Teplota v byte a obliekanie deti

lucia31311
11. mar 2016

Ahojte, chcem sa opytat, aku teplotu mate v byte pri 3 mesacnom babetku. Moja mama ,ked pride k nam stale hovori, ze mam chladno na to , ze mam male dieta. A ze ho mam viac obliect, ked ma stale studene rucky. Obliekam ho do bodou s dlhym rukavom, na to tricko s dlhym rukavom a dupacky teple.Ked ho okupem pridam ciapocku a bundicku, kym sa zahreje.

krasnanevesta
11. mar 2016

3 mesacne dieta ma studene rucky lebo su horsie este prekrvene nie preto ze mu je zima. Ja som doma nikdy ciapku ani bundicku nedala. Vzdy ma len body a teplaky a mame doma od 21,5 do 22,5 st.

miku1
11. mar 2016

@lucia31311 Myslím, že ho obliekaš až až....3 vrstvy je podľa mňa dosť. To, že je v byte malé dieťa, neznamená, že musíš mať doma saunu. Ja som to zažila pri kamarátke, keď otvorila byt, až ma ovalilo a hneď som sa u nej prezliekala, lebo po 2 minútach som bola mokrá ako myš. Ja som obliekala deti do bodyčka, tepláčiek a teplákovej bundy resp. vesty, ponožky resp. keď už boli väčšie a hrali sa na zemi, tak pančuchy.

moni244
11. mar 2016

@lucia31311 moja je januárová, doma len body a polodupačky vždy mala, žiadnu čiapku, svetre, ani bundy, som doma, nie von

evicaveverica
11. mar 2016

To ze je babetku zima zistis na zatylku, ak je vlazny alebo studeny treba ho zohriat. Ja mam doma 21stupnov a mala ma len body, leginy a ponozky. Pripadne ked lezka ju len prikrijem na nozky lahkou dekou. Inak mi pride zbytocne priobliekavat dieta.. Potom vyjdes von ofukne ho a bude... Ze svokru pozdravujem, moja mama ma podobne reci 😀 ale uz si ich nevsimam.

lucia31311
autor
11. mar 2016

No, ja som si to aj myslela, ze ho vela asi obliekam a aj z toho sa poti a je mozno studeny 🙂

lucia31311
autor
11. mar 2016

@evicaveverica to ne svokra, ale moja mama 🙂

evicaveverica
11. mar 2016

@lucia31311 vidis tak to mame rovnake 😀

seahorse27
11. mar 2016

Vsetky babky maju pocit, ze vnucatko je slabo oblecene. Neber mamu vazne. Dieta obliekas tak,ako keby ste mali doma cca 17 stupnov. Ak mate viac, obliekas ho prilis. Studene ruky a nohy, ako uz tu bolo pisane su znakom slabsieho prekrvenia a slabsej termoregulacie, co je pre 3-mesacne dieta normalne. Nie je to znakom, ze mu je zima. Treba sledovat zátylok - ak je teply, dietatku je teplo a opacne. Ja som obliekala v tom veku len body s dlhym rukávom a tepláky/polodupacky - tenke bavlnene, na nozky ponozky. Ak sa mi zdalo chladnejsie, pridala som vesticku alebo som namiesto dlhorukavoveho bodyna dala tielkove + tricko s dlhym rukávom. Ziadne ciapky a bundy po kupani som neriesila...mame doma cez den 21-22 stupnov.

zumasi
11. mar 2016

@lucia31311 presne ako pisu ostatne maminy. My sme sa prestahovali do anglicka ked mal nas maly 10 mesiacov. dovtedy sme mali typicky slovensky odchov- milion vrstiev, vsak pre istotu aby babatko neochorelo. Tam kuria omnoho menej (to je uz opacny extrem), menej sa obliekaju, aj deti chodia viac "hole". a su zdravsie ako tie nase, lebo su otuzile! urcite to netreba prehanat s obliekanim, je to viac na skodu ako na osoh. mamina ked nas bola pozriet, tiez sa jej nepacila "zima", tazko sa to vysvetluje.... 🙂

lorela
11. mar 2016

@lucia31311 Neviem síce koľko stupňov máte v byte, ale teda naobliekané máš dieťatko až - až.
V zime stačia trošku hrubšie dupačky a svetrík s ponožkami, povedzme.

petulda333
11. mar 2016

Ja neviem aku teplotu mame,ale poviem ti tak,v detskej a kuchyni mame radiator vypnuty,v obyvacke mame na 3 a v spalni na 2,na minimum a vetram kazdy den a dlho,moj maly neznasa teplo,akonahle sme niekde kde je teplo je nervozny,nespi...a ma body s dlhym rukavom a puncochy tenke...a ma nakrcnik lebo slinta teraz tak aby nemal body mokre

jaannah
11. mar 2016

@lucia31311 to je individuálne, moja baba nemala vlasy, narodila sa v decembri, tak mala tenkú čiapku až do leta... jedny dajú... druhý nie.. ak mávaš bábo na zemi, tak môže mať viac vrstiev, tam je chladnejšie ale ináč netreba toľko babušiť... deti nemajú radi teplo...

luciferkax
11. mar 2016

no moji bývali v perinke, takže som mala o problém menej :D :D mali tenké body a tepláčky, plus perinka, ak boli z perinky von, ta aj mikinu som obliekla... ináč im bolo chladno, mali až zimomriavky. doma sme mali cca 22 stupnov

arwen88
11. mar 2016

Moja mala,narodena.koncom.septembra mala body,teplacky,ponozky a prehodenu tenucku deku.cez.seba,v byte.sme.mavali tak.21 stupnov...prehriatie babatka.je nebezpecne a.podchladenie mu urcite.nehrozi...

sense
11. mar 2016

mali sme doma okolo 24 stupnov zial nie cielene....a byvala len v tenkom body...v izbe kde spala mala 22 bola to najchladnejsia izba

cathy26
11. mar 2016

My mame v byte cca 21-22°C, syn má na sebe body krátky rukáv, body dlhý rukáv a nohách má buď pančuchy alebo polodupačky...takto ho obliekam od narodenia len s tým rozdielom že kým sa zmestil do zavinovačky tak bol aj v nej..

prasiatko30
11. mar 2016

Ja son sa postupne naucila mat v baraku nizsiu teplotu ako spravne komunisticke dieta som bola zvyknuta na tych 24-25 st a mozno aj viac co sme behali v kratasoch po baraku a teraz bezne mavame dome 18-19st dokurujem max na 20st a uz sa potim. Cez den ked sme vsetci vonku mame kurenie vypnute a niekedy ked prakticky po prichode domov na obed prakticky do hodiny znovu prchame tak ani kurenie nezapinam - ostava na tych 18. Deti to znasaju normalne, nebehaju v trickach ale maju nejaku bundu a dlhe nohavice , mladsia aj tak stale beha bosa a v noci ak je nahodou nad 19st tak nemozu spat - minule sme zabudli vypnut kurenie a temporovalo na 20st tak sa mladsia stazovala ze nemohla spat lebo jej bolo strasne teplo - a takto su vedene od malicka mozno ked boli babatka tak sme mali stabilne tych 20 -21 ale viac nie

bonaqa2013
11. mar 2016

@prasiatko30 my tiež máme v noci 19,5 a cez deň 21 - 22 stupňov. ono je to aj o vetraní - je potrebné vetrať nie len ráno aj aj cez deň....

lucia31311
autor
11. mar 2016

Aj my mame tych 21-22 a vetram rano a cez den este raz. Tak ja ho uz nebudem tolko babusit a mame dam precitat toto forum 🙂

anjelik2509
11. mar 2016

ja som moje obliekala do overalu, taký s tými cvočkami vpredu po celej dĺžke a na to ešte košieľka a polodupky... a bývali ok, ani spotené, ani uzimené..., po kúpaní to isté, len sme sa chvíľku ešte zahriali v deke... naše baby majú od mala radšej chladnejšie ako teplo... vždy v noci keď "vrzúkali", otvorili sme na chvíľku okno, aby sa vymenil vzduch a ochladil sa a spali ako v bavlnke celú noc... a to doteraz platí 😉

cannella
11. mar 2016

doma sme mali okolo 22 stupnov. Maly mal pancuchy, teple teplaky, body, tricko a na tom svetrik. Ak ma studene rucicky, tak mu je zrejme zima. Ja mam odsledovane, ze ked mal studene rucicky a troska viac som obliekla, za chvilu boli teple. Skus, sama uvidis. Deti si este nevedia udrzat teplo, navyse, oni sa nehybu tak, ako my, takze ani to zahrievanie nie je take iste.

autumn11
12. mar 2016

my sme mávali okolo 21 až 22 stupňov. Dávala som mu body, polodupky a nejaký ľahší svetrík. Tiež nie je dobré, keď je dieťa moc naobliekané, mohlo by sa spotiť. A teplota 22 stupňov je tak akurát. V noci sme znižovali na 20, aby sa lepšie spalo.

katka708
12. mar 2016

V dome sme mávali medzi 21-24 C v noci v spálni 24C lebo kúrime len krbom a v tej izbe sa to v noci nedalo nijako regulovať a vyhasnúť krb sme nemohli nechať. Syn je októbrový a obliekala som mu body s dlhým rukávam a dupačky, neskôr ponožky a tepláky. bavlnenú čapicu len po okúpaní kým mu poriadne vlásky preschli. Cez den mával často studené ruky ale zátylok bol vždy horúci tak som neriešila. V noci spával len v overale ale zavinutý v zavinovačke asi do 5 m inak sa nevedel vyspať. potom už len vy overale neprikrytý. doteraz neznesie na sebe v noci paplon ale prechladnutý nebýva tak mu asi to pyžamo stačí. Ja keď sa zobudím, tak ho zakryjem ale dlho mu to nevydrží.

majdus
12. mar 2016

My byvame na prizemi a veru mame od zeme citelne chladnejsie. Mame sice 20-22st, ale pocitova teplota je nizsia prave kvoli chladu od podlahy. Ja som v chladnych mesiacoch davala body s kratkym alebo dlhym, tricko alebo kosielku s dlhym rukavom, pancuchy a teplaciky, pripadne ponozticky. Ciapocku som tiez nedavala, len parkrat, ani pri prvom ani pri druhom. A su zdravi.
Inak moja mamina detto, ta je este aj teraz pri 6,5mes v strese, ze si ho mam chranit a hriat. Nedajboze, aby aby mal na chvilku hole pod krkom. Ved nemava, ale stane sa, ked sa natahuje. Nervy na dranc z takychto reci. Keby som ich mavala chore, ale nemavam, cize sa asi nestaram zle, co sa udrzovania v teple tyka. 😉

majdus
12. mar 2016

@lucia31311 ak je tvoja mamina ako moja, tak keby si aj precitala, tak si bude hovorit svoje, ze ona to takto a ze sa az neskor uvidi, ci to nase bolo dobre 😀

ullala
12. mar 2016

No to mas to dieta dost naobliekane. Podobne moju obliekam, ked ideme von. Inak je nasa doma v bodycku a vacsinou ma k tomu polodupacky. Ked je zimsie, tak normalne dupacky. Svokra tiez strasi, ze ma studene rucicky a hned patra po rukavickach, ale som ju zrusila, ze teplota sa zistuje na zatylku a nie na rukach a nohach. Ked dam malej cele dupacky, tak obcas sa jej vyhodia potnicky a vtedy jej vzdy dam plodupky. Davaj pozor na prehriatie, to ke nebezpecnejsie ako podchladenie.

danielita18
12. mar 2016

Babatka maju mat v prvom rade vzdy nozicky teple,ruky nevadi ked ma studene jemu este tak neprekrvuje,my mame 21,5 do 22 a vzdy mal maly jednu vrstvu a na nozickach decku ked spinkal,po kupani som ho vzdy balila do perinky nech sa zahreje,ale ciapku som tiez nikdy nedavala,keby byvam na chalupe a je chladnejsie tak vtedy by som iba dala,ale iba po kupani

simaaprilova
12. mar 2016

Ooo mne sa pri hlaske ze babo ma studene ruky je mu zima.....alebo raz si kychne pane boze ono mrzne....tak sa mi noziky otvaraju vo vackoch. Ja prvorodicka som prvy mesiac pocuvala starsie skusenejsie zeny v okoli a naobliekala som malu,este do perinky alebo do deky zavinula plus cez hlavu latkovu plienku prehodila az kym som si nepovedala dost lebo mala bola sama potnicka,bola nervozna atd.mavame cca 23stupnov doma a dcerka 5mesacna ma na sebe body,teplaky a ponozky.a stale pocuvam aj teraz ze ma studene ruky tak mrzne....napocitam do 10,to ma ukludni a jednym uchom dnu a druhym von.ako uz vyssie pisali na zatylku treba zistit ci je babu zima alebo nie.

mirka822
14. mar 2016

My jsme mívali přes den kolem 23 stupňů, protože mně samotné je doma zima, když je míň než 23 stupňů. A malá měla na sobě body, punčocháče a tričko s dlouhým rukávem 🙂