Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Teplota v miestnosti v škôlke

anabella235
4. feb 2013

Ahoj. V nasej skolke byva 24 - 28 stupnova teplota v kazdej miestnosti. Podla mna je to az prilis. Deti tam casto choreju. Existuje nejaky predpis o vhodnej teplote, resp. maximalnej? Alebo nejaky postup ako to zlepsit. Nad 22st Cel. sa mnozia plesne a bakterie. Poznate odkazy na nejaku odbornejsiu stranku k tejto teme? Iba slovne upozornenie zamestnancov skolky nezabralo. Dakujem za pomoc 🙂

koniarova
4. feb 2013

Škôlka by to mala mať v internej smernici. Ale veru neviem, či aj u nás niečo také majú. 😒 Skús sa spýtať, poprípade, ak máte nejakú väčšiu škôlku, čo má aj internetovú stránku, zvyknú tam tie smernice dávať. 😉

m.i.r.i
4. feb 2013

dobra otazka..toto nie je problem len tej vasej skolky...celkovo na Slovensku je zvykom prekurovat..len aby nasim detom nebolo zima..potom sa mnozia choroby, deti sa potia..nevies ich obliect, lebo v pancuchach sa spotia ale vonku v nich musia ist..ucitelky ich nebudu ale prezliekat...spotenych prefukne.. v lete je zas modou drzat otvorene okna dokoran..deti sa hraju pod oknami..a dvere na druhej strane sa otvaraju a zatvaraju jedna radost..prievan neskutocny..upozornovat mozes kolko chces..nemyslim si, ze s tym nieco dosiahnes..zial..tu by mal vitazit skor zdravy rozum..ale zvyky su zvyky..a iste je vela mamiciek co by sa stazovalo, ze je v skolke zima..lebo doma maju tiez minimalne 25st..a viem o com hovorim, moji rodicia nas tak tiez drzali..teraz ked k nim prideme a v byte 27 a v kuchyni niekedy skoro 30....ked sa tam vari..tak to hovori za vsetko..

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka11
4. feb 2013

3. Školské budovy
učebne, kresliarne, rysovne, kabinety, laboratóriá, jedálne 20 ºC
učebné dielne 18 ºC
telocvične 15 ºC
šatne v telocvični 20 ºC
kúpeľne a šatne 24 ºC
ordinácie a ošetrovne 24 ºC
vykurované vedľajšie miestnosti (chodby, schodište, WC, šatne len pre vrchný odev atď.) 15 º C
materské školy – učebne, herne, spálne 22 º C
– šatne pre deti 20 º C
– umyvárne pre deti 24 º C
– izolačné miestnosti 22 ºC
Sú to teploty, ktoré môžu mať oddychýlku 2 stupne smerom nadol je na to vyhláška č. 259/2008

anabella235
autor
4. feb 2013

@m.i.r.i. Ahoj. Tak toto presne vnimam ja. Vo vsetkom. Aj s tym obliekanim. 🙂

strawberry17
4. feb 2013

@anabella235 a to si ako zistila, ze tam maju 28 stupnov? 😕

geegee
4. feb 2013

my mame v skolke 20 stupnov, max. sa snazime aby bolo 21. Fungujeme v trickach s kratkymi rukavmi. Ak mame vyssiu teplotu, deti sa vacsinou spotia - minimalne ked cvicime. Tato teplota, myslim, vyhovuje vsetkym.

anabella235
autor
5. feb 2013

majú tam teplomery . ked prídem na obed po malého, tak ma tam ide odvalit. je tam naozaj teplo. nevymyšlam. preto som niekolkokrat pozerala na tie teplomery. sú pri vstupoch do jednotlivých miestosti. a deti su naozaj spotené. len ide o to, že by som chcela pisomne oslovit kompetentnych. a potrebujem na to aj nejaké argumenty. nechcem byť drzá ani nič podobné. su tam skvelí ludia. už som sa pokusila vybaviť to jemne, len rozhovorom. ale zdá sa, že tomu neprikladali žiadny význam.

anabella235
autor
5. feb 2013

@strawberry17 na teplomeroch. počas viacerých dní

koniarova
5. feb 2013

@anabella235 Tak použi, to čo dala
@maminka11 . Tú vyhlášku 259/2008. 😉 😉

maminka11
5. feb 2013

@anabella235 ja by som skor volila osoby rozhovor s riaditelkou MS a pokial nedosiahnes napravu, tak potom pisomne - mohli by to povazovat za staznost a ak si inac spokojna, tak pouvazuj, aby boli spokojne obe strany - ty aj ms 🙂

megie
7. feb 2013

aj podľa mňa je 25 stupňov neskutočne veľa. My máme doma 21-22 vo výške 1,5 m čiže na zemi je menej. Menej stupnov. Tých 20 a menej by som nedávala, pretože deti sa hrajú hlavne na zemi a tam je teplota nižšia a môže byť aj chladno od podlahy (pokial nie je podlahové kurenie, vtedy aj tých 20 stupnov stačí). Nechápem pri dnešných cenách plynu ako mohla väčšina ľudí ostať na Slovensku niekde v období socializmu, ked bol plyn lacný... chlapi chodili v tielkach a trenkách doma.. ved to je plytvanie. Mali by sme sa poučiť od severských štátov...

@anabella235 určite sa treba porozprávať s riaditeľkou...

anabella235
autor
10. feb 2013

ako sa zdá, je to velmi rozšírené praktikum v slovenských škôlkach. hm.

mamavera
13. feb 2013

@anabella235 som učiteľka v materskej škole, ale som mala šťastie, lebo som pôsobila na viacerých materských školách, ale s týmto problémom som sa ešte nestretla. Úplne s tebou súhlasím, prekúrené miestnosti a zababušené deti - priama cesta k chorobám. V každej miestnosti má byť teplomer, ale zavesený vo výške detí, pretože sa hrajú, kreslia v nižších polohách, teplota v triede podľa mojich informácií má byť 22-23 stupňov. Skús sa spojiť s ďalšími rodičmi, bude to mať väčšiu váhu, aj keď sa bojím, či u rodičov uspeješ. 😒 Márne sa snažím dvadsať rokov vysvetliť rodičom, že čím ľahšie sú ich deti oblečené a čím dlhšie sú denne vonku, tým menej budú choré. Držím palce.

fidka79
13. feb 2013

dobra otazka som sa neak o to nezaujimala,my mame doma 21-22 ked kupeme 24,na noc 18-19,pri 24 sa potom a beham dobreze nie v spodnom pradle 😝
a synovi pancusky nedavam teraz uz z titulu ze mat aj teplaky aj pancusky je moc,ja to riesim tak ze synovi dam teplaky ponozky hrubsie a na to zimny overal a mam vyriesene a rano len overal zhodim a je v teplakoch 🙂

anabella235
autor
21. feb 2013

dakujem všetkym za odpovede. je to uplne iné, uvažovať takto spoločne. naozaj dakujem 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli