Súkromné škôlky. Aké máte skúsenosti?

tilly
1. jún 2007

máte detičky v súkromných škôlkach?
aké máte skúsenosti?
a aké sú tie škôlky, sú niečim odlišné od štátnych skôlok?
v čom sú lepšie?
ako by ste si takú dobrú súkromnú škôlku predstavovali? čo by mala mať?

v našom meste nie je súkromná škôlka, vlastne ani štátna tu nie je poriadna a všetky verejné škôlky sú plné, tak nemám dieťa ani kam dať, tak uvažujeme s kamoškami o otvorení súkromnej škôlky, ak máte typy, rady, komentáre, tak sem s nimi 😉

oriesocek
12. júl 2016

Nasa chodi do Gasparka v Petrzalke a super. Malo deti, venuju sa im, vela kreslia, maju vlastny dvor. Maju tam anglictinu a nemcinu. Na FB Gasparko Petrzalka, maju plno fotiek....

bad_delight
14. júl 2016

baby sutaz o tabor v skolke v ruzinove - https://www.facebook.com/1378130445766011/photo...
mozete oskusat zadarmo. 😂

julinka29
19. júl 2016
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

@anulienkalenka Po mojej skúsenosti so štátnou škôlkou- nikdy viac! Deti stále choré, rodičia si ich tam len odkladajú, učitelky neochotné a pod. 😔 Teraz sme sa prihlásili do detského královstva, je tam nádherné prostredie 😉 možno by ťa to zaujalo, napíš do správy ak by si niečo chcela vedieť

bad_delight
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea7
16. aug 2016

@julinka29 chápem ťa, máš zlú skúsenosť, ale hlavne si pozri, či je zariadenie zaradené do siete škôl, aby sa nakoniec nebola sklamaná. Som učiteľkou, poznám veľmi dobré škôlky štátne, aj také,kde by som dieťa určite nedala, tiež veľmi dobré škôlky súkromné aj také, kde by som dieťa nikdy nedala. Aj ako učiteľka, aj ako mama. Je to o ľuďoch, nie o tom, či je škôlka štátna alebo súkromná.

curcuma
23. aug 2016

Mamičky chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti so súkromnou materskou škôlkou Zvonček, alebo Rybička, obe sú v Bratislave časť Lamač.......... Ďakujem za každú informáciu

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinka29
23. sep 2016
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

timea7- a ja zase chápem tvoj názor- samozrejme všade sú dobré a zlé výnimky. No môj názor je stále taký, že v súkromnej škôlke sa jednoducho venujú deťom viac, už len tým že tam nieje 20 detí na 1 učiteľku a celkovo.. Ako hovorím, momentálne som s detským královstvom nadmieru spokojná a meniť v najbližšej dobe nebudem. 😎

timea7
23. sep 2016

@julinka29 ani nižší počet detí nedonúti učiteľku venovať sa deťom, keď sa jej nechce....s tým mám zase skúsenosť ja ☹ . Do súkromnej škôlky totiž často zoberú učiteľky, ktoré by v štátnej netrpeli, len preto, že im môžu dať nižší plat a majitelia majú nižšie náklady 😠. Kedysi som si myslela, že v súkromných škôlkach majú učiteľky také platy a také pracovné podmienky, že sa o tie miesta pobijú najlepšie učiteľky, úplná špička, no veľmi som sa mýlila. Ja som len prekvapená, že to nevadí rodičom, veď musia vidieť, že nie je všetko tak, ako má byť. Viem, že niektorým je to fuk, ale že sa nikto neozve....Súhlasím, že menší počet detí zníži hladinu hluku v triede, čo je pre deti tiež prínosom, ale nie vždy je to pozitívum. Vidím to počas obdobia, keď sú deti viac choré (kiahne), príde ich do triedy 8-10 a niektoré nenachádzajú v tej menšej skupinke detí kamaráta pre hry. Určite som za menšie počty detí v triedach a asistentku do každej triedy (utópia), no slovo "súkromná" pred názvom materskej školy môže znamenať aj veľmi vysokú úroveň, aj úplne nič. Skúsila som oboje, ale chápem ťa, pred rokmi by som napísala presne to, čo ty.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stefamia
24. mar 2017

Ahojte,
vrelo doporučujem súkromnú škôlku MaxiMax v Podunajských Biskupiciach www.maximax.sk, kde je náš chlapček taký šťastný, že ani domov nechce chodiť 🙂 Deti sa tam majú navzájom radi a vznikli veľké kamarátstva. Učiteľky sú milé, deti ich majú veľmi radi a hlavne pani riaditeľka je odborná a profesionálna. Individuálny prístup k deťom prináša rýchle úspechy a náš synček sa mi mení pred očami..🙂

alzbeta828
7. aug 2017

Ja mozno skor opacne, aby som varovala ostatne mamicky - skolka Happy Time na Sumavskej. Najostrasnejsia skolka v Bratislave, nikdy viac, velmi draha ZLA skusenost...ratala som dni a hodiny, kedy odtial konecne odideme...NEODPORUCAM NIKOMU...Je to klamstvo na klamstve, len na vytiahnutie penazi od rodicov, ktori chcu pre svoje dieta to najlepsie a dostanu pravy opak...NIKDY NIKDY VIAC...

schiantii
16. aug 2017

Ahojte, ja mam otazku, ak dieta povodne chodilo do statnej skolky a teraz bude do sukromnej, treba ho zo statnej odhlasit?

erika2014
3. sep 2017

Ahojte, máte nejaké skúsenosti s DC Cupi lupi? Boli sme tam pozrieť, prvý dojem dobrý, majiteľka sympatická.

figipetra
3. okt 2018

@alzbeta828
Mam rovnaku skusenost s Happy time na sumavskej a lepsie by som to nenapisala. Ide im len o peniaze a nic ine ich nezaujima. Ucitelky boli fajn ale ked sa stredaju kazdy stvrtrok tak je to pre deti frustrujúce. Sme teraz v statnej a je to o dost lepsie. Dieta nechodi zo skolky konecne vyhladovane a po prvom dni mi vravelo ze sa jej v statnej paci viac a tesi sa do skolky co som pred tym nikdy nepocula.

sosnicka
1. júl 2019

skusenost s pikolinkom? karlova ves?