Tažký začiatok v škôlke. Ako to zvládnuť?

emily06
17. mar 2009

Ahojte moj 3 ročný syn začal vo februáry chodiť do škôlky, no od začiatku je to dost zlé. Každé ráno máme plačlive, dokonca došiel do štádia ze už začina aj zvracať asi sú to nervy. Najhoršie je to so spanim. Bud nespí vôbec alebo plače a ruší iné deti. Doma sa mu snažim vysvetlit že v škôlke sa veľa naučí a aby sa nebál že po neho prídem ale nezaberá to. Povie sice že nebude plakat ale ráno je všetko po starom. Poradte mi prosím ako cez to prejst, aby sa toľko netrápil. ☹ Ďakujem Milka

titkovamiriam
17. mar 2009

ahoj! to sa cudujem ze po 6t. si este nezvykol,asi este nieje pripraveny ,,zit bez mamy,, 🙂 .treba ho asi niak motyvovat ze ked bude rano dobry a v skolke poslusny ze nieco dostane alebo niekam pojde.mna to caka mozno v septembri ak marela zoberu.tak ti drzim palceky a hlavne synovi nech sa dari a nech najde v skolke to krasne co prinasa hranie sa v kolektive a ucenie sa novych veci.

emily06
autor
17. mar 2009

Ďakujem. Ved to aj ja som si myslela, ze to bude trošku jednoduchšie ale mylila som sa je na mna až príliš zaviazany.Motivovaný je ,jeho najnovšou vašňou sú vláčiky, ma ich sľúbene ale zatiaľ to nezaberá.

titkovamiriam
17. mar 2009

tak skus aj ucitelku poprosit aby ho niak povzbudila. 🙂 a vies co je najhorsie ze ak nahodou ochorie a potom sa tam vrati-kamoska mala tak dceru do 4 rokov to bol v skolke horor a potom po prazdninach sa uz tesila a dva roky chodila velmi rada.dodnes spominame ako sa zaprela nohami o dvere triedy a dve ucitelky mali co robit aby ju dostali do vnutra. 😀

rohacka
17. mar 2009

Emily - velmi dobre to poznam, nasa Dorotka zacala v septembri, ale to boli take nervy, mala take studene ruky od stresu ci od strachu ci co, ze hroza. A to chodila len na doobedie a nie kazdy den v tyzdni. Nam velmi pomohlo, ze som jej vybavila 2 mesiace zdravotnu dovolenku, aj ked nebol dovod. Za ten cas dozrela, mala 4. narodeniny a akosi sama zacala hovorit, ze 4-rocne deti uz v skolke neplacu a tak. Cely ten cas sme o skolke rozpravali, chodili pozerat na deti, ako sa hraju, viac sme sa stretavali s rovesniky, chodili do detskej kniznice a tak.. Mnohi ma odsudzovali, ze to som nemala urobit, ze ani tolko nebude chodit od januara. Ale ja som to tak citila, tak som uprednostnila svoje srdce. A cuduj sa svete - pomohlo, ideme v pohode, naozaj place len obcas a len pri rozlucke v skolke, ale ucitelky vravia, ze naozaj dozrela, ze to pomohlo. Teraz uz v skolke aj papa, co vtedy absolutne odmietala a najdem ju vysmiatu a stastnu, ked pre nu pridem po obede, nie s vysuchanymi cervenymi ockami ako vtedy. Ak nie si na skolku odkazana, ja by som Ti radila bud prerusit, aspon na isty cas alebo najst nejaku pani, co by sa o neho starala, ked chodis do prace. Nie kazde dieta je zrele do skolky v 3 rokoch!!!!! Som o tom presvedcena...

emily06
autor
17. mar 2009

Akurat dnes sme sa z jednou z uciteliek mimochodom s tou ktoru ma velmi rad, dohodli že ho budem nechavat len na pol dňa s tym že bude spavat doma.Velmi ma mrzi ze sa tak trapi, najhorsie je ze ma z toho už aj zle sny. Dost často kriči zo sna a najmä plače. Aj ja dufam v to ako vy hovorite ze potrebuje dozriet na to aby chodil do školky na cely den. Na školku odkazana nie som ale chcem aby sa zacal ucit byť s deťmi a nielen s dospelymi,ale ked nebude ine riešenie nechame ho este chvilu doma. No uvidime ako to pôjde ďalej. Inak diky

garfieldmail1
17. mar 2009

Ahoj, sama zkušenost ještě nemám a doufám, že to zvládnem, že jediný, kdo bude "trpět", budu nakonec já 😅 . Jednou jsem v časopise četla zkušenost maminky, která taky zkoušela všechno možné, nic nezabíralo, až jí jednoho dne učitelka poradila, ať dítě vodí do školky tatínek a to jako zázrakem zabralo.
Jinak, pokud máš tu možnost, souhlasím s rohackou, na nějaký čas do školky dítě nedávat, znovu ho na to "připravovat", možná na to ještě opravdu není zralé. V tolika věcech se děti liší, určitě to platí i v tom, kdy je které dítě zralé na školku. Držím palce 😉