Testy na rastový hormón

oliverkodan
22. jan 2012

Ahojte. Mám 3-ročného Oliverka a v 40. mesiaci váži necelých 11kg a meria 90cm. Boli sme u gastroenterologičky a tá nám spravila v 36. mesiaci krvné testy a poslala nás na endokrinológiu. Tam nám spravili roengen na vek kostí a doporučili nutnú hospitalizáciu. Chcela som sa opýtať, aké testy mám očakávať v nemocnici a aké máte s tým skúsenosti?

bodka70
23. jan 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/spomaleny-rast-u-deti-alebo-zastavenie-rastu/
@oliverkodan, dala som ti link na našu tému, kde chodia mamičky detí so spomaleným rastom.
Moja dcérka mala v 36. mesiacoch 89 cm, takže rovnako maličká ako tvoj synček 😉. Nám tie testy na rastový hormón nerobili, lebo dcérka zatiaľ rastie, i keď je na hranici normy.
Tie testy sú vraj pre deti dosť nepríjemné (opakované odbery krvy), nezvyknú ich robiť tak malým deťom, väčšinou o niečo starším a u chlapcov sa čaká o niečo dlhšie, kedže majú dlhší časový úsek na rast ako dievčatá. Ale zrejme u vás pri vyšetreniach objavili niečo, kvôli čomu vám ich chcú robiť skôr. Ale na diskusii bola jedna mamička, ktorej chlapček tiež podstúpil tieto vyšetrenia, skús sa opýtať jej.

bodka70
23. jan 2012

@oliverkodan , tá mamička sa volá @miroslava124 , jej synček mal v 3.rokoch (36 mesiacov) 85 cm, takže ešte omnoho nižší ako ten tvoj. Mne sa výška tvojho malého nezdá až taká kritická, ale samozrejme nemôžem vedieť všetky okolnosti, závisí aj od to či ste v určitom období neprestali rásť a čo vám zistili na vyšetreniach.

miroslava124
23. jan 2012

@oliverkodan ahoj tak @bodka70 hovorila o nas. 🙂 Ano my mojmu synčekovi robili tie testy aj rtg a Magneticku rezonanciu, ale jemu sa takmer zastavil rast a od 2 do 3 rokoch narástol iba cca 2 cm. Vysledky mu ukazali takmer 0 rastový hormon. Teraz bere rastový hormon rok a narastol 12 cm, takže sme velmi radi. Akurát zajtra ideme na kontrolu.

bodka70
23. jan 2012

@miroslava124 , super Mirka, krásne rastiete 🙂

oliverkodan
autor
23. jan 2012

@miroslava124 tak to je super, ze sa vám tak dari, no my sme mali ešte v 30. mesiaci rastovú krivku medzi 3-10%, čo nebolo ideálne, ale a v 40. mesiaci nám vyšla krivka už hlboko pod 3%. Za tých 10 mesiacov podrástol len 1cm. Takže v nemocnici mu budú robiť len krvné testy a magnetickú rezonanciu? Uf , čakala som niečo horšie. Toto určite prežijeme. 🙂 Určite dám vedieť, ako sme dopadli.

oliverkodan
autor
23. jan 2012

Bodka70 ďakujem za link, prečítala som ho celý a našla som si medzi tým aj velmi vela na nete o tom a je mi clivo pri pomyslení, že malé deti musia prejsť takouto tvrdou skúškou ☹ , aj keď na druhú stranu, každý pokrok je obrovská radosť 🙂 . No dúfam, že my to prestojíme v pohode. Prajem pekný deň a hlavne vela zdravíčka všetkým. 🙂 🙂 🙂 🙂

kucerana7515
25. feb 2012

@oliverkodan
Ahoj!
Chcela by som sa opýtať či už ste boli na tej hospitalizácii, čo vám robili a ako ste dopadli? Nás to všetko tiež čaká ..... ☹

aneti78
21. mar 2013

ahojte

my sme boli v KE a podla vysledkov od nasej endokr. zatazovy test netreba, malej hned vypisali ziadost na liecbu rastovym hormonom. komisia ked to schvali, cca zaciatkom maja zacneme pichat.

michaela025
17. apr 2015

Ahojte tak pred 2dnami testy glukagonu a inzulinu mame za sebou boli sme na testoch cakam 10dni na vysledky dcera ma skoro 4roky zevraj ma 95cm aj ked novembri mala 89cm pred mesiacom 93 a v nemocnici 95 vsade inaka vyska s vahou 10,5kg mame v zazname laboratorne vysledky inzulinu a glu.vie niekto ci su dobre

mim23
16. jún 2023

@michaela025 dobrý deň ako ste zvládli tie testy na rastový hormón?

michaela025
16. jún 2023

@mim23 ona to veľmi dobre zvládla,bola stoho síce úplne vyčerpaná,ale nato,že mala len 4roky tak pekne pokojne ležala,už ho berieme 8rokov ale už nám to nejako nepomáha,,tak neviem ci jej to nevydali teraz ide aj do puberty

mim23
19. jún 2023

@miroslava124 ahoj môžeš mi viac napísať o Tom rastovom hormone?