Syn pokašliava - k doktorke, alebo do škôlky?

karin04
12. sep 2018

Syn mi pokašliava začína sopliť. Mám ho zobrať k doktorke alebo nech ide do škôlky a uvidíme či ho to neprejde?

beky1813
12. sep 2018

@karin04 ake su sople a aky je kasel? Ked mojej zacina sopel, je ciry, tak chodi do skolky, ak zacne moc drhnut, ostava doma. K doktorke chodim az po nejakej dobe, ak to neprejde

zupka33
12. sep 2018

Ak je to zatial len take, ze si sem tam zakasle a sopliky ma cire tak by som ho zobrala normalne do skolky ale pravdepodobne ti aj tak povedia, ze s nim uz na druhy den nemas chodit aby nenakazil ostatne deti

sissy27
12. sep 2018

@karin04 alebo nechať deň-dva doma, zvýšiť prísun vitamínu C, veľa tekutín, morská voda do nosa ... to by bolo asi ideálne riešenie.

siska53
12. sep 2018

@karin04 aj nas pokasliava,ale ja som.nesla,berie sinupret a mozno spravim domaci sirup na kasel..

blacklady
12. sep 2018

@karin04 aj moj tak zacal v nedelu vecer pokasliavat, do rana sa mu pustil sopel, cize kasle, lebo mu to zateka, nechala som ho doma uz 3ti den, liecim na prirodno s cibulovym sirupom, ten sa mi vzdy osvedcil, striekam slany roztok do nosa a pije zazvorovy caj a vitamin C...k dr. som nesla, je to len zatekajuci sopel, tiez nebezis k dr. s nadchou predsa. Do skolky by som nedavala, ked aj pokasliava, pre istotu, aby nenakazil druhych

martina2ve
12. sep 2018

Urcite k doktorke. Nechapem mamicky co nosia do skolky chore deti,potom sa vsetci cuduju ze od septembra do marca su deti nomstop chore ,ked to prenasaju jeden na druheho😵😩

sisaka
12. sep 2018

@martina2ve vies prečo môj syn nemal od 3 rokov ATB (teraz ma 10)? Lebo žijem v krajine, kde ľudia neutekajú s každým zakašlanim k lekárke, kde so soplom sa chodi normálne do škôlky/školy, kde sa decká nepchaju liekmi hneď ako im vybehne sopeľ z nosa a neobliekaju ich tu v + 20 ako keby bolo - 20. Čím viac budete koli každemu smrknutiu držať dieťa v izolácii, napchávať liekmi a babušiť ich, tým častejšie budú chore.

@karin04 dieťa normálne do škôlky, zo stravy vylúčiť cukor a pripadne zvýšiť príjem vitamínu C a D

beky1813
12. sep 2018

@sisaka tiez som robila tu blbost, ze s kazdym naznakom sopla som ju nechavala doma, 3 tyzdne doma, tyzden v skolke. Povedala som si dost a kym neboli sople zlte, nedrhla ako tuberak, nebola malatna, tak bola v skolke a vysledok? Aj ked sople zacali, do 2 dni presli.

evallu
12. sep 2018

@karin04 tie múdre tu ze sup do škôlky no a co ... radšej bez komentára ... moja mala 3 den v škôlke soplik mini... nechala som si ju doma ze uvidím co z toho bude o 2-3 dni... teraz po týždni ma výsyp na jazyku, po celom tele a podozrenie na šarlach... šupnúť ju vtedy do škôlky tak to majú všetci tak asi tak...

martina2ve
12. sep 2018

Ja nehovorim o antibiotikach ani liekoch, ani o obliekani deti,hovorim o tom , ze ked je dieta chore a ma "soplik" za dva dni bude z toho soplika sopel, lebo stece do priedusiek atd.. chore dieta nema byt v skolke.
Sama mam syna s operovanymi plucami, ma 40%pluc vyoperovanych a antibiotika nemal od operacie, tiez ma teraz 10 rokov...
Som zvedava,kedy budu temy diskusie "preco moje dieta je pol roka v kuse chore..."
nepozerate na ucitelky? Tie sa musia tiez pasovat s vyrusami lebo rodicia si nedaju povedat. Ale samozrejme je kazdeho vec ci da svoje dieta so soplikom do skolky😪

beky1813
12. sep 2018

@martina2ve moze a nemusi, preto hned nenechavam doma, ak vidim, ze sa to zhorsuje, odhlasujem

sense
12. sep 2018

Ak pokasliava a nema.ine priznaky tak nieje nutne bezat k.lekarovi, skus ho naparit a zvys prisun vit. C, a rakytnikovy sirup na imunitu

sense
12. sep 2018

@sisaka veru ani u nas sa s kazdym zakaslanim nebeha...by mazaujimalo ci aj rodicia s kazdym zakaslanim ostavaju aspon tyzden doma pn a nosia este aj rusku

denisa098
13. sep 2018

@evallu mala si ju dať, nech ochorejú na ten šarlach všetky deti, veď to je normálne ich tam tak posielať pre niektoré mamičky, čo na tom že sú v škôlkach aj nejaké deti so slabšou imunitou. Veď tým mamičkám, čo si v pohode posielajú choré deti do škôlky im to vadiť nebude.

lacibo
14. sep 2018

@karin04 prepáč, musela som sa pousmiať, lebo veru ani jedno, ani druhé.. ak začína prechladnutie, treba ostať doma, v kĺude, vitamíny, čajíky..kým to neprejde..je to to najlepšie, čo každý - nielen dieťa môže pre svoje zdravie urobiť..🙂