Syn je drobnejšej postavy a začína si to uvedomovať

h2
26. apr 2016

Ahojte dievčatá, môj syn má 4 a trištvrte roka, v auguste bude mať 5. Aktuálne meria 107 cm a váži 17 kg. Ja by som z toho problém nerobila, aj podľa pediatričky je síce menší, ale ešte vždy v norme, ale on sám si začína všímať, že je v škôlke najmenší chlapec z triedy. Aj tí, čo sú od neho mladší, sú väčší. Pred pár mesiacmi začal chodiť na futbal, tam je najmladší a tým pádom je ten rozdiel ešte väčší. Už viackrát to spomenul, dokonca, že sa mu chlapci na futbale smejú, že je malý. Dokonca ma minule dorazil vetou, že on keď bude veľký, tak sa ožení s jedným dievčatkom od nich zo škôlky, ktoré je ako jediné menšie, ako on, lebo nechce mať ženu, ktorá by bola od neho väčšia. ☹ Viem, že sa tu nájde kopa mamičiek, ktoré majú tiež deti menšej postavy, ale my máme asi "šťastie" na samých obrov, jednoducho skoro všetci chlapci, ktorých poznáme, sú výškovo aj hmotnosťou skôr nadpriemerní. Syn jedáva normálne, s týmto sme nikdy nemali problém, skôr sa niekedy čudujem, koľko toho dokáže zjesť, takže týmto to nebude.
Ďalší problém, ktorý s tým súvisí, je, že syn je narodený v auguste, o rok bude mať 6 rokov a pôjde do školy. Nikdy som o odklade neuvažovala, je bystrý a som absolútne presvedčená, že školu zvládne. Ale: bude jeden z najmladších a celkom určite najmenší z celej triedy. Pre chlapca môže byť táto pozícia dosť nevýhodná a mohlo by ho to poznačiť do budúcna.
Budem vďačná za všetky rady, názory a úplne najviac skúsenosti, ako ste niekto v podobnej situácii.

cervenaruza123
12. máj 2016

@h2 Mala som spoluziakov, ktori boli dost nizki na zakladke. Mensi ako my, dievcata. Ked sme sli na strednu, o rok som ich videla zase, vytiahli sa, zrazu boli uplne vysoki... Ja som zase kedysi bola najvyssia z triedy, potom casom uz najnizsia. Vadilo mi aj jedno aj druhe 😀 . Treba ho mozno aj tym povzbudit, ze to, ze je teraz mensi este neznamena, ze taky bude navzdy. Mozno raz vsetkych prerastie

anjelicek26
12. máj 2016

@tortelinka len klikni na ten link, co je nad tvojim komentom a pridaj sa ku skupine, aktualne nemame moderatora, zijeme tam komorne 🙂 Prida sa kto chce ;)