglickych slovicok, maju krasne tyzdenne temy, projekty, chodia na rozne divadielka alebo su nieco ako partnerskou skolkou aj s botanickou zahradou. kazdy mesiac dostavam report - v pisomnej forme, ako dcerka prosperovala/zapajala sa a aj ci (ne)zjedla ponukane jedlo. za vsetko hovori aj fakt, ze sice mame 2,8 roka a sme celkom sikovni ale mame problem s plienkami - a podarilo sa nam to spolocne nadstavit. tiez mi dcerka odmietala spat cez obed, ale v skolke spinka ukazkovo. zvazovali sme teraz statnu skolku, ale rozhodli sme sa, ze este do toho nechceme ist a budeme pokracovat tu. dochadzame 15 min z petrzalky, ale naozaj nelutujem.
hlavne pre mna bolo, nech je Svetlanka stastna a to myslim, ze je. rano sice protestujeme, ze ideme do skolky ale ked po nu prideme, castokrat sa jej ani nechce domov. to je vysvedcenie samo o sebe 😉
drzim palce pri vybere. elena

merynka3
25. nov 2014

baby skuste si tu pozriet www.hoppie.sk mne to dost pomohlo pri vybere jasliciek pre maleho... odporucam

monihany
1. dec 2014

ahojte baby. skusam napisat aj do tejto temy. rada by som sa spytala, ci nahodou niekto nemate nejaku skusenost s jednou z tychto skolok v bratislave: ms mercury alebo dc krtko? vsetky su v petrzalke. dakujem krasne za odpovede.

rodinnevikendy2
17. dec 2014

Adaptačný MONTESSORI PROGRAM Pre budúcich škôlokárov s plávaním Plutvička

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

saskia_repcikova
3. feb 2015

Ak chcete dať dieťatko do škôlky rodinného typu, s malým počtom detí, v krásnom prostredí pri Dunaji a parku, s anglickými popoludniami, krúžkom majstrovania, tanca a športových hier, zdravou domácou stravou a láskavými trpezlivými pani učiteľkami, prídte sa pozrieť k nám do škôlky Hviezdičky - Starlets. Srdečne Vás pozývame!

irocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
humene
27. feb 2015

SMILING FACES - neodporučam. Osobna skúsenosť zlá.

scrimshaw
25. mar 2015

Milé mamičky,
ak by ste našli chvíľku času, poprosila by som Vás o vyplnenie dotazníka k mojej bakalárskej práci na tému Bilingválne vzdelávanie - ak Vaše dieťa navštevuje bilingválnu MŠ/ZŠ.
Veľmi pekne ďakujem! emoticon
https://docs.google.com/forms/d/14hl7MP-bz5Y0D3...

bad_delight
2. jún 2015

my mame dobru skusenosť s kidsparadise v Ružinove. oobrovska školka, nove veci, rodinny pristup, a je cenovo veľmi fajn na BA. u nás zohravala rolu aj cena, takže to bol dovod prečo sme sa tam išli pozreť ale nemenili by sme. za 200 a na kvalite to necitiť. tmavé pečivo, ovocie, pekne ihrisko, otvorená do pol šiestej .

mizu89
2. jún 2015

Ahojte maminy chcela by som sa informovat ake mate skusenosti so sukromnymi skolkami.Jedna znama ma 3 rocne dieta a chce ho dat do sukromnej skolky.Zaujimalo by ma aku stravu tam maju.Je rovnaka ako v obycajnej materskej skolke?Kamaratka svojmu 3 rocnemu dietatu na jedenie dokopi nic nedava.Len kuracinku a zemiaky... a ine.Ja si myslim ze 3 rocne dieta by malo jest uz vsetko aj kurca aj hovedzinu palacinky segedin(jedla z kapusty.......).Je v tej sukromnej skolke nejaka takato oddelena strava????Alebo cim je vynimocna sukromna skolka??? Dakujem 🙂

bad_delight
2. jún 2015

@mizu89 v nasej sukromnej skolke mala papa uplne všetko,klasicke jedla tento tyden maju rizoto, tarhonu s maskom na stave, kuriatko s ryžou ( oblubene jedlo deti ), dukatove buchtičky, halušky a taketo dobrotky. v pripade že ma dieťa alergiu tak sa to dá v našej škole poriešiť, bud mu jedlo nosia rodičia alebo sa môžu vybrať z firmy ktora dovaža jedlo niečo, čo by vyhovovalo. my sme takteiž mali v inej školke problem s tým , že do male davali biele pečivo, čo sa u nas v rodie nepapa. tu je to ok, mate na vyber či biele alebo tmavé. cely den maju k dispozícii ovocie, pitie.takže toto je naša strava 🙂

mizu89
2. jún 2015

@bad_delight aha takze deti jedia vsetko len rodicia mozu vybrat ze ako zo stravou.lebo mne sa zda ako som vyssie napisala ze 3 rocne dieta by malo papat vsetko.okrem mastneho sladkosti umelin.

pahu
18. aug 2015

Ahojte 😀
Od 2.septembra otvárame súkromnú škôlku Telkáčik v Záhorskej Bystrici v Bratislave, priamo v priestoroch TV Markíza. Stále máme voľné miesta, tak sa kludne informujte a prihlasujte!
Nájdete nás na FB alebo môžete telefonovať 😀 0910839925.
Stravu máme zabezpečenú presne podľa hygienických noriem pre deti predškolského veku, angličtina je samozrejmosťou v básničkách, pesničkách..., tradičné prístupy vo výchove a vzdelávaní sa spájajú s Montessori a Waldorfskou školou... Učiteľky musia mať pedagogické vzdelanie a byť nesmierne milé... 😀

irocka
28. aug 2015

Do Detskeho centra Dostojevskeho prijimame deticky od 2 do 6 rokov. Mame mensi pocet deti, mile pani ucitelky, zdravu stravu.

erika2014
31. okt 2015

Dobrý deň. Od januára otvárame Detské centrum a jasle Beny´s garden v Ružinove - Trnávka pri Rožňavskej ceste. Prijímame detičky od 12 mesiacov do 5 rokov. Otváracia doba: 7.00 - 18.00. Angličtina a nemčina 2x týždenne. Cena od 300 eur/celodenná dochádzka po-pia. Viac info na : benysgarden@gmail.com

barborakr
14. dec 2015

@humene Ahoj, mozes mi prosim napisat preco neodporucas Smilling faces? Dakujem

lusabolova
9. apr 2016

Ahojte, kazda skola je ina. Neda sa povedat ktora je lepsia, ci sukromna, ci statna. Zalezi hlavne od uciteliek, ako sa venuju detom a aky maju program pre deti. Ja by som odporučila určite http://thebabyone.sk/ Je to detské centrum, kde je aj škôlka aj jasličky. Navyse tam robia ludia, ktori maju k detom vztah, a nie preto, aby mali nejake zamestnanie..

anulienkalenka
11. júl 2016
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

No neviem, ja som este spravnu skolku nenasla, co je dost blbe lebo sa nam krati cas a uz by som sa rada vratila do prace 😒 akoze silit to nebudem, ale najradsej by som nasla kvalitnu skolku, kde sa budu o deti naozaj zaujmat