Terapia pevným objatím. Kto používa alebo sa chystá?

alami
28. feb 2008

Je tu niekto, kto túto metódu používa? Prípadne, kto sa ju chystá použiť, alebo by ju potreboval,ale sa ešte neodhodlal? ☹
Máte i vy dieťa,ktoré si určuje (alebo skôr neurčuje) hranice samo?
Dnes večer som túto metódu použila na svojho syna, (už som to raz skúšala, keď mal asi 2 roky) a mám s toho taký zvláštny pocit. Neviem, či to pomohlo,uvidím zajtra. Hneď zaspal. A ja sa cítim tak zvláštne. Niečo sa v nás zlomilo.... Neviem.... ☹

sirinka
21. jún 2009

aj my mame dnes za sebou dalsie dlhe objatie...mala uz niekolko dni vystraja, neposlucha, na vsetko vravi nie no a dnes pri obede uz to dosiahlo vrchol...zacala si zo mna robit opicku na gumicke...raz ano a potom zase nie...tak sme skoncili v pevnom objati... 😖

adamkofijo
9. aug 2009

ahojte idem či dočítať vaše príspevky nestihla som všetky , hádam to do večera doženiem skúšam už asi druhý týžden na mojho syna objatie len neviem či správne, no skrátka mám ho pri tom držať tvárvou k sebe alebo ako bábenko , ako by držíte svoje detičky, najlepšie a najpevnejšie ho dokážem udržať ked je mi otočneý tvárou preč ani tak na man neútočí len neviem či to potom má taký význam ako ked si vidíme do očí, a ako dlho ho mám držať kým sám nepovolí????

adamkofijo
9. aug 2009

garfieldmail1 písala si velmi výstižne, ešte sa chcem spýtať moj chlapcek nerozpráva takže sa niekedy rozjeduje aj kvoli tomu, a ja mu niekedy fakt nerozumiem( navstevujeme logodpediu aj psychol. ale to je na inu temu) ako mám vtedy vedieť či mám použiť objatie alebo nie, pretože čim daľej tým častejšie si všímam že začal používať svoj plač a jedy pri čomkovek čo chce a to už som potom zmätená aj vytočená zároven . a ešte sa chcem spýtať dá sa táto terapia používať aj pri starších deťoch (5 r) ??? 😖

bobulle
10. aug 2009

Adamkoffijo: určitě než začneš terapii používat doporučuji přečíst "Malého tyrana", kde je metoda přímo "autorkou" popsána.... najdeš tam odpovědi na všechny své otázky 😉
Já mám dceru k sobě obličejem.

adamkofijo
10. aug 2009

ahojte, tú knihu si určite obstarám a ešte ma zaujíma jedna vec tak narýchlo, kedy presne viete ze treba použiť objatie, ked má dieťa jedy alebo aj ked neposlúcha::: a začla som si všímať po dvoch týždnoch obíjmania sa už tak nevzpiera teda nesnaží sa ani tak dostať z mojho objatia, skor plače a riadne ručí čo robil aj pretdým je to dobre nemože mu to niako ublížiť??? myslím napr. nedostane z toho pruh? napr. dnes vonku zase začal byť svojho staršieho brata začal sa jedovať hádzať o zem tak sme sa objímali asi pol hodinu a potom polavil , chvílku na mne ešte sedel a potom sa išiel hrať dalej s bráškom ako by sa nič nestalo, ale ked sme išli dnu obedovať spustil záchvať plaču lebo chcel brumika , nedovolila som mu ho lebo bol čas obeda , zas nasledovalo objatie, do toho vstúpil muž , a začal ma obvinovať že to nemám na neho skúšať zakaždým a že ked je hladný vobec nie, objatie trvalo dlhšie asi pol hodinu ked sa ukludnil nečakala som kým sám odíde v narúčí som ho zobrala do kuchyne ohriala polievku a peken sa najedol dokonca si pýtal duplu, ale spatna som uvažovala či som spravila spárvne či som ho nemala nechať len vyplakať a ptom mu ponúknuť polievku neviem, každé dieťa je iné ale poradte ak máte vy takéto skúsenosti , musím toho ešte veľa dobehnút najma v čítaní a lutujem že som s tým nezačla skor aj u staršieho, ☹

deniskajakubko
13. aug 2009

ahojte holky mohli by ste mi do ip poslať tú knihu o pevnom objatí? Ďakujem

bobulle
15. aug 2009

Deniskajakubko, já knihu měla půjčenou z knihovny 😉

deniskajakubko
24. aug 2009

bobulle ďakujem pôjdem si aj ja požičať do knižnice

vladka29
16. sep 2009

Dobry den maminky,
mam problem so 4 rocnou slecnou, dostava zacvaty zurivosti v pripade, ze je moc unavena a nedosiane svoje. Najhorsie na tom je, ze nikdy takato nebola, opakuje sa to asi od aprila, najprv som i myslela, ze ju to prejde a brala som to ako vvojovy stupen nuz ale som sa asi zmylila. Skisali sme dohovaranim, nevsimanim, odputanim pozornosti, danim po zadku, co vystupnuje agresiu este viac. Vcera mi zahlasila, ze ma nelubi a nechce ma, tal som skusila objatie a to akokeby divy mustang v nej ozil, vyrazilo mi to dych, lebo takto svoje dieta nepoznam a teda to skoncilo neuspechom a mojou osobnou prehrou, lebo som jej nevedela pomoct. Neviem preco sa jej tieto stavy vyskytuju a ja neviem reagovat. Prosim POMOOOOC.

macka01
16. sep 2009

pridám sa aj ja.Hovorí sa o trojročnej puberte,to vieš assi.Môjho to chytlo ked mal2.Hrôza,ako vravíš.Nestretla som sa s tým predtým,tak so nevedela reagovať.Hnevala som sa,kričala som,a jeho to akoby povzbudzovalo ktomu,aby bol ešte horší.Tak som otočila,keď začal zuriť som sa mu len pekne prihovrala,pohladila som ho a to nečakal,jednoducho ho tie zlosti asi prestali baviť.Tiež sa mi vzpieral kď som ho vzala na ruky.ale udržala som ho až sa neupokojil.A teraz?Má 7 je to jedno zlate decko.Deti asi prechadzajú rôznymi obdobiami a ako to zvládnu záleží od nás rodičov ako to spolu prekonáme,či v kľude či s krikom a to si odnesie do budúcna,tak sa nevzdávaj,na tu voju prišla pubeta až v 4 😉 🙂

vladka29
17. sep 2009

Dakujem pekne 🙂 , vcera bola super, tak asi za kazdy noemalny den dostaneme cerveny bodik 😝

macka01
17. sep 2009

si m niečo pripomenula.Tiež mame bodíky hocikedy,kd začnú byť rohatí.Ak je niektorý moc zlý dostane čierny,keď ich má 5 je z toho 1 črvený.Keď su skvelí,poupratujú sami od seba ,pomáhajú mi tak je z toho 1 zelený.5 zelených môže vymazať 1 černeny.Taksme to zaviedli mesiac pred dovolenkou.Kto by mal 3 červené tak mu hrozilo že ostane doma.To bola motivácia možno sa to bude zdať niekomu smiešne ale na deti to funguje.snažia sa 🙂

dai
17. sep 2009

vladka,
myslim ze to tvoje objatie neprislo v spravny cas a preto vyvolalo taku reakciu.
ja mam doma tiez maleho vzpurneho divocha - mala ma este k tomu sklon k provokacii po tatovi 😎 viem ze nas lubi , ale tiez nam uz niekedy ked sme jej nieco zakazali zahlasila ze nas nechce a pod. ...

u mna funguje ked ma zachvat zlosti, nechat ju chvilu samu - ma svoje miestecko v kuchyni kde sa chodi zlostit 🙂 ked sa chvilu zlosti a vidi ze si ju nikto nevsima,zacne plakat - az vtedy idem za nou, pretoze viem ze vtedy to objatie potrebuje, ona ho vtedy aj prijme - je to akoby si az vtedy uvedomila co spravila a zrazu zase chce mamu a tatina, lebo nas lubi...ona sa vtedy dokonca v svojom veku 2 -och rokov vie uz aj ospravedlnit, dat pusinku a pod. 😅
moj muz niekedy tiez nevie odhadnut cas kedy ju objat - robi to este v case ked je zlostna - to ju obycajne vynervuje este viac... ale uz sa uci aj on 🙂 ono je to niekedy tazke nevsimat si svoje dietatko ( pripadne sa tak tvarit ) ked zuri, lebo mame pocit ze ho musime nejako ukludnit...

vladka29
17. sep 2009

Dakujem za rady, ja len neviem ci niekedy ten spravny cas odhadnem, lebo ona reve a nervaci sa naraz, hadze sa o postel, dupe nohami a nie a nie sa ukludnit, ked ju necham samu, este horsie......

pezincanka
17. sep 2009

Macka01, psychologicka mi vyslovene neodporucila zle, teda cierne, negativne body, len dobre spravani odmenovat je vraj stimulujuce. U nas to potom fungovalo.

macka01
17. sep 2009

Ako,že by prejavovali strašne sklamanie keď dostanu čierny bodík tak to zas nie,sú smutní,ale zas majú väčší dôvod sa snažiť si to napraviť.Nebude to potom zbytočné dávať len pochvalu a nepokarhať aj keď si zaslúžia?Aby im bolo jasné,že keď zle urobia musí prísť aj trest.A keď sa posnažia a nazbieraju veľa dobrých,vymaže sa im ten zlý a tá radosť ja zasa väčšia,možno sa ale mýlim 🙂

beaska
6. nov 2009

Tato terapia plati aj na mna 😀

wild.horses
8. nov 2009

necitala som nic okrem blogu natalie z druheho odkazu na tejto teme. Nadhera!!!!
ak maly bude penit niekedy v buducnosti urcite je way to go. 😉

mizulienka
26. sep 2010

ahojte, chcem sa s vami poradit...kedy je vhodne pouzit tuto metodu...uz som o nej davnejsie pocula aj citala od Prekopovej nieco, ale az dnes ma napadlo, ze by to mohlo pomoct, pri kroteni mojho neposlusneho syna 🙂
dnes mal taky zachvat, ze sme boli s manzelom uplne vedla z neho...uz si normalne ani nepamatam, co presne ho spustilo...ale urcite to bola nejaka banalita, teda aspon mne sa tak zdalo...
objala som ho, ale on ma zacal bit, chytila som mu ruku ale zacal druhou...a do toho manzel krici, ze to sa neodporuca robit, ze ked ma taky hystericky zachvat, ze treba ho obliat studenou vodou 😠 ale nepustila som ho, len som ho dalej drzala a tak ako pisala na zaciatku @pezincanka, on sa pocikal....tak sme to poumyvali, ten najhorsi plac prestal, ale nadalej dost mrncal...a zobudil sa znova s placom...akoze niekedy som fakt v koncoch...myslite, ze tu je na mieste pouzit metodu pevneho objatia?
dakujem vam velmi pekne za radu.

pezincanka
26. sep 2010

Mizulienka, ja nie som expert, len mi tato metoda pomohla s mojou dcerkou. A to dost rychlo.... v priebehu dni az tyzdnov. POdla mna je pevne objatie lepsia metoda ako studena sprcha, lebo to jednoznacne posobi na dieta ako trest a ono casto nemoze za to, ako reagujet. TO, ze ho obimes, to s mensou pravdepodobnostou berie ako trest, skor ako akceptaciu jeho stavu. Ved my tym objatim dieta chceme utisit a ono to vacsinou tak aj funguje. Ak plakal aj po objati, tak co by robil po tej sprche? My sme niekedy aj tu sprchu skusali, ale s efektom objatia sa to absoltne nedalo porovnat. Objatie bolo omnoho prijemnejsie.
Drzim palce.

nikolkaaa
12. okt 2010

prosim vas tieto pevne objatia sa možu robiť aj 3 mesačnym detičkam?a ako sa topraktizuje ked začne nervačiť tak ho treba objať a nechť vyplakať?lebo naš drobec je jedovaty

zitaje
12. okt 2010

@nikolkaaa Nie som zrovna odbornik na PO, ale 3-mesacne dieta by som dala do satky.

innaatelier
15. okt 2010

Ja tuto metodu nepoznam, ale prirodzene, ked sa deti narodili, hladkala som ich po hlavicke a vzdy som ich objimala, ako casto sa to dalo. Dotyk, je velmi dolezity a moji deti ho, urcite prijali a objimam ich tak casto, ako sa len da. Dokonca aj s 20 rocnou dcerou sa objimame.
Ked sa narodil mladsi, som davala pozor na to, aby stredny syn netrpel. Niekedy som maleho odlozila manzelovi, a maznala som sa so strednim. Ma uz 7 rokov a stale to potrebuje a maly, ma 4 ten je nas manzlicek :O)
Deti potrebuju od narodenia dotyky, hladkania pevne objatie to im dodava pocit istoty na cely ich zivot.

denisocka
18. nov 2010

ahojte baby,nenajde sa niekto kto by mi pozical knihu MALY TYRAN ?

denisocka
18. nov 2010

@juliagregor dakujem !!!!! 😵

evabb35
19. nov 2010

@denisocka každá lepšia knižnica má túto knihu vo fonde.

denisocka
19. nov 2010

@evabb35 nechodim do knižnice 😀

roman2008
19. nov 2010

Je to individuálne, tak ako je aj každé dieťa osobnosťou samo o sebe. Na niektoré deti to funguje pozitívne a niektoré to má opačný účinok. Záleží aj od toho aké má zázemie v rodine a koľko lásky sa mu venuje.

evabb35
19. nov 2010

@denisocka a čo Ti bráni využívať knižničné služby? 😨