Synček sa úplne zmenil

akika722
14. nov 2010

Môj synče nastupil do škôlky ked mal 2,6 r.Tešil sa ani raz neplakal cez vikend bol smutny že do škôlky nemôže...Syn je žive hyperaktívne dieťa,no ja aj velmi šikovny a dosť samostatny,A nastal zlom,začal byť trochu bojazlivejši,par krat mi povedal že do škôlky už nechce isť,začal sa v noci pocikavať a zo sna vrieskať a plakať...
Učitelka sa ma pytala ako zaspava doma,tak som jej povedala že večer prečitame jednu-dve rozpavky,dam mu pusu,odidem a väčšinou hned zaspi...nikdy nepotreboval zasvietene svetlo a nechcel aby sme sedeli pri nom...skôr ho to rušilo a nevedel spinkať,,,tak som sa dozvedela že v škôlke všetke deti spia spolu v triede a môj synek spi vedla v miestnosti a učitelky sedia pri nom...neviem prečo je to tak...
Najprv ho chvalili že je šikovny samostatny,ale hyperaktívny,potom sa začali sťažovať že nie stale spapa všetko/čo myslim že je normalne/ a že nespi až 3 hodky ale menej/1,5/ a potom neleži poslušne na lehatku..mylsim že po dvoch mesiacoch-z toho bol asi 2 t.chory si ešte nato nezvykol,to chce čas..a neverim že je jediny,viem že su tam viacerí chlapci hyperaktívny...no...v piatok som sa dozvedela že Paťko nevedel zaspať tak na neho prišla hučať RIADITELKA a dala mi odkazať že bud si ho na mesiacdva vysadím zo škôlky alebo si ho mam chodiť uspavať sama/doma mi maly cez obed bez problemov spi aj 2-3hodky/
dieťa sa mi zmenilo o 180stupňov...hyperaktivita mu ostala 😀 no len doma...pred cudzimi je to ustrachane dieťa,čo pred tym nebyval

mamavera
14. nov 2010

@akika722 tak to je sila!!! Absolútne neprofersionálne a izolovať dieťa od ostatných je tá najhlúpejšia vec, ktorú mohli urobiť. Začiatkom roka zápasia asi v každej materskej škole s tým, že niektoré dieťa nevie zaspať, plače, vykrikuje a pod. Choď za riaditeľkou a vydiskutuj si to a ňou!!!!!! 😠 😠

akika722
autor
14. nov 2010

@mamavera no ked všetkému na vine je riadielka...Ona na nho nahučala a povedala že ho mam na mesiac dva vybrať alebo si ho chodiť uspavať..on nevykrikuje v škôlke ale doma v noci ☹
sme s mm povedali že posledny krat moje dieťa vstupilo do tej škôlky

mamavera
14. nov 2010

@akika722 tak nahučať na také malé dieťa....je normálna? Nesekla sa v povolaní? chápem, že aj učiteľka alebo riaditeľka je len človek, má osobné problémy, ale takéto chovanie neospravedlní nič. Určite by som sa s ňou VEEEEĽMI dôrazne porozprávala a možno by nasledovala aj sťažnosť. U takého malého dieťaťa môže takéto konanie spôsobiť škody, ktoré sa už nenapravia 🙄

laurelle
14. nov 2010

@akika722 toto je hrozny pristup celeho personalu skolky ..Vzdy v septembri kazda skolka riesi ze niektore dieta nie je "tabulkove" .. moja dcerka v skolke ma spavat okolo 1 ona je naucena spavat az okolo 3 takze par konfliktov s ucitelkami sme uz zazili ... Nie je spravne aby riaditelka kricala na ani nie 3-rocne dieta za to ze nechce spat .. Ked skolka nedokaze vyriesit takyto problem tak asi mate pravdu ze je najvyssi cas sa poobzerat po inej skolke kde su ucitelky na inej urovni a dokazu takyto problem vyriesit s usmevom na tvari 🙂 Keby niekto krici po mojom dietati tak uz malu v zivote v skolke neuvidia .. Drzim palce nech sa vam to coskoro vyriesi ,kamaratka psychlogicka tvrdi ze prve mesiace v skolke medzi kolektivom su velmi dolezite pre psychiku dieta a hlavne sebavedomie .. Urcite by som sa poobzerala po inej(lepsej) skolke 🙂

akika722
autor
14. nov 2010

@mamavera vo štvrtok sa za nou s mm chystame,malemu vybavujem novu škôlku,ale ta riaditelka si nas zapamäta...malemu zhaňam tu v okoli psychologičku
včera som ho chcela pohladkať po hlavke on si čupol a dal na hlavju ručky...som nechapala..nikdy to neurobil,no neverim že ho tam biju ale on je zo všetkého vystrašeny v poslednom čase

akika722
autor
14. nov 2010

@laurelle ano v piatok tam bol posledny krat...som z toho zufala,aby niekto deptal moje dieťa tak to si vyprosim

laurelle
14. nov 2010

@akika722 je mi luto tych ostatnych deti ktorych rodicia neprisli na to v akom prostredi su cely den ich deti .. Je este len november tvojho maleho urcite zoberu este do dajakej skolky ked povies co sa dialo v predchadzajucej 🙂

akika722
autor
14. nov 2010

@laurelle o len je plny stav deti všade tak dufam..zajtra obvolam všetke tak snad....ja som neverila čo mi to učitelka rozprava som ostala ako keby mi dala facku..za škôlku si platim,ročne poplatky som splatila hnad medzi prvymi,moj bol na začiatku šk,roka JEDINY čo neplakal...nie je to tip dieťata kt.plače pre všetko,skryva sa za mamku,prave naopak..ani u dr.nema problem ked beru krv,nikdy neplače...ja to nechapem ako je jedna žena schopna niečo take urobiť

laurelle
14. nov 2010

@akika722 poplatky su ti povinny vratit skor tie plne stavy 😒 urcite sa najde aspon jedna skolka kde jedno miesto budu mat urcite 🙂 bud rada ze ste na to prisli este ked maly na to moze zabudnut v novej skolke. keby na to pridete po roku alebo tak moze to mat ovela horsie nasledky .. Skor by som cakala ze ucitelka bude riaditelku kryt ked je to jej nadriadena ale ona ti este do oci povie ze riaditelka nahukala na tvoje dieta .. Za toto ju nariadena asi moc nepochvali ze pridu kvoli nej o dieta .. 😀

anibas
14. nov 2010

@akika722 ak sa dá, zmeň škôlku - problém nie je v Paťkovi 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

mamavera
14. nov 2010

@akika722 držím ti palce, aby si našla pre svojho drobčeka lepšiu škôlku a tej riaditeľke by som urobila "reklamu" po celom okolí 🙄 Prečo by mal spať tri hodiny? V žiadnej škôlke deti tri hodiny nespia, už len z toho dôvodu, že rozostup medzi jedlami má byť tri hodiny, teda ak obedujú o pol dvanástej, tak o pol tretej by mali olovrantovať. Keď odrátam čas obeda, čas na hygienu, kým ich prezlečú do pyžamka je to asi dve hodiny, možno dve hodiny aj niečo. NIKDE nie je napísané, že dieťa musí SPAŤ!!!! Je to popoludňajší odpočinok a deti nie sú roboty!!! Som zvedavá, či aj pani riaditeľka dokáže zaspať na povel 😠

akika722
autor
14. nov 2010

@laurelle no riaditelka mi dala odkazať že si s nami pohovori a ešte mi dala odkazať že si Paťka mam na ten 1-2mesiace vybrať alebo si ho mam chodiť uspavať sama-to mi dala odkazať sama riaditelka 😒
@anibas určite zmenim späť ho už nevratim
@mamavera som naštvana aj preto že spi maly vedla v miestnosti,no čo ked si mysli že deti sa hraju a on musi spať?a navyše ešte nad nim tam učitelky sedia čo doma fakt nema problem zaspať,prave naopak,on od naŕodenia velmi rad spinka

kaja73
14. nov 2010

A ty si čo povedala riaditelke? Ved ja by som ju asi prizabila.Moj maly začal v skolke spavat po cca 1 roku.Dovtedy len ležal,mrvil sa a prehadzoval sa.Už to mi vadilo,že ho vobec nutia ležat.Po roku začal spavat cca 30 min a tak to zostalo do konca skolky.Doma odvtedy zaspaval o 23-24 h v noci.Dovtedy to bolo okolo 21h.On celkovo až dodnes potrebuje malo spat.Fakt sa mi nepači,ked podla niektorych super ludi maju mat všetky deti rovnaku potrebu spanku.Ved to je totalna hovadina.P.riaditelka by si asi odo mna vypočula niečo fakt "pekne"

laurelle
14. nov 2010

@akika722 keby mi toto riaditelka povie do oci tak by som ju prizabila 😀 😀 😀

akika722
autor
14. nov 2010

@kaja73
@laurelle sme sa nepochopili 😀 😀 😀
riaditelka mi to len dala odkazať po učitelke..s "pani" riaditelkou sa osobne stretneme vo štvrtok,chystame sa za nou s mm ale nezabudne na nas tak skoro 😠

laurelle
14. nov 2010

@akika722 aha to ta unava uz nevnimam 😀 Tak to je jasne ze na vas nezabudne a ty potom nezabudni napisat ako to dopadlo 😀 Ked bude robit velke problemy stazovala by som sa jej nadriadenemu 😝

akika722
autor
14. nov 2010

@laurelle 😉 jasne že napišem..držte zajtra palce,mam po obede volať do školky čo je hned pri mojej bytovke...či sa najde volne miesto pre Paťka 😒

traktor
14. nov 2010

..tiez mam patka a tiez sme mali problem zo skôlkou...s pani riaditelkou...patko zo zaciatku skôlku miloval ale naraz nechcel o nej ani pocut, bol nervozny, plakal...v noci zacal kricat akoby zo spanku...potom to preslo az tak, ze dostal strasne vysoke horucky, chodil po dome, ocka otvorene a vypol telku a kazal nam byt ticho, aby neprisla pani ucitelka/ rano si uz nic nepamätal/.skratka bolo to strasne...tak som isla za nasou doktorkou a pytala sa ku psychologicke...tam sa patko uvolnil, a vsetko porozpraval...ze ich pani riaditelka nepusta na wc/ idu len vtedy, ked ona rozhodne/, ak nepocuvaju, priviaze ich obväzom o stolicku, yhraza sa im, ze im zalepi usta ..a tak dalej...ja som patka vybrala zo skôlky / dlho sme nemohli chodit ani do obchodu - ide sa okolo skôlky, musely sme chodit opacnou stranou/....ale kedze sa to nedialo len patkovi, ale aj inym detom, maminy prisli za mnou, ci nieco podnikneme...niektore deti vybrali, a dali ich do skôlky do kosic, niektore sa vyjadrili,ze im to nevadi...ze aspon dieti budu odolne, ked nastupia do skoly... 😠 ..zvolali sme aj rodicko, chceli sme sa o tom porozpravat aj z riaditelkou..no ta sa hodila na PN, riesili sme to cez starostu..no aj to nepomohlo...tak sme to dali na inspekciu....nebudem s rozpisovat...dopadlo to tak, ze inspekcia prisla necakane do skôlkya milu pani riaditelku pristihla...takze to potom bolo lahke...riaditelka skôlku opustila, prisla nova pani riaditelka, deti sa do skôlky vratili, ...skusili sme ist aj my z patkom...prvy den som tam bola s nim cely cas, druhy den, som odisla skôr a na treti den mi dal pusu, ze mam ist domov 😀 😉 ..nocne mory sa stratili, patko chodil do skôlky neskutocne rad, vstaval velmi skoro, bola este tma a cakal, kedy skolku otvoria...no uplna zmena.../doplnim, ze patko mal nastupit do skoly, ale dali sme mu odklad, kedze v tejto pani riaditelke sa videl, nech ma krasnu spomienku na skôlku...myslim, ze to pomohlo, teraz je spokojny prvacik 😉
@akika722 takze urcite by som to riesila...opytaj sa aj inych rodicov, ci tiez nemaju ten problem...predsa to tak nemôze zostat...a urcite chodte za psychologickou..ta nasa nam velmi pomohla, tak krasne ho s toho dostala...uz k nej nechodime, ..ale za tie zaciatky, jej dakujem...velmi nam to pomohlo..

kaja73
14. nov 2010

@akika722 😉

akika722
autor
14. nov 2010

@traktor 😲 tak to je sila že na wc nemohli a to s tou stoličkou 😲,ste si užili až až,chudačik maly. kedy sa nato prišlo?po akom čase?no psychologičku vyhladať chcem určite nech s nim pohovori ale späť do školky ho už nedam,no nie do tej
nechapem ako môže byť niekto taky kruty a tak depteť deti ☹

laurelle
14. nov 2010

@akika722 drzime velmi silno 😀 My sme zase chori tak do skolky zase nepojdeme Nessy tam nechodila este ani raz viac ako 2 tyzdne v kuse .. Uz ma tie jej chororby stvu .. 😒
@traktor to je strasne privezovat deti o stolicku taka zena nema co pracovat s detmi ☹

kaja73
14. nov 2010

@akika722 teraz ma tak napadlo,či nie je problem v tom,že si na materskej a maly ani nema 3 roky a chodi do školky.Niektore p.uč. to nevedia stravit 😒

akika722
autor
14. nov 2010

@laurelle aj moj je chory...obaja 😖 ale tak aspon nech skolku vybavime

akika722
autor
14. nov 2010

@laurelle ááááá ďakujem 😉

laurelle
14. nov 2010

@akika722 pekne sa vyliecte a sup do novej skolky 😎 Zatial je chora len Nessy ale tipujem ze do rana to maju aj Alex a Vivi 😢

traktor
14. nov 2010

@akika722
@laurelle vyhodili ju..tak verim, ze uz si miesto inde nenajde....v nasej skôlke to trvalo velmi dlho...len nie vsetkych deti sa to tykalo...mala svojich oblubencov...a ako som pisala, tak nie kazdemu rodicovi to vadilo 😕 ...vraj to je dobre, predpriprava do skoly..u nas to bolo zo zaciatku dobre...len tak naraz to prislo...najprv len ..ja nechcem chodit do skolky....potom zacal, ze je mu zle, ze je asi chory...ze ho boli brusko...a potom jeden den, som isla s nim a pani riaditelka stala pred skolkou a patko ako ju uvidel, tak sa mi vytrhol a vratil sa domov/byvame na dedine, skolku mame o par domov dalej ako byvame/..doma velmi plakal...a vecer uz prisli teploty a to chodenie...trvalo to par dni/ do skolky uz nesiel/ale velmi sme sa bali...jednak teploty a to chodenie v spanku...on nas vôbec nevnimal...ale nastastie je to uz za nami....teraz je v skôlke druha riaditelka a je uzasna...kazdemu taku prajem...aj sama by som isla do skolky 😀 😉

akika722
autor
14. nov 2010

@kaja73 aj ja si myslim že s tym problem trošku maju..lééébo.pred sviatkom všetkych svätych mi uč.povedala že piatok normalne škôlka bude fungovať ale nech Paťka necham doma kedže som doma aj ja a ked mm šiel po obede pre neho tak mu dala podpisať papier že maly doma ostava že som suhlasila..nesuhlasila som nevyjadrila som sa vtedy...ale ostal doma nakoniec,bol chory
a ešte si myslim že problem môže byť aj v tom:skoro švagrina 😀 je krstna chlapcov a v tej škôlke roky učila angličtinu deti...no mala toho dosť a chcela odisť,riaditelka si povymyšlala hluposti volala jej a vynadala jej do telefonu...riaditelka vie že to je krstna mojich deti

akika722
autor
14. nov 2010

@laurelle nech vam to rychlo prejde..no najhoršie je ked chyti jedno dieťa od druheho ☹

traktor
14. nov 2010

ci je na materskej ci nie je...jednoducho toto nemôze byt dôvod na to, ako sa sprava... 😠 je to dieta, ..nie vec, zeju polozis a ta ti ostane na jednom mieste...a spanok...no niektore deti v tomto veku uz nespia vôbec..tak by mala byt rada, ze aspon tolko spinka...jednoducho, riaditelka nezvlada svoju pracu...nech ide robit do kniznice a nech oprasuje knizky...

laurelle
14. nov 2010

@traktor tak je super ako sa to vyriesilo 😀 Nechapem ako si moze dospela zena triedit tak male deti na oblubene a neoblubene to je chore .. Ziadna matka by to co ste zazili vy urcite zazit nechcela ☹