Trojročný syn sa počas obedného spánku pocikáva

maja91
3. feb 2016

Ahojte
Mam trojrocneho syna a odkedy zacal chodit do skolky na cely den tak sa nam pravidelne kazdy den pocas poobedneho spanku pocika.
Doma vobec takyto problem nemame.
Bola som aj u lekara a ten mi povedal,ze je maly uplne v poriadku.Mate nejake skusenosti s takymto problemom??
Dakujem za kazdu radu..

biba2014
12. mar 2016

Ahoj,ak nie nachladnuty,mozno reaguje takto na stres,skus sa ho povypytovat o skolke,o detoch,o ucitelkach.

adelusha
12. mar 2016

@mirkaaa80 neviem odkiaľ ste, ale vo väčších mestách uz majú na niektorých školách prípravné triedy pre deti, ktore majú odklad školskej dochádzky, no rodičia ich nechcú nechať další rok v škôlke. Poznám osobne dve rodiny, ktore takto dali deti na rok do mesta do prípravky. Je to nieco medzi škôlkou a školou, deti tam uz nespia, sčasti sa nieco učia, zvykajú si na režim aký bude v škole 🙂

martina9999
13. dec 2017

@maja91 ako to prosim dopadlo s odstupom casu?mam ten isty problem.doma vydrzi celu noc sa nepocikat a v jaslach (ma2r4m) zo zaciatku roka sa najskor pocikal v spabku raz za tyzden a teraz 5dni za sebou potom 5dni ok a zas 5dni za sebou. Skusala som vsetko.ci je chory ci mu je zima ci pije vela..hovori mi akurat ze sa boji muzikanta.chodi im tam hrat v utorky na gitaru. Ci to moze byt tym..a ak je to tym tam netusim ako to budem riesit

maja91
autor
13. dec 2017

Ahoj...my sme boli aj na vyšetrenie moču, všetko mal v poriadku...tak som to po lekárskej stránke neriešila.. prešlo to časom same.. síce to trvalo nejaké 3-4 mesiace pokým sa v škôlke adaptoval...

martina9999
13. dec 2017

@maja91 no ja sa bojim ze u maleho to adaptaciou nebude, chodi uz rok a pol, a naviac ako zacal chodit tento rok od septembra uz bez plienok, tak do polky novembra mal nehody ked spal, ale tak max 1x tyzdenne, aj to som nechapala ze preco. ale teraz, 5x za sebou potom 5x dobre a zas 5x za sebou. fakt nechapem. ani v jaslach nechapu ucitelky, tvrdia ze vsetko je identicky, skusala som mozne nemozne a teraz uvazujem ci to neni z toho muzikanta alebo co, ked tvrdi ze sa ho boji a v utorky ked ho vidi nechce tam ist a place.A v pondelky napr je vzdy ok nepcika sa a od utorka uz to ide, do konca tyzdna. on sa ani vraj nezobudi ked sa pocika, ja si to vobec neviem predstavit, doma sa mu to absolutne nestava a v noci dlho vydrzi aj 12hodin vkuse bez problemov.

maja91
autor
14. dec 2017

Tak potom to môže podľa mňa súvisieť so psychikou a fakt s tým muzikantom...Deti majú fantáziu a ktovie,čo sa v ich hlavke odohráva...Ja by som to riešila s detským lekárom,ten ti už asi poradí určite viacej..

noname26
14. dec 2017

U nas sa zacala rok odplienkovana dcera v skolke.len v skolke. Stres. Kym si zvykla. Plus myslela si, ze kym lezia nesmu odbiehavat.nekarhali sme nereagovali zakazala som aj ucitelkam.doniesla som nepremokave plachty a spolu sne sa akoze opytali ucitelky,ci moze odist z postieljy ked sa jej da cikat.pravdaze mohla.casom to preslo same.

klodyka76
14. dec 2017

@martina9999 nemám síce vôbec s takýmto niečim skúsenosti, ale po prečítaní vašeho príspevku by som skúsila malého v utorok do škôlky nedať. Skúste si vybaviť v robote voľno na ten jeden deň, aby mal malý kľud a nemal stres. vysvetlite mu, že zostáva doma aby nevidel toho muzikanta, nech si uvedomí, že ten deň, ktorého sa bojí je vlastne doma a v stredu ho dajte do škôlky. A uvidíte.....ak sa nepociká a ďalší týždeň ho dáte do škôlky aj v utorok a pociká sa, tak je to určite zo stresu.

8radushka8
23. sep 2019

baby ja mám tiež takýto problem ... malý sa nám už nepocikaval v noci sa pýtal a ako nastupil do školky prvý týžden pohode a teraz každý den už 2 týždne sa im v spánku pocika .. aj ho budia aj daju cikat pred spanim a pocika sa ... doma ked spi nie ... už sa aj ja citim trápne ked učitelka mi rozpráva ako sa zase pocikal že nevedia čo s nim že asi budeme musiet ist k dr... neviem som z toho aj ja zufala

svpf
18. nov 2020

@8radushka8 ahoj,ako ste dopadli s tym pocikavanim pocas spanku? Mame podobny problem 2 mesiace vsetko super a teraz uz 3 tyzdne sa pocikava-som zufala...v skolke mi uz naznacili ze by som ho mala nechat na pol dna☹☹☹

8radushka8
19. nov 2020

@svpf ahoj ...no sem tam sa veru pocika aj v škôlke ale nemajú s tým problém tak som.rada ... Musím ho v noci vždy aspoň 1x dať na serbel no niekedy už nestihnem ...uvidíme hádam z toho vyrastie

ckatka
19. nov 2020

@svpf nervové dráhy pre močenie dozrievajú postupne. Okolo troch rokov plus mínus...je dieťa schopné si uvedomovať a kontrolovať vylučovanie. (Vravím plus mínus).
Zmena akou je škôlka...môže spôsobiť takéto pocikavanie...s dieťaťom sa treba veľa rozprávať, nech ono navrhne riešenie ako by mu to vyhovovalo (vycikat pred spaním, dat iné pyžamko ktoré mu bude ľúto si ocikat...)...možno je natoľko unavený a tak tvrdo zaspí....ze naozaj sa nezobudi...môj ma 4r a občas sa mu nadránom stane ze sa pocika (keď sa zobudi, nejde na záchod ale zaspí tvrdo ešte raz...). Čo už...stane sa. Na matrac chránič alebo nepremokavu plachtu, prezliecť a hotovo.