Terapia pevným objatím. Kto používa alebo sa chystá?

alami
28. feb 2008

Je tu niekto, kto túto metódu používa? Prípadne, kto sa ju chystá použiť, alebo by ju potreboval,ale sa ešte neodhodlal? ☹
Máte i vy dieťa,ktoré si určuje (alebo skôr neurčuje) hranice samo?
Dnes večer som túto metódu použila na svojho syna, (už som to raz skúšala, keď mal asi 2 roky) a mám s toho taký zvláštny pocit. Neviem, či to pomohlo,uvidím zajtra. Hneď zaspal. A ja sa cítim tak zvláštne. Niečo sa v nás zlomilo.... Neviem.... ☹

sirinka
22. feb 2009

ahojte...tak u nas pravdepodobne zacina obdobie vzdoru a rpesadzovania sa a mam pocit, ze toto bude najlepsia vychovna metoda....takze idem kupit knizocku a vzdelavat sa.
ale budem rada, ked sem date svoje skusenosti a hlavne pozitivne vysledky 😀
chcela by som sa hlavne opytat, ako to funguje na verejnosti...v obchode, na ulici a tak...

slunicko552
22. feb 2009

Ahoj 🙂
etuska Tak myslím,že jsme to zvládli 😵 .Včera měl prcek zase ten svůj záchvat ☹ .Sedla jsem si s ním na postel,objímala ho a zpívla a asi za 5min.byl klid.Bylo to fakt super.Opřel se o mě chvilku se mnou broukal melodii a pak si chtěl jít hrát 😀 Moc děkuju za rady 😵

baileysa
22. feb 2009

sirinka, pevne objatie by som na verejnosti asi nerobila, je to lepsie robit doma (neviem, aky budu mat nazor ostatne maminky), ked bude pevne objatie vasa zivotna forma, tak to na verejnosti az tak potrebovat nebudes 😉

sirinka
22. feb 2009

tak knizka bola vypredana...asi budem musiet cez internet obednat...ale ja som ju chcela hned 😎
baileysa ved to si neviem predstavit, ako to funguje vonku, aj dnes v obchode sme mali s klarkou velke rodeo...mm to ani nevydrzal, riadne zuril aj on 🙄

pezincanka
22. feb 2009

Tak moj pozitivny vysledok je ten, ze MArcelko sa mi veru uz dobre dlho neslahol o zem. Fakt. Dnes to bolo vynimocne raz, az sa mi zaiskrilo pred ocami, ze ved toto on uz dobre davno neurobil 🙂 🙂

Dcerku som objimala raz v sobotu, lebo sa nejako nevedela vysporiadat s neuspechom na sankach, boboch a neslo jej to podla jej predstav, nebola prva a to ju nekonecne stvalo. Tak, ze sa dostala do vyvrtky a revala a revala, slzy sa jej gulali po tvari, nevedela prestat. Trvalo to dost dlho. Boli sme vonku. Na kopci, bolo tam este jedno cudzie dievca, starsie od nej. Tak som ju v drepe objala, utrela jej slzy a sepkala jej, ze ja ju predsa lubim, aj ked neni prva (ale to ona sama sebe vyhlasila sutaz, nikto iny tam nesutazil..), ani ma nijako neovplyvnuje, ked spadne z bobov, ani ked sa jej nedari, lebo ju stale lubim. Ona sa potom ukludnila, a v pohode pokracovala v smykani, aj sa jej darilo, aj nie aj sa potom z toho smiala.... malo to dobry efekt. ALe tesne predtym, nez ma napadlo ju objat, uz ma z jej placu bolela hlava (co potom ju samu...) a uz to vo mne vrelo a kypelo. Esteze ma napadlo ju objat.....

mima77
25. feb 2009

no, tak my sme sa pred chvilou objimali tiez... bolo to ale tentox nie iba 7min. ale na 40min! a neviem, neviem ci som to urobila spravne... cely den bol jedovity, mrzuty a vyrevuval, tak ked uz som nevedela co s nim tak som ho objala, ale mal take stavy ze sa az zachadzal od placu a to som nevedela ci prestat, ci co! potom sa chvilami ukludnil a nabral silu a znova!! ☹ no bolo mi vselijak a on nie a nie sa ukludnit! az nakoniec sa ako-tak ukludnil a ja som ho pustila, vybozkavala a ked som videla ze sa mu ziva a je strasne unaveny tak som ho dala do postielky a on o chvilu zaspal - este stale spinka
chcem sa vas opytat v akych pripadoch toto objatie pouzivate? je to ked si uz neviete rady s detmi, alebo ked ocividne skusaju co zvladnete, alebo aj ked su iba neposlusne?? neviem totiz, ci to bola vhodna metoda na jeho skludnenie dnes...

pezincanka
25. feb 2009

Ja si myslim, ze si to urobila dobre. Dnes som si uvedomila, ze moj synator je takyto divoky vyslovene, ked mu idu zuby, inak je to anjelik. A ja som ho dnes objimala tiez, lebo bol divoky, ako pises, tiez vacsinu poobedia. Parkrat sa hodil o zem, najma ked som mu nieco zatrhla, tak raz reval dlho a tak som ho supla so mnou do postele a tam mu to dost rychlo preslo. Skoro zaspal, ale nakoniec sa nejako prebral a fungoval dalej.

Dlzka objatia sa postupne skracuje a uvidis, ze budes mat aj ty taku skusenost. Takto mu pomahas rozumiet tomu, ze co povies, myslis vazne.

Drzim palce.

dudlo
4. mar 2009

Ahojte,
teraz som vás dočítala a vydýchla som si, že nie sme jediní zúrivci 😉
Trvá to už pár dní, keď sa malému niečo nepovolí, tak spustí rev, hádže sa o zem a čo je najhoršie začne si trieskať hlavičku o dvere, o stenu, o zem....oto, čo je najbližšie.
Tak som včera poobede vyskúšala, trvalo to skoro hodinu, on reval, ja pri pohľade na neho tiež, pomedzi to som sa s ním rozprávala, ale potom sa ukľudnil, oprel si o mňa hlavičku, dal mi usoplenú pusu a išiel sa hrať

Som rada, že je tu táto téma

slunicko552
4. mar 2009

dudlo naprosto souhlasím.Jsem holkám vděčná,že tady otevřely toto téma 😵

pezincanka
4. mar 2009

AHOjte Dudlo a slinicko, gratulujem k zvladnutiu deticiek objatim.

U nas som v nedelu Kajku okludnila do 5 minut, ked u nasich bolo spolu 6 deti a nejako to v jednej chvili nezvladla. Bolo to super a dokonca nas za to rychle ukludnenie inak hysterickeho placu, pre ktory stihla dostat jednu po zadku od mojej mamy skor ako som prisla ja. Je tu jedna relativne nova tema, skuste sa kuknut. Tam som davala link na nasu stranku.

krista
16. mar 2009

ansledv • 12. březen 2009 v 15:03
Ahojte, maminy.

Len nedávno som sa dozvedela o tejto terapii, preto ma zaujíma, či ste ju už použili a s akým úspechom? Na niekoho totiž môže pôsobiť ako zbytočné násilie, ktoré má za úlohu zlomiť neposlušné dieťa. Aký je Váš názor?

kapulet • 12. březen 2009 v 15:35
ahoj, tak my jsme ji zkusili u první holčičky, ale nezadařilo se, tak jsme toho nechali; ale známá to praktikuje se svýma holčičkama a u ní to funguje. To musíš vysledovat, u každého dítěte je to jiné, a mateřský pud ti napoví 😉

sakura77 • 1d, snž • 12. březen 2009 v 15:37
u nas nezabera niiiic 😒

maruschka • 2d • 12. březen 2009 v 15:54
nepomohla, ani u jednej 😎

yukki • 1d • 12. březen 2009 ve 21:27
Mne ako matke pomohla a zdá sa, že aj malej. Minimálne je to dokonalá náhrada za krik, capnutie, odchod z miestnosti, pocit, že človek nevie čo robiť.... lebo ruky mám zamestnané objatím, ústa tichou kľudnou rečou, na nohách mi sedí malá tak samozrejme nepobehujem...a viac sa robiť nedá. 😉 Proste je to riešenie - aj keby to nemalo vyriešiť budúce správanie ale v tú chvíľu to riešenie je.

pezincanka • 2d • 12. březen 2009 ve 22:42
Ahojte, tak u nas to funguje uz skoro rok vyborne. Ak chcete, skocte si na nasu debatu o terapii pevnzm objatim.

pezincanka • 2d • 12. březen 2009 ve 22:43
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

toto je link.

sirinka • 1d, 30tt • 12. březen 2009 ve 23:05
ahoj, ja len teraz citam tu knihu maly tyran a pomaly skusame terapiu a uz teraz som ja sama ovela kludnejsia v rieseni akychkolvek situacii s malou 🙂 a to mi dava silu.
nechem na nu kricat, ci ju nebodaj bit, alebo trestat nezmyselnymi sposobmi a toto vyzera byt super riesenie...

momentalne sa mi to tazko praktizuje s velkym bruchom, ale nejako vydrzime...

etuska
20. mar 2009

ahojte,u nas uz ani nie je az tak potrebna.Mala akoby "dospela",ukludnila sa.Keby som ju predtym bila,tak je modra ze az-preto sme sa na tu terapiu dali.

Na verejnosti neodporucam,aspon my vtedy musime byt samy doma-mala sa vyzuri,vyplace...dolezite je drzat dovtedy kym sa dieta "nepodda",kym clovek nevie,ze dieta citi istotu.
Nam sa parkrat stalo,ze sme dcerku pustili skor a u nej tie negativne emocie este neodzneli a bola "namosurena a placliva"-Dieta musi citit,ze ho lubite 😔

sirinka
31. mar 2009

tak my sme si to prave vyskusali pri vecernom zaspavani...bohuzial, kedze som tehu, tak som ju drzala po leziacky, zurila asi 30-40min, celkom sa spotila, najprv ma iba odstrkavala a snazila sa dostat von z objatia az ma nakoniec zacala bit po tvari a tahat za vlasy, ale to trvalo asi minutku a hned na to ma silno objala a zaspala... 😔

pezincanka
2. apr 2009

Sirinka, tak ja ti gratulujem, ze ste to zvladli aj s bruskom. U nas to po prvom raze aj na mesiac zabralo, ze nebolo teba nic take riesit. Daj vediet.

Etuska, ani u nas to uz nie je treba, tiez sa uz asi presupla cez to stadium, do ineho veku. A mozem povedat, ze "papulnateho veku". Uz ani nezuri, len vkuse rozprava, papuluje, ked jej to vyhovuje, .---tomu je tiez dost tazko odolavat. Ako toto riesite vy? Bude mat coskoro 5 rokov.

etuska
5. apr 2009

ahojte,
dlhsie som tu nebola-lebo ani nebolo treba 🙂 No,aj nasa si obcas odvrkne,ale uz je rozumnejsia a da sa "ukecat" 🙂
Drzim palce vsetkym maminkam,ktore sa dali na tuto sice tazsiu,ale podla mna lepsiu cestu vychovy 🙂

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slunicko552
16. apr 2009

matej je to jedno,hlavně pevně obejmout 😉 A dělat tak ať Ti zbydou nějaké vlasy 😅 😀

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slunicko552
16. apr 2009

😀 To je hlavní 🙂

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slunicko552
16. apr 2009

Tak to je super 😵 Důležité je,že pomáhá 😉

pezincanka
19. apr 2009

Matej, gratulujem!

baileysa
20. apr 2009

matej, dieta sa objima tak, ze si ho posadis na kolena tvarou oproti sebe, tak aby si mu tvar pritiskla niekde medzi tvojim krkom a hrudou, ruky mu prekrizis pred telom a pritisnes na tvoje telo (aby sa obmedzilo vybitie zlosti do skrabania a bitia), a tak ho objimes a snazis sa vydrzat 😅 drzim palce 🙂

pezincanka
29. máj 2009

Davno sa tu nic nepisalo. Ako sa dari? U nas je celkom klud.

monikapok1
6. jún 2009

Ahoj všem,
musím říct, že se mi to téma moc líbí, kdysi jsem o něčem podobném četla, jak zlomit absolutní odpor dítěte, že nejlepší způsob je - dát mu najevo, že ho milujete - tím objetím.
Já mám 7měsíční holčičku a 14ti letého kluka. Dneska nechtěla po obědě vůbec spát, pořád sebou v košíku házela, pak přidala křik a když jsem jí vždycky po té, co se obrátila na všechny čtyři vrátila do lehu, tak začala vřískat. Chvíli jsem na ni koukala, pak jsem ji vzala do náručí, hezky jsem ji stiskla - a málem jsem přišla o uši... Ale jsem si teda nebyla jistá, jestli je to dobře, no i tak jsem ji držela a hladila, až se nakonec ztišila, pak asi 2x ještě měla náběh na křik a pak usnula. Jinak je moc hodná, ale u toho spaní, to je děs. Dobře usíná v kočárku, ale když má spát v košíku, tak jí musím houpat a tak. Tak nevím, jestli je to dobře uspávat takto, je ještě malá. Přečetla jsem celou diskuzi, ale tohle jsem tu nenašla. Jaké s tím máte zkušenosti?
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to u této metody u starších dětí, u kterých se to nepoužívalo? Jen jednou jedinkrát jsem syna objímala na sílu proti jeho vůli, to jsme měli nějaký konflikt, absolutně mě odmítal, ale nakonec se uklidnil. Ani nevím, proč jsem to udělala jen jednou, mě se to jako způsob řešení konfliktů s dětmi líbí.

addaa
7. jún 2009

Ahojte akurát v piatok som Vás tu čítala,lebo náš malý si vždy ked sa mu nepáči kľakne, mrnčí a opatrne si položí hlavu na zem. tak to by bolo ešte v pohode až na dnešok.

Klasicky sme sa dnes napapali, šli čítať a spinkať, lenže po spánku ani stopy. Tak som ho po pol hodine uspávania obula a dala bežkať, chvíľu sa pekne hral a za chvíľu začal tak zúriť a revať, že nevedel sám čo so sebou. Úplne som videla ako ním lomcuje hnev. Snažila som sa ho ukľudnovať, hladkať, miestami som ho položila na zem, ukazovala hračky, otvorila okno (akože stromy sa kývu), nič nepomáhalo. Trieskal si hlavu o postieľku, napínal sa ako luk, no bolo to hrozné, plakala som s ním. Nakoniec zaspal na posteli sám a ja som ho šúchala po chrbátiku.
proste nechápem z ničoho nič sa to stalo. Som to nečakala.

Kde je moj problém. Náš malý od novorodenčeka nechcel byť na rukách keď chcel spať, proste musel byť v kočíku alebo v postieľke sám, potreboval svoje súkromie a tak bol aj zvyknutý. na rukách som ho nosila v rámci, hry a zábavy a ked to bolo nevyhnutné v rámci potrieb (prebaľovanie, kŕmenie).
Ja teraz neviem, že prečo plakal, či chcel spať alebo niečo iné? Ak by chcel spinkať tá terapia no neviem, či je to dobrý nápad, keďže náš malý je "individualista".... nasilu ho držať, keď je zvyknutý zaspinkať sám a ja pri ňom len ležím....
ak plakal pre niečo iné možno by to objatie pomohlo, ale sme len v začiatkoch...

fifina86
7. jún 2009

Ahoj,tak já bych taky trochu přispěla. Dopředu píšu, že diskuzi jsem nečetla,jen mě zaujalo téma, protože mám ted ve škole (VŠ) za sebou psychologický kurz. A tam se o té metodě taky povídalo...Paní psycholožka nám říkala, že metoda pevného objetí má nejlepší výsledky u dětí s označením "malý tyran"(super knížka na tohle téma je od Prekopové Jiřiny Malý tyran) což děti,co běžně zlobí nebo mají období vzdoru nejsou...spočívá v tom, že když takové dítě má záchvat, že nedostává, co chce tak se pekně chytne do náručí, ne obličem od sebe a drží se,ale takové to děti, ty záchvaty mají třeba hodinu až dvě,takže je to pro rodiče dost vysilující...

addaa
8. jún 2009

Ahojte tak sme si to dnes zopakovali znova ☹

addaa
13. jún 2009

No u nás sa to polepšilo, máme doma zase anjelika. Myslím, že som v niečom musela zlhyať ja sama 😔