Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svokra je zamestnaná v škôlke

gabibarbi
12. jan 2014

Ahojte potrebujem poradit. Moja dcerka bude mat v auguste 3 roky, takze v septembri nastupuje do skolky. No a moja svokra pracuje v skolke ako upratovacka a je si ista ze do skolky dam malu tam. Vlastne sa ma nic ani neopytala a uz to zverejnuje kade tade... Ja sa len obavam ze to nebude pre dcerku dobre. Mala je sice kamaratska aj je ako tak zvyknuta na deti ale ked sa jej nieco nepaci rozplace sa a uteka za niekym kto by ju polutoval a tam bude babka.... aj ked si mozno poviete ze nebude mat na nu cas ale jej pracovna doba je 8 hod.a z toho pracuje tak 2 hod. Neviem si predstavit ci to pre nu nebude tazsie potom ked pojde do skoly, sak tam nebude mat nikoho. Viem ze v dnesnej dobe je tazke zohnat skolku a keby sm nemala inu moznost tak ju tam dam ale stale mam moznost skusit aj inu skolku. Ale este ma trapi ako to povedat svokre. Viem ze narovinu by bolo najlepsie ale ma strasnu povahu, bude urazena este neviem ako dlho a budem to pocuvat asi do konca zivota. Prosim poradte mi co bude pre dcerku lepsie. Dakujem

vendulka80
12. jan 2014

Ahoj, z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze budes spokojnesia, ked das malu do skolky ku svokre. A to preto, lebo sa nebudes musiet obavat, ci mala jedla, ci ju nebiju a podobne veci. Na druhej strane ju mozno bude svokra az privelmi ochranovat a bude mat iste "vyhody".
Ja to riesim tak, ze ked pojdeme na buduci rok do predskolskej triedy, preradim ju do inej skolky a s tymi novymi detmi pojde pravdepodobne uz aj do skoly.
Takze skus to poriesit tak trosku diplomaticky, skus dat teraz dcerku ku svokre a vydrz ten rok. Budete spokojne obidve, babka bude rada, ze tam ma vnucku a ty pojdes spokojnejsia do prace. Ak nebudes spokojna, od buduceho roka ju daj do inej skolky. 🙂

vianne
12. jan 2014

ahoj, ja by som v prvom rade rozmyslala co je dobre pre dcerku z tvojho pohladu. ak mas pocizt, ze pritomnost babky jej bude viac na skodu, nerob to. pamatam si este zo skoly, ked mala nasa triedna prve tri roky v triede svoje deti - dvojcata, a ajked sa velmi snazila bolo citit ze su to jej deti, a oni vzdy za nou hned bezali ked sa nieco dialo....viem, ze svokra to bude brat osobne, ale prepac, je tam upratovacka a nie ucitelka, takze nejaku velku vyhodu mala z toho mat nebude...a aby ju nahanala po skolke, ked sa jej nieco nebude pacit? No neivem ci by s to ucizelkam pacilo....ak to svokr azvladne, skuste jej povedat pravdu, ze mate pocit, ze to nebude dobre....a ak to nie je schiopna stravit, tak si proste vymslite vyhovorku - lepsie starovvainie, program, alebo znama ucitelka...to je uz na tebe...alebo jej nevyslvetluj nic, apson ja by som svojej nepovedala :D

tova
12. jan 2014

ja neviem ako 3r. zisti, ze babka je tam upratovacka, nepredpokladam ze bude v triede s nimi sediet, ako bude mala utekat po skolke hladat babku? ten prvy rok v skolke je o tom, aby sa dieta naucilo byt prec od rodica, byt medzi detmi ked bude babka po blizku v krajnych pripadoch nebude skodou. hned na zaciatku nech si s ucitielkou dohodnu kedy bude babka zasahovat a kedy nie. po roku sa uvidi ako odstane deti reaguju, ked budu citit ze je mala ina a posmievat sa alebo odstrkovat ju tak v 4r, zmenit skolku.

tinki
12. jan 2014

@gabibarbi ahoj...nebráň sa tomu..Vždy je dobré ak má dieťa niekoho po ruke a tiež sa k nej aj učiteľky budú správať inak..Z vlastnej skúsenosti viem, že ak dieťa nemá nikoho známeho, je brané len do počtu..Aj keď budú možno niektorí namietať, mám dve dcéry, mám odskúšané dve škôlky. Aj napriek tomu, že s terajšou škôlkou som fakt veľmi spokojná, sama vidím prístup k deťom, ktoré majú niekoho za sebou..Ide aj o také detaily..viac si všímajú jeho prácu, pamätajú si nejaké úspechy, menšie či väčšie..Ostatné deti potom viac menej splývajú do jedného..
Určite by som dala k svokre do škôlky..Ja som zo začiatku tiež bola taká hrdá, nechcela som nič, čo malo niečo spoločné so svokrou..ale teraz som rada,keď má na nich čas..

figurka1985
12. jan 2014

Podla mna je to velka vyhoda.... ja som chodila do skolky (aj moji 3 bratia) ,v kt. Upratovala moja mamka.sem tam nas aj strazila pocas spanku,pomahala ucitelkam s krmenim,prezliekanim,atd... a veru-boli to rozdiely.... na nas mamka viac kricala,ked sme nieco nechceli robit,ako na ostatne deti. Myslim si,ze Tvoja svokra nebude moct zabrdat do "vyucovacieho"procesu v skolke. A malicka si takto postupne zvykne na cudzie prostredie.... z domaceho pprostredia sa dostane do "polodomaceho" a potom do uplne cudzieho...
Ja by som sa na Tvojom mieste nebala.prave by som tuto moznost vyuzila. 🙂

mamainprogress
12. jan 2014

Podla mna je to super ze mozes dat malu tam kde niekoho mas! Mala za nou utekat nebude moct, predsa deti nemozu odist z miestnosti kde sa hraju. To ze tam svokra 2-3x denne nakukne(ak bude vobec moct), je podla mna vyhoda nez nevyhoda.

amadora
12. jan 2014

bývame na dedine a do susednej chodíme do škôlky, ale každý s každým sa tu pozná. a polovica detí tam má niekoho z rodiny niekde v budove (škola a škôlka sú v jednej budove). naši chalani majú v kuchyni moju krstnú mamu. niektoré deti tam majú dokonca mamu. a nebadám na nikom žiadny negatívny vplyv. takže myslím že sa netreba báť 🙂

felicidad
12. jan 2014

moja dcérka chodí do triedy kde učí svokra .. Takže k svojej babke a ja som naopak veľmi rada .. adaptačný proces zvládla lepšie a rýchlejšie ako druhé deti, nemá žiadne vyhody ako by si niekto myslel, v kolektíve je obľúbená .. Skôr je to výhoda pre mňa, že svokre maximálne dôverujem a viem že je o malú dobre postarané 😉 .. Na tvojom mieste by som sa tomu nebránila, určite nebude môcť za babkou odbiehať ale aspoň bude cítiť že tam má niekoho blízkeho

sisaha
12. jan 2014

@gabibarbi brala by som tom ako +. Svokra do vyučovacieho procesu zasahovat nebude môcť a určite nebude sedieť 4 hodiny v triede a sledovať svoju vnučku..

baryana
12. jan 2014

@gabibarbi myslim, ze zbytocne premyslas a hladas problem tam, kde nie je. to ze svokra tam upratuje, ako ti aj ostatne pisali, neznamena, ze mala ti bude utekat za nou. ucitelka to skratka nedovoli. deti si tam nemozu behat, kde im napadne. skor ries prakticke veci, ako je napríklad, ktoru skolku mas blizsie k domu, alebo cestou z prace pripadne. ake su referencie, aky pristup uciteliek, atd. a to ze tam tu svokru mas, ber skor ako vyhodu. nebudes stihat z prace, alebo .....nebude sa ti chciet rano vstat 🙂 , aj take bude 🙂, alebo budes musiet nieco vybavit.....svokra ti malu moze bez problemov odprevadit do skolky, kedze tam pracuje, alebo hocikedy vezme domov. to je z mojej skusenosti velke plus. ja som v skolke nemala nikoho a kolko krat som bezala na poslednu chvilu pre deti. alebo som mala volno, ale ked som si v ten den chcela doma v klude nieco porobit, znamenalo to o 7 vstat a odviezt deti do skolky, co sme to mali len 10 minut peso. ale aj tak.....musela som si ich odviezt sama. takze tak.

alex999
12. jan 2014

@gabibarbi Ahoj, z vlastnej skusenosti Ti môžem povedať, že žiaden vyplyv to na dieťa mať nebude. Sme 4 sestry a moja mama bola učiteľka, odučila nas všetky a nemyslim si, žeby som mala problem neskôr škole. Ide hlavne o povahu dieťaťa, ak je priateľska a ukecana, myslim že v škole sa rýchlo prispôsobi 😉 😉 😉 Aspoň budeš kľudnejšia , že niekto na malu dozera 😵

adka31
12. jan 2014

prepac, ale riesis tu problem ktory neexistuje. z vlastnej skusenosti: ja som uc. MS, moa dcerka chodila do tej istej skolky ( nie ku mne do triedy, to by nebolo dobre) , pred rokmi ked som este neucila chodil syn do skolky kde robila mama upratovacku, moje netere chodili do skolky kde pracuje moja svokra ( ich babka) ako skolnicka a nikdy nebol ziaden problem. praveze jej to pomoze v uspesnej adaptacii ( samozrejme zalezi aj od babky ako sa bude spravat). nemala by zasahovat do vych. vzdel. procesu, byt jej stale a ociach ( ked nemusi), nezaujimat miesto ucitelky. zaciatky byvaju tazke pre male deticky a ked tam bude vidiet znamu tvar, myslim ze je to pre nu plus. hovorim zo skusenosti, mame zamestnankyne ktore maju v skolke deti, vnucata, prip. inu rodinu. nic sa neboj, vsetko bude dobre 🙂

nae
12. jan 2014

@gabibarbi ber to ako obrovskú výhodu, naozaj. Pokiaľ malá bude mať nejaký problém, blízka osoba bude nablízku, rýchlejšie sa adaptuje a zvykne si. Je to super. U nás v školke učí babka vnučku a iné deti tam majú mamu upratovačku, tetu kuchárku a babku tiež v kuchyni. Ja by som brala všetkými desiatimi, keby to aj u nás tak bolo, lebo zvykanie mojho 3 ročného na školku bolo náročné a trvalo rok...

gabibarbi
autor
12. jan 2014

Jaj baby uz som pokojnejsia a z vasich rad som usudila ze to naozaj nebude take strasne a vlastne pre dcerku len lepsie 🙂 dakujem vam

fialkaa
12. jan 2014

pozeram, ze si z BA. takze budes rada, ked ti dieta do nejakej skolky vezmu, asi ssi nebudes moct vyberat, do ktorej. taka je realita

erickatt
12. jan 2014

Ja som tak dala syna k babke do skolky len na tri mesiace a hroza. Mu dovolila vsetko a potom nechapal ked ho uz vo tej jeho nik nerozmaznaval. A este mi to potom vykrikovala

brumcaky
12. jan 2014

Ani nevies ako ti zavidim ze mas vobec takuto moznost 🙂. Ja by som to vnimala opacne. Dieta sa bude tesit do skolky lebo tam bude niekto koho lubi a bude sa citit aj bezpecnejsie. Zaroven ty budes mat v blizkosti dietata osobu ktora ta moze informovat o dcerke vo vsetkych ohladoch a ty si nemusis robit starost. Vyhodu vidim aj v tom ze ked sa ti nebude dat pre malu prist mas tam muzovu mamu a ta ti malu zo skolky privedie domov.

epelino
12. jan 2014

Ja si tiez myslim,ze je to skor pozitivne ako negativne. ved uvidis casom, ale ja by som bola rada, keby tam nas maly mal niekoho znameho a aj by som o nom viac vedela.