Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trojročný chlapček nespája vety

kikuskalauren
10. feb 2016

Dobrý deň vie my ti niekto povedať čo budú robiť syncekovi malinký tma v decembri 3ro ky a nespája my cele vety doktorka nás poslala neurologicke tak som ho objednala a ta my povedala ze mu mam deň predtým keď pôjdeme k nej umyť vlásky z brezovim šampónom a ze mam si priniesť vreckovky keď prídeme čo mu budú robiť na hlavičke ďakujem som zúfalá bojím sa

evittam
10. feb 2016

@kikuskalauren No v prvom rade by som sa spýtala pediatričky kvôli čomu ma vôbec posiela s 2-ročným dieťaťom na neurológiu?! Akože len kvôli tomu, že nespája vety? No a čo - veď má ešte času dosť...

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@evittam on mal 3rocky v decembri

saurian
10. feb 2016

@kikuskalauren
ono ide o to, ze ak sa jej nezda rec - ze nie je primerana veku, tak je na mieste zvazit navstevovanie logopeda. standardny postup pediatra by mal byt ten, ze dieta posle najprv neurologovi, ktory ho vysetri a ten posiela na logopediu. je to pre to, ze neurolog sa zameriava aj na ine veci vo vyvine. vysetri malemu reflexy, vnimanie, bude si vsimat jeho rec, aktivitu....
ak si mas priniest vreckovky a ciste vlasky, tak bude robit jedno zo zakladnych neurologickych vysetreni - eeg - da drobcovi taku ciapocku z ktorej idu kabliky do pocitaca, v ciapocke su dierocky do ktorej da trocha gelu aby ta ciapka snimala mozgovu aktivitu. je to bezbolestne, chce to trochu spoluprace od dietata, zvycajne im staci cca 10 min. vreckovky mas na zvysky toho gelu, trocha mu tam aj tak ostane, budes musiet vecer umyt vlasky.
nie je sa coho bat. predpokladam podla toho co pises, ze o synceka nemas obavy ze by nebolo nieco v poriadku, len rec je mozno trocha za rovesnikmi. drzte sa.

limoncino
10. feb 2016

Pripevnia mu na hlavičku sondy, ktoré snímaju činnosť mozgu, nebolí to, neboj.
Mňa skôr zaráža dôvod. Je úplne normálne, že nespaja vety, môj syn ešte v štyroch rozprával ako Apac a je úplne v poriadku 😉

evittam
10. feb 2016

@kikuskalauren Aha, zle som pochopila- no tak potom ako píše @saurian, len napríklad poznám deti, ktoré sa poriadne rozbehli rozprávať a spájať vety a podobne aj až okolo 4 rokov, nikdy neboli na žiadnych špeciálnych vyšetreniach a sú to normálne deti ako aj ich rovesníci. 😉 Ale veď uvidíš-nie je čoho sa báť.

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@saurian ďakujeme takže sa nemusím ničoho báť to my povedala aj neurologicka, on hovorí slová len nespája vety a aj všetko rozumie tak preto sa bojim

saurian
10. feb 2016

@limoncino @evittam
baby radsej preventivne ist, vysetrit, a zacat s logopediou skor ako by sa nieco zanedbalo, ked nebude treba lahko ho logoped vyradi, prip rozhodne ze logo starostlivost odlozi na neskorsie obdobie. nemusi to byt pripad tohoto chlapceka, ale je vela deti kde pediater mal presne ten pristup "ved ma cas, je to chlapec" a bola rec narusena vaznejsie , prip. tam bol iny problem, a v takych pripadoch cas hra proti tymto detom.

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@kikuskalauren baby ďakujem za odpovede

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@limoncino a malinky už teraz spája vety,?

evittam
10. feb 2016

@limoncino No, ja mám skôr pocit - ako teda počúvam minimálne posledný rok, že lekári si radi "pohadzujú" a posielajú na vyšetrenia malé deti, nakoľko poisťovňa to dosť dobre platí a vždy zaplatí za deti.... 😉 Nás napríklad poslala pediatrička cca v 4.mesiacoch ku kardiologičke (počula že vraj jemný šelest) - chodili sme cca rok na pravidelné prehliadky - za každú mala lekárka cca okolo 60,- Eur - boli sme tam vždy max.10 min. 😉 a nikdy nič nenašla - vždy bolo všetko v poriadku.

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@evittam strašne lebo človek nemá inej roboty iba chodiť po lekaroch

lulatko11
10. feb 2016

presne tak ako pisu baby predo mnou budu mu robit eeg,absolutne bezbolestne ukaze ci mozog pracuje ako ma....aj my sme natom boli kvoli tomu istemu dovodu ako vy,ze maly na svoj vek malo rozprava.

evittam
10. feb 2016

@kikuskalauren Presne tak, kamarátku zase vláčili so synom po všetkých možných odborníkoch iba preto lebo trošku menej otáčal hlavičku na jednu stranu.....

slavaf
10. feb 2016

Budú mu robiť EEG, dajú mu také prísavky na hlavu, neboj, je to úplne nebolestivé, ide len o to, aby zistila, či mu mozog pracuje, ako má. Bude musieť bez pohybu sedieť, kým sa to nameria, čiže treba vziať nejakú hračku, čo ho zaujme. My sme to absolvovali s oboma dcérami, vždy mi sedela na kolenách, ja som jej rozprávala rozprávku a bolo to v pohode.

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

Verím že všetko bude v poriadku, utorok budúci dám vedieť ako sme dopadli,

erickatt
10. feb 2016

@kikuskalauren vysvetli mu ake to je uzasne. Ze bude ako kozmonaut a piloti. Ze teta mu povie zavri ocka a potom otvor. Ze bude vidiet ako ho poslucha hlavicka. Potom bude chodit kusok hore a dolu popripade sa postavi na jednu nozku a bude si chytat nostek. Presvec ho ze to robia aj tajny agenti alebo hasici ci jak. Moj syn sa vzdy nevedel dockat, lebo som ho takto ukecala

limoncino
10. feb 2016

@kikuskalauren malinky má už 13 rokov 🙂
@saurian áno, v tomto súhlasím. Ale mamička zjavne ani netuší, resp. Jej nikto nevysvetlil, ako a prečo bude vyšetrenie prebiehať

ruthike
10. feb 2016

@evittam chapem, ze sa nikomu nechce zbytocne po doktoroch. Ale budte pozitivne - ja kde zijem, vas obvodny len chce odbit. Clovek si sam musi platit za vysetrenia, ked chce mat dobru starostlivost. Pri detoch radsej zajst hoc aj zbytocne

evittam
10. feb 2016

@ruthike Tak áno ale nie, že budeš niekam chodiť ako na klavír a zdravý.....Beriem pre istotu - 1-2x - potom je to už naozaj len o tých peniazoch.

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@limoncino presne tak nikto nič nepovie a človek má obavy potom bodaj by nie ved kto sa nebojí o svoje deti

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@evittam tak máš pravdu

betina13
10. feb 2016

prosím Ťa, ten môj v tom veku povedal ledva pár izolovaných slov a nie že spájať vety...a to nás poslali nieželen na neurológiu, ale aj k psychológovi, ušnému a logopédovi 😉 . a teraz je šikovný (čistý jednotkár, rieši pytagoriády, olympiády, recituje ...)neboj sa, malého trocha preklepú kladivkom a bude

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@betina13 no ja mam tiež kamarátku a mala jej začala spájať vety keď mala 4,5roka

kikuskalauren
autor
10. feb 2016

@betina13 akože preklepnu kladivom?

betina13
10. feb 2016

@kikuskalauren neurológovia pri vyšetrovaní používajú také kladivko(neboj, to nie je také, ako na klince🙂, neboj sa!

kikuskalauren
autor
10. feb 2016
erickatt
10. feb 2016

@kikuskalauren po kolene jemne tukne ci reaguje.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli