Syn chodí prvý rok do škôlky a je sústavne chorý

karolinocka
18. mar 2013

Bolo mi jasné, že keď bude syn chodiť do škôlky, bude častejšie chorý (dovtedy len 1-2-krát do roka)...ale toto som naozaj nečakala 😠 ....3 dni v škôlke a 2 týždne chorý...to už je trochu priveľa. Keby bol pomer aspoň 1:1, nepoviem ani slovo. Dr. tvrdí, že je to normálne, ale mne sa to zdá priveľa. Však to sa mi neoplatí tú škôlku ani platiť 😝 Som z toho nešťastná, lebo tam má kamošov a je mu tam dobre...byť stále doma s babkou, čo mu všetko dovolí, z neho robí rozmaznanca. Je to aj u vás takto?

sante81
18. mar 2013

@karolinocka september v skôlke tyzden, 3 tyzdne doma, v oktobri to isté, november skôlka 3 dni, zbytok mesiaca doma, v decembri som ho nechala doma aby nebol chory na vianoce. január 2 tyždne v skôlke a doma do polovice februára, a takto dokola to isté, minuly tyzden bol v skôlke az 3 dni a zase sopel kasel. lebo pani učitelke sa tazilo obliect mu miesto teplákov zateplené gate, vonku bolo 5 stupnov.

renatka100
18. mar 2013

Podla mna to nema nic so skolkou my do skolky este nechodime a od oktobra je dva tyzdne zdrava a dva tyzdne chora. Tento mesiac ma uz vkuse 4 tyzdne sopel 😖

sisaha
18. mar 2013

@karolinocka ano, pozname velmi dôverne..v septembri 2 tyzdne v skolke, v oktobri dokopy tyzden v skolke, medzitym nemocnica so zapalom pluc, alebo 2 dni v skolke, tyzden doma a takto dookola. Nakoniec sme mali pauzu od novembra do polovice februara. V januari som nas objednala k imunologicke - momentalne cakam na vysledky, ale dr. predpisala Imunor a musim si klop klop...odvtedy 2,5 tyzdna v skolke potom 1den teplota so soplom, na druhy den nic... Mozno by pomohlo tiez nechat kompletne vysetrit imunitu a nasadit liecbu.. V skolke staci, aby jedno dieta kychlo a pomaly si to odovzdavaju..

@renatka100 nesuhlasim, my sme dovtedy tiez neboli casto chorí a odkedy je v skolke a vidim tie soplave, kychajuce a kasluce deti v zimnych mesiacoch hned som vedela ze do dvoch dni to mame aj my...

pickwick
18. mar 2013

u nas to iste,presla som tym s malou,odkedy chodi do skoly je malo chora,ale syn odkedy chodi do skolky,nonstop,aj nam kazdy vravi,ze tym musia prejst a v skole bude dobre,no asi to tak naozaj bude

karolinocka
autor
18. mar 2013

@renatka100 Kým nechodil do škôlky, bolo to úplne zdravé dieťa....ozaj málokedy kašľal a o horúčke som vedela len z múdrych kníh....ale teraz to je hotová katastrofa.

renatka100
18. mar 2013

@sisaha ale to ze su deti chore je uplne v poriadku. Naberaju imunitu, to potvrdil aj nas orl lekar ze je to uplne ok. Pokial neberu kazdy mesiac atb tak sa proste iba imunizuje. To ze to nevyhovuje nam rodicom je uz iny problem. Staci pozriet na reklamy a hned vidim aku chorobu zase dostaneme. Same lieky na kasel, sopel a pod. V tejto dobe su tie virusy uz tak vychcane ze nie je mozne sa chorobam vyhnut 😠 az sa mi zda akoby tie virusy niekto zamerne vypustal na nas...

luci452
18. mar 2013

u nas to bolo rovnako...ked bola dcerka skolkarka, mala som pocit, ze je v kuse chora...teraz je prvacka a je to lepsie...len teraz bola mesiac chora, lebo mala zapal priedusnice..ale inak je to v pohode...obcas sopel, kasel..ale to je v kolektive normalne...vsetky testy, vratane tych na imunitu ma na jednotku...skratka si musi zvykat na "nove" bacily, ked prisla do noveho kolektivu... 😉 Takze treba vydrzat .. drzim palce 🙂

dionyzka
18. mar 2013

@karolinocka my sme boli podobne - dokonca som dcerku zobrala na 3 mesiace zo skolky prec, lebo to sa uz nedalo zvladat. Najprv bola ona chora, potom mladsia dcera a potom my. Rastucim vekom sa to upravilo. Teraz ma 5,5 a tento skolsky rok este chora nebola.

sisaha
18. mar 2013

@renatka100 imunita sa zvysuje postupne vekom.. U nas bol ale problem s tym, ze zakazdym boli nutne atb..CRP pod 150 ani nemala a ked brala tretie atb behom 2 mesiacov isla na doporucenie lekara von z kolektivu. Nastupila az teraz na jar a pravdepodobne aj vdaka imunoru sa drzi.. Sopel bez teploty, alebo kasel bez teploty ani neriesim ako vaznu chorobu. Vtedy necham aspon tyzden doma, nech sa pozbiera a vylieci, ale s castym podavanim atb nesuhlasim, preto som to musela zacat riesit.

karolinocka
autor
18. mar 2013

@sisaha Dr. mi stále tvrdí, že je to normálne....mesiac a pol už berie Imunoglukán, ale zatiaľ nevidím žiaden výsledok. Dnes mu dala atb - 2x tento rok. Už je doma týždeň, počas ktorého som sa pokúšala o domácu liečbu - homeopatiká, mastné obklady, bylinkové čaje+citrón+med a tak., ale vzdala som to...a teraz zas minimálne týždeň, kým sa dolieči (možno aj viac). Najviac ma na tom trápi, že potrebuje detskú spoločnosť...stále sa pýta na kamarátov a je mu horko-ťažko vysvetľujem, že keď je chorý, musí byť sám.

sante81
18. mar 2013

@renatka100 dovolím si nesuhlasit, počkaj ked ti dieta nastupi do skôlky. riesila som problém pred nedávnom ci má vôbec zmysel dávat ho do skôlky. do 3 rokov bol chory 2x a nemal antibiotika ani raz, ako chodí do skôlky , uz vybral 5 balení. jasné ze mi dieta nachladne ked je vonku chladno, fuka vietor a učitelky idu na prechádzku a decko ma holé nohy a tepláky, alebo vezme do kolektívu 3 choré deti s kaslom, lebo mamička ho nemá kde dat, bodaj by potom tie deti boli zdravé

sisaha
18. mar 2013

@karolinocka ja som tiez davala 3 mesiace imunoglukan, aj colostrum, aj multivitaminy, C-cko..efekt bol vyborny pokial bola 3 mesiace doma, akonahle sla do skolky koniec.. Tento imunor berie treti tyzden (1x za tyzden vypit 3ml)a zatial som riesila fakt iba ten jednodnovy sopel so zvysenou teplotou.
skus pohladat podla bydliska imunologicku a objednaj sa. Urobi kompletne imunologicke odbery a budes mudrejsia.

pastelka17
18. mar 2013

My mame ten isty stav. Tyzden v skolke,2 tyzdne doma. Niekedy sa nam podari chodit do skolky aj 2 tyzdne v kuse, ale potom sme doma aj 3 tyzdne. Teraz nas uz doktorka poslala na imunologicke vysetrenie,nakolko od decembra sme stale boli chori a uz to zacinalo vadit aj mne. Zakazdym CRP v pohode,nejaka viroza,nemuseli sme brat chvalabohu ziadne ATB,klasicke sirupy pomohli na chvilu,ale po tyzdni uz ani to nezaberalo - som mala pocit. Ale nakolko manzel ma alergiu,tak som uz zacinala mat podozrenie,ze to bude mat suvis s tym. A zatial to vyzera podla ORL ze ano. Koncom marca ideme k alergologicke,tak som zvedava, co nam povie ona. Urcite nebudem happy,ked budem vediet,ze je to alergia,ale aspon budem vediet z coho je stale chora a co to sposobuje,ako jej pomoct aspon trosku.

lila77
18. mar 2013

dieta si buduje imunitu najhorsie co je zacat ho vozit po alergologii a coi ja viem co este a slahat mu silne lieky ak netreba tak sa len znici imunita , vyskusaj vytazok z kapucinky overene, bezpecne , vyskusane , prirodne antibiotikum
my sme to brali a vobec nie sme chori predtym som bola nonstop maju to v prirodnych lekarnach

nie je to o peniazoch prirodne a naozaj funguje

http://www.bio-obchod.sk/produkt-4101/vytazok-k...

sisaha
18. mar 2013

@karolinocka este som zabudla dodat, ze medzitym sme absolvovali vyber nosnych mandli, lebo to bol zdroj castych infekcii

@lila77 kapucinku uzivame aj my, ale nemozem povedat, ze ju udrzuje zdravu.. Mam pocit, ze skolkarske bacile su extra odolne voci vsetkemu

karolinocka
autor
18. mar 2013

@sisaha Dr. sa chystá mu v piatok urobiť odbery (1-krát v živote) na celkový krvný obraz....a potom spomínala nie imunor ale nejaký bronchovaxom (alebo tak nejako). Ten si neskúšala? Aj tebe sa pýta za kamarátmi?

sisaha
18. mar 2013

@karolinocka bronchovaxom uzivala moja starsia dcera - tej zaberal. Odbery su sice fajn, ale asi neurobi take podrobne ako imunologicka

karolinocka
autor
18. mar 2013

@pastelka17 Aj ja som už rozmýšľala nad alergiou, ale keďže má horúčku aj zelené sople, bude to skôr bežná choroba...ktorá mi už poriadne lezie na nervy. 😝

sorciera24
18. mar 2013

@karolinocka moj syn zacal tiez byvat castejsie chory (ked anstupil do skolky), dovtedy nic a ako nastupil, raz mesacne bol chory.......dovod vidim aj v tom, ze furt sa v skolke nasli aj chore deti 😠 ....ale na nieco to bolo dobre, aspon si vybudoval imunitu....inak odkedy zacal pit kozie mlieko bol chory raz......teraz pred tyzdnom....(pije ho uz rok 😵 )....takze myslim, ze to velmi pomohlo a potom sme zmenili skolku (kde je evidentne minimum chorych) a uz si asi aj zvykol.......ale ten pol rok od marca (ako zacal pit to mlieko) a bol v starej skolke a zrazu stale zdravy......takze na posilnenie imunity jednoznacne vyhrava u nas to!🙂

anuska74
18. mar 2013

Aj môj býval chorý ako škôlkár, ale len bežné nachladnutia, zelený sopel a tak som nepoznala.
Mne pomohlo, málého som dlhodobo dojčila , zavádzanie príkrmov opatrne, vela pobyt vonku, pomáha otužovaniem zdravá strava, hygiena nosa a imunoglukán si mala nasadiť napr. v septembri a poctivo 3-4 mesiace dávkovať, po ATB, vždy ešte týžden v kludnejšom režime doma.
Bohužial niektorým deťom nepomôže ani toto, a treba prerušiť , ak je to možné škôlku a zas za rok. tá imunita sa zas trošku polepší. V lete dať Chorvátsko, pobyt tatry.

karolinocka
autor
18. mar 2013

@sisaha Našu dr. ani nenapadne, aby ma na imunológiu odporučila, keď podľa nej je takáto chorobnosť úplne normálna....lenže ja už trošku nevládzem...v noci ho dusí a každú hodinu reve....ráno rýchlo do roboty a poobede, keďže je sám, vyžaduje, aby som sa s ním sústavne hrala....a mne je ho ľúto, tak sa hrám a potom nič nestíham.

karolinocka
autor
18. mar 2013

@anuska74 V septembri sa mi o Imunoglukáne ani nesnívalo....keďže dovtedy bol zdravý, nečakala som takýto extrém...skôr by pomohlo, keby si všetky mamičky vstúpili do svedomia a nedávali sopľavé a kašľajúce deti do škôlky...ja ho vždy doliečim úplne a ešte aj pár dní počkám...ale to sa nedá stále....človek musí pracovať a babka tiež nie je na baterky.

sisaha
18. mar 2013

@karolinocka ja som si odporucenie nepytala...objednala som sa sama 😉

karolinocka
autor
18. mar 2013

Nie, že by som sa vyžívala, ale som rada, že v tom nie som sama....kolegyne majú tiež chorľavé detí, ale mne sa zdalo, že som na tom najhoršie...ako však vidím, viaceré sa trápime ... ako potom trávite s deťmi čas, keď von ísť nemôžu, ani do kolektívu a musia mať kľudový režim?

karolinocka
autor
18. mar 2013

@sisaha Toto je posledná choroba, ktorú som sa rozhodla strpieť....ak sa to zas vráti, pôjdem v tvojich šľapajách....tiež sa skúsim objednať sama. Dík za radu 😀

andrejka1974
18. mar 2013

je to dost casto u vsetkch deti, treba len vydrzat casom to prejde 🙂 🙂 🙂 🙂

lubikan
18. mar 2013

u nas to bolo tyzden doma,3 tt v skolke...presne cely rok...obaja...treba nad tym myknut plecom,a povedat si,raz to prejde

monika_tulipanik
19. mar 2013

Dobrý deň.
Pracovala som v škôlkach, tak viem, že keď detičky prídu do kolektívu, tak sa na ne všeličo "nachytá". Postupom času to však prejde a deti sa stávajú odolnejšie. Otvorila som si vlastnú škôlku, v ktorej máme iba malé kolektívy, 5 detičiek v každej z tried (3 triedy) čo veľmi pomáha, aby sa choroby nešírili alebo sa šírili v čo najmenšom množstve. V prípade záujmu o náš malý kolektív ma môžete kedykoľvek kontaktovať. Všetky potrebné info mám v mojom profile 🙂 Ďakujem a prajem skoré uzdravenie všetkým detičkám! Monika

melanche
20. mar 2013

toto doverne poznam. starsia nastupila do skolky ako 3 rocna. dovtedy bola chora len 3x, nic vazne. nastupom do skolky to bolo uplne ine dieta. tri dni v skolke a dva tyzdne doma. dali sme si 4 mes. pauzu od skolky, a vo februari min. roka sme to zase skusili. za cely rok - do januara mala 9 atb. v skolke bola dokopy asi mesiac za ten rok. nechapala som to. dovtedy zdrave dieta a teraz toto. absolvovali sme uz vsetky alergo imunologicke vysetrenia. imunita v poriadku, ziadna alergia nezistena. z coho to dieta bolo furt chore? mlieko sme vysadili uz v lete, nepomahlalo. v oktobri sme dali vybrat nosnu mandlu-tiez nepomohlo. sama som patrala na nete , lebo som sa s tym jednoducho nezmierila. teraz ako je doma, je zdrava, bola aj v kontakte s chorymi, chodime medzi deti a nic jej nie je. avsak som si vsimla ze po urcitych jedlach mi dve hodiny kasle a piska pri nadychu chvilu. astma bola alergologom vylucena. az som sa sama dopatrala k pravej pricine jej castej chorobnosti. reflux. clovek by necakal ze to moze mat aj 4,5 rocne dieta. dufam lieky pomozu, sme na prisnej diete a kasel vymizol aj piskanie. len obcas ked zhresime. tym chcem povedat ze v niektorych pripadoch moze mat dieta nieco skryte, co zapricinuje castu chorobnost. reflux sme samozrejme nemali kym nenastupila do skolky. lenze pitim mlieka a castymi virozami sa to zhorsilo, zrejme aj nevhodnou stravou. nosna mandla si to odskakala. primarny problem sa nevyriesil. som zvedava co bude od septembra, teraz ju mam uz od januara doma.

andy04
21. mar 2013

Presne ten istý problém mám aj ja mne sa to vlecie už od marca minulého roku a to som ho v máji musela vybrať nestalo mi to za to platiť. Tento rok je už dochádza povinná (žijem v Španielsku ) a mám toho už tak akurát dost najhoršie je ze ked ho vypiplam tak ho po návrate do triedy vita polovica deti usoplenych viem ze veľa rodičov nemá kde nechat deti takze nemajú inú možnosť ako dať ráno učiteľke lieky a adios... 😝 čakám kedy toto strašne obdobie prejde