• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Syn je pod vplyvom kamaráta zo škôlky. Čo robiť?

12. augusta 2009 
co konkretne? inac nechce sa mi tu hadat cairka, nejde tu o to aby si tu niekto presadil svoju pravdu, ze ano? :wink: v kazdom pripade si stale myslim ze to ma na to dieta velky vplyv :wink: a nielen teraz ale aj do buducnosti

psycholog, caste rozhovory a vysvetlovanie, pomoc zo strany uciteliek riesit to a v posledom rade, jedine ked uz vsetko zlyha presun... ked vedla seba byvaju je dost mozne ze budu chodit spolu aj do skoly :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak neviem ci sa tym nieco vyriesi... dost zla situacia. :unamused:
5. aug 2009 o 15:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Pozri Sue,
ked to vidis tak, ze kamaratstvom s takym chlapcom ako je Andrej strati skor Miro, myslim, ze nemame o com dalej diskutovat.
Podla mna, cim skor sa Mirko od neho odtrhne, a "najde si druhych kamaratov", tym lepsie pre neho, hlavne prave preto, ze byvaju blizko pri sebe a to bude dobre hlavne v buducnosti, ked bude v puberte.
5. aug 2009 o 15:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Felixa, áno myslím si, že kamarátstvom s chlapcom, ktorý je nadradený je pre Mirka, Mirko skôr stráca ako získava a treba v ňom zo všetkých síl podporovať vytvorenie nových vzťahov s inými deťmi, ale nie tým, že ho fyzicky oddelím od Andreja. Pretože keď nebude Andrej, nájde sa iný dominantný chlapec, ktorý si ho k sebe pripúta, pretože pre Mirka nie je problém samotný Andrejko, ale skôr to, že je Mirko sám ovplyvniteľný...a v tom mu treba pomôcť. Pretože hrozbou v puberte nebude jeden chlapec menom Andrej, ale celá kopa chlapcov, mužov, dievčat, ľudí, javov okolo, ktorým musí puberťák vzdorovať a musí byť schopný rozôíšiť čo je správne a čo nie...
5. aug 2009 o 15:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Sue,
to mas pekne predsavzatie, realita je vsak taka, ze 5-rocnemu dietatu to musim ukazaj ja, ako dospely, a to aj za cenu "fyzickeho odtrhnutia", napr. danim do inej triedy. Az tak si moze po dva a pol roku zacat budovat nove sebavedomie, s novymi vztahmu.
To je ako s tyranymi zenami. Najprv sa musia oddelit - odtrhnut od svojho tyrana, az potom mozu zacat ziskavat sebavedomie a respekt, ktory si uz dokazu udrzat po cely svoj dalsi zivot.
5. aug 2009 o 15:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...a spýtam sa tretí krát to isté, čo v prípade, že aj v druhej škôlke a o rok v škole sa nájde niekto taký ako Andrejko?
5. aug 2009 o 15:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak já souhlasím se sue, oddělím se nic nezmění, ono v každé třídě a v každém kolektivu bude nějaký ten "Andrej", a pokud je Mirek náchylný se upínat k dominantním osobám a být ovlivnitelný, tak vždy k takové osobě přilne :wink: někdo z toho vyroste, někdo to tak má holt celej život :unamused:

no těžká situace docela :confused:
5. aug 2009 o 15:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nikto tu zatiaľ neriešil Andrejových rodičov. Tam by bolo treba sa rozprávať a navrhnúť riešenie. A rázne zamedziť akémukoľvek navádzaniu a agresivite dotyčného chlapca(Andreja).

samozrejme podporovať Mirkovi sebavedomie a ukazovať mu čo sa smie a čo je už neprípustné. Myaslím, že 5 ročné dieťa doikáže zvládnuť logické argumenty a dodržiavať nejaké príkazy.

Ja na mieste maminy Mirka by som prísne sledovala aby sa v škôlke nehral a nekontaktoval s agresívnym deckom.Viem, že je to skoro nemožné, ale dá sa to. A propo, učiteľky sa na to dívajú? :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :fearful: :fearful:
5. aug 2009 o 15:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sue,
ja som este nepocula o takomto nejakom pripade v skolke, ale v skole ano. Preto si myslim, ze by mal zmenit skolku, lebo v nej nie je predpoklad, ze sa este s takymto chlapcom stretne. Zrejme sa stretne s dominantnymi osobnostami, ale nie zlodejmi a pod. (lebo s takymi sa uz skor stretne v skole) a radsej nech sa pri nich uci tomu, aby si vydobil svoj respekt - vysvetlovanim a laskou zo strany rodicov.

Myslim si, ze ten Andrejko, ked robil to, co sa pisalo vyssie, znamena, ze ta jeho rodina nie je v poriadku a na nom to uz zanechalo riadne stopy a preto Mirko by ho nemal mat jednoznacne za kamarata, lebo ho to ovplyvni v zlom.
5. aug 2009 o 15:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pokud jsem dobře četla, tak ten Andrej krade věci ze školky a je agresivní..no takových jsme měli ve školce dost...ve škole též, a ne z každého vyrostl kriminálník..přijde mi divné něco takového tvrdit o 5letém dítěti :confused: navíc rodiče nemusí být nějaký ignoranti, prostě některé děti se ovládají velmi těžce :confused:
5. aug 2009 o 15:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
podľa mňa treba trvať na tom aby učiteľky upozornili Andrejkových rodičov na to ako sa ich syn v škôlke správa. a učiteľky by mali trvať na tom aby si Andrejkovi rodičia zo synom pohovorili. a mahadevi môže len dalej s Mirokom rozprávať a rozprávať. pokiaľ sú susedia oddelením sa nič nedosiahne.
5. aug 2009 o 15:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisstin,
Andrej kradne, utiekol zo skolky - pricom naviedol na utek aj kamarata Miroslava, navadza na kradnutie Miroslava, a naviedol svojho kamarata, aby doniesol nejaku vec z domu, odovzdal mu ju a aby nepovedal o tom rodicom... plus teda este je agresivny a robi detom zle...
Neviem v akych skolkach su vase deti, ale ja som sa so ziadnym kradnutim v nasich skolkach nestretla a s ostatnym takisto uz vobec..., jedine s tou agresivitou a robenim druhym detom zle, ale v tom pripade to ucitelky riesili.
5. aug 2009 o 16:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
felixa: dnešní školky nevim, páč Tygr je ještě malej..ale když jsem já chodila do školky, tak to bylo zcela běžné..jeden kluk praštil kovou tyčí do hlavy druhého, až byl v bezvědomí...další nám zas plival do mlíka..další nás škrábal do krve..atd. atd, prostě takové děti jsou a vždycky budou...a některé z toho i vyrostou a dostanou rozum..některé ne :wink: ale prostě nemůžeš svoje dítě od takových separovat, to nemá žádnej smysl...dítě se prostě musí učit vytvářet sociální vazby a hodnotit, co je správné a co ne :wink:
5. aug 2009 o 16:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
suhlas so sue a sisstin..........prelozenim do inej skolky sa nic nevyriesi, vzdy sa najde nejaky "andrejko", vsade, v skolke, v skole, v zivote.............nie su len dobri ludia a deti sa to musia naucit rozlisovat, utvarat si o ludoch obraz, nepocuvat ich slepo, ze ked mi Andrejko povie SKOC DO STUDNE........tak snad neskocim :confused:
5. aug 2009 o 16:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to bol priklad :wink: ................tie rozhovory s Mirkom snad casom prinesu ovocie..........vela trpezlivosti :wink:
5. aug 2009 o 16:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mam syna presne v tomto veku 5 a 1/2. nestretli sme sa s tym. ak by nam podobna vec hrozila, vybrala by som si v triede poslusnejsieho chlapceka a nenapadne by som ich davala dokopy. zobrala by som ho k nam na navstevu, nech sa pohraju, ak by rodicia dovolili, aj do kina. pripadne by som sa stretavala na ihrisku aj s jeho mamickou. proste by som im robila spolocny program mimo skolky, aby k sebe nasli cestu. a "kamosa" Andrejka by uz tvoj syn postupne nepotreboval. mozno to nevyjde, ale za pokus to stoji. :wink:
5. aug 2009 o 19:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ještě mě napadlo (nevím, jestli se to tu už neobjevilo, četla jsem jen zběžně), že někdy pomáhá "přenesení zodpovědnosti"

jakože by se Mirkovi řeklo: Podívej, já vím, že máš Andreje rád, ale Andrej dělá ztřeštěné věci, někdy i špatné věci, a jestli to bude takhle pokračovat, tak bude mít velké problémy..a ty jsi jeho kamarád a jsi rozumný kluk, tak je potřeba, abys na něho dal trochu pozor...

taky jsem přemýšlela nad tou pohádkou, zatím mě napadlo jen "O statečném kováři" -není to přesně ono, ale falešní kamarádi tam jsou
6. aug 2009 o 08:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Takýto podobný problém som mala aj ja so svojím synčekom Matejom.Nastúpil do škôlky ako tri a pol ročný a hneď si našiel nových kamarátov.No ale onedlho nastúpil do škôlky Patrik , na prvý pohľad veľmi zlatý chlapček a môj Maťko bol vždy priateľský a tak sa s ním začal kamarátiť.O pár týždňov boli nerozlučnými(dá sa povedať aj najlepšími) kamarátmi.Ale ich priateľstvo nebolo práve najlepšie.Patrik začal môjmu synovi rozkazovať,navádzal ho na zlé veci a niekedy ho aj zmlátil ,keď ho neposlúchol. Ako som už spomínala navádzal ho na zlé veci (napríklad aby ukradol od pani učiteľky cukríky alebo sladkosti,aby zmlátil svojich kamarátov a spolužiakov zo škôlky, aby učiteľkám odvrával a aby bol neposlušný nech sa učiteľky nazlostia). A keď to Maťo nechcel spraviť normálne ho zbil. Mne o tom Matej doma nerozprával nič aj to som sa dozvedela od pani učiteliek.Rozprávala som sa aj s detskou psychologičkou a tá mi povedala aby som svojho Maťka zapísala do inej škôlky ale to neprichádzalo do úvahy,pretože nikde na blízku sme už nemali materskú školu a Maťo chodil do škôlky veľmi rád , aj keď ho tam Patrik týral alebo skôr šikanoval. Povedala som to aj Patrikovej matke aby sa s ním o tom pozhovárala . Na druhý deň som viezla do škôlky Maťka ja,( pretože jeho ocko,ktorý ho zvykol brávať bol na služobnej ceste)som videla ako malý Patrik plače v triede. Keď som sa ho opýtala prečo plače vravel že ho mamina potrestala že mu dala zaucho poslala ho do kúta a večer mu nečítala rozprávky.Vysvetlila som mu že to preto dostal taký trest lebo že môjho Mateja využíval rozkazoval mu a správal sa k nemu namyslene.Potom sa malý Patrik ospravedlnil môjmu synovi a aj mne a všetkým deťom v škôlke ešte aj pani učiteľká za svoje činy a správanie. A od tej doby sú Maťo s Paťom najlepší kamaráti až dodnes aj keď už majú štrnásť rokov a pôjdu do deviatej triedy. S mojou Nikolkou také problémy vôbec neboli a dúfam , že ani pri dvojičkách nebudú. Držím palce a nech sa to čo najskôr vyrieši. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. aug 2009 o 15:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok