Terapia pevným objatím. Kto používa alebo sa chystá?

alami
28. feb 2008

Je tu niekto, kto túto metódu používa? Prípadne, kto sa ju chystá použiť, alebo by ju potreboval,ale sa ešte neodhodlal? ☹
Máte i vy dieťa,ktoré si určuje (alebo skôr neurčuje) hranice samo?
Dnes večer som túto metódu použila na svojho syna, (už som to raz skúšala, keď mal asi 2 roky) a mám s toho taký zvláštny pocit. Neviem, či to pomohlo,uvidím zajtra. Hneď zaspal. A ja sa cítim tak zvláštne. Niečo sa v nás zlomilo.... Neviem.... ☹

etuska
10. dec 2008

ahoj Pezincanka-no vidim,ze aj vy to mate tazke.My teraz prezivame podobne situacie,snazime sa najst dcerke v cudzine kamaratov,aby sa nenudila a mala sa s kym hrat a ona sa sprava presne tak ako opisujes-nevdacne. 😠

A castokrat ako rozmaznany maly týran,co ja teda nemienim trpiet.Clovek sa snazi robit to,co decku na ociach vidi...a to je asi chyba!

Dnes sme prisli poobede z ihriska/takeho "indoor"/, vsetko O.K.Chcela mat oblecene "princeznovske saty",tak sme jej dali kostym z halloweenu nech je pokoj a na to sa uplne vyzliekla,ze ju vsetko skrabe a chce byt naha-v decembri!!!! 😠 Tiez som to asi uz nezvladla rupli mi nervy,tak som na nu navrieskala ,dostala po zadku a odisla som urazene z izby...Nakoniec sa mi podarilo asi po 15min. ju obliest s tym,ze ide pozerat Mickey Mousa,ale to sa obliekla len preto,ze bola zaujata niecim inym,nie preto,ze by ma brala ako autoritu. A tiez som nezazila davno take dieta ktore papuluje rodicom,toto doma nikdy ale nikdy nerobila...Som vsak rozhodnuta nepolavit,musi vediet kto e tu rodic-nemozeme deti milovat opicou laskou ,lebo im tym len ublizujeme. No a teraz budme mudre,ze 😅 😔

etuska
10. dec 2008

http://www.psychologia.sk/empatia/13-3.htm

nasla som tam straaaasne vela veci,ktore sa na nas hodia...mne sa 30 minut zdalo dlho a tam pisu ze aj 2-4 hodiny pevneho objatia 😝 😝 -no mame co cez vikend dohanat 😕

etuska
14. dec 2008

musim povedat ze i po takj kratkej dobe co sme opat zacali s terapiou vidno male pokroky.Predtym sme ani nahodou nemohli docielit,aby dcerka sedela za stolom a teraz uz pekne sedi s nami pri obede.Pre niekoho samozrejmost,pre nas maly zazrak 😔
Ako pokracujete vy?

pezincanka
14. dec 2008

Etuska, my sme mali fajn vikend, ani jeden problem s nicim, jedla a pila, spala ako hodinky, lebo som bola od piatka vecera az do teraz do vecera s nou- chodili sme piect vianocne pecivo k tetke, bolo tam vela lludi, stravili sme tam skoro tri dni. A potom dnes poobede zasa sme boli s inymi detmi (aj ked pre nu cudzimi) piect medovniky aj ich zdobit. Bola fajn, posluchala, nic nebolo treba riesit.

etuska
14. dec 2008

pezincanka-tak to je super!Mozno prave preto,ze mala rusny prgram 😅 drzim palce nech vsetko zvladate v pohode

etuska
14. dec 2008

http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

citala si niektoru z tychto knih?
Ja zatial len "Maly tyran",ale velmi sa mi pacila.

anaid
14. dec 2008

len nahodou som sem nakukla. Citam, ze to mate poniektore tazke. Pezincanka, nedavaj malej zaucha, radsej ju pleskni po zadku, ved je este malicka. Svagrinej maly byval kedysi velmi neposlusny, zly, hyperaktivny. Chodila k deckemu psychologovi, k liecitelkam. Neviem aky mala presny postup, ale hlavne zmenila seba, snazila sa byt pozitivne naladena, kludna, co maly citil. Zaviedla pravidelny rezim, maly zacal pravidelne sportovat. Obmedzila sladkosti plne eciek a maly sa ukludnil.
Drzim vam palce, aby sa vam vasi certikovia skludnili 🙂

etuska
14. dec 2008

Anaid-hmm,my mame aj pravidelny rezim,sladkosti davam dcerke minimalne,no to spravanie pripisujem dost velkej zmene-stahovanie do zahranicia a s tym spojene rozne veci...Verim ze sme na dobrej ceste,lebo clovek nemoze viac ublizit dietatu ako ho milovat opicou laskou -a to my nechceme.Dieta musi mat prirodzenu autoritu a uctu k rodicovi 😔 a tiez sa citit spokojne a stastne 😵

pezincanka
15. dec 2008

Anaid, jaj ved aj mna to boli, ked mi nejaky plesk ubehne. "Potom sa pred nou snazim vyhovorit na moju ruku, ktora to uz nedokazala vydrzat, ale Kajka sama mi povie, ze deti sa nemaju byt. Ja sa jej vzdy ospravedlnim, a nie je to velmi casto, co sa "bijeme", lenze mna akosi trapi aj to malo. Ja som proti tomu, aby sa deti akokolvek otlkali, ale niekedy to tak skratka zoskratuje, ze sa az divim. A viem, ze niektori rodicia to nikdy nepochopia, lebo maju skratka ine deti a oni sami su uplne ini. Nastastie, kazdy z nas je individualita a tak musi byt asi aj pristup iny.Ale som rada, ze si tu mozeme poradit a vyspovedat sa. Ja som (teda v puberte) najviac na mojej mame nemala rada ten pocit, ze ona je dokonala a ja mam same chyby. Takto, ked sa jej ospravedlnim, tak aspon vidi, ze mam aj ja svoje chyby a aj ona sa uz vie velmi pekne ospravedlnit, ze urobila nejaku blbost. To sa mi celkom paci.
ALe koniec koncov, mas pravdu, zaucho ci facka ci po zadku by sa nemalo davat vobec a ja sa tvrdo snazim byt stale lepsia v tom. A snad sa mi to dari. Na druhej strane ona vie tak fantasticky provokovat niekedy, ze by som tu potrebovala nonstop tu pestunku, aby mi vzdy pripomenula, ako to predychat a ako spravne reagovat.

etuska
15. dec 2008

No taka pestunka by sa zisla aj nam.Hmm,tak v provokovani su deti experti.Ja dakujem Bohu ze mam miernu povahu a viem to ako tak predychat. Nasej ta terapia len prospieva,dnes zjedla po dlhej dobe aj rybu,tak som sa tomu tesila,lebo posledne tyzdne jedla 2 oblubene jedla dookola 😝

lu777
17. dec 2008

to se tak hezky cte, jak tu otevrene pisete o tom co se nedari a co se dari

tahle diskuse me velmi zaujala... malemu je 10 mesicu a uz asi mesic pozoruju, ze se vic zacina projevovat jeho vule... zatim to jde, ale uz se nekolikrat stalo, ze ho znicehonic neco rapne a kdyz ho chci treba zvednout a prebalit nebo odnest od nejake veci, kterou nechci aby delal (napr. leze do kose, moc dobre vi co znamena Ne, ale jde tam znova a znova a kouka co ja na to)... tak v takove situaci se nekolikrat prohnul do luku a svihnul sebou o zem (zatim jsem ho stihla pokazde chytit, vetsinou je to totiz na dlazdicich a on do toho jde vsi silou, tak se bojim, aby si fakt neublizil)

posledni asi dva tydny i zacal hodne rozhodne rikat Ne kdyz neco nechce...
nastesti dobre ji a v noci dobre spi (az na par noci kdy lezly zuby), ale obcas fakt zavresti... asi to bude silna osobnost, holt ma v horoskopu ascendent ve Lvu... a to on teda lev je, neuveritelne se umi predvadet a jakmile najde obdivovatele (coz je vetsinou brzo, protoze je to v jeho veku roztomily), tak pak se culi a culi .....

vlastne se nic zvlastniho nedeje, jen zacinam mit takovy pocit, ze bude hodne silne dite... nekdy kdyz jsem unavena, tak mam pocit, ze ma nade mnou navrch... pak by me lehce vyprovokoval a ja na nej nechci kricet nebo ho placat, to jsem udelala jen kdyz daval ruku do zasuvky....

pokud bych zkusila pevne objeti, tak urcite bude kopat a skrabat.... jak na to reagujete? mne staci kdyz me skrabne nahodou, ma ostre nehty at uz jsou ostrihane nebo ne... tak si neumim predstavit jak doskrabana byt taky mohla skoncit.... jak tohle resite? kdyz vas dite kope, kouse nebo skrabe?

diky za odpoved a za zkusenosti co sem pisete... nekde jsem cetla, ze za vsemi negativnimi emocemi je nedostatek lasky 😉

etuska
17. dec 2008

Lu777-no moja dcerka je tiez "levica" 😅 a na jej povahe to je super poznat 😅 Hmm,ked kope a skrabe,jednoducho vezmes do narucia tak,aby nemalo dieta volne ruky a nohy-pevne objat ako male dieta a pevne drzat,tak nema sancu ta poskrabat,no niekedy mam pocit,ze by sa mi zisla "kazajka" 😅 lebo predsa dcerka je uz silna.

No a to,ze za negativnymi emociami je nedostatok lasky?-s tym nesuhlasim,lebo my svoju dceru milujeme tak ako kopec rodicov,ktory maju ten isty problem.Skor by som povedala,ze dieta nevie zvladnut to,ze rodicia sa snazia presadit svoju volu.Chce sa presadit a kazdu cenu.
Pozeram tvoje fotky,ze synceka dost nosis v satke.Aj ja som moju dcerku vela ,naozaj vela nosila,ale myslim,ze zlom nastal ked mala 14mes. a isla do jasli.Asi sa to "puto" medzi nami narusilo.Preto uz teraz rozumiem tomu,preco psycholog Prof. Stur pisal mamicke v jednom casopise,ze pokial jej to financie dovolia,aby ostala s duetatkom doma so 3-och rokov.

pezincanka
20. dec 2008

Lu 777- ja som bola doma s dcerkou do troch rokov, kojila ju do 14,5 mesiacov a aj tak mi zacala mavat take zurive sceny. Vraj rozmaznana, hovorili rodicia moji.
Raz som pocula v radiu, ze dieta ak skriabe, tak si ho treba posadit na kolena tvarou od seba. Jednak tak vraj strati protivnika, ked ho nevidi, jednak timoze menej ublizit. A ja som to robila tak a po case, ked sa zacala ukludnovat, tak som ju otocila k sebe. NEviem, ci to bolo spravne, ale fungovalo to. A neviem, ci to citala, ale mne sa mala prvykrat pri tom jej placi pri objimavi pocikala na kolenach. Vtedy sme skoncili objimanie hned, cela bola z toho prekvapena, isli sme sa prezliect, prevliect postel a tak nam ten afekt presiel.

etuska
20. dec 2008

niekedy dieta len preziva podla mna tazsie obdobie a nevie sa s tam same vysporiadat.Pevne verim,ze svojej dcere pomaham,ked ju namiesto bitky "objimam" 😔

etuska
1. jan 2009

ahojte zienky,ake mate novinky v tomto smere?My sme sa dnes s dcerkou objimali a utisila sa mozno po 20-tich minutkach.
Posledne tyzdne ju totiz viac drzal v naruci manzel a videli sme znacne pokroky co sa tyka pocuvania-jednoducho zacala ho viac respektovat a zhodli sme sa na tom,ze mna az tak nie,tak sme to dnes vymenili a fakt som mala z toho dobry pocit. 🙂 Dokonca aj menej vymysla s jedlom,pekne sedi pri stole a papa,co bol predym dost velky problem.

Prajem Vam vsetkym ,ktore ste sa rozhodli takto riesit vychovne problemy pevne nervy a milujuce narucie 😵

slunicko552
1. jan 2009

Ahoj holky nevím jestli jsem tady už psala,ale čtu vás.Začala jsem s objetím u svého syna.Není to potřeba moc často,ale přece.Jen nevím jestli to dělám dobře.Když ho objímám dost se zlobí,ale za nějakou dobu se zklidní,položí hlavičku na rameno.Ale to je právě to jen na chvilku.Jenom pár sekund a potom chce znovu pryč.Nevím jestli jenom odpočívá a nabírá nové síly nebo mu to stačí.Můžete mi,prosím poradit?

etuska
1. jan 2009

Slunicko-tak nasu dcerku musim drzat v objati aj 1/2 hodinu kym sa upokoji.A hneva sa tiez a to poriadne,krici,skriabe,chce sa vymanit z objatia...je to ako boj s tigrom,ale prinasa to vysledky 😉

slunicko552
1. jan 2009

Takže myslíš,že mám vydržet dokud nebude úplně pokojný?Když ho držím i po tom,co jsem psala tak se to opakuje čím dál častěji,že mi dává hlavičku na rameno.A pak jen řekne ne a chce jít pryč,ale už se nevzteká 😨

etuska
1. jan 2009

no,nasa "oddychuje" a nabera sily,ale vzdoruje riadne dlho.Dnes som vedela,ze uz je O.K,lebo som ju cely cas ked bola pokojnejsia hladila po hlavicke a zacala som jej rozpravat rozpravky.Uplne sa upokojila a bola krotka ako baranok 😵

slunicko552
1. jan 2009

Tak jo zkusím vydržet,dokud nebude úplně v klidu.Jen doufám,že mi nevyrve všechny vlasy 😅 😀

etuska
1. jan 2009

slunicko-moja dcerka uz ma viac ako 4 roky a najlepsie to funguje,ked si s nou lahnem-objimem ju,aby bola chrbtom odomna a ruky jej chytim,aby ma nemohla skriabat

slunicko552
1. jan 2009

etuska moc děkuji za rady.Vyzkouším to a pak Ti dám vědět jsi moc hodná 😵

etuska
1. jan 2009

slunicko-drzim palce,nech to vyjde 😉 Chce to veeela trpezlivosti,ale je to pre dobro nasich deticiek 😵

baileysa
6. jan 2009

slunicko, urcite vydrz, az kym tvoj syn "nebude chciet odist z narucia" 😉 pevne objatie dost casto konci tym, ze vlastne spolu ostanete v objati a uz ho nemusis drzat, aby tam vydrzal 😉 drzim palce 🙂

etuska
6. jan 2009

Baileysa- 😉 presne ako pises.Nasa dcerka za mnou minule po objimani prisla,ze este chce,aby som ju objala 😵 😵 ,tak sme uz len v klude lezkali v objati a ja som jej rozpravala rozpravky.Bola na nepoznanie-z certa anjelik 😵

pezincanka
6. jan 2009

Prajem vam vsetkym krasny rok a vela uspechov v zvladani svojich deticiek. Aj my sme sa dnes trochu objimali, teda kratucko stacilo, aby si mala uvedomila, ze zo svojho nazoru na vec neustupim. Bolo to fajn, ze to tak rychlo pochopila.

cicushka
15. jan 2009

ahojte..mame za sebou prve objatie...asi pol hodinove..skoncilo to tym, ze mi zacala zaspavat na ramene...ale stale sa znova a znova prebudzalala pokracovala vo vzpierani...nakoniec som ju dala na didku a az tak sa ukludniila.

moja otazka ale je, ako drzite deti, ked sa vzpieraju...pevne, aby neunikli..alebo aby ste im neublizili?

moja mala sa tolko toci a vzpiera, ze stale si ju musim prechytavat a skusat ine uchopy...neviem,ci to robim dobre.

cicushka
15. jan 2009

nemalo byt alebo, ale ALE

cize ako ich drzite pevne, ale jemne zaroven 😉

etuska
16. jan 2009

Cicushka-no moja dcerka je uz dost velka,takze ak by som ju chcela drzat pevne v naruci,musela by som byt kulturistka 😝 Vacsinou ju vezmem do postele,a drzim ju ako "v kazajke" 😅 -tzn.ramenami objimam jej ruky,aby ma nemohla bit, skriabat a pod. a nohou jej zase pridrziavam nohy,aby nemohla kopat.Neviem ci som to napisala zrozumitelne,ale toto sa mi zda asi najpohodlnejsie-ani dieta nie je pri tom stlacane a zase je v pevnom objati a nemoze ujst a myslim,ze takto sa asi aj najrychlejsie upokoji

slunicko552
16. jan 2009

Ahojte tak já jsem prcka objímala,podle Tvých rad etuska 🙂 .No nevím měla jsem smíšené pocity a myslím,že i malý.Po dlouhé době se uklidnil bylo všechno v pohodě,pak už chtěl jít pryč tak jsem ho pustila on se na mě tak zvláštně podíval,připadalo mi,že ani pustit nechtěl.Tak jsem se ho zeptala,jestli chce ještě a chtěla ho zase obejmout a on se na mě podívala řekl NE!a šel pryč 😲 😢 Tak nevím.Když jsme se objímali bylo to fajn,byl spokojený i já,ale potom jsem byla spíš smutná a on nějak zmatený myslím 😔