Terapia pevným objatím. Kto používa alebo sa chystá?

alami
28. feb 2008

Je tu niekto, kto túto metódu používa? Prípadne, kto sa ju chystá použiť, alebo by ju potreboval,ale sa ešte neodhodlal? ☹
Máte i vy dieťa,ktoré si určuje (alebo skôr neurčuje) hranice samo?
Dnes večer som túto metódu použila na svojho syna, (už som to raz skúšala, keď mal asi 2 roky) a mám s toho taký zvláštny pocit. Neviem, či to pomohlo,uvidím zajtra. Hneď zaspal. A ja sa cítim tak zvláštne. Niečo sa v nás zlomilo.... Neviem.... ☹

denisocka
19. nov 2010

dialka

juliagregor
20. nov 2010

@denisocka za málo 😉 , inak veľmi dobrý web, tam väčšinou som našla všetko, čo som potrebovala ...
jaj a knižnica, bola som tam raz s chlapcami a musela som odísť, oni mi chvíľku v klude nevydržia a začali tam rozhadzovať a ja som nemala klud...a knižnica je na 2 poschodí, tam som kočík nevyniesla 🙄

alexandrabonkova
26. mar 2016

Pozor. Táto metóda nielenže je založená na nevedeckých šarlatánskych a tým nebezpečných predpokladoch a povrchnom pochopení teórie vzťahovej väzby a prázdnych rečiach, ale aj v praxi využíva priam život ohrozujúce praktiky - stačí si pozrieť dokument "Mámo, táto, obejmi me" odvysielaní ČT2 v roku 2010, ktorý je síce určený na propagáciu a oslavu tejto metódy a pani Prekopovej, ale každému emocionálne zdravému a uvažovania schopnému človeku už na začiatku dôjde (jedná sa dokonca o autistické dieťa), že tu niečo nehrá. Americká psychologická asociácia považuje metódu, z ktorej TPO vychádza, za týranie detí a jasne sa voči nej vymedzila a v niektorých amerických štátoch je dokonca postavená mimo zákon, z dôvodu niekoľkých úmrtí na následky tohto nedobrovoľného objatia. Túto metódu taktiež dôrazne neodporúča aj Asociácia pomáhajúca ľuďom s autizmom (APLA) v ČR. Je jasný rozdiel medzi dobrovoľným vzťah posilňujúcim objatím a tým vynútením lámajúcim. Neprestávam sa čudovať aká neinformovanosť o pani "renomovanej psychologičke" Prekopovej a jej metóde u nás stále vládne...

timea7
26. mar 2016

@alexandrabonkova téma je stará päť rokov, asi si to prehliadla, ten dokument som videla, tiež mi to pripadalo, že hraničí s týraním dieťaťa, ale na druhej strane dieťa, ktoré je amoku a ktoré má tendenciu rodičov biť, je najlepšie objať, čiže znemožniť mu objatím to, aby rodičov bilo. Na všetko sa treba pozerať s rozumom, nie prijímať bezhlavo všetko, čo je práve "in".

alexandrabonkova
27. mar 2016

@timea7 to ani nie, že prehliadla, len som mala potrebu hodiť tu nejaké oficiálne informácie k tomu. A jasné, je rozdiel držať dieťa, ktore je v amoku, a využívať tuto metódu. 🙂

alexandrabonkova
27. mar 2016

@timea7 tato tema je však stale aktuálna, v súčasnosti u nas funguje 20 "terapeutov" pracujúcich s touto metódou.

timea7
27. mar 2016

@alexandrabonkova to je Ok, ak si mala takú potrebu, je dobre, ak si to niekto prečíta, lebo sú maminy, čo automaticky niečo aplikujú, bez toho, aby nad tým aspoň trošku rozmýšľali 😖