Súkromné škôlky. Aké máte skúsenosti?

tilly
1. jún 2007

máte detičky v súkromných škôlkach?
aké máte skúsenosti?
a aké sú tie škôlky, sú niečim odlišné od štátnych skôlok?
v čom sú lepšie?
ako by ste si takú dobrú súkromnú škôlku predstavovali? čo by mala mať?

v našom meste nie je súkromná škôlka, vlastne ani štátna tu nie je poriadna a všetky verejné škôlky sú plné, tak nemám dieťa ani kam dať, tak uvažujeme s kamoškami o otvorení súkromnej škôlky, ak máte typy, rady, komentáre, tak sem s nimi 😉

bosilek
7. apr 2008

Tilly, chcela by som ho dat na pol dna od sept/okt 08. Musim robit a dostudovat a s nim sa neda. 😒
Dakujem ti za tipy, obehame najprv tieto skolky a jasle. A mozno na konci naozaj zvolime opatrovatelku. 🙂

tilly
autor
7. apr 2008

ale určite nie miniškôlku 😉
skús radšej tú zvolenskú

bosilek
8. apr 2008

Jasnee 😉
Dakujem za info este raz.

filipa
9. apr 2008

bosilek,
my sme mali maleho vo vsektych skolkach, ktore spomina tilly. zacali sme na zvolenskej (4 mesiace), potom miniskolka v ruzinove (6 mesiacov) a nakoniec sme teraz na trnavke (uz 4. mesiac). uz by som nemenila. maly bol hned od zaciatku spokojny, stale je namotany tak, ze o inom nerozprava len o detickach, o tom co robili, co papali. takze ak mas zaujem, poslem ti blizsie info.

tilly
autor
9. apr 2008

filipa, na nerudovej?

filipa
10. apr 2008

na slowackeho, na nerudovej maju mensie deticky, v nasej skolke su uz taki vacsi - 3 a viac. ale majitelka a kolektiv je ten isty.

tilly
autor
10. apr 2008

hej, teraz som dostala reklamu do schránky 😉

bosilek
11. apr 2008

Filipa, prosim, posli mi viac info. Mam velky zaujem.
Dakujem moc! 🙂

tilly
autor
11. apr 2008

happydays 😉 treba tam ísť osobne, pani majiteľka je veľmi milá

liana
11. apr 2008

dnes nám prišla reklama na nejakú novú škôlku v Trnávke volá sa že Happydays. majú aj net stránku, tak kuknite

tilly
autor
11. apr 2008

liana, to je ono 😉

liana
11. apr 2008

jaj, som si nevšimla 😀 len nám teraz prišla takáto reklama

apua
17. apr 2008

Ahojte! Chcela by som Vas poprosit o radu.
Mate niekto svoje ratolesti v sukromnej skolke Vcielka na Haburskej ulici v BA?
Dakujem

tilly
autor
18. apr 2008

ja som sa tam bola pozrieť, veeeľmi pekné, ale berú až od 2,5 roka 😉

apua
21. apr 2008

Ahojte,
ste niektora v podobnej situacii ako ja? Dlho som rozmyslala, ci statna alebo sukromna skolka. Do statnej som nestihla v termine dat prihlasku respektive, bol tam natresk a uprednostnovali deti, ktore tam uz mali starsich surodencov. Ked som sa konecne rozhodla pre sukromnu v blizkom okoli, zistila som, ze aj tam je poradovnik. Poradte mi prosim,
co mam robit?

tilly
autor
22. apr 2008

apua, založiť si vlastnú súkromnú škôlku 😀
ale nie, je to strašné, všetko je plné, ale nevešaj hlavu, možno sa dostanete do štátnej cez úplatok, alebo v októbri, možno nejaké dieťa nenastúpi 😉

apua
22. apr 2008

Dik za radu, asi zacnem obiehat vsetky skolky, ktore mam v dostrele a uz nam ostava iba cakat. Ale zacnem rozmyslat aj o tej prvej moznosti 🙂

pawlik
23. apr 2008

ahojte všetci!!!! tak táto stránka je úžasná, veľmi zaujímava.mám nožstvo otázok!!! a toľko nápadov!!!!! zataiľ som len v začiatkoch, ale tiež rozmýšlam o založení vlastnej škôlky, ale ako prvé by som skúsila nejakú opatroavateľskú službu pre detičky. aspoň na začiatok pre 5 deti, a uvidím ako to pôjde..... čo si o tom myslíte?? a viete nejako poradiť??? veľmi sa na to teším...... 🙂

bejka13
21. máj 2008

Renii- máš internú poštu.pawlik , ako postupuješ , už si niečo rozbehla vo vybavovaní ?

evika525
27. jún 2008

skutočne úžasná stránka,škoda,že som na ňu prišla až teraz....opatrujem v súkromí 5 detičiek od 1,5 do 3 rokov. Pretože sa mi uvolní od septembra jedno miesto a mali by ste niekto z mamičiek záujem, môžete nás navštíviť aj s dieťatkom a rozhodnete sa. Sme v časti Ružinov, opatera je od 7-18ej hodiny,prípadne individuálne-podľa vašej potreby /na dopoludnie,alebo na niekoľko hodín/, celodenná strava /každý deň čerstvá/.
V prípade záujmu môžte ma kontaktovať mailom na evika@centrum.sk alebo tel.č. 0908402640

avion
23. júl 2008

Kedy je asi potrebne zapisat dieta do jaslicike ak ma nastupit na jar (april / maj)?

sirinka
8. sep 2008

chcem sa opytat na skusenosti so sukromnej skolky v senci. uvazujem, kam dat svoju dcerku, kedze som pocula, ze je tu dlha cakacia doba, tak zistujem uz teraz. vopred diky za info...

lienocka235
9. sep 2008

avion uz malo byt zapisane.. ak chces aby islo v tomto skolksom roku zavisi od lokality a od naplnenosti jasiel.. informovat bz som sa isla hned

janaschick
18. nov 2008

Čo sa týka škôlky, vynikajúca škôlka je škôlka Funiversity. Je drahá, ale vynikajúca. Je tam vynikajúca starostlivosť o deti, majú tam bazén, saunu, deti sú často vonku a hlavne, majú nízku chorobnosť, keďže aj napriek tomu, že sú sukromný, nevezmú Vám do škôlky choré dieťa.
Ďalšia vynikajúca škôlka je v rodinnom centre Krtko, vyučujú tam Montessori metódou a rovnako tam je super prístup učiteliek a majiteľky.
Ja osobne neodporúčam škôlku Minikin, sú tam síce niektoré dobré učiteľky, ale často sa tam učiteľky menia, riaditeľka je veľmi konfliktná osoba. Rovnako tak vydeľuje rodičov a deti "konfliktných" rodičov (tí ktorí sa občas posťažujú, resp. vyjadria nejakú nespokojnosť na riešenie) jednoducho zo škôlky vyradí.
Mne osobne sa to stalo a to len preto, že som vyjadrila nespokojnosť, že berie do škôlky úplne choré deti, ktoré potom nakazia ostatné, zdravé. Môj syn bol z toho úplne nešťastný a nechápal prečo zo dňa na deň nemôže ísť medz kamarátov... Hlavne na tom zlé je, že tam berie choré deti, aby neprišla o zákazníkov, školné...
ďalšia vynikajúca školka je Galileo School, dá sa ďalej následne pokračovať aj v základnej škole a gymnáziu. Je tam vynikajúca úroven anglického jazyka. Tak zatiaľ toľko. Jana

tilly
autor
19. nov 2008

jana 😲 to som o minikin netušila, majiteľka je dosť nekompromisná, ale, že vyraďuje deti...

kyska
19. nov 2008

Zvazovali sme sukromnu a stastnu. Boli sme sa osobne pozriet vo viacerych. Na prvy pohlad neboli az take markantne rozdiely v starostlivosti a servise ako v cene. Predsa platit 10 000 a viac za mesiac nastrbi kazdy rozpocet. S nasou dcerkou bol este jeden problem, je mala teraz ma 2,5 roka. Hoci nenosila plienky a bola relativne samostatna skolky si davali podmienku ak sa im nenaplni limit deti az potom beru taketo krpce.
Nastupila v septembri do skolky na sidlisku a sme max. spokojny. Rok chodila k opatrovatelke a teraz v priebehu par mesiacov pozorujeme ze je este viac ukecanejsia, odvaznejsia a dokonca sa naucila jest chlieb co doma nehrozilo. Pohybove aktivity tiez napreduju, proste nam rastie v kazdom smere. Jednoznacne dobre rozhodnutie dat ju tam. Velmi vela vsak zalezi na pristupe uciteliek a skolky ako takej. Kazdy druhy tyzden maju nieco mimoriadne (skakaci hrad, saso, program na mikulasa,vianocne dielne a pod.) Obdivujem ich ako to s tymi detmi vsetko zvladaju a maju prehlad o kazdom drobcovi 🙂

janaschick
19. nov 2008

tilly . Ja by som to nazvala aj inak ako nekompromisnosťou, ale som už veľká, problém som už vyriešila našťastie, ale len ten, čo so synom cez deň . Problém ranný a celodenný, keď sa ma syn pýta spolužiakov, na Romanka, Semiho a Adamka nevyriešim tak skoro...
Riaditeľka sa totiž s mužom pohádala, namiesto toho, aby najprv overila situáciu. A vyradenie syna bolo jej riešením. Také "riešenie" som naozaj nečakala. A už vôbec nie, keď ide o dieťa, ktorému tým môže spôsobiť citovú ujmu. A ako pedagóg by to mala vedieť. A už vôbec nie zo dňa na deň.
Ja som raz Bohužiaľ bola nechtiac aj svedkom diskusie pani riaditeľky, respektíve jej monológu s matkou dietaťa navštevujúceho škôlku, kedy matke na CHODBE pred očami verejnosti (mňa, ďalších rodičov vyzdvihujúcich svoje dieťa, učiteliek a detí v triede) rozprávala, akým veľkým problémom je jej syn, keďže sa nevie sám rýchlo obuť, nevie absolvovať rýchlo dlhšiu trasu, touto svojou pomalosťou brzdí celú triedu a obmedzuje spolužiakov a tým je tento malý chlapček PROBLÉMOM. Ja som stále bola v názore, že deti sa v škôlke majú rozvíjať a pedagógovia majú brať svoje povolanie ako poslanie, pomáhať deťom rásť a napredovať. Vnímanie dieťaťa pedagógom ako PROBLÉM a takéto doslova surové prezentovanie matke, zdôrazňujem že verejne, bolo pre mňa dňom, kedy som si začala klásť otázku, či toto je naozaj vhodné miesto pre deti . Musím zdôrazniť, že mne osobne bolo veľmi trápne a nepríjemne, že som si daný rozhovor musela nechtiac vypočuť a danej matky mi bolo neuveriteľne ľúto. Hlavne keď som ju videla následne s akou láskou k synovi pristupuje a slzy v jej očiach. TOTO je ale selekcia a tá patrí do inej historickej doby, ktorá je našťastie už dávno za nami. No ale čo už...

majjja
2. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradit co vsetko treba k zalozebiu nie skolky ale bolo by to take opatrovanie deti od veku dajme tomu 1 rok az 5 rokov, vlastne co treba mat vsetko v tom zariadeny aby to bolo mozne a vyhovovalo to podmienkam ktore treba. potrebovala by som to vediet na urcite, chceme zalozit na 100% taky opatrovanie ale nevieme co vsetko musi mat a co treba a co nie. prosim poradte mi niekto. Bolo by to sukromne opatrovanie.
Dakujem moc. 🙂

binki
4. jan 2009

ahoj, holky, chcete mi pomoci se školní prací? mám dotazník pro maminky/tatínky, týká se tématu školek a dětí.
pokud ano, písněte mi do IP emailovou adresu, kam ho můžu poslat. díky moc, binki

yanulla01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz