Súkromné škôlky. Aké máte skúsenosti?

tilly
1. jún 2007

máte detičky v súkromných škôlkach?
aké máte skúsenosti?
a aké sú tie škôlky, sú niečim odlišné od štátnych skôlok?
v čom sú lepšie?
ako by ste si takú dobrú súkromnú škôlku predstavovali? čo by mala mať?

v našom meste nie je súkromná škôlka, vlastne ani štátna tu nie je poriadna a všetky verejné škôlky sú plné, tak nemám dieťa ani kam dať, tak uvažujeme s kamoškami o otvorení súkromnej škôlky, ak máte typy, rady, komentáre, tak sem s nimi 😉

lyenka
30. jún 2011

Ahojte, chcem sa spýtať ako to je u vás, funguje v súkromných školkach jasličkách tvz. udržiavací poplatok za mesiac keď dieťatko nie je plánovane celý mesiac v školke? Cez prázdniny sme neplánovali dávať malú do školky a dnes sme sa dozvedeli o 70€ poplatku v podstate za nič, tak som z toho dosť prekvapená. 😒

msuletiste
15. júl 2011

Dobrý den, ve školkách nejsou místa a myslím, že je pro Vás v současné chvíli více než výhodné za dítě udržovací poplatek platit, protože zřizovateli náklady ani v průběhu prázdnin neklesají...;o)

orinaky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marus127
3. aug 2011

ahojte, mam malu dcerku a rozmyslam aku skolku vybrat, najlepsie niekde v karlovke. nejake rady a tipy na co si davat pozor, alebo ktora je dobra a beru od septembra?

natia
21. aug 2011

V našej škôlke je to tak, že školné je fixné, aj keď tam celý mesiac nie je alebo ak je 3 týždne z mesiaca choré, proste to školné je stále rovnaké, iba náklady na stravu sa odrátavajú... je to tak aj u vás ostatných? Platíte celý poplatok, aj keď je dieťa choré?

littlekitten
21. aug 2011

u nas se o prazdninach poplatek neplati kdyz to rodice reknou dopredu, nebo kdyz planovane odjedou na delsi dobu

duhovaskolka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deny2
24. sep 2011

Ahojte trnavské mamičky. počula som, že v Hrnčiarovciach sa od novembra otvára nové detské centrum. Viete o tom niečo?

dnisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kozicka
19. dec 2011

Ahojte ake mate skusenosti s davanim deticiek do skolky len obcasne, napr. na 2 doobedia v tyzdni? Myslite si, ze si bude dieta dlhsie zvykat ako ked tam chodi kazdy den? Mam 2,5 rocnu Ninku, bola 2 krat v skolke, a zakazdym to preplakala. Nemam nikoho z rodiny, kto by mi povaroval, tak ked potrebujem, dam ju do sukromnej skolky, no je mi velmi uzko ked si predstavim, ze tam place. myslite, ze sa to raz zmeni?

brisalek
19. dec 2011

@kozicka mala zacala chodit ve 2 letech a 2 mesicich. Prvne jen na hodinu asi 6 dnu, pak na 2 hodiny asi 3 dny a pak na dopoledne (od 9 do 12.30). Prvne byla hned po 6 dnech nemocna, pak uz vydrzela pres tyden, ted je to tak, ze je tam 14 dnu a ma trochu rymu nebo trosku kasel s maximalne 1 dnem teploty, takze ji necham par dnu doma a zase chodi 14 dnu. Minuly tyden(po 3 mesicich) poprve sla bez knourani a slzicek, dala mi pusu a skoro ani nerekla a hoj a bezela za tetou. Je videt, ze uz ji zajima, kdyz prijdeme, ze ji zajima co se deje, ale jeste porad rano rika, ze budeme doma, ale uz bez slzicek a toho, ze na ni vidim, ze je "nestastna". I ucitelky rikaji, ze uz je to v pohode, ze vse dela, do vseho se zapojuje a ze porad brepta a je vidt, ze uz je spokojena. A mala byla hodne velky mamanek, je trosku uzkostnejsi a stydlivejsi. Tak ver , ze to mala take zvladne.

deny2
9. feb 2012

Tak som bola pozrieť tú novú súkromnú škôlku v Hrnčiarovciach. Majú to tam fakt super, veľké triedy, osobitné spálne (teda detičky nespia v triedach), všetko zariadenie úplne nové, personál príjemný. Dokonca taký luxus, ako izolačka, keď v priebehu dňa nejaké dieťa ochorie - to som ja osobne ešte v žiadnej škôlke nevidela. Akurát dvor nemajú spravený, ale riaditeľka hovorila, že od jari tam budú mať nové ihrisko. Môjho drobca v Trnave do škôlky nezobrali ani teraz v januári, tak sa fakt vážne zamýšľam nad nejakou súkromnou škôlkou. V Trnave to s tými škôlkami nie je žiadna sláva... 😖 Neviem ako Vy ostatní, ale ja by som uvítala aj jasle. Mladšia dcérka má 8 mesiacov, od roka by som ju už potrebovala dať do jaslí. Tie štátne v Trnave - bez šance... a tie v rodinných domoch sa mi moc nepozdávajú... Neviete o niečom dobrom v okolí TT?

dandielunka
17. feb 2012

Ahojte trnavské mamičky 🙂 poznáte niekto materskú škôlku Medušku? poradíte mi, či sa oplatí tam ísť pozrieť? Majú tam tento týždeň deň otvorených dverí, ale je to až v Modranke.... 😒

felixa
18. feb 2012

@dandielunka
Meduska je uplne uzasna skolka, riaditelka je srdcom a dusou ucitelka, ktora ma rada deti a vie to s nimi. Pouziva vo vychove deti prvky Montesori pedagogiky, nekrici ani na najvacsich nezbednikov, pricom ma prirodzenu autoritu. Cely personal bol velmi ustretovi, dokonca pani kucharku deti zboznovali aj za jej pristup, aj ako im vyvarala. Maju mnozstvo edukativnych a kreativnych hraciek, celotyzdenny program, v ktorom sa deti cosi naucia (anglictina, logopedia - individualne raz do tyzdna s logopedickou, flauta, tanec, plavanie, korculovanie, v zime lyzovacka, skola v prirode, kazdy den pobyt vonku aj doobeda aj poobede, kolobezkovanie, v zime lopatovanie, noc v skolke, kazdy mesiac dvd s fotkami deti a ich aktivit...)

Moja dcerka sa pekne chytala na anglictine, ked nastupila na ZS, korculovanie uplne zboznuje, aj plavanie. Moja mala nechcela zo skolky odchadzat, pokym v nej boli deti, bezne som tam s nou poobede cakala, kym sa este hrala. Tuto skolku by som mohla opisat v samych superlativoch, ja som mala len kladne skusenosti, a to som mala skusenosti s niekolkymi skolkami, aj so starsou dcerkou. Mala dcerka, ked je teraz v skole, hocikedy spomina na skolku a pyta sa, ze kedy ju pojdeme navstivit.

Pozerala som si ich stranku, menili sa tam nejake ucitelky, ale myslim si, ze ked jadro zostalo, tak filozofia skolky by mala zostat zachovana a aj jej vysoka kvalitna uroven.

tilly
autor
18. feb 2012

a to co je za skolku ten babykomfort? to je niekde v panelaku?

vanilka29
18. feb 2012

boli sme dnes pozriet v skolke v Hrnciarovciach a hned sme aj zapisali nasu malu na dalsi rok pre istotu, je to velmi pekne prostredie, velke triedy, spalne, umyvarky a hlavne sa mi paci, ze maju vlastnu kuchynu s jedalnou, okrem toho, bude nasa mala v kontakte so zvieratkami, co je fajn,mozem len odporucit rodicom s okolia, a aj cena je prijatelna vzhladom na poskytovane sluzby 😵

murcos
19. feb 2012

...holky, chcem sa s vami podelit so skusenostami s MS z inej strany. som predskolsky pedagog...aj ked zijuci v zahranici. zamerala som sa na rozvijanie deti v oblasti logiky cez matematiku, ktora je v zivote tak dolezita, ako rozvoj materinskeho jazyka. rozbehla som seminare aj na slovensku. zacala som sukromnymi skolkami, ktore sa cenovo vyrovnaju skolkam na zapade?...ci aj kvalitou posudeit neviem...teda pravdu povediac stale nad tym premyslam. nainve som si myslela, ze budu chiet rodicom a hlavne detom ponuknut co najviac hmmm
zaujem o kurzy nulovy - za to v statnej skolke stoji rada na kurzy (tu riesime problem financii, kedze platy pani uciteliek v statnej skolke su podstatne nizsie....
no jo, asi to bude o tom, ze dalsie vzdelavanie a celkova motivacia ucitelov v sukromnej skolke nie je taka velka,
tam je to o inych prioritach.....

PS. este na doplnenie. poznam osobku, ktora zije v NL. zapisala do nemenovanej sukromnej skolky dceru na tri letne tyzdne, aby sa precvicila v slovencine. bola vsak sokovna, ze z toho, co ponukal web sa realita ani kuskom nepriblizovala.....dufam, ze mate ine skusenosti a sukromne skolky nie su len parkovacou garazou deti

dandielunka
20. feb 2012

@felixa Ďakujem za info felixa, určite sa tam v stredu pôjdem pozrieť 🙂

tilly
autor
22. feb 2012

@murcos ja mam taku skusenost, ze webstranka znesie vela... vacsinou skolky neponukaju ani zlomok toho, co maju na webe...

alex31
22. feb 2012

@murcos ... ja by som povedala ze kolko ludi tolko nazorov ... kolko skolok tolko odlisnosti ... ani sukromne ani statne nemozno hadzat do jedneho vreca .... aj v jednej aj v druhej skupine su "dobre" aj "menej dobre" zariadenia .... podla mna mnohokrat zavisi nie od samotnych zariadeni ako skor od ocakavani rodicov od skolky pre svoje deticky .... my chodime do sukromnych jasli a ostavame v ich sukromnej "velkej" skolke nakolko som s pristupom ako aj tomu ako sa detom venuju a co im ponukaju absolutne spokojna .... myslim si ze kazdy rodic ma dostatok casu na to aby si o danom zariadeni pozistoval naozaj vsetky info na zaklade ktorych sa moze rozhodnut ... 🙂

lenka03
5. mar 2012

@murcos zalezi od zariadenia. Mala ma 2,5 roka a sme v tretej skolke - po mnozstve obhliadok som sa rozhodla pre sukromne jaslicky o ktorych som bola skalopevne presvedcena ze sa malej budu pacit ale nepacili sa, po dvoch tyzdnoch revu sme to vzdali.

Presli tri mesiacce ( 20 mesacne dieta) a vtedy uz nebola ina moznost ako ju dat do sukromnej skolky - ta zial ani zdaleka nevyzerala tak paradne ako tie jaslicky - nemala vlastny dvor, chodili len do parku, nebola to novostavba ale prizemie stareho bytoveho domu v centre bez vlastyneho dvoara a podobne ... mala som zmiesane pocity ale o tom ze to treba skusit ma presvedcil ich adaptacny program a jedna mama na dvore ktora povedala - priestory nic moc ale tety su tu super a tak tam oni pokracuju aj ked by mohli uz aj do statnej ... A moje prekvapenie: ziadne registyracne popolatky, zavazne prihlasky ani nic podobne, bolo potrebne si zaplatit 10 hodinovy adaptacny program a hned po prvej hodine som si bola ista ze je to ono. Prihlaska do skolky bola podpisovana az po adaptacii.
Adaptacny program bol takyto ( u nas velmi zrychleny) :
- prvy den som bola s malou na hodinku v herni popoludni ked je menej deti aby nebola v strese
- dalsi den sme tam sli popoludni zase spolu ale v herni bola sama, po polhodke ked prisla nejaaka mama po svoje babo sa rozplakala tak som hned vbehla do herne aby necitila neistotu
- dalsi dopoludnie dve hodky sama ( to maju deti program takze rodicia nie aby nerusili) a bolo to bez placu
- ten isty den vecer na hodku sama
- dalsi den cele dopoludnie sama a odvtedy to slo ...
adaptacia bez placu, behom prvej hodiny teta zistila ze mala si rada kresli tak ju s detmi cakala s farbickami a vysledok? po tyzdni nasa 20 mesacna dcerka si rano sadala sama do kocika a cakala kedy ju do skolky odtlacime 🙂

Bolo mi velmi luto ked sme museli skolku zmenit kvoli stahovaniu. Nova skolka je super, malej sa tam zapacilo hned pri prvej navsteve tak sme hned aj podpisali prihlasku a odvtedy tam chodi uplne nadsena. Ked jej rano poviem ze ideme do skolky tak sa bleskovo oblecie, umyje zuby a caka pri dverach kym sa dochysta tatik.

To bolo o adaptaciach a k tomu programu: v nasej druhej skolke po par dnoch sme videli ako sa osmelila, ako sa uci nove riekanky a pesnicky ( melodia bola jasna hned, slova nie), videla som na nej ako sa v skolke hrajju - napr si doma rozkladdala pennove puzzle po zemi a hrala sa ze je zabka skacuca po kamenoch, zacala sa sama obliekat a podobne ... spokojnost.
V tretej skolke je len kratko preto je predcasne hodnotit, zatial sa tesim ze tam chodi rada ale mam aj trosku obavy aby ju tam moc nerozmaznali kedz eje tam ovela menej deti na jednu ucitelku ...

kozicka
13. mar 2012

aj my sme to po par navstevach skolky vzdali. Najprv som ju tam nechala prve dva dni po 2 hodinky -cele preplakane, nepohla sa ani od vchodovych dveri, potom som tam chodila s nou, snad ze ked si to tam okuka, tak si zvykne, ale vobec, posledny krat nechcela ani z auta vystupit. Nastastie skolku az tak nutne nepotrebujem, tak skusim v septembri ,ked bude uz mat 3 roky, sokovu terapiu, ze nema na vyber. Ale myslim si, ze vela zavisi na ucitelkach, v tejto skolke bola velmi ticha ucitelka, nevedela tie male deticky zaujat.

tricia76
14. mar 2012

@rachelkattona
@rachelkattona Ahoj chcela by som vediet kde sa nachadzate v Galante a ci mate aj svoju internetovu stranku,lebo som o Vas este nic nepocula.Posli link alebo info.S pozdravom Patricia Durisova

lenka03
14. mar 2012

@kozicka mozno by stalo za to skusit ist na obhliadku skolok spolu 🙂 ja ked som malu davala do druhej skolky vtedy uz nebola ina moznost ako ju do skolky dat ... hladali sme nieco kde sa nam bude pacit a nasli sme taku kde sa nam az tak nepacilo lebo za tou prvou v mnohom zaostavala ale na malej som hned videla ze z tetou si bude rozumiet tak sme to skusili ...
naviac pred prvou navstevou nas nezavazovala ziadna dlhodobejsia zmluva len zaplateny adaptacny program ... a ujalo sa krasne, ale prve dni to bolo naozaj o individualnom pristupe - planovali si nas na cas ked tam je minimum deti ( takmer vecerny cas pre prve adaptacne hodiny, v tom case teta zistila co ma mala rada a ked sla prvy krat ranno tak nesla do neznameho ...

naozaj je dolezite neuverit tomu co pani riaditelky tak rady tvrdia - ze najlepsie hned na cely den a ze kazde dieta si prve dva tyzdne odplace ... a naozaj som uvitala moznost travit prve hodiny v skolke s malou ... boli sme tam ako na navsteve a mala podla mna ziskala pocit ze teta je nejaka rodinna kamaratka ...

binki
30. mar 2012

Zatím máme zkušenost s 5ti zařízeními (z toho 2 miniškolky), nejdůležitější bylo vždy to, jak komunikuje školka s námi rodiči, jestli je učitelka férová... státní nebo soukromá - to není podstatné, možnosti mají vždy různé, ale pokud je učitelka laxní nebo přehlíží šikanu (to se nestalo nám, ale kamarádce). Je fajn vzít malého na prohlídku. Zkusit to. Tak přeji úspěšný výběr.

eleos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anibabyblue
29. máj 2013

Skolku Happy Days na Dlhych Dieloch urcite neodporucam. Ucitelka (taktiez pani riadielka v jednej osobe) rozbila mojej 2 rocnej dcere tvar hned na treti den jej pobytu. Nepripla ju v bugine cez ramena, sla cez nejaky hrbol a vysypala ju rovno na celo a tvar a ani nam to nikto neoznamil az do nasho prichodu. Ked som malu zbadala, utekali sme hned na kramare. Bola som v soku a este aj som! Co ak by mala nejake vnutorne poranenie? Na zaklade coho usudili, ze mi to nemusia oznamit? Ano, som rozhorcena a nahnevana, ale takyto nezodpovedny pristup k detom a rodicom si naozaj nikto nezasluzi!

dzivi0000
24. júl 2013

Ja som absolutne spokojna so skolkou Detske centrum Plne radosti na Feriencikovej v Bratislava-Stare mesto.Da sa vybrat na cely den alebo polden, t.j. 6 hod. ale aj len napr. na tyzden alebo nepravidelne. Baby su super, deti ich zboznuju. Mnozstvo akivit, prijatelna cena. Mala chodila od 2 rokov aj nieco. Teraz od 3 iide do statnej..nase druhe pojde tiez od 2 r. tam...

erickaa
16. aug 2013

@dzivi0000 ahoj, pozerala som si ich stranku, mam ale este par otazok..🙂 Maju tam aj nejaky svoj dvor alebo chodia do medickej sa hrat? A musi byt dietatko uz odplienkovane uplne? Ja jej davam este plienku na spanie a niekedy jej este ujde aj pri hre, niekedy nie...chcela by som ju tam dat, v septembri budeme mat 2 roky. A s tym detskym psychologom spolupracuju? Mala je dost bitkarka, tak ci by ju vedeli usmernit nejako... Dakujem 🙂

dzivi0000
16. aug 2013

@erickaa-dvor maju svoj uzavrety, taky klasicky staromestsky vnutroblok aj s hupackami.striedaju ho s Medickou. Najmensie dieta,co som tam zazila,malo asi 1,5 roka a urcite malo este plienky,a to nielen na spanie 🙂.samotna Nina,ktora to tam vedie,ma aprobaciu tykajucu sa prace s detmi,nepamatam presne aku-podobne dalsie dve dievcata,ktore jej pomahaju.psycholog aj logoped boli deti pozriet raz ci dvakrat behom pol roka.Ak zavolas,vsetko ti radi vysvetlia,mna hned pri prvom kontakte zavolali na ohliadku a tam sme sa na vsetkom dohodli. vela veci je absolutne na dohode medzi vami,snazia sa naozaj vychadzat v ustrety,kedze kazde dieta je ine.