Syn v škôlke klamal

smesmesmejko
12. okt 2016

Ahojte maminky, zaujímal by ma nestranný názor na problém, ktorý sa u nás dnes vyskytol a neviem, ci ho riešiť, ako ho riešiť..... skrátka, keď bol dnes tatik pre deti,tak Jakubkova učiteľka povedala,ze Jakubko klamal, na otázku "v com?" reagovala "že on vie v com...." keď sme sa doma rozprávali so synom trošku zmarené nám vysvetľoval situáciu z plávania,z ktorej som pochopila,ze páni učiteľka tvrdila,ze niekde bol a on ze nebol.... nikdy,naozaj nikdy sme nemali problém u syna s "klamanim" ☹ tak nemám rada tento výraz u detí ☹ vždy sa ku všetkému prizná, keď niečo urobí a on už skoro s plačom nám tvrdil, ze tam nebol, ze páni učiteľka ma asi zlé očká.... majú páni učiteľku,ktorá už má svoj vek a z deti je veľakrát nervózna...syna doposiaľ všetky učiteľky chválili,a ja mu verím, dcérka si rada prekrývajú realitu,ale on nikdy.... teraz neviem, ci to mám ešte nejak riešiť a riskovať konflikt alebo to už radšej nechať tak....? Čo by ste robili v našej situácii?

catherinah
12. okt 2016

Ja by som to nechala tak. Svojho syna poznas, ver mu, vysvetli mu to a hotovo.

kurciatko23
12. okt 2016

sama som ucitelka a vedia ma vytocit rodicia, ktorí za kazdu cenu veria len svojim detom(medvedia sluzba), ale z tvojho dotazu citim, ze naozaj chces byt nestranna a svoje deti vychovavas co najlepsie.parada! som este mlada, ale poviem ti, ze kolkokrat som z mnozstav deti a ich ustavicneho prekrikovania, pobehovania na prasky, nehovoriac o tom, ze pani ucitelka uz ma svoj veka vsetkeho ma plne zuby.... mozno naozaj nic neurobila a mozno asno....asi by som sa jej na to este raz slusne opytala....ked je normalna, nebude z toho robit vedu a vysvetli ti to.aj ja sa snazim vychovavat svoje deti co najlepsie, viem sa ich aj zastat, ale aj pokarhat.

simca06022011
12. okt 2016

Neries...

evita_g
12. okt 2016

@smesmesmejko Ani ja by som to viac neriešila. Ale zdá sa mi divný prístup učiteľky. Nabonzovať, že dieťa klamalo, ale nevysvetliť celú situáciu, je neprofesionálne. Jasné, niektoré deti klamú, vymýšľajú si, prikrášlia alebo zataja, ale pokiaľ je to niečo vážne, má o tom učiteľka jasne informovať rodičov. A ak je to nejaká prkotina, len mávnuť rukou a nie takto, že "on vie v čom"... 😒

tutu_1
12. okt 2016

Neriešila by som to. Synovi by som verila a toľko. Mne zas syn doniesol poznámku ze takto sa vyjadruje vás syn....(nadávka).... A ? Ešte ze sa horšie nestalo. Nebol to žiadny vulgárny vyraz. A až začne do toho sparat len vtedy jej to vysvetlím. Inak to nemá cenu.

sissy27
12. okt 2016

@smesmesmejko ak sa chcela pani učiteľka posťažovať a situáciu nejako riešiť, tak mala normálne na rovinu povedať, čo sa stalo... neinformovala ťa, takže vlastne sa nič nestalo... Možno by som sa jej ešte zajtra skúsila spýtať, či predsa len mi nechce ako dospelá osoba vysvetliť o čo išlo, ak nie, tak nemáš čo riešiť... u nás v škôlke keď vznikol takýto problém, tak učiteľka informovala rodičov v prítomnosti dieťaťa - to hneď vinník sklopil očká 🙂 a bolo to férové pre všetky strany...

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tajomna21
12. okt 2016

@smesmesmejko neries to, ver synovi ... pokial mala ucitelka nejaky problem, mala jasne vysvetlit o co ide ... a v pripade, ze by sa situacia opakovala, tak by som pani ucitelke povedala, ze pokial nevie odpoved na otazku priamo, tak nech ma o tom neinformuje

zuzana76
12. okt 2016

@tutu_1 nemyslimsi, ze to je spravny pristup, dieta sa ma vyjadrovat slusne

smesmesmejko
autor
12. okt 2016

mate pravdu zienky, dakujem za vsetky nazory 🙂 pre zatial to nebudem riesit, porozpravala som sa s Jakubkom, je z toho velmi sklamany, aj preto, ze mu nebolo skrze tuto situaciu, umoznene lovit rybku, ako ostatnym detom.... uvidim, co bude dalej, on je velmi citlive dieta a bohuzial, museli sme menit skolku a je mi velmi luto, ze uz po mesiaci konstatoval, ze v predoslej skolke boli k nemu pani ucitelky vzdy dobre.... nikdy som nemala snahu prehnane branit svoje deti, ved nikto nie sme 100% a nakolko aj ja sama mam pg vzdelanie, tak viem aj o pohlade z druhej strany a nikdy som do pg procesu svojich deti nezasahovala... ale pristup pani ucitelky mi taktiez pride prinajmensom nefer... ak poviem a, tak poviem aj b.... hold, kazdy sme iny, kazdy mame ine pohlady, nazory na veci, pristupy, sposoby riesenia, a tak ako pisete, z pristupu pani ucitelky mam aj ja dojem, ze to az tak velmi riesit nechce....
Este raz srdecna vdaka za kazdy jeden nazor a cas, ktory ste venovali mojej otazke, ste zlaticka 😲

tutu_1
12. okt 2016

@zuzana76 určite ale tiez nebudem syna vychovávať tak aby si nechal skákať po hlave. Synovi minuly rok mladsi spolužiak vynadal veľmi vulgárne. Čuduj sa svete obišlo sa to bez poznámky. Zaujímavé. Proste učiteľky kto vie kde su keď tie deti majú čas do seba skákať. Takze ak ony su neviem kde a nedávajú pozor na deti musi sa syn postarať o seba sám.

intrograla
12. okt 2016

Pokiaľ by mi konkrétne pani učiteľka nepovedala o čo sa jedná, tak by som to brala jedným uchom dnu a druhým von. Veď ako môžeš dohovoriť dieťaťu, keď ani nevieš čo presne sa stalo?

kurciatko23
12. okt 2016

@hettinka ja som nenapisala,ze ma tato praca nebavi! len sa moze proste stat, ze aj ucitel spravi chyby

perdiem
12. okt 2016

@hettinka preboha neútoč hneď, nikde nepovedala, že ju práca s deťmi nebaví, každý má niekedy svoj deň, a niekedy dajú deti aj pani učiteľke zabrať. Kľud.

simaminka
12. okt 2016

@smesmesmejko ja by som to po vete "on vie v com" jednoznacne brala aka minus pre verziu pani ucitelky, ak ma na starosti vela deti nemusi si vsimnut vzdy presne a ako kazdy aj ona sa moze pomylit... Na tvojom mieste by som neriesila uz tuto konkretnu situaciu ale vsimala si pristup pani ucitelky v dalsich situaciach...

lula26
13. okt 2016

@hettinka to je dobre, že máš rada svoje učiteľské povolanie. Len som akosi nepochopila tvoje ostré slová adresované kurciatko23. V jej príspevku som nenašla nič, čo by ma evokovalo k takému vyjadreniu ako bolo tvoje. Odporúčam vyskúšať prácu aj v MŠ.

stella333
13. okt 2016

@smesmesmejko Asi to nechaj tak, jedine, ak by sa nieco podobne opakovalo. Ak su to take jednorazove zalezitosti, tak mne sa osvedcilo mavnut rukou a podporit dieta, v zmysle, ze mu veris, ale zaroven, aby si daval pozor a posluchal.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
13. okt 2016

@smesmesmejko nabudúce povedz učiteľke, že ak povie a nech povie aj b a bude sa to riešiť na mieste.. toto sa aj u nás v škôlke stávalo, mali sme tam zamindrakovanu pani učiteľku posledný polrok čo sa sťažovala že deti boli zlé atd, kamoskina mala vždy plakala kvôli tomu doma a pritom keď sa opýtali rodičia čo také robili, že boli zlé a nezaslúžili si toto a hento tak nepovedala nič... Čiže nič nebolo. Nakoľko iné učiteľky si nič také nevšimli a teda keď vyvádzajú pri spaní, niekto sa pbije vždy povedia čo bolo konkrétne vo veci... potom fakt človek nevie čo si má myslieť a vychádza z toho iba názor že učiteľka "sedí" na dieťati a proste riesi bezne veci neprimerane...

jojojo30
7. jún 2021

Ľudia čo si myslíte o Tom keď som písala pani učiteľke či dcéra poslúchala škôlke a neodpísala ?ďakujem

klip0
7. jún 2021

@jojojo30 a kam si jej pisala? Maju nato urceny nejaky účet kde mate taketo veci riesit?

simca06022011
7. jún 2021

@jojojo30 ze nema cas/chut/dovod ti odpisovat 🙂

jojojo30
7. jún 2021

@klip0 na Facebooku na mesenger

jojojo30
7. jún 2021

@simca06022011 nemyslím si lebo stále sme sa kontaktovali

evita_g
7. jún 2021

@jojojo30 Takáto správa je podľa mňa úplne zbytočná. Ak by učiteľke napísal každý rodič, tak odpisovanie jej zaberie aj hodinu (podľa počtu žiakov) 🙂 Ak je v škôlke nejaký problém, určite vám dá vedieť. Žiadne správy = dobré správy. A ak sa chceš len tak popýtať na správanie tvojho dieťaťa, tak to radšej urob osobne, keď ho vyzdvihuješ zo škôlky.

klip0
7. jún 2021

@jojojo30 tak to v ziadnom pripade nieje v pracovnej naplni ucitelky v skolke. Mala si sa jej spytat osobne ked si preberala dieta, alebo sa to mal spýtať ten kto preberal dieťa. A ak si to chcela vedieť obsirnejsie ake je dieta v skolke celkovo, ako sa mu dari, tak na to sa dohaduju osobne konzultacie, u nas napr pocas spánku detí

jojojo30
7. jún 2021

@evita_g žiadne správy =dobre správy zmena keď neodpisuje tak že bolo všetko poriadku ?

evita_g
7. jún 2021

@jojojo30 myslela som to tak, že ak je v škôlke hocijaký problém s tvojím dieťaťom, určite sa to dozvieš. Ak teraz neodpisuje na tvoju správu, možno ešte nemala čas. Každopádne, takýto spôsob informovania je nad rámec jej povinností, robí to vo svojom voľnom čase a možno má aj iné veci na práci 😉

klip0
7. jún 2021

@jojojo30 a stale si nepovedala prečo to riesis cez sukromny fb ucet ucitelky a nie osobne v skolke?