Súkromné škôlky. Aké máte skúsenosti?

tilly
1. jún 2007

máte detičky v súkromných škôlkach?
aké máte skúsenosti?
a aké sú tie škôlky, sú niečim odlišné od štátnych skôlok?
v čom sú lepšie?
ako by ste si takú dobrú súkromnú škôlku predstavovali? čo by mala mať?

v našom meste nie je súkromná škôlka, vlastne ani štátna tu nie je poriadna a všetky verejné škôlky sú plné, tak nemám dieťa ani kam dať, tak uvažujeme s kamoškami o otvorení súkromnej škôlky, ak máte typy, rady, komentáre, tak sem s nimi 😉

katusky
4. dec 2007

ahojte.tak nas prvy den bol uplne super.mala plakala iba 2min 😎 aspon tak nam tvrdila Amy,jej opatrovatelka.takže zajtra ide zase a dufam,ze bez placu.ja sa idem konecne vyspat.dufam ze sa mi to podari.tapeto,drzim palce.dufam,ze nieco najdes.ja ti nemozem pomoct,lebo som v gb.tak vela stastia

janetka
5. dec 2007

tapeto: negativne reakcie? moj maly chodi do tej sukromnej skolky v samorine a ja som zatial spokojna...tak hod nieco do placu, co negativne... ucitelku maju velmi zlatu tetu, a zatial sa iba rozbiehaju a robia si system...

tilly
autor
5. dec 2007

tapeto, aj naše deti chodia do tej miniškôlky, tiež sme zo šamorína, tak hoď niečo do placu, okrem toho, že jedlo vozia z veneta občas...
chodievaš do MC? odkiaľ si?

tilly
autor
5. dec 2007

tapeto, viem presne v akej si situácii, tiež som to zažila, obehala som x bratislavských škôlok, bola som na nervy, lebo buď to bolo drahé, alebo pre mňa ďaleko v zápchach, čiže by som denne strávila hodinu naviac v aute, potom sa vyskytla táto miniškôlka, keď som sa tam bola prvý krát pozrieť, tak som sa skoro rozplakala, bola to moja nádej a vôbec sa mi to tam nepáčilo, neskôr som si zvykla na to, že sú v paneláku (dosť sme makali na tom, aby sme nemuseli bývať v paneláku a teraz tam moje dieťa trávi pol dňa, takže nie som nadšená), ak by bola podobná možnosť v rodinnom dome, tak neváham a zaplatila by som aj viac, ale táto možnosť nie je...

teraz som veľmi spokojná s touto škôlkou, aj keď im občas vozia jedlo z veneta, domčo (inak maminkim cecok) tam chodí veľmi rád a tetu helu (učitelka) má veľmi rád a stále ju spomína a veľa sa v škôlke naučí 😉

silvia74
5. dec 2007

ahoj Tilly, pises o moniskolke v Ruzinove-Ostredky, teiz uvazujem nad tym, ze by som malu tam dala, ale nepaci sa mi, ze su v panelaku, inak ake mas s nimi skusenosti, nasla som este jednu v Trnavke su v rodinnom dome, ale beru az od 2 rokov
Silvia

tilly
autor
5. dec 2007

nepíšem o ostredkoch, aj keď majiteľka je tá istá, ona má miniškôlku v ružinove a aj v šamoríne, my chodíme do šamorínskej, inak bola som aj na tej trnávke, tam boli malilinké priestory, ale škôlka a tá pani šéfka bola fajn, celkovo som z tej škôlky mala veľmi dobrý pocit, ale kebyže bývam v BA, tak dám malého do felixu na račku

bejka13
11. dec 2007

ahojte dievčatá, čo sa týka súkromných škôlok.Všetko je o ľuďoch. 🙂 Veľmi dôležitý je prístup k deťom . Doporučujem , navštívte škôlku , prechádzajte sa v okolí , všímajte si detičky , ktoré už navštevujú danú škôlku. Ak deti sa cítia fajn , nechce sa im ani domov.Viem o čom hovorím . To je prvý znak , že v škôločke je im dobre.

bajdada
18. dec 2007

ahojte maminy
my máme tiež malú v miniškôlke. S prácou učiteliek a aj majiteľky som spokojná. Malá nechce ísť domov večer, koľkokrát aj čakáme pol hodinu kým ju prehovoríme.
to že sú v paneláku mi nevadí, aj keď zo začiatku som tiež mala predsudky. ale v rodinnom dome sú tiež medzi 4 stenami takže deťom to je jedno. Chodia s deťmi takmer stále von, mala som to možnosť viackrát odsledovať.Okrem toho tam majú veľký park a ihrisko a aj budú mať pod oknami vlastné. ako píše Silvia74 o Trnávke bola som aj tam, tie priestory sú ešte menšie, prístup nič moc, to ako keby si dala postrážiť dieťa susede. Tu sa venujú tým deťom. ja mám s manželom dobrý pocit.

tilly
autor
30. dec 2007

baby, čo máte deti v miniškôlke v ružinove, prosím ozvite sa mi cez IP, mám jednu otázku, Ďakujem

chiela
4. jan 2008

Našla som túto tému a rada by som sa Vás opýtala, prečo si vyberáte skôr tie súkromné škôlky? Čítala som vyššie uvedené dôvody, ale aj tak mám pocit, že momentálne sú tie súkromné hrozne in a tie verejné škôlky sú až také zlé? Alebo ako je to? My u nás máme iba tú verejnú školku a neviem, či by som mala uprednostniť radšej to dovážanie synčeka do súkromnej do mesta niekoľko km vzdialeného, alebo jednoducho ho dať do verejnej, ktorú mám tak 5 min od domu.

vivien742
6. jan 2008

chiela, to máš tak, nikto tu nepísal, že by štátne škôlky boli zlé, ale švagriná dáva dieťa do súkromnej a je to o niečom celkom inom. Prístup učiteliek je celkom taký, ako by to boli ich deti, niekedy je to švagrinej až ľúto, že odtiaľ nechce ísť. Ak na to máš financie a máš dobré referencie na súkromnú škôlku, daj ho do súkromnej. Dieťa vyrastá úplne v inom prostredí a inej atmosfére ako v štátnej škôlke, tam sa starostlivo vyberá aj upratovačka. A po pár mesiacoch zrejme už budeš vedieť, prečo sa za súkromnú škôlku platí podstatne viac. Už len to, že počet detí tam je oproti štátnym škôlkam polovičný...

tilly
autor
6. jan 2008

chiela, keď bude mať malý 3 roky a zoberú ho do štátnej škôlky, tak ho dám určite do štátnej škôlky v blízkosti, nebudem ho voziť do BA, je to riziko (vieme, čo sa deje na cestách) a viac mi to vyhovuje, mať ho v mieste bydliska, až na to, že tu u nás nie je škôlka, do ktorej by ho zobrali s plienkami a mladšieho ako 3 roky 😉 preto som si zvolila súkromnú škôlku, ale od septembra nabehneme do štátnej (teda ak tam ešte budú mať miesto, lebo baby boom sa odráža na preplnených škôlkach, ktoré nestihli zrušiť...)

ak by som ale chcela od škôlky niečo viac, napr. jazyk alebo šport, tak ho dám do súkromnej škôlky, ktorá je zameraná na šport, alebo jazyk 😉

janyba
16. jan 2008

moja mala chodi do sukromnej nieco cez 2 roky (zacala ked mala 2- bez placu ap.) v priebehu 3 dni sa tam zbavila plienok 🙂 obiehali sme vtedy aj statne ale : dvojrocne s plienkami ani omylom. + do 8mej rano v skolke a skolka max. do 17:30 .. nic pre nas. rano vstavat nemusime ,ale zas vecer niekedy potrebujeme dlhsie. tak sme nasli super sukromnu s perfektnou riaditelkou + personalom. takisto aktivity ma presvedcili, ich zahrada + este ihrisko .. v lete bazeny ,teraz korculuju .. cez rok tenis. skolky v prirode 2x rocne - mala sa tam hrabe sama 😉

certica
16. jan 2008

janyba a ktora je to skolka?

tilly
autor
16. jan 2008

janyba, tiež ma to zaujíma, je to v BA?

janyba
17. jan 2008

je to v BA , v centre .. jedina nevyhoda je parking .. skolka ma vyhradene 1no miesto - viac sa vzhladom na polohu vyjednat nedalo a kedze ludia su "veeelmi" ohladuplni kolkokrat sa stane ze je obsadene. ja sa tam so svojim autom vorvem malokedy (miesto ma na dlzku 5m , a ked ti okolo zaparkuju nadoraz, ja so svojim 4,8m autom nemam sancu) .. ale da sa zavolat do skolky a oni dieta nachystaju = ja zastavim , zazvonim a malu uz len nalozim do auta. ak vas to neodradilo , mozem vam poslat cez ip konkr. nazov. - neviem ale ako je to so stavom naplnenia teraz-kedysi bol dost problem - som na rizikovom uz nejaky ten mesiac , takze dovoz a odvoz zo skolky riesi cela rodina.

zirafka105
17. mar 2008

geegee • 1d, 19tt • Dnes ve 12:31
V priebehu 2 rokov planujem otvorenie sukromnej skolky. Mam ale dilemu - mam to urobit ako skolku zaradenu do siete materskych skol - vtedy by skolka dostavala prispevok na kazde dieta, ale rodicom by zobrali rodicovsky prispevok. Alebo rodic nepotrebuje mat skolku zaradenu do siete a oceni, ze mu ostane rodicovsky prispevok? Co by ste uprednostnili? Lacnejsiu skolku bez rodicovskeho prispevku, alebo drahsiu s rodic. prispevkom?

jaduska • 2d • Dnes ve 13:51
Hlavne to záleží od kvality výučby a samozrejme od ceny.
Štátna škôlka mi zoberie 4650 Sk rodičovský, plus tam zaplatím školné a stravu cca 800 Sk mesačne. Takže ak by súkromná škôlka stála do 6000 (čo asi nie) tak by tu rozhodovala kvalita škôlky a čo všetko môže ponúknuť. Ak by bol mesačný poplatok vyšši, tak už by to musela byť veeeeeeeeeľmi dobrá súkromná škôlka.

bejka13
17. mar 2008

Ahoj, držím prsty k založeniu škôlky. Ak nie si v sieti, tak poplatok od rodičov by musel byť minimálne 6-7000,-mimo Blavy . V Bl. je to 13-15000,-sk. Ale ak si v sieti MŠ, dostaneš od štátu príspevok , ale " určite" z neho neprežiješ/ myslím škôlka/.. Je nutné vyberať aj školné. A čo sa týka rodič.prísp., tak matka ho má len do 3.roku dieťatka. Potom asi pôjde do práce 🙂 alebo bude nezamestnaná a uživí ju solventný manžel- 🙂 Lenže SÚKROMNÁ škôlka , by mala byť niečim navyše . Tak že ,Tak 🙂 🙂 🙂

tilly
autor
25. mar 2008

janyba a cena?

tesoro
27. mar 2008

takze baby ja mam dieta v sukr. skolke zaradenej do siete a materska mi chodi a je na sto percent zaregistrovana, myslim tym malu 😎

bosilek
31. mar 2008

Ahoj Tilly,
Chcela by som ta poprosit napisat nieco viac o tej miniskolke. Potrebujem dat maleho od septembra do jaslicky a celkom sa mi pozdava miniskolka v Ruzinove. Je to peso od nas cca 5 min a to je velka vyhoda. Bola by som velmi velmi vdacna, keby si napisala nieco o pristupe atd. 🙂
Dakujem!

tilly
autor
3. apr 2008

bosilek, len to nie, prosím, čo si sa zbláznila? a vraj tá škôlka v ružinove už vôbec nefunguje...

bola tam strašne veľká fluktuácia učiteliek a aj detí, každý len nadával...

prístup majiteľky otrasný, jedlo z podradnej reštaurácie, vôbec nechodia von, nemávajú polievky, pozerajú celý deň rozprávky, žiadne aktivity s deťmi... čo dodať? okrem toho nám majiteľka dlhuje peniaze, mám pokračovať???

tak ešte jedna príhoda:
minule sme zabáčali do ulice, kde bola "naša" miniškôlka a domčo dostal hysak, že do škôlky nie, tak si urob obraz...

majiteľka tam odkladala svojho syna (cca. 5 rokov), ktorý robil deťom zle 😠

tweety22
3. apr 2008

mate niekto skusenosti so skolkou Slniecko v Novom meste, je to hned vedla nas a vcera sme sa tam boli s malym prejst a je tam nadherne velky park s preliezkami, ktore maju deti k dispozicii 🙂

tilly
autor
3. apr 2008

tweety, nie je to pri istrocheme?

tweety22
3. apr 2008

tilly, je to pri roznavskej ulici, z jednej strany mas uz nove mesto, z druhej strany trnavku

tilly
autor
3. apr 2008

tak to je asi ono, teraz si nespomeniem na ulicu, my sme tam malého skoro dali, ale potom sa mi ho nechcelo voziť... je to tam super, hlavne učiteľky, ale jedna nevýhoda tam je a to, že je tam veľa detí v jednej miestnosti, čo znamená ľahký prenos chorôb, choď sa mrknúť dnu, určite ťa tam nejaká kočka prevedie, my sme tam boli s takou zlatou babou, domčo si ju hneď obľúbil, bola veľmi milá, všetko nám vysvetlila a tak... fakt je tam super, len tie choroby... a majú aj dobré aktivity, angličtinu a tak

tweety22
3. apr 2008

moja susedka tam dava 2 rocneho chlapceka, velmi si to pochvaluje, presne ako pises, maju tam anglictinu, pekne vyletiky, tancovanie s luckym strikom atd. atd... ale obrovska nevyhoda - maly je jej kazde dva tyzdne chory ☹

tilly
autor
3. apr 2008

hej, aj mne tú škôlku odporučila jedna známa, bola som tam viackrát, myslím, že je všetko super, len je tam nátresk, majú aj dobrú cenu, takže asi preto... ale tými chorobami si dieťa aj tak musí prejsť, či v štátnej alebo v súkromnej škôlke...

bosilek
4. apr 2008

Tilly, dakujem za odpoved. Uz mi aj janetka pisala o tej miniskolke... ☹ 😠 Este stastie, ze som natrafila na vas teraz... Ozaj, ty zrejme mas velmi dobry prehlad o skolkach, mohla by si mi nejaku doporucit? Dakujem moc! 🙂

tilly
autor
4. apr 2008

od roka by si potrebovala? do akej sumy a kde? na račku je super škôlka, v biskupiciach minikin je super, na trnávke je také domáckejšie zariadenie v RD na nerudovej,... neviem, čo presne si predstavuješ, ale k ročnému dieťaťu by som asi ešte brala len opatrovateľku a tak od dvoch rokov do škôlky... ešte na Zvolenskej je dobrá škôlka, alebo štátne jasle na palkovičovej, ale tie sú non stop plné